Sprzęt grający

Jazz, rock, metal, blues, pop, techno etc.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Sprzęt grający

Postautor: Dusqmad » 2007-07-25, 16:08

Tu i tam wspominałem, że ostatnimi czasy oglądam się (i zbieram kasę) za kolumnami głośnikowymi. W końcu nabyłem - Infinity RS 3000!

Foto:
Obrazek

Niesamowita rzecz! Wczoraj je testowałem i cały mój sceptycyzm wobec audiofilskiego sprzętu dla szpanerów legł w gruzach. Te zaś obróciły się w pył, którego resztki porwał dmący z prędkością światła wicher.
Włączyłem Moonlight "V.I.T.R.I.O.L", rozłożyłem się na łóżku i moją twarz rozpromienił najszczerszy uśmiech, który trwał dokąd tylko dochodziły mnie ostatnie dźwięki tej piosenki. Utwory brzmią jakby były na nowo zaaranżowane, słyszalnymi stają się dźwięki, które dotąd nie istniały. "The End" Doorsów sprawiło, że mój duch utracił kontakt z ciałem. Później podczas rytuału oglądania Twin Peaks widzę jak bohaterowie plądrują jaskinię, ja zaś po prostu to czuję, ich głosy dochodzą do mnie jakbym czaił się kilkanaście metrów dalej pod jej kopułą. Następnie podnosi głos kaczka: zastanawiam się; co to za dźwięk, czy na pewno dochodzi z głośników?
Zaprawdę powiadam Wam, jeśli będziecie kiedykolwiek na kupnie głośników to tylko ta marka. Rozmyślałem nad Altusami, czy Tonsilami, ale - bardziej biegły w tych tematach - ojciec powiedział mi, że na moim miejscu nie zastanawiałby się chwili. To zadecydowało :) Droga rzecz, a jednak szybko stwierdziłem, że warta każdej sumy...

Obrazek

Do tego jeszcze wzmacniacz, który starsze pokolenia powinny kojarzyć - Radmor 5102-TE. Dobre, bo polskie :) Pamięta lata 80'. Teraz już się nie robi takiego sprzętu. Wszystko na sztukę, by tylko dotrzymało do końca gwarancji....
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Re: Sprzęt grający

Postautor: KhAn » 2007-07-27, 22:08

Bardzo fajny sprzęcik muszę przyznać ;-) Ja zadowalam się już od 3 albo 4 lat swoim sprzętem, który zawsze mi towarzyszy przy słuchaniu muzyki czy oglądaniu filmów. Efekty są wyrąbane w kosmos zwłaszcza jak podstawie sobie pod monitor łóżko 2 kolumny rozstawie po obu strona a ja jak król siąde na samym środeczku, cisza bo wszyscy śpią i rozkoszuje się filmem ;-) Mój tata "fachowiec" zrobił mi jakiś rok temu głośniki bo jedne od starości juz się rozleciały i wymieniłem wszystko w środku od nowa i teraz jest bomba ;-) Co do sprzętu to amplituner mam Sony a Cd technic'sa :-) Jak znajdę kabel do ładowania aparatu to zrobie zdjęcia i wam pokaże jak się to prezentuje.

Wróć do „Muzyka”