Koncerty

Jazz, rock, metal, blues, pop, techno etc.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Koncerty

Postautor: Dusqmad » 2007-03-01, 19:34

Temat przeznaczony na relacje z koncertów, na których byliście.

Wczoraj miałem przyjemność widzieć na żywo Comę. O koncercie dowiedziałem się zupełnie przypadkowo, w przeddzień przechodząc obok bileterii w Galerii Kazimierz, nie było więc wiele czasu na zmontowanie ekipy. Ostatecznie zgarnąłem ze sobą kuzyna i wyruszyliśmy do Klubu Studio.

Supportem łódzkiego zespołu byli Normalsi - grupa., o której dotąd nie dotarły do mnie słuchy. Muzykę grają niezłą, niemniej nie mają zbyt wiele scenicznej odwagi i charyzmy. Wokalista nie zdobył się nawet na spojrzenie na publiczność podczas wykonywania utworów, przemawiając w przerwach też nie zachwycił. Chłopaki wykorzystali jak mogli swoje pięć minut w owym dniu grając około godziny. Lwia część zgromadzonych przyjęła ich jednak indyferentnie, większość oszczędzała siły na gwiazdę wieczoru. Następnie na scenę wchodzi Coma i atmosfera diametralnie się zmienia. Rogucki nie daje fanom chwili wytchnienia, balladę „Leszek Żukowski” - najmniej dynamiczny utwór serwuje dopiero pod koniec występu na bis. Już wcześniej zapowiedział, że na bis będą trzy utwory o ile publiczność będzie miała jeszcze siły by się z nimi zmierzyć. Rzeczywiście, pod koniec zgromadzeni już wysiadali kondycyjnie, ja sam już padałem z nóg i ledwo wydawałem z siebie jakiekolwiek dźwięki. Ogólnie oceniam ten koncert wysoko - zespół na żywo wypada świetnie, wokal Roguckiego brzmi równie dobrze jak na płytach. Poza tym lider umie porwać publiczność, widać że nie jest to jego pierwszy występ i zdołał się już wyrobić. Jedynym minusem jest brak tak nieodzownych na takiej imprezie utworów jak „Nie wierzę skurwysynom” i „100 000 jednakowych miast”, którego domagała się publiczność. Nie zdołało to jednak osłabić wrażeń jakie towarzyszyły mi po występie. Mimo zmęczenia, pustynnego pragnienia, wylania z siebie wszystkich zasobów wody („A teraz ogłaszam samoistny konkurs mokrego podkoszulka” :) ) bawiłem się przednio i z pewnością nie jest to moja ostatnia wizyta na koncercie Comy. Następna okazja na zobaczenie zespołu na żywo już w maju na juwenaliach, więc nie będę czekał długo.

Setlista:
1. PWZM
2. Czas globalnej niepogody
3. Chaos Kontrolowany
4. System
5. Sierpień
6. Święta
7. Wojna
8. Listopad
9. Nie ma Joozka
10. Tonacja
11. Skaczemy
12. Dyskoteki
13. Zbyszek
14. Schizofrenia
Bis:
15. Ostrość na nieskończoność
16. Leszek Żukowski
17. Cisza i ogień
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Re: Koncerty

Postautor: Issa » 2007-03-02, 08:51

Koncert Eweliny Flinty odbył się na tzn. Święcie Chleba w Nisku, pod koniec sierpnia. Początkowo w ogóle nie miałam iść, ale w końcu za namową koleżanek i mamy, poszłam. Na Ewelinę musiałam czekać dobrą godzinę, może nawet 1,5.
Pomimo drobnego przeziębienia Ewelina spisała się bardzo ładnie. Najgorsza była publiczność. Większość była zalana, inni się wstydzili jawnie klaskać pośród nieruchomo stojących osób (ja i kumpela ,,A weź, Isska, nie będę się gasić''). Dobrze, że chociaż ci pod sceną klaskali.
Zmieniło się moje podejście do Flinty - następnego dnia już słuchałam jej piosenek. Z pewnością miał na to wpływ mój ówczesny stan zauroczenia. 8-)
Setlisty nie podam, bo nie pamiętam xD
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2007-05-30, 14:53

Nie chodzę na koncerty, ale chyba najwyższa pora zacząć to robić :)

A okazja jest niebywała:
06.06.07 r. - Warszawa(Stodoła) Porcupine Tree, Pure Reason Revolution. 7 jest również koncert w Krakowie.

Trzeba namówić kogoś na wyjazd, muszę na to pojechać. :) Po tym jak ostatnio poznałem Porcupine Tree, nie mogę opuścić takiego koncertu.
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2007-05-30, 15:04

ja mam już bilet na 7.07 do Krakowa :) jak się dowiedziałem, że PRR jest supportem, to od razu zamówiłem bilet :P

a 12.06 Dream theater w spodku!

ah, a w lutym byłem na koncercie Pain of salvation... jedno z najważniejszych przeżyć w moim życiu, bez dwóch zdań :->
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2007-05-30, 17:58

a 12.06 Dream theater w spodku!

I ja i ja :mrgreen:

na purcupine tree też chcę i na Isis, ale:

a) brak kasy
b) egzaminy
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-05-30, 20:06

A ja się wybieram do Spodka na Korn :) Miejmy nadzieję, że mi się uda :)
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2007-06-29, 23:15

W niedzielę tuż obok domu będę miał Perfect, no to chcąc, nie chcąc sobie posłucham :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-06-30, 11:24

Ja się ostatnio napaliłem na Metal Hammer Festiwal: Tool, Chris Cornell, Direngrey, Fair to midland, Coma, Delight. Zapał jednak ostygł, gdy dowiedziałem się, że Sektor niebieski w Spodku nie jest dobrym rozwiązaniem dla kogoś kto chce cokolwiek widzieć, a więcej kasy raczej trudno będzie mi wyłożyć.

Pewnym jest natomiast listopadowy oncert King Diamond w Krakowie. Tylko w wakacje pasowałoby znaleźć jeszcze coś ciekawego i finansowo sensownego.
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Postautor: Kirk » 2007-06-30, 12:14

Ja tydzień temu byłem na koncercie TSA. Świetny i długi koncert, panowie wciąż szaleją na scenie i nie zapowiada się żeby mieli przestać:) Na festiwalu w Tychach też grają i już nie moge się doczekać:D
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-07-22, 21:40

Właśnie wróciłam z dobrego konceru reggea zespołu Konopians. Przyznaję, że nagłośnienie bardzo kiepskie, ale zespół jak zwykle na wysokim poziomie, co uczyniło koncert bardzo przyjemnym. Świetnie się bawiłam, poznałam wielu ludzi, których pewnie już nie spotkam na swojej drodze (chyba że za tydzień na następnym koncercie reggea), ale i tak było bardzo miło i długo zapamiętam atmosferę z tego właśnie koncertu.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2007-08-26, 23:08

Moja miejscowość, Nisko, świętowała 25 i 26 sierpnia Dni Chleba. Na stadionie MKS ''Sokół'' zostały zorganizowane różne rozrywki: występy tancerzy i chóru, dyskoteka pod gwiazdami, koncert Patrycji Markowskiej, pokaz sztucznych ogni... Obok stadionu rozstawiło się wesołe miesteczko.
Córka sławnego Grzegorza M. z zespołem pojawiła się punktualnie o 21:00 i zagrała najbardziej znane piosenki. Śpiewała ładnie, prawie tak samo jak na płycie. Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jak bawila się publiczność. Wszystko zależało od tego, w jakim towarzystwie się było i w którym miejscu. Ja byłam w tej części, gdzie zakochane pary przytulały się i delikatnie kołysały. Pod sceną lud szalał; oklaski, okrzyki zdawały się dobiegać spod sceny. Ogólnie ludzi było bardzo dużo, piwo lało się strumieniami, o czym świadczyły na koniec porozrzucane plastikowe kubki.
Na sztuczne ognie organizatorzy musieli się nieźle wykosztować - były porządne i puszczali je dość długo. Największe wrażenie zrobiły na mnie te, które zdawały się spadać wprost na ludzi.
Podsumowując: wieczór spędziłam bardzo przyjemnie, przekonałam się też do Patrycji. (Tak jak rok temu do Eweliny Flinty)
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-08-27, 10:14

A ja wczoraj byłam sobie na koncercie Konopiansów nad jeziorem :P Fajny zespół w sumie grał też przed nimi. Wokalistka miała bardzo podobny głos do Janis Joplin i musiałam się z ziemi pozbierać, kiedy zaśpiewała "Summertime". Pierwsze niejoplinowskie wykonanie tej piosenki, które mi się naprawdę spodobało.
Konopiansi jak zawsze popisali się dobrym reggae, ale grali tylko godzinę (?). W każdym razie dzisiaj ledwo chodzę, a moje stopy pulsują tępym bólem. Dostałam jeszcze w z łokcia w policzek i mam siniaka, ale fajnie było :D Nie ma jak szaleństwo pod sceną :P
Natomiast wczoraj byłam na koncercie Reggeneracja, gdzie grali Tabu i Koniec Świata. Szaleństwo... :) Z tego koncertu wyniosłam liczne rany na łydkach.
Właściwie to po tych dwóch koncertach wyglądam i poruszam się, jakby mnie w domu maltretowali, ale zabawa przednia ^^
A za tydzień Festiwal Celtycki... :)
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2007-10-09, 15:29

W sobotę, 29 września, pojechałam z tatą do Stalowej Woli (miejscowość oddalona od mojej o jakieś 7 km) na koncert Moniki Brodki.
Występ był udany; Monika zaśpiewała ładnie, nagłośnienie świetne, miejscówkę miałam dobrą, no i pogoda dopisała.
Być może niektórzy z was regularnie czytają Pudelka i natknęli się na artykuł o koncercie Brodki za drutem kolczastym - dokładnie na tym koncercie byłam. W Stalowej była jakaś impreza, odbyła się wystawa jakichś maszyn itp. z Huty, no i miała wystąpić Brodka. W związku z tym, że prąd był tylko na złomowisku, to odsunięto na bok złom i postawili scenę. Przed sceną był pas zieleni, następnie drut, trawka i my. Stałam przy siatce;]
Na pewno w jakimś stopniu wpłynęło to na atmosferę i tak dalej, ale według mnie było spoko. Ważne, że polubiłam Brodkę;)
A to najładniejsze fotki, jakie udało mi się zrobić:
http://img407.imageshack.us/my.php?image=1020zd5.jpg
http://img209.imageshack.us/my.php?image=1029pj9.jpg
sylwu$
Mad Max

Postautor: sylwu$ » 2007-10-09, 20:49

15 września jeśli, dobrze pamiętam, pojechałam z wlaśnie poznaną klasą w LO na koncert Myslovitz do Brzeska. Jako, że mieszkam w Bochni, trzeba było zaopatrzyć się w jakikolwiek połączenie (czyt. autobus)
Nie tylko my wpadliśmy na tak cudowny pomysł xD Pół Bochni "wbiło się" do autobusu, przez co na późniejszych przystankach, ludzie bali się wsiadać, a autobus ledwo się ruszał xD
Sam koncert nie był jakąś sepcjalną rewelacją, ale mimo wszystko mi się podobał ;) Pod sceną, jak zwykle, wszyscy się pchali, i wytrzymać się nie dało, więc przeszliśmy do tyłu xD Ale od tego czasu more, and more, and more, lubie Myslovitz :-D
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2008-03-07, 19:54

Azg, słyszałeś że Nouvelle Vague mają występować w Poznaniu? Na Onecie widziałem reklamę. Bodajże 14-ego marca.
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2008-03-08, 00:33

Tak i widziałem ceny biletów, mogą spadać :P
Christine
Mad Max

Postautor: Christine » 2008-04-23, 19:32

Ja niestety byłam na dwuch koncertach do tego tego samego zespołu mianowicie: Hopeless.
Na pewno mało z Was, albo nikt ich nie zna. Jest to polski zespół i graja tam moi "znajomi" ;)
Na pierwszym było ok, ale niestety to było 3 lata temu i miałam przyjemnośc obejrzec zaledwie kilka piosenek :(
Za drugim razem mogłam zostać do końca, ale niestety ludzie ustawili sie tak, że zamiast grajacych w zespole widziałam...zady wszystkich którzy tam stali. Trzepali włosami przed samym zespołem i nie możan było nic zobaczyć, muslałam ze wyjde z siebie ;/ Miałam zamiar im cos powiedziec ale sie powstrzymałam...
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2008-04-24, 16:41

Christine pisze:Miałam zamiar im cos powiedziec ale sie powstrzymałam..

Obawiam się, że nawet jeśli ktoś zwróciłbym na ciebie uwagę, to większych efektów by to nie przyniosło... ;)

Christine pisze:udzie ustawili sie tak, że zamiast grajacych w zespole widziałam...zady wszystkich którzy tam stali

Trzeba było się pchać do przodu :D :-D
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2008-07-30, 10:47

Jedzie ktoś na Woodstock?
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2008-07-30, 18:37

Tak 8-)
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2008-07-30, 22:51

To reprezentacja filmowa dwuosobowa będzie;D
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Postautor: Kirk » 2008-08-05, 18:39

Cofając się w czasie to w maju byłem w Chorzowie na Metallice, totalna ekstaza i niezapomniane przeżycie: D
A niedawno wróciłem z Festiwalu Tyskiego im. Riedla, byłem tam po raz trzeci i po raz kolejny świetnie spędzony czas: )
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2008-09-05, 19:03

Ostatnio byłam na koncercie Małgorzaty Ostrowskiej, który odbył się w moim mieście. Wrażenia pozytywne. Chciałabym posłuchać niektórych piosenek w wykonaniu studyjnym, ale nie znam tytułów.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2009-04-01, 02:19

Ostatnio byłem na koncercie "Usłysz Białoruś" w Warszawie. Było całkiem przyjemnie, nawet mimo okropnego deszczu. Grało przede wszystkim sporo zespołów reggae (niezbyt przepadam), ale usłyszeć można było wykonawców białoruskich, jak i Czesława, który w mojej opinii kapitalnie zaśpiewał utwór Kultu "Hej czy nie wiecie". http://www.youtube.com/watch?v=9k6OhwZOyZY&feature=channel_page Nagranie (zwłaszcza przez słabą jakość) niestety nie oddaje w pełni jego występu.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2009-05-09, 16:20

W październiku zeszłego roku byłam na koncercie happysadu w Planecie w Stalowej Woli i wspominam go naprawdę miło. Wyszalałam się, pośpiewałam, a chłopaki zagrali rewelacyjnie i bisowali kilka razy ;)
Natomiast 2 maja tego roku byłam na Heyu, również w Stalowej Woli. Wrażenia - super! Byłam szczęśliwa już od nia, w którym dowiedziałam się, że tam zagrają ;)

Wróć do „Muzyka”