Komiksy

Słowo pisane, które rozbudzaja wyobraźnię, jest skarbnicą wiedzy oraz inspiracji.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Komiksy

Postautor: Dusqmad » 2006-08-05, 16:10

Po prostu komiksowy temat - piszcie tu o ulubionych i znienawidzonych komiksach i o tym co w ogóle przeczytaliście.

Na mojej liście zdecydowanie króluje seria o Throgalu. Komiks charakteryzują przede wszystkim świetne rysunki naszego rodaka, Grzegorza Rosińskiego. Akcja osadzona jest w świecie wikingów, choć balansuje nieco w klimatach sf - sam fakt pochodzenia głównego bohatera. Jedno trzeba przyznać - wciąga niesamowicie. Zresztą co w tym dziwnego. W końcu nazwiska twórców mówią same za siebie. Pałam też wielkim sentymentem do "Garfielda". Jest to komiks, który zawsze umie mnie rozbawić, dzieki specyficznej postaci tytułowego kocura. Szkoda tylko, że atutów tego bohatera nie poznali filmowcy, gdyż na motywach historyjek Jima Davisa stworzyli bardzo słaby film w familijnym stylu, ale to już inna historia ;). Z komiksami o superbohaterach miałem dość epizodyczną przygodę, a teraz mam wielką ochotę wziąć się za "Sin City", co zapewne uczynię :).
MIsiup
Vincent Vega

Re: Komiksy

Postautor: MIsiup » 2006-08-05, 21:10

Wilq oraz Garfield. Nic więcej.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-08-14, 16:57

Ja w życiu nie czytałem innego komiksu niż "Kaczor Donald" po prostu inne mnie nie fascynują i nie śmieszą. A "Kaczor Donald" jest naprawdę ciekawy i śmieszny.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2006-08-14, 17:23

Ja natomiast nigdy za "Kaczorem Donaldem" nie przepadałem, strasznie irytował mnie ten bohater. Szczerze mówiąc w tych komiksach nie było nic co by mnie śmieszyło, czy też interesowało. Zacząłem więc czytać "Asterixa i Obelixa", "Garfielda", "Kajka i Kokosza" i "Lucky Luke'a". Uważam, że te tytuły są dużo bardziej godne uwagi. No i jeszcze wypada wspomnieć o komiksach z uniwersum Star Wars, szczególnie o "Karmazynowym Imperium" :D
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-08-14, 19:21

Bo "Kaczor Donald" to pozycja dla wybranych :) Trzeba w to wsiąknąc bardzo głęboko, aby docenić wartość, chociaż zdecydowanie bardziej pododał mi się Donald telewizyjny, to ten komiksowy naprawdę nie był, aż taki zły. I jest coś, co mnie do niego przyciąga wyjątkowom, bo dzisiaj znowu wzięłem "Kaczora..." w swoje ręce i począłem czytać. Sprawdzałem kiedyś czy to takie upodobanie do Donalda, czy ogolnie polubiłem komiky, ale z rzeczy, które czytałem spodobał mi się tylko Losux.
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-15, 15:55

Komiksów nigdy nie czytałam..takich typowych "dla młodych" ;) Uwielbiam jednak Jeża Jerzego i obecnie mam bzika na punkcie chmiksu..Polecam http://chomiks.pl/ Świetnie przedstawiona nasza polityka..proste i śmieszne ;)
Awatar użytkownika
Iwa
Jack Sparrow

Postautor: Iwa » 2006-08-23, 10:02

Ja też czytałam tylko Kaczora Donalda. Bardzo mi się podobał. 8-) A nie, przypomniałam sobie jeszcze o Czarodziejkach W.I.T.C.H.! To też było fajne. ;-) Ale za innymi komiksami, np. SF, nie przepadam.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2006-08-23, 15:09

No wreszcie ktoś kto lubi Kaczora Donalda :P

Ostatnio będąc w empiku wzięłem w swe ręce Thorgala. Nawet ciekawe, rysunki niezłe, dialogi niezgorsze, chyba sięgnę po kolejne części, Wikingowie i Norwegia górą :)
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Postautor: Gabriel » 2006-08-23, 15:19

Ja komiksów nie lubię :/ Nigdy nie czytałąm książeczkowych..zaczęłam tylko czytać internetowe..:)
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2006-08-23, 15:20

komiksy i mangi: Asterix, Dragon ball, Thorgal, Slayne, Oh! My godness, Tytus, Romek i A'Tomek, Kaczor Donald oczywiście :P i coś jeszcze chyba, teraz nie pamiętam jakoś...
fortek13
Forrest Gump

Postautor: fortek13 » 2006-08-23, 16:42

ech...amatorzy :mrgreen: Od razu widać, że na komiksach się nie znacie...znaczy znacie te kilka najbardzije popularnych (nie umniejszając Goscinnemu, Uderzo czy innym autorom). Przygodę z komiksem proponuję zacząć od Funky Kovala ( http://finta.livenet.pl/viewtopic.php?t=60 ) i Szninkla ( http://finta.livenet.pl/viewtopic.php?t=36 ), a potem to Świat Komiksów stoi przed wami otworem :) Możecie przebierać w nich jak w ulęgałkach, poprzez tradycyjne amerykańskie (nie znaczy to, że złe) pozycje jak Supermen, Batman czy X-mani poprzez bardziej wysublimowane komiksy (raczej dla dorosłego czytelnika) jak Lobo kończąc na tak znanych twórcach europejskich jak Enki Bilal...a jak się dobrze rozejrzycie to znajdziecie również takie perełki jak komiksowwe adaptacje książek Niela Geimana :)

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2006-08-23, 16:45

sorry mistrzu 8-) adaptacje książek Gaimana? widziałem adaptację komiksową Hobbita - totalny syf. i wątpię, żeby genialne książki N.G. dało się przełożyć na język obrazkowy (nawet jeśli on sam by to robił, a jego komiksy są gorsze niż jego książki) ogólnie uważam, że komiksy są dużo bardziej prymitywne niż książki - co nie oznacza, że ich nie lubię :P
fortek13
Forrest Gump

Postautor: fortek13 » 2006-08-23, 18:55

skiszony pisze:sorry mistrzu 8-) adaptacje książek Gaimana? [...]wątpię, żeby genialne książki N.G. dało się przełożyć na język obrazkowy (nawet jeśli on sam by to robił, a jego komiksy są gorsze niż jego książki) ogólnie uważam, że komiksy są dużo bardziej prymitywne niż książki - co nie oznacza, że ich nie lubię :P

Z oboma tezami się nie zgodzę :)
1. Komiks Gaimana był całkiem dobry, zarówno jeżeli chodzi o kreskę jak i przedstawienie historii (oczywiście to było tylko opowiadanie, nie cała książka)
2. Komiksy nie są bardziej primitywne niż książki, są po prostu z innej półki :P i kożystają z innych form przekazu :P

P.S. Miło, że nazwałeś mnie mistrzem :-x Zawsze dobrze być docenionym ^^

Pozdrawiam
kacperski
Mad Max

Postautor: kacperski » 2006-08-24, 15:27

Skiszony, nie zgadzam sie! Ten komiksowy "Hobbit(...)" był naprawde fajny :)

Aha i jescze jedno. Gdy piszesz o Wielkim DB to pisz w osobnm zdaniu. Uczcij go, niewierny!
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2006-08-27, 12:58

No wreszcie ktoś kto lubi Kaczora Donalda

Kaczor Donald najlepszy, tez go lubię :-D To jedyny komiks jaki czytałam.
Awatar użytkownika
blek
Mad Max

Postautor: blek » 2007-07-01, 22:13

miłość z mojego dzieciństwa, czyli Kaczor Donald pochłaniany w ogromnych ilościach ;D a oprócz tego Garfield i Fistaszki. a z mang to kocham Full Metal Alchemist między innymi za Eda, który przypomina mi w stu procentach mnie i moje reakcje na temat komentowania mojego wzrostu :lol:
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-07-01, 22:19

Ja w wieku 6 lat to tak zyczytywałem się w Kaczora Donalda, że masakra :-P dzięki temu komiksowi nauczyłem się w szybkim czasie czytać płynnie i zawdzięczam mu wiele :-) a poza tym to nie mam jakiegoś swojego ulubionego komiksu jak coś wpadnie do rąk to poczytam z miła chęcią ;-)
Awatar użytkownika
Aletheia
Tyler Durden

Postautor: Aletheia » 2007-10-22, 20:41

Uwielbiałam kiedyś komiksy. Chciałabym napisać, że uwielbiam nadal, ale co to za kontakt, w przelocie między półkami Empiku... Ech, komiksy powinny być w bibliotekach. NIE tylko w dziecięcych działach.

Z powyższych powodów moje ulubione tytuły to te starsze - Thorgal, Asterix - cudna kreska, postacie, pomysły...
Kajko i Kokosz też, ale cały Christa był świetny.
Nikt nie pamięta Kleksa? Szarlota Pawel nic Wam nie mówi?
A cudownie zakręcone scenariusze i dialogi Tadeusza Baranowskiego? Ech, czyżby miała zaginąć TAKA klasyka? :-(

Pewnie się narażę połowie forum, sądząc po Waszych postach, ale dla mnie, Kaczor Donald ma się do powyższych tytułów i autorów jak harlequin do Pratchetta i Kinga. Mimo że ja też lubiłam Donaldy. Ale miałam wtedy 10-12 lat. Donald komiksowy to blade odbicie Donalda filmowego, z tych starych filmików.

fortek13 pisze:Przygodę z komiksem proponuję zacząć od Funky Kovala

Próbowałam. Nie trafił do mnie. Bogusław Polch jest dla mnie marnym naśladowcą Rosińskiego. Wiedźmina spaprał, także w ilustracjach książkowych. Choć muszę przyznać, że kilkanaście lat temu lubiłam Polchowe adaptacje Danikena.

fortek13 pisze:jak się dobrze rozejrzycie to znajdziecie również takie perełki jak komiksowwe adaptacje książek Niela Geimana

Panie Znawca, skoro już o Gaimanie, to pasowałoby napomknąć o Sandmanie. A o adaptacjach książek ewentualnie na końcu. To taka uwaga na marginesie od Maniaczki Oddawania Twórcom Zasług, czyli w tym wypadku Gaimanowi co Gaimanowskie. Jakkolwiek jestem w temacie komiksowym raczej zielona :-)
amelia123
Indiana Jones

Postautor: amelia123 » 2012-11-04, 18:04

Tytus Romek i Atomek,to klasyka która mnie ukształtowała,pokazała świat komiksu.

Wróć do „Literatura”