Polityka

Tu możesz podzielić się swoimi przemyśleniami związanymi z filozofią, religią i psychologią.
Rubenos
Darth Vader

Polityka

Postautor: Rubenos » 2007-09-26, 20:57

O tak! Temat przez wielu znienawidzony, przez innych śledzony z zaciekawieniem. A jakie jest wasze stanowisko? Co sądzicie o obecnej sytuacji? Na kogo będziecie głosować?

Mój głos, w dużej mierze ustosunkowany będzie z racji pochodzenia, miejsca zamieszkania. Zagłosuję na PSL, któro z resztą ze wszystkich partii prezentuje się najbardziej umiarkowanie.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Re: Polityka

Postautor: Issa » 2007-09-26, 21:47

Nienawidzę polityki. Nie znam się na niej, nie orientuję, kto, co i jak. Nie oglądam wiadomości, nie słucham radia. Żyję w swoim małym światku, odgradzając się od tych spraw i jest mi bardzo dobrze. Mały wyjątek zrobiłam dla ostatniej afery z Lepperem, nawet ciekawe to było. Ale jakby mnie teraz ktoś zapytał o nią, to nie wiem, co bym mu powiedziała. Powód? Skleroza i umiarkowane zainteresowanie.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Postautor: MGaździcki » 2007-09-27, 11:43

"Szczęśliwy i zdrowy ten, co się od polityki trzyma z daleka"
Anonim

A poważnie: teraz prawdziwych polityków nie ma-za wyjątkiem Pan Prof. Bartoszewskiego. Z Papieżem (głowa Watykanu) odszedł ostatni z umiejących myśleć i działać polityków. Zresztą i tak an przestrzni wieków znikali politycy, a mnożyło się przywódców. Owszem, są tacy co umieją łączyć politykę z władzą (Reagan, Tatcher), ale są tacy, którym władza uderza do głowy (Stalin) albo nie mają pojęcia o polityce (Hitler).

Szlachetna sztuka polityki (tak nazwał ją Arystoteles) zagubiła się gdzieś w XIX wieku i potem mieliśmy co mieliśmy...

Na kogo zagłosuję? "Entliczek, pentliczek, czerwony stoliczek..." ;)
Awatar użytkownika
Aletheia
Tyler Durden

Postautor: Aletheia » 2007-09-27, 21:42

Miałam takie fajne miejsce, gdzie nie było polityki. Nazywało się Filmowo... No i się skończyło :-/

Issa pisze:Żyję w swoim małym światku, odgradzając się od tych spraw i jest mi bardzo dobrze.

A ja z Tobą, Issa. Wbrew pozorom, to właśnie polityka jest tym małym światkiem, który przesłania ten normalny, pozapolityczny. Zawsze kiedy słyszę gadkę w stylu "Trzeba się tym interesować! To nasz obowiązek!", to czuję że dokonuje się na mnie jakiegoś perfidnego szantażu moralnego.

Nie odmówię sobie pewnego cytatu :diabel2:
Zastanawiam się, czy nie byłoby możliwe zebrać wszelkie nasze władze w jednym miejscu, ogrodzonym porządnie, i wpuścić tam wygłodniałe tygrysy... Lubię karmić zwierzątka. To słowa Joanny Chmielewskiej.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-09-28, 16:14

Polityka ehh Osobiście również nie interesuje sie polityką, nigdy się nie ineresowałam i teraz jest problem. Na kogo tu do cholery zagłosować?
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2007-10-06, 15:53

Mały teścik wyborczy ;)

http://wybory2007.wp.pl/kalkulator.html?ticaid=14978

Mój wynik:
Platforma Obywatelska - 68% zbieżnych odpowiedzi
Polska Partia Pracy - 68%
Polskie Stronnictwo Ludowe - 63%
Lewica i Demokraci - 57%
Samoobrona RP - 48%
Liga Prawicy Rzeczpospolitej - 38%
Prawo i Sprawiedliwość - 38%

Ale na PO na pewno nie zagłosuję. :P
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Postautor: B... » 2008-06-27, 22:28

kapitalny temat :-D
ale nie w polskim wydaniu. Trudno byc obiektywnym i spokojnie odnosic sie do wydarzen na polskiej scenie politycznej :roll:

Polityka w wymiarze miedzynarodowym jest wyjatkowo fascynujaca.
Aletheia pisze:Zawsze kiedy słyszę gadkę w stylu "Trzeba się tym interesować! To nasz obowiązek!", to czuję że dokonuje się na mnie jakiegoś perfidnego szantażu moralnego.

tez miałam kiedys podobne odczucie, teraz jednak widze, ze nie znajac współczesnych realiów politycznych , pozbawiamy sie mozliwosci postrzegania pewnych kwestii: społecznych, moralnych z nowej perspektywy. Niektórym moze wydawac sie ze przesadzam, ale bez takich zainteresowan nie bedzimy mogli odnalezc sie w nowej otaczajacej nas rzeczywistosci, szczególnie gdy, znajdziemy sie w sytuacji zmuszajacej nas do pojecia waznych decyzji.
Polityka to bardzo szerokie zagadnienie i odgradzanie sie od niej jedynie z powodu polskiej kultury politycznej elit władzy, jakie obserwujemy na codzien, jest bardzo niewłasciwe ;-)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2009-03-05, 20:49

Dołączam do grona nieinteresujących się polityką :twisted:. Po pierwsze jestem anarchistą (nie na koszulce, lecz w przekonaniach), po drugie to nie ma sensu. Media robią z nas głupów wmawiając nam, że mamy wpływ na politykę. Tak naprawdę nasz jedyny wpływ to wybieranie osób rządzących. Dlaczego wybieramy taką, a nie inną partię? Ponieważ głosi ona coś, co leży w naszych przekonaniach. Gdy jednak ta partia dojdzie do władzy zdajemy sobie sprawę, że zostaliśmy zmanipulowani, że nie chodziło o lepszy świat, tylko o oddziałanie na nasz wybór. Władza i tak zrobi z nami to, co jej się podoba. Osoba nie znająca się na polityce jest więc na tym samym szczeblu co osoba znająca się. Ta druga wie co się dzieje wokół niej, ale nie może na to wpłynąć. Co innego ma miejsce jeśli chodzi o prawo - osoba mająca o nim pojęcie może dużo zyskać, nawet w codziennych sytuacjach. Polityka jest więc zwykłym zainteresowaniem, jak nasze filmy. Dokąd sami w niej nie zaistniejemy nie wyciągniemy z tego zainteresowania żadnych korzyści. Chciaż plus pewien jest, społeczny. Otóż osoba, która nie interesuje się polityką traci w oczach pewnych kręgów towarzyskich...
amelia123
Indiana Jones

Postautor: amelia123 » 2012-11-04, 20:01

polityki niestety nie pozbędziemy się,jest elementem naszego życia.Każdy z nas psioczy na polityków,ale myślę że gdyby znależli się na ich miejscu postępowaliby podobnie.

Wróć do „Myślodsiewnia”