Aborcja

Tu możesz podzielić się swoimi przemyśleniami związanymi z filozofią, religią i psychologią.
Ocky
Indiana Jones

Aborcja

Postautor: Ocky » 2007-04-01, 12:42

no właśnie. Co myślicie?
Pomijając fakt, że te dyskusje, które sa prowadzone, w zasadzie są bardziej polityczne, ale to nie zmienia faktu, że temat jest dość istotny.
Osobiście nie potrafię powiedzieć wprost, co bym zdecydowała, gdyby ta ciąża przydarzyła mi się teraz. Usunięcie płodu powinno być ostatecznością, kiedy już inne opcje nie wchodzą w grę. natomiast uważam, że kobieta powinna mieć wolny wybór. LPR wydziera się na głos, co byśmy zrobili, gdyby to nasi rodzice chcieli dokonać zabiegu na nas. Ale nikt nie myśli o tym, co to dziecko będzie musiało przechodzić, jeśli już po narodzeniu rodzice będą dawali mu odczuć, że jest niechciane, niekochane, bardzo łatwo tak zrobić straszną krzywdę.
Przykład Anny tysiąc jest wykorzystywany przez obie strony, ale mało kto się zastanawia, przez ile musiala przejść. Ona doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że prędzej czy później będzie musiała wytłumaczyć córce, że jej nie chciała, że żyją z pieniędzy jakie mama dostała za to, że nie pozwolono jej zabić. Ale w tym wypadku to była konieczność. Kobieta jest niepełnosprawna, bo jakiś lekarz złamał prawo! Zabronił jej czegoś, czego dokonanie było jego obowiązkiem.
Uważam, że ustawa powinna zostać niezmieniona, Konstytucja tym bardzeij,ale to nam akurat nie grozi, będzie dużo krzyku i na tym się skończy. Podziemie aborcyjne i tak będzie istnieć, my możemy tylko zadbać o to, żeby tragicznie nie kończyły się te zabiegi dokonywane częstokroć w prymitywnych warunkach, gdzie nie ma później możliwości dochodzenia odszkodowania. A przecież to, że zezwolimy w określonych okolicznościach usunąć ciąże, nie oznacza, że zaraz wszystkie świeżo zaciążone laksi pobiegną radośnie do lekarzy. jesli komuś nie zezwala na to etyka czy wyznawana religia, to niech tego nie robi, ale dlaczego jego opinia ma być narzucana innym?
KeniG
Indiana Jones

Re: Aborcja

Postautor: KeniG » 2007-04-01, 14:30

Ja uważam że aktualnego zapisu nie należy zmieniać bo spowoduje to więcej szkody niż pożydku (wyobrażacie sobie te pikiety pod sejmem albo teksty o mordercach i jeszcze może referendum żeby LPR zdjęcia płodów na ulicach rozwieszał?). Zresztą w Polsce aborcja jest dopuszczana naprawde tylko wtedy kiedy dziecko nie ma szans na przeżycie po narodzeniu albo poród może spowodować smierć kobiety, duże pogorszenie stanu zdrowia (na przykład u kobiet chorych na stwardnienie rozśane) lub ciąża jest efektem gwałtu. Jak LPR i PIS jak chcą nienarodzone dzieci ratować to niech się zajmą nielegalnymi amborcjami. A i jeszcze jedno mieszanie do tego kościoła jest też mało rozsądne bo jeszcze stosunkowo niedawno (jak na historie kościoła) dzieci nie narodzone normalnie czyli na przykład dziecko czy płód pochodzący z poronienia nie mógł być pochowany na cemntarzu w święconej ziemi ani nie można było zamówić mszy w jego intencji.

Zresztą cały akcja z aborcją to dla polityków temat zastępczy. Bo to jest nienormalne że za największy problem naszego kraju uważa się zakazanie aborcji u zgwałconej kobiety albo dyskryminowanie pedałów. Kiedy nie włączy się TV to albo dyskusja o aborcji albo o gejach :| A moze oni naprawdę myślą że jak zakażą aborcji u zgwałconej kobiety to będzie dobrobyt w kraju?
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2007-04-01, 21:12

zakazać aborcji, wprowadzić karę śmierci!! ochrona życia przede wszystkim!!

a tak na poważnie - dla mnie aborcja powinna być dozwolona. kobieta powinna sama podjąć tę decyzję (która może zmienić całe jej życie) i ponieść jej konsekwencje, ale jednak powinna mieć wybór.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-04-02, 10:13

Całkowicie się z wami zgadzam!! Jestem przeciwko całkowitej legalizacji aborcji, ale także przeciwko zmianie konstytucji. Uważam, że jeżeli ciąża może spowodować śmierć albo radykalne pogorszenie się zdrowia matki, płód jest uszkodzony, bądź ciąża jest wynikiem gwałtu kobieta powinna mieć wybór. Wkurza mnie, że nagle zrobiło się wokół tego takie halo. Zapomina się chyba, że kobieta ma swój mózg i potrafi myśleć. Aborcja jest zła, ale w niektórych przypadkach uzasadniona, bo nie każda kobieta może mieć tyle odwagi i siły, aby ryzykować własne życie, bądź podjąć się wychowania naprawdę ciężko chorego dziecka szczególnie w naszym kraju. Strasznie mnie też irytuje, że o aborcji najgłośniej mówią mężczyźni, a nie kobiety, których głos powinien być najważniejszy. Natomiast wtrącanie się Kościoła jest już niesmaczne w niektórych momentach. Konkordat niby dopuszcza w pewnym stopniu Kościół do polityki, ale to co teraz pokazują niektórzy duchowni jest żałosne. Niektórzy księża zapominają, że nie są biznesmenami!
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Postautor: BlackDog » 2007-04-02, 15:24

Oczywiście wprowadzanie całkowitego zakazu aborcji to jakiś kiepski żart LPR. Chociaż sam osobiście jestem przeciw usuwaniu ciąży to jednak kobieta powinna mieć wybór czy zachować dziecko, czy może się do pozbyć.

Nie powinno się tego tak uogólniać, przecież większość osób, które są za zniesieniem aborcji powołuje się na Kościół. Ja przepraszam, ale nie każdy musi być chrześcijaninem, a więc dlaczego powiedzmy np. ateiści mają być dyskryminowani? W kraju musi panować wolność. Despotyzm się nie sprawdził.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-04-02, 20:15

Bo LPR-owi chodziło o poprawę notowań, co im się udało o 2%. Uważam, że wielkich zmian nie będzie, bo na wszystko zbyt wcześnie. Tylko po co dla swoich własnych celów dzielić społeczeństwo na dwa obozy ?? :-/
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-04-02, 20:40

LPR to dla mnie po pierwsze, popierdułka a nie partia narodowa bo jakby ich teraz narodowcy przed wojenni zobaczyli to by ich ciepłym moczem pożegnali nawet ci najbardziej radykalni młodzi, bo LPR to żadna partia narodowa tylko zdewociali antysemici :) Po drugie to nie pierwsza taka akcja LPR bo oni mają inne genialne pomysły na przykład:
1. Chcą zakazać nadawania szkołom i przedszkolom imienia Jana Brzechwy bo to był Żyd a Żyd nie może być imiennikiem szkół.
2 Chcą zakazać czytania przez dzieci wierszy Brzechwy bo on był Żydem i Komunistą.
3. Pan Kleks jest przez nich uważany za lekturę wysoce szkodliwą bo propaguje pedofilie i komunistyczne ideały poza tym nie wiadomo jakiej narodowości był Pan Kleks (sądząc po brodzie i nosie Fronczewskiego pewnie Żyd)
3. Jędrzej Giertych (Ojciec Pięknego Romka) wydaje książki w których opisuje jak to Piłsudski był niemieckim agentem od pierwszej wojny aż do śmierci. Brednia niesamowite - kara śmierci za takie książki.
4. LPR krytykuje PRL i SLD ale Jędrzej Giertych podczas stanu wojennego był w Radzie Ocalenia Narodowego.
5. Chcą zakazać nadawania szkołom imienia Jana Nowaka Jeziorańskiego bo był według nich niemieckim agentem podczas wojny (tak naprawde przez jakiś czas Jeziorański działał na polecanie AK jako tajny agent pod przykrywką szpiega niemieckiego) Już za takie stwierdzenia to ich się rozstrzelać powinno, kalać imię takiego człowieka :|
6. Minister edukacji wydaje rozporządzenie o zakazie używania telefonu komórkowego podczas lekcji(najwidoczniej do tej pory dzieci mogły podczas lekcji rozmawiać przez telefon) w planach ma pewnie rozporządzenie dotyczące zmiany obuwia i stroju na WF.
I jedno z moich ulubionych :) Co prawda to powiedział jeszcze minister edukacji z Pisu ale to człowiek o podobnym poziomie mianowicie stwierdził on że sprawi aby dzieci miały lżejsze plecaki poprzez nakazanie drukarnią UŻYWNIA LŻEJSZEJ FARBY DRUKARSKIEJ I LŻEJSZEGO PAPIERU :)

Trochę się rozpisałem ale naprawdę uważam ze LPR mimo że paru ludzi rozsądnych się tam znajdzie to jest jedna wielka komedia i zbiorowisko ludzi którzy mają zerowe pojęcie o świecie i zatrzymali się w swoim światopoglądowym rozwoju na latach 40 albo i jeszcze wcześniej. Czasem nie wiem czy oni wierzą w to co mówią czy jaja sobie robią :| mam nadzieje że to drugie.

Ale oftop mi się zrobił :mrgreen: ale proszę nie "usuwajcie" :mrgreen:

A żeby nie było tylko oftopu mały dowcip:
Mówi dziewczyna do księdza stojącego w autobusie i zasłaniającego kasownik
- Przepraszam niech ksiądz się usunie.
- CO?! My nie usuwamy NIGDY!
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-04-03, 16:56

KeniG pisze:I jedno z moich ulubionych :-) Co prawda to powiedział jeszcze minister edukacji z Pisu ale to człowiek o podobnym poziomie mianowicie stwierdził on że sprawi aby dzieci miały lżejsze plecaki poprzez nakazanie drukarnią UŻYWNIA LŻEJSZEJ FARBY DRUKARSKIEJ I LŻEJSZEGO PAPIERU :-)

Tym to powaliłeś mnie na nogi :lol: :-D Naprawdę to byłby genialny pomysł jakby coś takiego zatwierdził :-D Ten pomysł by trafił to księgi Ginesa jako najdurniejsza pomysł polityczny :lol: :-P Ja nie wiem poco ich wogóle w tym rządzie tyle siedzi jak nic nie robią tylko pierdzą w stołek i nie mając co wymyślać to takie pierdoły wymyślają :-/ :-D Debilizm na maxa!! :-D
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-04-03, 18:33

Na prawde byla taka wypowiedź oglądałem to kiedyś w wiadomościach minister wypowiedział sie o farbie i papierze i po chwili ekspert drukarni wyjaśnil widzą że nie można dawać cienkich kartek bo ilustracje będą przebijać na drugą strone a ciężar farby jest nie duży :) - Ale nie od dziś wiadomo że nie trzeba mieć dużej wiedzy żeby być ministrem.
Ocky
Indiana Jones

Postautor: Ocky » 2007-04-03, 21:39

wiecie,tylko jedna rzecz bym do Was dodania. Do tanga trzeba dwojga, do wyprodukoania tak cennego dla LPRu kolejnego Polaka/Polki takze. Decyzja powinna byc dwojga. Oczywiscie,jezeli matka wie kim zacz jest. Bo jak sie facet wypiera to tym juz sklada swoje oswiadczene woli
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Postautor: Scourge33 » 2007-04-18, 19:20

Ja jestem z kolei zdania ze jakies tam postanowienia w sprawie aborcji są potrzebne, proceder ten może mieć miejsce, ale tylko w kilku określonych przypadkach: chodzi przede wszystkim o poczęcie w wyniku gwałtu, oraz o zagrożenie życia matki lub dziecka.
W przeciwnym przypadku to ja przepraszam, ale żyjemy w na tyle cywilizowanym świecie, że trzeba być świadomym wynalazku jakim jest antykoncepcja. I tłumaczenia typu, że to mi zrujnuje karierę są nie na miejscu. Wiem że za chwilę odezwą się te wszystkie kobiety wyzwolone, ale sądzę że jakieś tam granice odpowiedzialności za nasze poczynania trzeba sobie wyznaczyć. I mam tu na myśli odpowiedzialnośc obustronną tj. matki i ojca.
Co do sytuacji w której rodzice dają odczuć swojemu dziecku, że jest tym niechcianym, nieplanowanym to nazwę to szukaniem winy wszędzie tylko nie w nas samych (tzw. zewnętrzne sterowanie, może nie każdy słyszał....). A takie zachowanie wobec tak malutkiej istoty jest po prostu nieludzkie.

Problem LPRu tkwi w tym że ze skrajności popadają w skrajność, bardzo często swoim programem tworzą karykaturalny obraz polityki. Mam nadzieję że w końcu nasze elity rządzące zastosują metodę złotego środka w tej sprawie, bo zmiany są bardzo potrzebne...
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-04-18, 22:10

Ja też uważam że aktualnej ustawy nie trzeba zmieniać bo z jednej strony dopuszcza oborcje w różnych poważnych sytuacjach a z drugiej zadowala po częsci obronców życia od poczęcia. Ten kompromis jest dobry.
Ocky
Indiana Jones

Postautor: Ocky » 2007-04-18, 23:32

moj cwiczeniowiec z prawa karnego stwierdzil tylko,ze trzeba byc idiota,zeby naprawde nie widziec roznicy miedzy morderstwem a aborcja/eutanazja. A tutaj jest roznica
Awatar użytkownika
Scourge33
Indiana Jones

Postautor: Scourge33 » 2007-04-20, 18:02

Akurat co do eutanazji to myślę, że powinniśmy mieć prawo decydować o samym sobie, samobójstwa nikt nie ma prawa zabronić. Problem pojawia się dopiero wtedy gdy któs za nas orzeka o prawie do życia. Niestety 2-miesięczny płód się o to nie upomni...

Wróć do „Myślodsiewnia”