Obecnie czytam

Słowo pisane, które rozbudzaja wyobraźnię, jest skarbnicą wiedzy oraz inspiracji.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Obecnie czytam

Postautor: BlackDog » 2006-08-03, 14:49

Temat, jaki jest na wielu forach. Podzielcie się swoimi wrażeniami z ostatnio przeczytanej książki, czy może takiej, którą jeszcze czytacie. Ja wczoraj przeczytałem "Amulet Szalonego Boga" Michaela Moorcocka. Leciuchna lekturka na jeden, dwa wieczory dla niewymagającego czytelnika (mnie? ;p). Bardzo fajny styl, świetne dialogi i nie przynuzające opisy. Chcociaż bohaterzy jacyś tacy niewyraźni.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Re: Obecnie czytam

Postautor: Dusqmad » 2006-08-03, 15:02

Miałem dzisiaj taki piękny dzień, a Ty musiałeś mi przypomnieć o czymś co mnie trapi:

Buick 8 - King pokazuje chyba co by było gdyby "Christine" pisał inny autor. W przypadku jego najlepszej książki fabuła stanowiła atut, a tymczasem tu wydaje się śmieszna. Trudno mi zresztą opisać to tym, którzy nie czytali ani jednego, ani drugiego. Po prostu Król cholernie zaprawił się na jakiejś uczcie i chyba o wszystkim zapomniał - gdzie się podział wprawiający w stan zachwytu styl, wspaniale wykreowani bohaterowie? Być może okaze się to nawet gorsze od "Colorado Kid". Ta książka miała ledwie 120 stron i katusze mijały szybko. Pytanie do obeznanych w książkach Kinga - czy on napisał coś równie świetnego jak "Christine"?
MIsiup
Vincent Vega

Postautor: MIsiup » 2006-08-03, 21:33

Ostatnie kuszenie chrystusa... A potem zakupię może Baltazara Mrożka.
Elanor
Jack Sparrow

Postautor: Elanor » 2006-08-04, 10:53

Obecnie nic nie czytam, czekam az do księgarni przybędzie nowa dostawa "Wyznań Gejszy" i "Samotności w Sieci", a w bibliotece wreszcie ktos się zlituje i odda "W Pętli" :)
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2006-08-04, 11:14

Niestety aktualnie brak mi czasu na czytanie :-/ . Zacząłem czytać 2 książki:
"Upadek" z cyklu "Wojny pajęczej królowej" Byersa i "Lot nad kukułczym gniazdem" Keseya i jak narazie nic nie zapowiada abym to szybko skończył :-/
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2006-08-05, 13:44

Dusq, ja czytam Worek Kości Stephena Kinga i bardzo mi się ta książka podoba, najbardziej ze wszystkich, jakie przeczytałam jego autorstwa (Lśnienie, Serca Atlantydów, Wielki Marsz).
Ostatnio zmieniony 2006-08-05, 18:00 przez Issa, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Postautor: Kirk » 2006-08-05, 13:54

Ja obecnie czytam książkę Fiodora Dostojewskiego - "Idiota". Dopiero zacząłem, ale już uwidacznia się kunszt mistrza :)
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2006-08-12, 11:56

Aktualnie czytam Podpalaczkę autorstwa Stephena Kinga. Książka na początku w ogóle nie podchodziła mi pod jego styl, który tak bardzo lubiłam z Wordka Kości. We czwartek na tvn 7 leciał film o tym samy tytule plus coś tam z zemstą, ale nie był ekranizacją książki. Nazwałabym to zapożyczeniem pomysłu, danych, ale przerobienie tego na klasyczny film sensacyjny. Takie sobie było. A książka się rozkręca, jednak nie pobije Worka Kości. Tamto King świetnie napisał!
kacperski
Mad Max

Postautor: kacperski » 2006-08-12, 21:14

Ja tak czytam w kropi :D Zaczynam, przerwa, kończe :D Ale teraz jestem w trakcie (akcja: zaczynam, przerwa, kończe): "Barry Trotter i Niepotrzebna Kontynuacja" (Czekam na część trzeciOM: BT: i Końska Kuracja), oraz Mitnick Kevin - Sztuka Podstepu - polecam!
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-15, 15:26

czytam zaległe lektury..bo matura sie zbliża :/ W przerywnikach jednak raczę sie powieściami Anne Rice..
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-08-31, 12:00

Dobra, można sie wypowiedzieć, po trochę przydługim wetowaniu przeze mnie książki Graham Mastertona, ktorej polski tytuł brzmi "Czternaście obliczy strachu". Jest to jednakże tytuł, jak dla mnie trochę nietrafny, bo nie mozna powiedzieć, iż opowiadania (tak - to jest zbiór opoiwadań) przedatwiają nam historie straszne i tylko straszne. Możemy znaleźć tam i obyczaj i thriller (chociaż ten to chyba jest straszny ;) ) jak i zarówno nieco powieści erotycznej (a fuj, ble, ble). Całośc prezentuje sie w miarę dobrze, czyta sie szybko i co najważniejsze bardzo przyjemnie. Nie jest to zdecydowanie lektura najwyższych lotów, ale bardzo przyjemna rzecz, na jeden, dwa wieczory (w moim przypadku jednak cztery, ale to tylko z powodu mojego lenistwa).

Dzisiaj w nocy przeczytałem 4/7 zbioru opowiadań Sapkowskieg - "Cos się kończy, coś zaczyna" i mimo, że nie jest, aż tak wielkim fanem Sapka (wszak Wiedźmina tylko dwa tomy przeczytałem) to jestem niemalże zachwycony. Zobaczyłem, że umie on pisać niezłe science-fiction i dosyć dobry horror, iż nie jest aż tak bardzo przyczepiony do fantasy, jak myślalem. Jednak i tak uważam, iż zdecydowanie najlepiej wychodzi mu pisanie właśnie fantay, nic innego, i niech tak zostanie. A ja chyba jendak siegnę po resztę Sagi o Wiedźminie. W Sapkowskim niesamowicie zachwyca mnie to, iż tak wspaniale potrafi wszystko opisywać, narracja w jego dziełach jest wręcz genialna. Byc może preferuję troche inny typ humoru, ale nie przeszkadza to w ogóle (chociaż opowiadania "W leju po bombie" [science fiction!] to chyba jedna z najweselszych, najbardziej humorystycznych rzeczy, jakie czytałem).

Tyle.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2006-09-08, 20:42

Czytam Carrie autorstwa Stephena Kinga, ale będę musiała przerwać na rzecz Kamieni na szaniec, mojej pierwszej lektury w drugiej klasie gimnazjum.
Awatar użytkownika
Iwa
Jack Sparrow

Postautor: Iwa » 2006-09-09, 09:35

A ja obecnie czytam Mitologię Parandowskiego dlatego, że ją nauczycielka z polskiego zadała na wtorek. Całą. :-/ A ja skończę to będę czytać "Prawiek i inne czasy" Tokarczuk, bo też kazała nam ją czytać.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2006-09-09, 10:54

Ee tam...Mitologia jest fajna :) , jedna z lepszych lektur :) A ja obecnie zaczynam "Alchemika" Coelho :)
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-09-10, 15:46

Alchemik to książka którą miałam jako lekturę w gimnazjum zadaną. Jako jedyna z klasy zakochałam sie wtedy w autorze ;)

Obecnie czytam Informator maturalny, skrypty, podręcznik z historii (pierwszy z 4) oraz opowiadania Borowskiego :D
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2006-09-15, 20:51

"Desperacja" Stephena Kinga - jestem jakoś przy setnej stronie i książka zapowiada się całkiem ciekawie: nareszcie jacyś porządni bohaterowie, których to w kilku ostatnio czytanych książkach Kinga nie uświadczyłem, jest też niezły klimat i świetnie budowane napięcie podczas tych pierwszych spotkań z policjantem-wielkoludem (szczególnie scena z telefonem komórkowym w radiowozie). Mam nadzieję, że King nic nie spieprzy na kolejnych stronach i uda mu się to godnie rozwinąć i zakończyć.
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-09-15, 21:37

Przeczytałąm własnie Opowiadania Borowskiego. Niesamowite! "prosze państwa do gazu" mnie naprawdę przeraziło :-l W ogóle Borowski przedstawia obozy w innym świetle..z bardziej nieludzkiej strony wieżniów. Zadziwiające jakei instynkty rodzą sie w człowieku w obliczu śmierci bądz kary cielesnej :-( Ale cóż im się dziwić. Nie można oceniać ich zachowania przez pryzmat naszych warunków życia...
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2006-09-22, 20:29

Czytam teraz "Miasteczko Salem" Kinga :) Jak na razie świetne :D
keltka
Forrest Gump

Postautor: keltka » 2006-09-22, 20:47

Witam:)

A ja sobie czytam teraz... teraz to chyba Chłopów zacznę:). Ale ostatnio jedną z ciekawszych książek jaką przczytałam było "Śniadanie u Tiffany'ego".
Krótkie i bardzo treściwe.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2006-09-30, 18:08

Aktualnie nadrabiam moje zaległości z lekturami ;) Teraz czytam "Fausta" Goethego i jak dla mnie świetnie się czyta :D
Fejna
Vincent Vega

Postautor: Fejna » 2006-10-01, 15:41

Mitologie mam juz za sobą - w koncu, Grimpowa [Rafaela Abasto] skonczylam w piatek, a od wczoraj czytam Wilczego Brata.
Grimpow - Rafael Abasto - tzw. Hiszpańskie imie rozy. Opowiesc o chlopcu, ktory znajduje rycerza, a przy nim lapis philosphorum lub jak kto woli : kamień mędrców tudzież kamień filozoficzny, dodajac mu madrosci i wydluzajac zycie. Jako, ze zmarly rycerz byl ostatni z templariuszy on sam musi "otworzyc oczy swiatu, zgladzic niewiedze" i podazyc zagadkami wszeswiata. Zakonczenie jest bombowe.
Jest to ksiazka dla osob lubiacych atmosfere D. Browna.

Wilczy Brat - Miechelle Paver- dopiero zaczelam [jak narazie mi sie podoba], ale jak skoncze to powiem wiecej. Opowiesc o przyjazni, braterstwie, akcja dzieje sie w prahistorii. Tzw. Pradawna Kronika Mroku.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2006-10-06, 21:13

Lektur ciąg dalszy... :P Tym razem przyszła pora na "Dziady" i "Ballady i romanse" Mickiewicza :) Coraz bardziej zaczyna mi się podobać jego twórczość :D
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-10-06, 21:37

Scenariusz do filmu "Kanał", "Godzina "W"" :-) Ciekawy wywiad na poczatku ksiażki jest :-)
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-10-07, 16:24

Richard Adams - "Wodnikowe Wzgórze" - najlepsza książka jaką miałem przyjemność czytać w tym roku - cudowana, wzbudzająca wielkie emocje i skłaniająca do licznych przemyśleń, na pewno na stałe zostanie w pamięci. Szkoda, że tak rzadko trafia się na takie powieści. Poza tym dokańczam cyk o Wiedźminie i rozpoczęłem Mroczną Wieżę (na razie III tomy), dzisiaj takze zaczęłem "Wyznania Łgarza" Dicka.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2006-10-08, 11:56

Obecnie czytam Potop Sienkiewicza - na olimpiadę z języka polskiego. Mam za sobą dwa albo trzy rozdziały i już wiem, że Henryk S. popada w monotomność. Ponownie stworzył piękną niewiastę i przystojnego mężczyzne. I oczywiście oni zaczynają już coś do siebie czuć. Agrr... załamują mnie te trzy tomy, ale jakoś przeboleję. W zasadzie to nawet zaciekawia, więc nie będzie źle. Zawsze przy jego książkach narzekam, a po przeczytaniu, mi się podobają.

Na dniach zacznę czytać Pamiętnik z powstania warszawskiego Białoszewskiego albo Białoszewskiej, nie wiem 8-) Tylko mama musi mi załatwić książkę, bo w szkolnej i miejskiej bibliotece nie ma. A przeczytać mam do 20, bo potem przerabiam.

Wróć do „Literatura”