Przeznaczenie

Tu możesz podzielić się swoimi przemyśleniami związanymi z filozofią, religią i psychologią.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Przeznaczenie

Post autor: Dusqmad » 2006-08-06, 06:07

Wierzycie w przeznaczenie, w to że działamy tak, a nie inaczej ze względu na to, iż zostało nam to narzucone?

Moim skromnym zdaniem całe to gadanie o przeznaczeniu to bzdury. Trzeba mieć naprawdę słabą psychikę, aby sobie coś takiego wpoić do mózgu. Jeśli komuś uda się przeżyć w wypadku to kwestia przypadku, nic więcej. Nie wierzę w to, że przytoczony w przykładzie gość przeżył tylko dlatego, że tak miało być...

Jeśli chodzi o moje życie to ja tu jestem administratorem, nie ma niczego co sprawia, że wybieram tą czy inną opcje, jeśli udało mi się przejść na czworakach przez autostradę również jest to fuks.

W temacie polecam "Oszukać przeznaczenie" ;)
sylwu$
Mad Max

Re: Przeznaczenie

Post autor: sylwu$ » 2006-08-06, 18:18

O Tak, w przeznaczenie to ja wierzę od kiedy pamiętam...! I jak narazie nie mam podstaw żeby nie wierzyć, ale dzięki temu, można sobie dużo rzeczy wytłumaczyć: Tak poprostu musiało być :)
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Post autor: Guskas » 2007-05-14, 18:06

Dusqmad, A jak wyjasnisz dlaczego przyjaźnisz się z kimś, a nie z kimś innym, albo, że zakochasz się w tej, a nie w tej osobie? W sumie sama raczej w przeznaczenie nie wierzę, ale nie wierzyć też nie, waham się :).
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-05-14, 20:00

To nie jest przeznaczenie tak miało lub będzie miało byc poprostu ;-) Czytałem ostatnio ciekawą książkę w której autor własnie mówił dużo o kwestii przeznaczenia czy trzeba w nie wierzyc i czy tak naprawdę istnieje. Napisał, że przeznaczenie tak naprawdę nie istnieje tylko ludzie sobie tak uzasadniają pewne niewyjaśnione sytuacje, które mają miejsce. Tak naprawdę to jeżeli myślimy o czymś długo to to nas spotka. Podam przykład np ktoś chce zostać malarzem i bardzo o tym marzy i pragnie tego. Nie spodziewając się wogóle nagle dostaje na maila książkę w jaki sposób zacząć malarstwo i nauczyć się tej sztuki :-) I teraz czy to jest przeznaczenie?? Poprostu tak miało być i tak już będzie :-) Może głupi przykład podałem ale można wymieniać inne. Teraz nie mam do tego głowy :-P
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-05-14, 20:29

Guskas pisze:A jak wyjasnisz dlaczego przyjaźnisz się z kimś, a nie z kimś innym, albo, że zakochasz się w tej, a nie w tej osobie?
Bo tego kogoś nie spycham z głównej drogi na pobocze, pozwalam mu poruszać się tym samym pasem. Zbliżają nas do siebie nasze wspólne cechy/osobowości/zainteresowania/przekonania, ewentualnie łączą nas ostro uwydatniające się przeciwieństwa charakteru. Nikt nie jest mi przeznaczony, ja sam kreuję własne otoczenie. Czuwa nad tym moja omnipotencja w tej materii, nie fatum.
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-05-15, 16:03

Dusqmad zgadzam się z Tobą. Ja także nie wierzę w przeznaczenie. Głupotą jest dla mnie mówienie, że gdzieś tam czeka na mnie przeznaczony książe z bajki, który tylko poda mi dłoń i będę wiedziała, że to on.
Ludzie sami kształtują swój los. W końcu po to mamy wolną wolę, żeby kształtować swoje życie, a nie mieć je z góry zaplanowane. Wszystko zależy od nas i ludzi, którzy nas otaczają - na pewno nie od przeznaczenia!!
Awatar użytkownika
Guskas
Terminator

Post autor: Guskas » 2007-05-18, 21:57

KhAn pisze: I teraz czy to jest przeznaczenie??Poprostu tak miało być i tak już będzie :-)
Ok, ogólnie się zgadzam z wypowiedzią, ale takie maslo maślane trochę. Czy nie mówimy tak własnie o przeznaczeniu, że miało byc i tak właśnie będzie?
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2008-06-27, 22:33

moje pragmatyczne podejscie do zycia nie pozwala mi wierzyc w tego typu rzeczy^^
wg mnie wszystko zalezy od nas, zadne "siły wyzsze" czy "los" nie maja na to wpływu
Dusqmad pisze:ja sam kreuję własne otoczenie
dokładnie!
Guskas pisze:Czy nie mówimy tak własnie o przeznaczeniu, że miało byc i tak właśnie będzie?
wypowiadamy utarte stwierdzenia nie zastanawiajac sie nawet czy rozumiemy o co w nich chodzi.
ODPOWIEDZ