Jakiej przeglądarki internetowej używasz ?

Sprzęt, programy, gry, Internet - wszystko co ma związek z najdoskonalszym wynalazkiem XX wieku.

Internet Explorer
0
Brak głosów
Mozilla Firefox
7
70%
Opera
2
20%
Google Chrome
1
10%
Avant Browser
0
Brak głosów
Inna
0
Brak głosów

Liczba głosów: 10
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-11-13, 19:02

Trochę poruszę Off-Topic ;)

Jakiej przeglądarki używasz ?

Ja obecnie używam Firefoxa i raczej tego nie zmienię... wszytko jest poukładane, charakteryzuję się szybkością, ma masę dodatków i upiększeń. Po prostu ideał :D
Morgoth
Nosferatu

Re: Jakiej przeglądarki internetowej używasz ?

Post autor: Morgoth » 2009-11-21, 23:29

Ja zupełnie nie znam się na przeglądarkach... Używam Mozilli. Jest dla mnie wygodniejsza od Opery, a Explorera... nie pamiętam kiedy ostatnio używałem^^ Mówi się że Explorer to "Bardzo dobry sposób na przeglądanie internetu ze swojego komputera i na odwrót" ^^
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2009-11-21, 23:55

Używam Mozilli, chociaż Opery również mi się zdarza. Myślę, że obie mają dużo do zaoferowania, jednak Opera u mnie wygląda efektowniej aczkolwiek MF jest wygodniejsza, kwestia przyzwyczajenia i wtyczek^^
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2009-12-21, 00:07

Ja również używam Firefoxa. Wizualnie jest dla mnie najwygodniejszy. No i wtyczki. Chociaż zdarzało mi się, że niektóre nagrania nie działały mi na Firefoxie i nie mogłam nic z tym zrobić a na IE działało bez problemu, jak również kodowanie strony. Pojęcia nie mam jak zmienić je na FF. Na szczęście tych opcji używam tak rzadko, że nie zniechęciło mnie to do FF.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-01-05, 17:14

Zagłosowałem na Operę! :)

O popularności Firefoxa, moim zdaniem, świadczy to, że jest to przeglądarka, która została najlepiej wypromowana po masowym niezadowoleniu ludzi z Internet Explorera (włamania hakerów poprzez program). W tym czasie i ja zacząłem korzystać z tej przeglądarki i wydawało mi się, że jest doskonała. Naiwne to, zwłaszcza, że z innych przeglądarek (poza IE) korzystałem epizodycznie.

Później Firefox się popsuł i dałem szansę Operze. Od tej pory korzystam wyłącznie z tej przeglądarki! Jest świetna dla aktywnych Internautów, którzy robią coś poza odbieraniem poczty.
Rewelacją jest funkcja Notatek. Na czym to polega? Zaznaczacie na wybranej stronie interesujący Was tekst (przykładowo treść mojego posta), klikacie prawy przycisk myszki, wybieracie 'dodaj do notatki'. Od tej pory notatkę (wraz z innymi) macie dostępną po kliknięciu w jeden z przycisków, w panelu po lewej stronie.
Wiem, można dodać całą stronę do zakładek, ale to utrudnia znalezienie potrzebnej treści w przyszłości.
Wąski panel po lewej stronie umożliwia też szybki dostęp do Zakładek, Notatek, Pobierania plików i innych funkcji, które otwierają się w rozwinięciu panelu po kliknięciu w odpowiedni przycisk. Bardzo funkcjonalna rzecz, gdyż możesz jednocześnie korzystać z tych narzędzi i przeglądać stronę WWW.

Radzę Wam pobrać/uruchomić operę i wypróbować jej funkcje, popracować z nią dzień lub kilka. Wątpię byście po zrobieniu tego chcieli jeszcze wrócić do Firefoxa ;)

Najnowaszą Operę można poprać pod tym linkiem:
http://www.opera.com/download/
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2010-01-05, 19:10

Więc testuję Operę, Dusqmad tak wszystko ładnie opisał ^^, lecz już widzę 1 ubytek, który mnie wkurza - gdy piszę poprawnie po polsku podkreśla mi tak jakby był błąd - choć jest włączony polski interfejs, może coś jeszcze w ustawieniach poszperam, ale jak dalej tak będzie wracam do liska ;)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-01-05, 19:38

Matthew pisze:gdy piszę poprawnie po polsku podkreśla mi tak jakby był błąd
Najedź kursorem na podkreślenie błędu, prawy przycisk myszki -> Słowniki -> Polski ;)
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2010-01-05, 20:22

Pomogło :D, dziękuję, wracam do testów ^^
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-01-05, 22:28

Spoko ;) Jakbys sie chcial dowiedziec jeszcze czegos na temat Opery to pisz :)
ODPOWIEDZ