Stworzenie świata/człowieka

Tu możesz podzielić się swoimi przemyśleniami związanymi z filozofią, religią i psychologią.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Stworzenie świata/człowieka

Postautor: Dusqmad » 2007-02-26, 20:39

Jak waszym zdaniem (jeśli zgadzacie się ze zdaniem waszej religii szkoda pisać) to wszystko się zaczęło, jakie były początki człowieka?

Według mnie jesteśmy dziełem obcej, doskonalszej cywilizacji zasiedlającej inne planety, swego rodzaju robotami. Skoro różnych cywilizacji jest więcej, pokusiłbym się o wiarę w istnienie jednej, najdoskonalszej, która dała początek kolejnym. Składamy się z części (wątroby, płuc, jelit), te części z czasem się starzeją i nie są zdolne do działania. Podobnie jest z naszymi komputerami, one są naszym tworem. Tworem, w którym nie została wytworzona inteligencja.

A początki świata? O nich wiedzą owe cywilizacje. My z mlekiem matki wysysamy tylko wiedzę o pieprzeniu, by dalej zasiedlać swoją planetę podobnymi robotami. Pierwszorzędna technologia, nie? Może ONI są wieczni, albo przynajmniej długowieczni?

[]

Powyższy post nie jest żadną podpuchą. To co napisałem uważam za bardzo prawdopodobne i dużo sensowniejsze od tego co wymyślili sprytni Żydzi przed laty i rozpowszechnili różnymi sposobami po całej kuli ziemskiej.

Zanim ktoś mnie wyśmieje niech zapozna się (przynajmniej ogólnikowo) z innymi religiami. Zaskakujące, że w dużej ilości jest wzmianka o bogach mknących przez niebo na ognistych rydwanach.
Ostatnio zmieniony 2009-08-05, 17:50 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 1 raz.
Rubenos
Darth Vader

Re: Stworzenie świata/człowieka

Postautor: Rubenos » 2007-02-26, 21:04

Dusqmad pisze:Jak waszym zdaniem (jeśli zgadzacie się ze zdaniem waszej religii szkoda pisać) to wszystko się zaczęło, jakie były początki człowieka?

Według mnie jesteśmy dziełem obcej, doskonalszej cywilizacji zasiedlającej inne planety, swego rodzaju robotami. Skoro różnych cywilizacji jest więcej, pokusiłbym się o wiarę w istnienie jednej, najdoskonalszej, która dała początek kolejnym. Składamy się z części (wątroby, płuc, jelit), te części z czasem się starzeją i nie są zdolne do działania. Podobnie jest z naszymi komputerami, one są naszym tworem. Tworem, w którym nie została wytworzona inteligencja.

Zwróć uwagę, że inne organizmy również się z tych "części" składają. Obca cywilizacja istniejąca od miliardów lat i ciągle ingerująca w życie Ziemii, stwarzając nowe "roboty"? Wątpię...
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-03-02, 11:52

Dusqmad pisze:Zanim ktoś mnie wyśmieje niech zapozna się (przynajmniej ogólnikowo) z innymi religiami. Zaskakujące, że w dużej ilości jest wzmianka o bogach mknących przez niebo na ognistych rydwanach.

Osobiście uważam, że "są na świecie rzeczy które się filozofom nie śniły" dlatego każda hipoteza jest warta przemyślenia. Czytałam o Henochu, ale nie zgadzam się z porównaniem ludzi do robotów. Robotem można sterować.
A od czego się zaczęło? Był wielki wybuch (nie wiedomo dlaczego). Przechodząć do ery zlodowacenia później powstało życie(nagle i znów nie wiadomo skąd) i zaczęło się rozwijać Może właśnie dzęki przybyszom z kosmosu (tak ja w Misji na Marsa :lol: ). Ale nic nigdy nie jest pewne.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-03-02, 17:29

Dla mnie to wszystko jest zbyt skomplikowane, by mogło powstało od tak na skutek jakiegoś wielkiego wybuchu, niemniej dopuszczam tą opcję bardziej niż biblijną, która wyklucza
teorię ewolucji.

Aquariia pisze:Czytałam o Henochu,

Takich opisów mogących świadczyć o obecności UFO jest w Biblii więcej. Eliasz wspomina o ognistym wozie z ognistymi rumakami, Ezechiel też opisuje swoje spotkanie obcymi.

Aquariia pisze:ale nie zgadzam się z porównaniem ludzi do robotów. Robotem można sterować.

A androidem? To wszystko są dobre tematy na późne wieczory. Po jednej takiej w wakacje zasypiając miałem wrażenie, że znajduję się w jednym wielkim reality show. Wtedy nie patrzysz na to z dystansem.

Aquariia pisze:Może właśnie dzęki przybyszom z kosmosu (tak ja w Misji na Marsa :lol: ).

Chyba któryś już raz podejmę próbę oglądnięcia, bo nie załapałem :P

Rubenos pisze:Zwróć uwagę, że inne organizmy również się z tych "części" składają.

Kalkulator też ma coś wspólnego z komputerem...

Rubenos pisze:Obca cywilizacja istniejąca od miliardów lat i ciągle ingerująca w życie Ziemii, stwarzając nowe "roboty"? Wątpię...

Mogła stworzyć tylko dwa - nazwijmy je Adamem i Ewą - i wytworzyć w nich zdolność do rozmnażania. A jeśli już mówimy o ingerencji obcych w życie Ziemii to warto cofnąć się wstecz do starożytności. Tam jest wiele tajemnic, których nie da się racjonalnie wytłumaczyć.
Ocky
Indiana Jones

Postautor: Ocky » 2007-03-02, 18:15

Aquariia, piszesz, ze robotami mozna sterowac, a ludzmi niby nie? Ludzmi mozna czasami grac wedlug wlasnego widzi mi sie.
A co powstania swiata. W ostatnia noc zeszlego roku wspolnie z kolega zaczelismy sie zastanawiac nad istota prawd, a dokladniej,czy prawda jest relatywna,czy calkowicie obiektywna. Po kilku godzinach poszlismy na kompromis i stwierdzilismy,ze rpawda ejst obiektywna, bo cos jest albo nie jest, natomiast w niektorych kwestiach czlowiek, czy nawet cala mniejsza lub wieksza grupa (vide narod, cywilizacja) nie sa w stanie jej objac,bo jest niepojmowana przez ludzka percepcj, wiec w zamian tworza sobie takie male rpawdy relatywne, bardziej lub mniej trafne, lub w ogole nietrafne. Tak jets ze stworzeniem swiata,chcac nie chcac, nie bedziemy w stanie tego objac. Mnie sie wydaje malo prawdopodobne,zeby to sie zaczelo ot tak, bez niczego, bez czegos/kogos, kto pchnal to do przodu.
Twoja wersja mnie nie przekonuje, bo zasadniczo gdy ktos tworzy jakis nowy produkt, vide nasz swiat to tworzy to po to,zeby cos dzieki temu osiagnac, dla wladzy. A tutaj raczej nie widac jakiegos naszego podporzadkowania komus innemu. Chociaz,jak wyzej pisalam, who knows :)
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-27, 14:15

Ludzie stworzeni przez obca cywilizacj. Ja chciałbym się dowiedzieć dlaczego jak czegoś nie wiadomo to muszą za tym stać Obcy?
Ocky
Indiana Jones

Postautor: Ocky » 2007-03-27, 20:25

KeniG, bo to brzmi bardziej tajemniczo niz stara i oklepana wersja z Bogiem-Stworca?
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-27, 20:59

Po prostu dla mnie takie historie o kosmitach są takie same jak histotria o stworzeniu Adama i Ewy (która nodabene wywodzi sie jeszcze z mitów sumeryjskich, jak większość bibli) Tylko że zamiast w boga ktoś wierzy w kosmite osobiście uwarzam że historie o kosmiatch to nasza współczesna mitologia tak jak mity o greckich bogach tak samo teraz jesteśmy świadkami tworzenia się "mitologi Komsitów" :) O których za 1000 lat będą się ludzie w szkołach uczyć i określać jako mitologia XXI wieku :) A i jeszcze jedno dlaczego teoria ewolucj jest taka nierealna i niesamowita? Kosmici tworzący czlowieka bardziej prawdopodobni pewnie są :) A i nie prubójcie mi tu pisać że jestem sceptykiem bo od wielu lat "niezwykłymi" rzeczami się interesuje i dużo na ten temat przeczytałem i to na tyle dużo zeby nie łykać każdej kolejnej teorii o kosmitach :)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-03-28, 15:11

Wszechświat jest tak ogromny, że dziwnym by było żeby tylko na jednej planecie rozwineło się inteligentne życie.
Nie mówię odrazu, że kosmici stworzyli życie na Ziemi ale dopuszczam taką myśl, teoria ewolucji również jest prawdopodobna.
Ciekavy
Vincent Vega

Postautor: Ciekavy » 2007-03-29, 09:45

Swoją drogą...odkąd człowiek zna teorię ewolucji, kojarzy pojęcie wielki wybuch...to jak może być wierzącym? Przecież te powyższe pojęcia całkowicie obalają fundamenty religii. Połączyć tych pojęć z Bogiem też nie można, bo wychodzą dyrdymały.

@Dusqmad
A z tymi robotami...to tez dyrdymały ;-) Jak przeczytałem tą możliwość, mimowolnie na twarzy pojawił mi się uśmiech. Oczywiście, to żaden atak na Ciebie, pełen szacunek ;-)
Kosmici to dla mnie swoista mitologia XXI wieku.
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-29, 15:32

Ciekavy pisze:Przecież te powyższe pojęcia całkowicie obalają fundamenty religii. Połączyć tych pojęć z Bogiem też nie można, bo wychodzą dyrdymały.
Dlaczego nie znam się na teologi ale chyba nie od dziś kosciół stwierdza że 7 dni i Adam z gliny to tylko przenośnia. Zresztą trzeba by te mity Sumeryjskie dokładniej prześledzić tylko też nie na zasadzie że muszą opowiadać o kosmitach ;) A na wierze też się nie znam ale nie uwarzam zeby wiara w ewolucje miała uniemozliwiac wiare w Boga bo można sobie sądzić że ktoś spowodował wielki wybuch i już. Zresztą popatrzcie na te wszyskie mity o stworzeniu świata wszędzie na początku była nicość albo chaos :) Nasi przodkowie wcale nie musieli być takimi tępakami jak nam się wydaje :D
Ocky
Indiana Jones

Postautor: Ocky » 2007-03-29, 16:06

Ciekavy, religia jak dla mnie blizej ma do moralnosci niz do nauki i to ja powinna propagowac, a nie rkeacjonizm za pomoca wiernych bojownikow o jedyna sluszna religie w postaci dwoch panow G i to niestety nie Ali G. Chrzescijanstwo sporo rzeczy zapozyczylo od innych wyznac, sam rozklad swiat na przyklad. To,co my uznajemy na Boze Narodzenie przed chrzescijanstwem i rozjazdem kaledarzy bylo swietem nowego roku i przesileniem zimowym od razu. W Newgrange w Irlandii (cos podobnego jak stonehedge), gdze slonce wpada tylko raz w roku,wlasnie w przesilenie, masz glaz, ktorym sie na reszte roku zaslania wejscie i on wyglada dziwnym trafem identycznie jak ten, ktorym sie zaslanialo grob Chrystusa. Dziwne co?:)
Tu rzeczywiscie chodzi glownie o metafory:)
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Postautor: Guskas » 2007-05-14, 18:03

Ten temat, to błędne koło, nie do wyjaśnienia, przynajmniej nei tu i nie etraz :). Nie wiemy kiedy się zaczęlo i jak, kto tym wszytskim steruje i po co. Dlaczego są narodziny i śmierć. Nc nie wiemy :)
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Postautor: skiszony » 2007-05-14, 19:09

ostatnio zacząłem czytać książki Danikena... i już wiem skąd Dusqmad swoje pomysły bierze ;) ale rozumiem to - dla mnie takie teorie nie są mniej wiarygodne niż te wszystkie biblijne przekazy ustne. i teoria, którą przedstawił tutaj Dusqmad, jest naprawdę dobra :)
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2007-05-15, 20:58

Guskas pisze:Ten temat, to błędne koło, nie do wyjaśnienia, przynajmniej nei tu i nie etraz . Nie wiemy kiedy się zaczęlo i jak, kto tym wszytskim steruje i po co. Dlaczego są narodziny i śmierć. Nc nie wiemy

Dokładnie. To tak jakby zadawać sobie pytanie: 'Co było pierwsze: kura czy jajko'
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-05-15, 22:58

ble pisze:'Co było pierwsze: kura czy jajko'
Jajko bo przodek pataków składał jajka zanim powstała kura.
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2007-05-16, 14:39

No, dzięki za uświadomienie.

Mimo wszystko uważam takie gdybanie po prostu za stratę czasu ;]
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-05-16, 14:59

ble pisze:No, dzięki za uświadomienie
Nie ma za co!
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Postautor: Guskas » 2007-05-21, 18:27

Owszem, gdybanie na ten temat to strata czasu, ale fajnie jest sobie pogdybać, pomarzyć i powyobrażać ;). To rozwijaące :mrgreen: A zresztą niektóre tezy sa całkiem ciekawe.
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-06-23, 14:27

Jeśli chodzi o religię to wiadomo jak Biblia przekazuje nam przedstawienie początku swiata i człowieka na podobieństwo Boga - to tylko jest po to by my jako katolicy wypełniali swoim życiem nowe cele i wierzyli w Boga, żyjąc dla niego... Chociaż bujdą jest, że Ewa skusiła Adama, by zjadł owoc z zakazanego drzewa, tak przedstawia nam Biblia, ale jeśli się głębiej nad tym zastanowić to Ewa i Adam zdradzili Boga i po prostu tym zakazym owocem był sex i tak naprawdę to było jeśli chodzi o religię, a wciskają wszystkim kity jakimiś bredniami, dla mnie te niektóre sytuacje z Biblii są żenujące, zamiast wprost ludziom przekazać o czym tak naprawdę myślą,a bysmy przekazywali religię następnym pokoleniom, a nie utożsamiają nas tym, abysmy sie nad tym bardziej zastanowili itd. ale mniejsza z tym jeśli chodzi o mnie to ja tam patrzę na fakty, wydarzenia, to co sie wydarzyło, to co ludzie myslą i mają swoje teorie na ten temat; dinozaury, wybuch, katastrofy,nowa era; świetnie to wszystko im wyszło, nawet realistycznie, ale jak było naprawdę nigdy się nie dowiemy... Tak, ludzie uważają, ze jesteśmy na Ziemi najinteligentniejszymi stworzeniami jakie mogło powstać, a tak naprawdę to nikt wie co czai się w układzie, albo i całym kosmosie są pewnie inne stworzenia inteligentniejsze od nas, a nas uważają za takie króliki doświadczalne, które nie potrafią sobie dać rady, nie potrafia się poradzić z problemami itd. ale to juz inna bajka :P
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-06-23, 15:14

Szkoda, że te inteligentniejsze formy życia nie porwą jakiegoś człowieka lub nawet paru na swoje badania, zrobią go z IQ 1000 :-D i spowrotem odeślą na ziemie :-P ale by niezły bajer był wtedy gość by wymyślał takie niestworzone rzeczy i przydatne, że szok :-P może nawet na te najgorsze choroby jak AIDS czy rak znalazałoby się lekarstwo ;-)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-06-23, 19:00

Widać wiedzą co robią. Gdyby ktoś nagle miał lekarstwa na różne choroby typu AIDS rak itp. to na Ziemi znalazł by się taki mądry co zaczą by to sprzedawać po ogromnej cenie. Poza tym na Ziemi i tak jest przeludnienie, gdyby nie było chorób to było by jeszcze większe.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-06-24, 09:03

A to nasza wina, że tyle chińczyków żyje?? Oni zaludniają tak tą ziemię i panoszą się po całym świecie :-P jakby ich tak o połowe mniej było to odrazu by się lepiej oddychało :-)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-06-26, 01:40

KhAn pisze:Szkoda, że te inteligentniejsze formy życia nie porwą jakiegoś człowieka lub nawet paru na swoje badania, zrobią go z IQ 1000 :-D i spowrotem odeślą na ziemie :-P

Ze mną tak zrobili.
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Postautor: KhAn » 2007-06-26, 08:53

Hehehe :-P proszę proszę jak sobie przycukrował pan admin :-D :-P

Wróć do „Myślodsiewnia”