Paul Potts i jego wspaniały głos

Jazz, rock, metal, blues, pop, techno etc.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Paul Potts i jego wspaniały głos

Postautor: KhAn » 2007-06-15, 21:10

Przeczytajcie sobie ten tekst a późnej obejżyjcie filmik ;-)

Uwaga! Będzie to tekst wzruszający, wyciskający łzy z oczu i bardzo, bardzo amerykański. Wyobraźcie sobie prostego sprzedawcę telefonów komórkowych o nieśmiałym uśmiechu i ufnym spojrzeniu. Wyobraźcie sobie Simona Cowella, złośliwego i bezczelnego jurora brytyjskiego "Idola". A teraz wyobraźcie sobie arię operową, zaśpiewaną tak, że publiczność płakała i biła brawo na stojąco. Teraz już wiecie, o czym będzie ten tekst.

- ITV zafundowała nam pierwszą edycję programu "Britain's Got Talent". Nawet dla mnie kolejne show w stylu "znajdźmy jakąś nową gwiazdę" z Simonem Cowellem w komplecie, to trochę za dużo. Obejrzałem początek i byłem całkowicie zdegustowany. Ale wtedy na scenę wyszedł ten sprzedawca telefonów, Paul Potts - napisał na blogu brytyjski dziennikarz Neil Midgley.

Podobnie jak on musieli myśleć znudzeni jurorzy. Niepozorny sprzedawca telefonów w fatalnym garniturze raczej nie wzbudził ich zainteresowania. W dodatku wyglądał tak, jakby zaraz miał się rozpłakać i zapowiedział, że "będzie śpiewał operę". Zapachniało klęską.

Uczestnik wybrał arię "Nessun Dorma" z "Turandota" Giacomo Pucciniego. Jurorzy spojrzeli na siebie porozumiewawczo. Simon Cowell ciężko westchnął. Potts kiwnął głową do realizatorów. I zaśpiewał. W ciągu kolejnych kilkudziesięciu sekund Cowellowi opadła szczęka, jurorka Amanda Holden i liczne osoby na widowni wzruszyły się do łez, publiczność wstała, a zszokowany Potts prawie się popłakał. - Niech Bóg błogosławi Amandę Holden, która wzrusza się tak samo łatwo jak ja! - zachwycał się Pottsem Midgley.

- Nie sądzę, żeby spodziewali się po mnie czegoś dobrego. Jestem za niski i za gruby. Miałem wtedy na sobie tani garnitur z Tesco i głupią fryzurę. Fryzjer, który mnie strzygł tuż przed występem, pomylił ostrza, więc wyglądałem trochę łyso - opowiadał po programie Potts, którego cytuje portal icwales.co.uk. - Ale kiedy śpiewałem, patrzyłem się na sędziów i zauważyłem, że Cowellowi opadła szczęka. Wiedziałem już, że będzie dobrze -
dodał.

Potts śpiewać chciał od zawsze. - Czuję, że jestem do tego stworzony. Kocham operę - mówił przed programem. Paul śpiewał w amatorskich grupach operowych i spotkał się nawet z samym Pavarottim. W rozwoju kariery przeszkodziły mu jednak poważne problemy zdrowotne. - Najpierw miałem zapalenie wyrostka, później wykryli u mnie niezłośliwy nowotwór. Jak tylko doszedłem do siebie po operacji, miałem wypadek na rowerze i złamałem sobie obojczyk. Straciłem przez to dużo czasu, który mogłem przeznaczyć na śpiewanie. Dlatego tak cieszę się z tej szansy - mówił Potts.

Sprzedawca telefonów z południowej Walii jednogłośnie przeszedł do następnego etapu. Na zwycięzcę programu czeka 100 tysięcy funtów i występ przed królową.

Źródło: gazeta.pl

A teraz linki :-)

Paul Potts

Zobaczcie na miny jurorów jak powiedział co będzie śpiewał :-)

Paul Potts

Tutaj drugi filmik z jego śpiewem.

Przyznam szczerze, że jak pierwszy raz słuchałem jak śpiewa to przeszedł mnie dreszczyk i wzruszyłem się. Facet śpiewa genialnie i dawno nie słyszałem takiego głosu, który by śpiewał tak znane opery w tak perfekcyjnym stylu!! ;-) POLECAM BARDZO! ;-)
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Re: Paul Potts i jego wspaniały głos

Postautor: Ovë » 2007-06-15, 21:38

Nie chce być złośliwy, ale dla mnie to wygląda na sprytne show, do tego nienajlepiej zgrane przez jury.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-06-15, 22:16

A ja absolutnie nie uważam tego za wyreżyserowane. Ot, zwykły człowiek zgłosił się do programu, bo kocha operę i ma doskonały głos. Kiedy słuchalam go po raz pierwszy przeszły mnie dreszcze i dostałam gęsiej skórki. Absolutnie fantastyczny :)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-06-16, 21:37

Mówili o nim we Wiadomościach. Ciarki mnie przeszły jak słuchałam pierwszy raz, świetny głos. Czy jest wyreżyserowane, napewno w jakimś sensie tak wkońcu to show, ale widać, że jurorom się podobało.
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Postautor: Ovë » 2007-06-17, 12:53

Niedokładnie to miałem na myśli. Wypracowanie takiego głosu to lata ciężkiej pracy z nauczycielami. Dosyć drogimi nauczycielami. Jeżeli już ktoś edukuje się w tym kierunku to chyba bierze udział w festiwalach, profesjonalnych konkursach, co z czasem wypracowuje mu markę w środowisku, to po pierwsze. Po drugie pomyślcie o ile pojawienie się takiego talentu z nikąd podniesie oglądalność programu? Bidula niezbyt piękny, ale za to jak śpiewa! Babcie płaczą, itd. Media mają pożywkę. Po trzecie: sztuczna i na pewno wyreżyserowana reakcja jury. Najpierw niedowierzanie, spojrzenie ‘kończ waść, wstydu oszczędź’, a potem kapara w dół. Problem w tym, że ich gra jest na poziomie filmu klasy C i naprawdę nie wiem, kto jeszcze daje się na coś takiego nabrać. Telewizja może i jest magicznym miejscem, ale za ta magia stoi sztab specjalistów, którzy wiedzą, co zrobić, by sprzedać program. Era cudów już się skończyła przepaństwa.
Miodzio
Indiana Jones

Postautor: Miodzio » 2007-06-17, 13:19

Ovë pisze:Jeżeli już ktoś edukuje się w tym kierunku to chyba bierze udział w festiwalach, profesjonalnych konkursach, co z czasem wypracowuje mu markę w środowisku, to po pierwsze.

Jest jednak możliwość, że facet nie był świadomy swojego wielkiego talentu i zgłosił się akurat do takiego programu. U nas w końcu jest "Szansa na sukces" i też kilka osób z niej wyszło i dzięki niej stało się sławnych. Co prawda nie z takim głosem i nie śpiewających takie rzeczy, ale jednak.

Ovë pisze:Po drugie pomyślcie o ile pojawienie się takiego talentu z nikąd podniesie oglądalność programu?

Jak najbardziej się zgadzam, że podnosi oglądalność programu, ale czy pojawienie się kogoś takiego zawsze musi oznaczać jakąś celową zagrywkę?

Ovë pisze:Po trzecie: sztuczna i na pewno wyreżyserowana reakcja jury. Najpierw niedowierzanie, spojrzenie ‘kończ waść, wstydu oszczędź’, a potem kapara w dół. Problem w tym, że ich gra jest na poziomie filmu klasy C i naprawdę nie wiem, kto jeszcze daje się na coś takiego nabrać.

Czy sztuczna? Nie byłbym tego taki pewien. Jak tak patrzę czasami na amerykańskie programy rozrywkowe to zauważam, że oni lubią robić różne miny, pozować na ździwionych, aby potem nagle robić z siebie wielkich wzruszonych. Nie jestem, więc pewien czy to granie na poziomie filmu klasy C, czy po prostu ich charakterystyczna cecha.

Ovë pisze:Telewizja może i jest magicznym miejscem, ale za ta magia stoi sztab specjalistów, którzy wiedzą, co zrobić, by sprzedać program. Era cudów już się skończyła przepaństwa.

Zgadzam się i nie twierdzę, że cały Potts nie jest świetnie wymyślonym numerem marketingowym, ale równie dobrze są szanse, że naprawdę jest zwykłym człowiekiem, który przyszedł do programu, dzięki któremu stał się znany. Jestem ciekawy tylko jak długo będą go ludzie znać, bo taka szybko zdobyta sława często równie szybko przemija.

Co do samego jego głosu, to mnie ciarki nie przeszły, ale podobał mi się. :-)
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-06-17, 17:02

Jeśli chodzi o kolesia to on w drugim filmiku jak dobrze pamiętam sam mówił, że od dziecka śpiewa a w operze to od kilkudziesięciu lat więc gościu nie jest takim amatorem na jakiego wyglądał i nie miał pierwszy raz styczności ze śpiewaniem bo on tym żyje. Dla mnie gościu ma talent i napewno osiągnie jakiś sukces w śpiewaniu ale operowym ;-) bo to ma już zagwarantowane z takim głosem a ludzie może go będą znali może zapomną o nim ale Ci co będą chodzili do opery i go spotykali to napewno nie zapomną :-)
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Postautor: Ovë » 2007-06-17, 19:12

Jeżeli pracował kilkanaście lat w operze to tym gorzej dla niego, bo w tym wypadku nie ma się czym podniecać. U śpiewaków operowych taki głos to standard. Na Eurowizji wyskoczyła w tym roku śpiewająca w operze Alenka Gotar, był też zespół tenorów i jakoś nikt nie płakał, w TVN też chyba o tym nie mówili. Jest również taki zespół pop-tenorów ‘Il Divo’, nagrywali m.in. z Celine Dion. Wystarczy porównać.
Ocky
Indiana Jones

Postautor: Ocky » 2007-06-18, 13:38

ej, no sorry,ale przeciez to naciagane strasznie. Ok facet ma swietny glos, ale to jest program rozrywkowy. Publika zaczelaby sikac po gaciach jakby tu druga Britnej wyskoczyla z nieco lepiej wycwiczonym wokalem, a nie spiewak operowy, bo to inny gatunek wymagajacy zupelnie innej wrazliwosci. Tend rugi filmik wygladal,jakby ci ludzi juz doskonale wiedzieli,czego maja sie spodziewac. Takie grono fanow,ktorzy przyszli sie pozachwycac czyms,co juz znaja,wiec nie sa zaskoczeni. Albo to tylko ja jak jestem w pozytywnym szoku to mnie w fotel wgniarta i nie moge wydusic slowa a nie wybucham i nie wyskakuje pol metra nad ziemie jeszcze zanim obiekt spiewac skonczy
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-06-18, 14:19

Dodam jeszcze, że w drugim filmiku on śpiewał jako ostatni więc poniekąd chyba pod publike poszło bo wszyscy ludzie oczekiwali na jego śpiewanie przed telewizorami więc oglądali cały program nawet te osoby, których nie chcieli ale najważniejsze dla nich było to, że oglądali :-) ale i tak podoba mi się głos gościa i dla mnie on genialnie śpiewa i będe się tego trzymał ;-)
Awatar użytkownika
Ovë
Indiana Jones

Postautor: Ovë » 2007-07-01, 19:35

Wróć do „Muzyka”