Strategie

Sprzęt, programy, gry, Internet - wszystko co ma związek z najdoskonalszym wynalazkiem XX wieku.
Morgoth
Nosferatu

Strategie

Post autor: Morgoth » 2008-11-30, 09:41

Jak dla mnie strategie to królowe wszystkich gier. Oprócz ogromnej rozrywki dostarczanej przez tą grę ćwiczymy na nich także swój umysł, przewidywanie ruchów przeciwnika, skutki swoich posunięć... to jest jak trójwymiarowe szachy w dużo ciekawszej formie :D

Grałem w dziesiątki tego typu gier, ale najlepiej zapamiętały mi się te:
- Age of Empires 2 (+dodatek)
- Age of Mythology
- Lord of The Rings. Battle of the Middle Earth 1 i 2
- Command & Conquer 3 Tiberium Wars

Te gry są dla mnie rewelacyjne, mają jeden wielki plus: W nieskończoność w nie się nie będzie grało, kiedyś muszą się zacząć nudzić :D
waldiko
Forrest Gump

Re: Strategie

Post autor: waldiko » 2009-02-19, 21:12

witaj, a w strategie morskie grywałeś takie jak Pirates, Corsairs czy Port Royal ?
pepe0000
Vincent Vega

Post autor: pepe0000 » 2009-02-19, 21:14

Ogólnie nie przepadam za strategiami ale Lord of The Rings Battle of the Middle Earth 2 naprawdę fajne :mrgreen:
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-02-19, 22:44

Witam :)
Nie miałem jeszcze okazji grać w żadną typowo morskiej strategi^^ Niejednokrotnie zdarzały się elementy morskie w strategiach, ale żeby cała gra była temu poświęcona... jeszcze się nie spotkałem ;)
Tak osobiście to wolę część pierwszą Bitwy o Śródziemie. W drugiej części nie podoba mi się to jak można rozrzucić swoje budynki po połowie mapy... w jedynce masz ogrodzone palisadą, czy murem teren i miejsce na kilka budynków... cała magia w tym żeby wybrać idealne budynki na idealny czas. Grałem w to przez internet... to dopiero była gra... :D
Każde posunięcie musiało być idealnie przemyślane, wszystko robione w czas... bo inaczej klapa ^^ Przychodzą machiny oblężnicze i po grze :D
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-02-20, 19:33

Morgoth pisze: Każde posunięcie musiało być idealnie przemyślane, wszystko robione w czas... bo inaczej klapa ^^ P
Tak to jest w StarCraft'cie, chyba mojej ulubionej strategii, nie dość, że świetny tryb multi, to jeszcze fabuła single jest niesamowita, a wszystko poprawia jeszcze dodatek. Mimo iż gra ma już swoje lata to jest naprawdę godna polecenia. Tylko, że na battle.net wielu użytkowników jest już tak dobrych, że ciężko się z nimi mierzyć, ale jak ma się znajomych z którymi można pograć, to można mieć naprawdę świetną zabawę.
Awatar użytkownika
Micros
Indiana Jones

Post autor: Micros » 2009-02-20, 21:59

Ja jakoś nigdy nie przepadałem za grami strategicznymi, jednak zdecydowanie podchodzą mi takie gatunki jak FPS, RPG, action czy sportowe, chociaż jakiś czas temu praktycznie skończyłem z grami - nie dość, że jakoś za bardzo czasu nie ma to i niezbyt mam ochotę :P Wolę przesiadywać godzinami na forum.lost.org.pl :D Albo równie długo zabawiać się w Photoshop'ie :P

Pamiętam, że jedyne gry strategiczne jakie kiedyś mi się podobały (nie pamiętam dokładnie ile miałem lat ale było to już dość hoho) to było Zoo Tycoon i The Sims ^^ Jednak myślę, że gdybym dzisiaj miał odpalić jakąś grę, to tych podanych przed chwilą nawet bym nie dotknął :P
mikobro
Tyler Durden

Post autor: mikobro » 2009-02-26, 08:50

Ja za to uwielbiam strategie ale takie bardziej średniowieczne...
Mogę w nie grac godzinami.
Szczególnie polecam grę Twierdza ( stronghold )
To jedna z najlepszych gier w jakie w życiu grałem.
Oczywiście jest jej kilka czesci oprócz podstawowej pierwszej czesci jest jeszcez twierdza krzyzowiec, twierdza 2 i twierdza legendy. Mam oczywiscie wszystkie.
Lubie rówiniez age of empires (wszystkie czesci) Empire earth oraz Lord of The Rings Battle of the Middle Earth - obydwie czesci :)
jolarutowiczx
Forrest Gump

Post autor: jolarutowiczx » 2009-04-11, 09:57

Jeśli chodzi o strategie to Heroes 3 rządzi panowie i panie:) a jeszcze on-line to jest ponad wszystkimi.Pozdro
Awatar użytkownika
Piotrek1230
Indiana Jones

Post autor: Piotrek1230 » 2009-04-14, 16:23

Ja nie przepadam za strategiami, ale w Heroes 3 pocinałem kilka lat temu i bardzo dobrze pamiętam tą grę. Moim zdaniem kolejne części zostały zwalone :)
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2009-10-25, 17:53

Jedyne gry, w które gram, no grałem, bo już od dłuższego czasu po prostu nie mam czasu. Mo je najulubieńsze:
cała saga Heores of M and M
Faraon
Civilization

Gry strategiczne mają w sobie to coś... nie lubię jakieś potocznie zabijanki lub inne badziewia, wybrałem tę kategorię bo trzeba poświęcić jej sporo czasu, myślenia i wytrwałości.
Adamox11
Agent Smith

Post autor: Adamox11 » 2009-11-15, 09:56

W moim dzieciństwie przewineły się dziesiątki jak nie setki gier ;]

Ze strategii najbardziej pamiętam :

Civilizattion
Heros 3 i 4 ( 5 to juz dno)
Szogun : Total war
Corsairs ;]

Lecz najbardziej lubie gry RPG.
Gothic,Gothic 2 , Gothic 3 , Morrowind, Oblivion itd.
Obecnie zachwycam się grą Risen ;p I czekam na Dragon Age : Początek :)
ODPOWIEDZ