Dialog

Tu możesz podzielić się swoimi przemyśleniami związanymi z filozofią, religią i psychologią.
Morgoth
Nosferatu

Dialog

Postautor: Morgoth » 2008-11-22, 23:17

Nie ma wyjątków. Wszyscy z nas komunikują się z innymi ludźmi. Jest wiele sposobów komunikowania się z innymi, ale najlepszym i najbardziej rozpowszechnionym jest dialog. Tutaj najwięcej możesz przekazać, to nie są puste słowa... to jest coś więcej... to jest gra uczuć. Rozmawiając z przypadkową osobą możemy dowiedzieć się o niej wielu rzeczy nawet gdy mowa o filmie, wystarczy że skupimy się na tym co ważne. Odczytanie cech charakteru podczas rozmowy jest niewiarygodnie trudne. Na co zwracacie uwagę podczas rozmowy z drugą osobą? Czy jest coś co szczególnie się liczy? Czy to jest to czy patrzy ci w oczy? A może powinien wyciągnąć ręce z kieszeni? Piszmy tutaj na temat tego, co najbardziej postrzegacie podczas rozmowy z inną osobą, nie ograniczajcie się do powierzchniowych postów, starajcie wejść w ten temat pod kątem psychologicznym.
Nadare
Nosferatu

Re: Dialog

Postautor: Nadare » 2008-11-25, 20:14

Hm..na co zwracam uwagę podczas rozmowy z drugą osobą? Myślę, że niezwykle ważny jest kontakt wzrokowy. Jeżeli osoba, z ktorą rozmawiam patrzy gdzieś na boki, spuszcza wzrok to może znaczyć, że albo nie jest zainteresowana tym co mówię albo po prostu kłamie. Jeżeli osoba, z którą rozmawiam uśmiecha się, jest to dla mnie w pewien sposób rozluźniające więc samo w sobie działa relaksująco na rozmowę.
Morgoth
Nosferatu

Re: Dialog

Postautor: Morgoth » 2008-11-28, 17:34

Teraz coś od siebie :D Podobnie jak poprzedniczka (xD) ogromną wagę zwracam na to gdzie patrzą oczy osoby z którą rozmawiam. Jeżeli patrzy mi w oczy, to wiem, że jest ona otwarta na rozmowę i nie kłamie. Jeżeli czyjś wzrok się "telepie" to albo ma się do czynienia z chorą osobą, albo z oszustem. Ważna jest także poza jaką przyjmuje rozmówca. Jeżeli trzyma ręce w kieszeniach, stoi w rozkroku i macha rękami... to się zastanawiam co robię w towarzystwie takiej osoby... Zwracam także uwagę na wszelkiego rodzaju tiki nerwowe, które jak sama nazwa wskazuje ujawniają się w lekkim lub dużym poddenerwowaniu. Jeżli osoba z którą rozmawiamy jest poddenerwowana... to wtedy wiem że albo ma problem i staram się jej pomóc, albo ściemnia (a to wyczuję) to tą osobę przyciskam do muru, albo jest terrorystą i szykuje atak bombowy... xD Na chwile obecną więcej rzeczy mi się nie nasuwa :D

Wróć do „Myślodsiewnia”