Schole

Jazz, rock, metal, blues, pop, techno etc.
Morgoth
Nosferatu

Schole

Postautor: Morgoth » 2010-01-09, 20:37

Ostatnim czasu zafascynowałem się muzyką sakralną, wykonywaną przez chóry, co zostało spowodowane tym, że dołączyłem do jednego z takich chórów (do rewelacyjnego! :D). Ta muzyka jest dla mnie naprawdę wspaniała, czuję, że śpiew w tym chórze to coś więcej niż hobby. Wspaniale jest stanąć ze stoma innymi, dobrze wyszkolonymi chórzystami i śpiewać Bogu... niesamowite uczucie. Jutro odbędzie się koncert "mojego" chóru (parafia Chrystusa Miłosiernego w Białej Podlaskiej) i będzie to też mój debiut na koncercie :D Nie raz śpiewałem przy ludziach, ale zawsze staliśmy "schowani" na górze, teraz staniemy z ludem twarzą w twarz... jeden fałszywy ruch i jesteś martwy ^^
Podam wam przykładowe (nie najlepsze, jakieś dziwne głosy tam mają :D) wykonanie (naszego w internecie nie znajdziecie, możecie zakupić płytę :D) jednego z największego dzieł w tej dziedzinie muzyki - Alleluja G.F.Haendla
http://www.youtube.com/watch?v=nnHksDFHTQI
Jeżeli macie do mnie pytania odnośnie mojego chóru, sami w czymś podobnym uczestniczyliście, albo po prostu chcecie się wypowiedzieć, to zapraszam :D
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Re: Schole

Postautor: Matthew » 2010-01-09, 20:44

Oy Morgoth... chciałbym Cię tam widzieć :D. Co do muzyki: nie mam nic przeciwko, kiedyś też byłem zafascynowany boskim Hallelujah w profesjonalnym wykonanie chóru. Słowa i melodia docierają do ucha i coś poruszają w głowie, że człowiek chce wstać i zaśpiewać razem z nimi. Nie ukrywam, że mam głoś xP, ale do chóru bym nigdy nie wstąpił - nie lubię jak się ludzie na mnie gapią... i w ogóle. Więc wielki plus dla Ciebie chociaż za to. Co do koncertu, co przygotowaliście :) ? i najważniejsze, można będzie gdzieś odsłuchać :D ?
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2010-01-09, 20:50

To będzie koncert kolęd i pastorałek :) mam płytę mojego chóru, na której większość z wykonywanych jutro utworów się znajduje, więc sobie pozrzucałem wszystko na komputer i się osłuchuję ciągle :D A odsłuchać będzie można albo na żywo, albo jak się zakupi płytę ^^ chociaż, może mnie nie zabiją, jak wstawię wykonanie jednej z kolęd, takie promo :D
btw. link na stronę naszego chóru: www.chor-scmc.pl Mnie tam na żadnym zdjęciu nie znajdziecie, jestem zbyt świeży :D
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Postautor: Matthew » 2010-01-09, 20:56

Przepraszam zacząłem się brechtać z tego zdjęcia: http://www.chor-scmc.pl/dyrygent - ale się nie przejmuj ja jestem inny :D. Więc widzę, że to taki lepszy już jest... a co do tych strojów czy jak to się nazywa też taki dostałeś, czy trzeba było zakupić... ? Jak możesz to wstaw :D chętnie posłucham ^^ co do koncertu: Powodzenia !
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2010-01-09, 21:01

Nasz dyrygent jest nie owijając w bawełnę najlepszy na świecie :D Drugiego takiego człowieka o takiej charyzmie nie widziałem. A te zdjęcie, chyba specjalnie je dali, bo śmiesznie na nim wyszedł :D A stroje? Jeszcze nie zdarzyło się, żebyśmy całym składem w nich występowali (mowa o chłopakach i to z czasów gdy ja jestem w chórze) ale póki co nie mam własnego (choć kilka razy w nim występowałem :D)
Matthew pisze:Powodzenia !
Wielkie dzięki :D byle nic nie odwalić, to będzie dobrze :D bo jak walnę jakąś gafę...

A tutaj próbka umiejętności mojego chóru w jednej z kolęd

Kod: Zaznacz cały

http://www.upik.pl/index.php?id=554aa2de58e80e169d66d794db9d9e51322

Jeżeli chcecie posłuchać więcej, zapraszam na stronę chóru, tam znajdziecie odnośnik do sklepu internetowego i będziecie mogli zakupić płytę, do czego zachęcam. Szczególnie teraz potrzebne są nam pieniądze, ze względu na niesamowicie istotne wydarzenie jakie na przełomie czerwca/lipca tego roku będzie odbywać się w naszym mieście, mianowicie Ogólnopolski Kongres Chórów Federacji Pueri Cantores (inf o federacji znajdziecie na stronie o chórze). Zjedzie się do naszego miasta koło tysiąca chórzystów z całej Polski i chyba nie muszę mówić jak olbrzymie koszty wiążą się z tym przedsięwzięciem. Za wszelką pomoc finansową bylibyśmy bardzo wdzięczni :) (a pomagający mogą słuchać w swoim domu rewelacyjnych nagrań :D)

Wróć do „Muzyka”