Science Fiction & Fantasy

Słowo pisane, które rozbudzaja wyobraźnię, jest skarbnicą wiedzy oraz inspiracji.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Science Fiction & Fantasy

Postautor: BlackDog » 2006-11-15, 13:31

Jakie książki z dziedziny fantasy i science fiction polecacie? Jakich autorów najbardziej cenicie? Co ostatnio wpadło Wam w ręce?

U mnie "Ubik" Dicka na półce leży, przeczytany już. Jest to jedna z najlpeszych książek jakie czytałem, pokręcona i niezrozumiała, ale w tym pozytywnym sensie. Lubię dziwne książki, a więc Dick zajmuje w moim subiektywnym kanonie wysokie miejsce. Poza tym chciałbym wszystkim polecić dzieła Jarosława Grzędowicza.
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Re: Science Fiction & Fantasy

Postautor: skiszony » 2006-11-15, 17:34

Sapkowski, Dukaj, Pratchett, Gaiman, Lem, Dick, Tolkien, Pullman - ich wszystko jak leci.
oprócz tego jeszcze Diuna Herberta, Zakon krańca świata Kossakowskiej, Harry Potter :D - obowiązkowo.
ale ostatnio zajmuję się książkami historycznymi 8)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2006-11-18, 00:03

Ja już nie obracam się w tych klimatach, ale jeśli chodzi o Fantasy to polecam wszystkim gorąco trylogię Tada Williamsa "Pamięć, smutek i cierń", na którą składają sie "Smoczy tron", "Kamień rozstania" i "Wieża Zielonego Anioła". Jedyne Fantasy, które może się równać z tym co stworzył Tolkien. Szkoda tylko, że w Polsce nie cieszy się taką popularnością na jaką zasługuje...
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2006-12-25, 12:05

Polecam książki Andrzeja Sapkowskiego. Mnie zauroczyły świetnym stylem, humorem, pomysłowością autora, czarodziejkami, wiedźminem, charakterami bohaterów i tym, że są strasznie ciekawe. Na pierwszy ogień Ostatnie życzenie, a potem jak lecą z cyklu o wiedźminie 8-)
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Postautor: Kirk » 2006-12-25, 16:19

Issa, w 100% się z Tobą zgadzam :)
Tylko niech ludzi nie przestraszy marna ekranizacja.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2008-07-16, 22:36

Kiedyś bez wahania opowiedziałbym się za drugą opcją. Osobiście jednak, czuję się już znudzony, mimo że paru klasyków nie czytałem (vide Martin). Samo fantasy rodzajowo wydaje mi się potwornie wtórne i schematyczne. Nie odnajduję po prostu już przyjemności w obcowaniu z nią. Inaczej się sprawy przedstawiają z S-F. Z pewnością jednym z moich powodów za nią przemawiających jest ogólne mniejsze obeznanie, jednak z tego co czytałem/słyszałem, prezentuje się po prostu jako gatunek bardziej urozmaicony, głębszy choć oczywiście i tutaj znajdą się różnorakie potworki typu seria SW.

Wróć do „Literatura”