Ulubione zespoły/wykonawcy

Jazz, rock, metal, blues, pop, techno etc.
Nadare
Nosferatu

Re: Ulubione zespoły/wykonawcy

Postautor: Nadare » 2009-01-05, 13:35

Też je lubię ale ostatnio coś mnie wzięło na 'Roads' :D
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Postautor: Cate13 » 2009-01-05, 14:18

ta piosenka akurat średnio mi się podoba pod względem muzycznym ale tekst niezły :-) zwykle zwracam najpierw uwagę na muzykę a potem wsłuchuję się w słowa :-D
przez ostatnie kilka dni mam jazdę na piosenkę "Do you want to" franz ferdinand - tekst jest świetny :-D
Awatar użytkownika
Micros
Indiana Jones

Postautor: Micros » 2009-02-15, 20:06

Morgoth, widzę, że mamy trochę wspólnego bo ja również uwielbiam Linkin Park :D Moje ulubione kawałki to: "Lying From You", "Hands Held High", "Leave Out All The Rest", "Shadow Of The Day", "Easier To Run", itp. itd. Trochę tego jest :D

Oprócz tego lubię wybiórczo Green Day, Limp Bizkit, 50 Cent, Evanescene.

Poza tym przeważnie słucham hip-hopu, np. Eldo, Pezet, trochę Peja, Gural, Tede (choć za nim niezbyt przepadam) :P

Z kawałków Eldo szczególnie mogę polecić: "Nie pytaj o Nią", "Ulice przeklęte", "Twarze (feat. HiFi Banda)", "Mędrcy z kosmosu", "Granice", itp. (cała płyta "Nie pytaj o Nią" jest świetna) :D
Nosek ;o)
Tyler Durden

Postautor: Nosek ;o) » 2009-02-17, 14:09

Ja słucham w sumie w kółko kilku wykonawców:

- Maroon 5 - mój najulubieńszy :D Niektórzy mają ich za totalną komerchę, ale czy wszystko, co komercyjne jest złe? NIE! :D
- Simple Plan - umieraaaaam :P Byłam 10 listopada na ich koncercie w warszawskiej Stodole (całkiem sama) i był to mój najlepszy dzień w życiu!! Chłopaki są genialni, a na żywo jeszcze takie rzeczy wyprawiają :D No i muzyka przemawia do mnie jak najbardziej :D
- Placebo - klasyka powoli xD
- Green Day - jest ktoś, kto ich nie lubi? :P Teraz pozostaje nam czekać do maja na nową płytę (na świecie, bo w Po9lsce to sobie jeszcze poczekamy :/ :P)
- Panic at the disco - nie wszystkie piosenki są super rewelacyjne, ale ogólnie jak najbardziej na plus :D
- Jason Mraz - poznałam dzięki piosence "I`m yours" puszczanej w Austrii (gdzie spędzałam całe wakacje) średnio 3 razy na godzinę :P zaopatrzyłam się w dyskografię i... miodzio :D
- Linkin Park - no są świetni, ostatnia płyta inna od poprzednich, ale bardzo mi się podoba. Uwielbiam ryk Chestera, ale śpiew tez może być :D
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-03-02, 19:59

Ostatnio wsłuchuję się w "Breaking Benjamin". Jest to kolejny znakomity zespół... chyba hard - rockowy :D Zaczyna on powoli wypierać potężną pozycję Linkin Parku na mojej liście... do moich ulubionych kawałków tego zespołu zaliczam "Breath" i "Diary of Jane"... te piosenki są jak dla mnie wspaniałe... najlepiej brzmią o 5 nad ranem :D
brzóska
Vincent Vega

Re: Ulubiony zespół muzyczny

Postautor: brzóska » 2009-07-07, 14:46

Morgoth pisze:Bez dwóch zdań moim ulubionym zespołem jest Linkin Park i jego utwory: "Hands Held High", "In the End", "What I've Done?", "From the Inside", "Valentine's Day", "Breaking the Habit", "Numb", "Shadow of the Day" i "Bleed it Out"

*ślini się* =D

no tak, ja uwielbiam Linkin Park, Placebo, Arctic Monkeys, Coldplay, TLSP, Pati Yang, Muse, Kombajn Do Zbierania Kur Po Wioskach, Breaking Benjamin, Trapt.. i mogę wymieniać tak bez końca :)
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Postautor: Cate13 » 2009-07-11, 20:00

Po ostatnim weekendzie na Heinekenie słucham na okrąglo Kings of Leon i Placebo :-D i o dziwo na razie jeszcze mi sie nie znudziło :-D tj znam ich już od jakiegos czasu ale ten festiwal byl momentem przełomowym :-P oba zespoły pokazały sie od swojej najlepszej strony w Gdyni :-D
Spodobał mi sie też ostatnio nowy kawalek Linkin Park "New Divide" ale bez przesady ;-)
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2009-07-11, 20:03

Placebo jest niesamowite, słucham już 3 lata , TUTAJ znajdziecie moje ulubione zespoły, zbyt dużo, by wypisywać :-P
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Soundtracki animek ;)

Postautor: Cate13 » 2010-06-10, 11:51

Ja ostatnio wsłuchuję się w soundtracki z animek - głównie Hellsinga, Vampire Hunter D i Cowboy Bebop :D wszystkie są super, takie trochę bluesowo - jazzowo - rockowe ale przede wszystkim nastrojowe :D oczywiście każda animka jest w innym klimacie ale mają muzykę, która pasuje do nich idealnie :) bardzo fajne są też filmiki na yt do różnych innych piosenek jak np. ten:

Hellsing - Animal I Have Become
jeden z moich ulubionych ;)

Hellsing intro

Cowboy Bebop opening
Humbelina
Mad Max

Postautor: Humbelina » 2010-07-15, 12:46

Nie będę pisala czego slucham aktualnie.
Bo to , że teraz czegoś nie slucham nie znaczy ,że nie mial miejsca w moim życiu
Wymienię najważniejszych wykonawców w moim życiu ,najukochańszych , takich do których zawsze chętnie wracam.
I cięzko jest uzasadnić - dlaczego akurat "ON" Cięzko kaklulować w milości , a niestety do muzyki podchodzę bardzo emocjonalnie. Albo coś mnie chwyta za serce albo nie.

Więc opis będzie jeden do wszystkich : za co? Za stany umyslu jakie osiągam
Bob Marley
The Doors
Janis Joplin
Gentleman
Gueano Apes
Nelly Furtado
Gwen Stefani
Indios Bravos

stary dobry Beastie Boys, Nirvana , niegdyś Artrosis, Bajm....

Nie powinnam pominąć też The Clash, tanya Stephens, Richiego Spice'a ....
Tuiq
Vincent Vega

Postautor: Tuiq » 2010-07-17, 00:00

Nirvana, Guano Apes, System of a Down, Red Hot Chilli Peppers, Marilyn Manson, Joy Division, niegdyś Linkin Park i wiele wiele pojedyńczych utwórów różnych zespołów punkowych, metalowych itp. itd.
versalka
Forrest Gump

Postautor: versalka » 2011-06-29, 08:57

Mindless Self Indulgence - Jeśli jesteś wściekły i koniecznie musisz się na kimś wyżyć to tylko przy tym. Taka mieszanka punk rocka, rocka alternatywnego, muzyki elektronicznej, industrialu oraz tego nieszczęsnego hip-hopu, za którym tak nie przepadam. (Choć w połączeniu z tymi oto wyżej podanym podgatunkami stanowi moją ulubioną muzykę).

The Birthday Massacre - Synth rock. Co tu dużo gadać, wystarczy przesłuchać choć jedną ich piosenką taką jak "Blue" i od razu wpada się w trans.

Oprócz tego uwielbiam Rammstein'a i t.A.T.u.

Jeśli znowu chodzi o jednego konkretnego wykonawce to zdecydowanie moją faworytką jest japońska piosenkarka Ayumi Hamasaki.
Set Harth
Jack Sparrow

Postautor: Set Harth » 2011-09-08, 20:59

Metsatöll - estoński zespół folk metalowy. Dobrze tworzą kompozycje, klimat pieśni plemiennych śpiewanych w ich ojczystym języku. Są naprawdę świetni.

Iron Maiden - tego zespołu chyba nie trzeba nikomu przedstawiać. Uwielbiam ich "Seventh Son of a Seventh Son" i "Brave New World", a także "The Number of the Beast". Ich refleksyjnie nastrajające wstępy, smutne i rzewne ballady wywierają naprawdę duże wrażenie. W dodatku ten wokal Dickinsona...

Therion - legenda szwedzkiego metalu z elementami epickimi, gotyckimi, symfonicznymi i eksperymentalnymi. Niektóre teksty śpiewają w języku staroegipskim i innych starożytnych językach. Jak dla mnie najlepszy ze szwedzkich wykonawców.

Eluveitie - szwajcarski folk metal z tekstami po galijsku. Po prostu piękne.

Judas Priest - albumy "Ram it down" i "Painkiller" rządzą.

Black Sabbath - tego chyba też nie trzeba przedstawiać. Lubię ich przede wszystkim za albumy "Headless cross" i "Tyr".

Children of Bodom - legenda speed i melodic death metalu. "Downfall" i "Everytime I die" powalają mnie na kolana.

Cradle of Filth - krytykowany przez wielu jako kiczowaty z powodu swojego imidżu, a przeze mnie ceniony za talent do tworzenia nastroju i gotyckiego, wampirycznego klimatu w albumach "Dusk and her embrace", "Cruelty and the beast" i "Midian". Moim zdaniem ich muzyka (a przynajmniej niektóre utwory) świetnie nadawałaby się jako soundtracki do gotyckich horrorów.

Deep Purple - legenda rocka i hard rocka. Lubię czasem posłuchać ich "Smoke on the water" i "Fireball".

Led Zeppelin - jak wyżej. Lubię zwłaszcza II i IV.

KAT - legenda polskiego thrashu, a nawet po części deathu. Najbardziej lubię płytę "Bastard", a zaraz po niej egzekwo "Ballady" i "Oddech wymarłych światów". Utwory "Legenda wyśniona", "Łza dla cieniów minionych" i "Diabelski dom cz. II" rządzą.

Dire Straits - zwłaszcza albumy "Love over gold" i "Brothers in arms".

Toto - utwory "Hold the line", "Rosanna", "Africa".

Dead Can Dance - ach, ten hipnotyzujący wokal Lisy Gerrard...

Carrantuohill - ta wesoła, skoczna celtycka muzyka mnie pobudza i nastraja pozytywnie.

Lubię pojedyncze utwory Metalliki, takie jak "Nothing else matters", The Unforgiven" (1 i 2), "Enter Sandman".

Juno Reactor - klasyka goa trance'u.

808 State - jeden z najlepszych zespołów techno i w ogóle muzyki elektronicznej.

Underground Resistance - ciekawie łączą elektronikę z funkiem, jazzem i soulem.

Kool and The Gang - przyjemnie się słucha takiego rytmicznego, skocznego funku.
Issa pisze:Nightwish - nie sądziłam, że można operę połączyć z metalem

Przecież Nightwish to nie metal, tylko rock.
Jak chcesz połączenia metalu z operą, to polecam chociażby Theatre of Tragedy, albo pojedynczy utwór Cradle of Filth - "Nymphetamine fix".
Papercut789
Forrest Gump

Postautor: Papercut789 » 2011-10-04, 20:00

Widzę, że jest tu sporo słuchaczy rocka i metalu :)

Moim ulubionym zespołem jest Linkin Park. Szaleję wprost za nimi :D
Lubię także:
Papa Roach
System of a Down
Billy Talent
Hollywood Undead
Green Day
Limp Bizkit
My Riot
Slipknot
Slayer
Rammstein
Zebrahead
Metallica
Rise Against
My Chemical Romance

znalazłoby się tego jeszcze dużo więcej, to są moje ulubione zespoły :)
Acer-97
Forrest Gump

Postautor: Acer-97 » 2012-07-17, 11:18

Widzę, że tu większość preferuje ostre brzmienia:).. To ja za to trochę inaczej : Reggae&Rap :)

A tu lista ulubionych :

Bas Tajpan : Postać, która jest właściwie ikoną mieszanki reggae i rapu. Osobiście lubie jego muzykę - wspaniałe teksty, dobre śpiewa i rapuje, co jest rzadkością;).

Miuosh - przedstawiciel młodego pokolenia rapuu - poznałem go dzięki płycie "Fandango gang" z Bas Tajpanem, przypadł mi do gustu.

Ras Luta - Niespotykany, oryginalny głos - teksty
na dobrym poziomie.

Junior Stress - Bujające kawałki :>.. Po za tym świetny wokalista.

Peja - tu chyba nie trzeba przedstawiać :)

I jeszcze kilku, ale się mi nie chce pisać :P..

Dodam tylko zagranicznych : Bob Marley i Kalonji Sizzla.
RipperDoc
Forrest Gump

Postautor: RipperDoc » 2013-01-01, 22:35

Badz tu madry i wymien wszystkie zespoly... Jesli mialbym wskazac jeden to bylo by to Guns N' Roses, raczej ze starym silnikiem. Z gatunkow szwedzki death metal. Nie ma balu bez metalu :evil:
malabeatka
Jack Sparrow

Postautor: malabeatka » 2014-10-07, 14:38

Lubię dwa rodzaje muzyki: poezję śpiewaną i tutaj uwielbiam zespół SDM oraz hip hop i w tym wypadku w głośnikach króluje ostatnimi czasy Non Koneksja.
Ramires25
Forrest Gump

Postautor: Ramires25 » 2015-01-21, 12:28

Uwielbiam rock progresywny oraz art rock. Do moich ulubionych zespołów należą między innymi Pink Floyd, Emerson Lake and Palmer, Genesis, Yes oraz King Crimson :)

Wróć do „Muzyka”