J.R.R TOLKIEN

Słowo pisane, które rozbudzaja wyobraźnię, jest skarbnicą wiedzy oraz inspiracji.
Awatar użytkownika
lost003
Tyler Durden

J.R.R TOLKIEN

Postautor: lost003 » 2009-02-04, 21:15

Tutaj piszcie jakie znacie ksiazki Tolkiena chcialbym sobie poczytac jakies inne ksiazki niz Hobbit i Wladca pierscieni bardzo lubie ksiazki Tolkiena ma on wspaniala wyobraznie wymyslil calkiem nowy swiat i jezyk we Wladcy Pierscieni jak i Hobbicie a i mam do was pytanie zauwazyliscie ze wszystkie pierscienie tworza rok 1973 akurat w tym roku zmarl Tolkien czy to przypadek?
Morgoth
Nosferatu

Re: J.R.R TOLKIEN

Postautor: Morgoth » 2009-02-05, 12:38

Jak na mój gust to z pewnością przypadek... o ile Tolkien nie popełnił samobójstwa. Drużynę Pierścienia pisał wiele przed rokiem swojej śmierci, ale ciekawie się to ułożyło ^^
Również bardzo lubię Trylogię Tolkiena, jest ona niesamowita, lecz... trochę zbyt nudnawa. Umieszczono w niej za wiele opisów, czy kompletnie niepotrzebnych i nudnych dialogów i postaci. Ale to jest tylko jeden jedyny minus.
Książka Hobbit z kolei jest o wiele ciekawsza, nie ma tam tych zbędnych rzeczy, cały czas coś się dzieje, są tylko krótkie przerywniki między jedną akcją a drugą. Wyobraźnia Tolkiena jest nieograniczona, wymyślił on tyle niesamowitych stworzeń, z jego dzieł korzysta mnóstwo twórców gier i nowych książek i filmów. Nie to co inni, którzy tylko zrzynają... :roll:
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Postautor: Cate13 » 2009-02-05, 12:59

to akurat jest przypadek (chociaż czy istnieje coś takiego jak przypadek ? :-D ) bo Tolkien nie popełnił samobójstwa, zmarł po prostu ze starości mając 81 lat. Uwielbiam Hobbita i trylogie i nie uważam, ze jest przynudzająca ;-) czytałam ja jednym tchem i nie przypominam sobie nudnawych fragmentów ale o gustach się nie dyskutuje :-D
lost jak lubisz Tolkiena to polecam jeszcze "Silmarillion", "Niedokończone opowieści" i "Dzieci Hurina" :-) stworzył niesamowitą mitologię, są tam legendy, tablice i drzewa genealogiczne i języki śródziemia :-) poza tymi tytułami napisał jeszcze kilka książeczek dla dzieci ;-)
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-02-05, 16:26

Czytałem Silmarillion... stąd właśnie wziął się mój nick :D Ale nigdy nie dokończyłem czytać tej ksiązki... jest trudna do sforsowania, mimo że zawsze ciekawiło mnie co dalej...
Dla zaciekawionych Sillmarillion mówi głównie o losach świata, którego częścią jest Śródziemie... jest to jakby biblia- stworzenie świata, "aniolowie" - valarzy i majorowie i to co dalej :D
Awatar użytkownika
lost003
Tyler Durden

Postautor: lost003 » 2009-02-05, 16:37

A ja dzis bylem w sklepie po ta ksiazke i nie bylo to powiedzialem zeby mi zamowili :-D

Wróć do „Literatura”