Książki zbójeckie

Słowo pisane, które rozbudzaja wyobraźnię, jest skarbnicą wiedzy oraz inspiracji.
Ocky
Indiana Jones

Książki zbójeckie

Postautor: Ocky » 2007-03-21, 12:34

Właśnie, które są nimi dla Was, które odmieniły Wasze życie i zmieniły Wasz sposób myślenia. Które tego myślenia w ogole nauczyły i dlaczego właśnie one?

Dla mnie pierwszą taką ważną książką był Rok 1984 choć teraz nie jestem za bardzo w stanie powiedzieć, dlaczego ona. pokazała coś innego, była bardzo przenikliwa.

Natomiast w powiedzmy dorosłość i samodzielność wprowadziła mnie w zeszłym roku książka Hermanna Hessego "Wilk Stepowy". Książka tylko dla obłąkanych. Uwielbiana bądź nienawidzona. Mówi o Tobie wszystko albo nawet jej nie zrozumiesz. Tłumaczy moje niedopasowanie, indywidualizm, czasem niezrozumienie dlaczego cos sie dzieje tak, jak sie dzieje, choc sam ciag przyczynowo-skutkowy dobrze rozumiem.[/i]
blue berry
Tyler Durden

Re: Książki zbójeckie

Postautor: blue berry » 2007-03-21, 13:37

Ja mogę chyba wymienić "Zranionego Pasterza" - książka, która nauczyła mnie naprawdę wierzyć. Może nie do końca tak jak chce tego Kościół, ale zgodnie z własnym sumieniem :) W pewien sposób też duży wpływ miała na mnie "Samotność w sieci". Trudno to wyjaśnić, ale ta książka zmieniła moje życie. Na razie więcej nie pamiętam :D Za dużo czytam :P
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-27, 22:06

Jądro Ciemności - Ostatnia scena gdy żonie Kurtza nie zostaje wyjawiona prawda o mężu - Ogólnie cała ta historia :D
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2007-03-28, 17:39

Rok 1984, to na pewno. bo pokazuje, że nie wszystko musi być takim, jakim być się wydaje. i książeczki pana Dukaja, o stopniu ludzkości w ludzkości ;) polane sosem s/f - bo poważne rozważania na temat człowieczeństwa (co mnie ciekawi, przyznam) mieszają się z dobrą zabawą.

Wróć do „Literatura”