Mam Talent!

Luźne rozmowy na tematy, które nie pasują do żadnego innego działu.
Morgoth
Nosferatu

Mam Talent!

Post autor: Morgoth » 2009-10-24, 21:19

Zacznę ten post od środka, ale... te przemyślenia są baardzo świeże....

Ten program do tej pory miał dla mnie tak wielkie znaczenie... myślałem o nim jako o najlepszym... wszystko się zmieniło gdy doszło do wybierania ze wszystkich, którzy usłyszeli "tak" 40 osób które przejdą dalej do finałów... śmieszy mnie sposób w jaki "jurorzy" podeszli do sprawy... aż ciężko mi jest nie wypowiedzieć się obraźliwie na ich temat... Nie rozumiem głupoty, jaką popełnili nie przepuszczając dalej jednego z największych polskich talentów, jakim moim zdaniem jest Kasia Popowska. Jurorzy wymyślili zasadę porównywania, ale wybaczcie... porównywać dwie najbardziej utalentowane osoby (którymi są Kasia i Wiktoria) i przepuszczać tylko jedną? ... Jest to zrozumiałe, przy akordeonach, bębnach... Przepuścili takie Grzybki, gdzie talentu nie można porównywać do żadnej z wcześniej wymienionych dziewczyn; przepuścili Infinity Pain... naprawdę, zrobiłem wielkie oczy jak zobaczyłem że usłyszeli dwa razy "tak" ale to już jest co innego... Ale przepraszam bardzo... jak za większy talent uznany został pan Ząbek... fajnie był śmieszny, trochę pomysłu... ale TALENT?... ufff prawdziwego "bulwersa" złapałem... muszę ochłonąć, to co zobaczyłem naprawdę mnie poraziło...
Tak nawiasem mówiąc obstawiałem że Kasia wygra tą edycję...
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

półfinał Mam talent

Post autor: Cate13 » 2009-11-24, 19:11

Mnie za to zdenerwowało, że jury w ostatnim półfinale wybrało - nigdy nie przepadałam za Foremniak ;) - zamiast Madoxa tych kolesi w różowych koszulach, nie pamiętam jaki mieli pseudonim sceniczny ;-), ale wg mnie to Madox bardziej zasługiwał na przejście do finału. Nie powiem, że Ci kolesie nie tańczyli dobrze i nie można im odmówić talentu, bo trzeba się nieźle napracować żeby osiągnąć taki efekt synchronicznego tańca ale ciekawszy i bardziej zjawiskowy był Madox, wyróżnia się androgeniczna urodą, no i ten głos charakterystyczny, prawie jak wokalista Placebo :P
A odnośnie 2finalistki tj Ani Teliczan też mam mieszane uczucia, ma dobry głos ale jak ojciec jej mówi co i jak ma zaśpiewać to nic dziwnego, że nie śpiewa z przekonaniem, kibicowałam tej formacji akrobatycznej, która wykonywała swoje show do piosenki Phila Collinsa w strojach niczym z dżungli, jakby się z wyspy urwali :lol: ciekawe czy jury wybrałoby te same osoby/formacje jakby to od nich zależało kto przejdzie :D Kolejny raz już się utwierdziłam w przekonaniu, że ludzie głosują według jakiś dziwnych, zmiennych kryteriów...
Awatar użytkownika
Piotrek1230
Indiana Jones

Re: Mam Talent!

Post autor: Piotrek1230 » 2009-11-24, 21:25

Dla mnie śpiewanie nie jest talentem na miarę tego programu. Coś mnie trafia jak widzę, że do finału przechodzi gościówa co sobie jakąś tam pioseneczkę zaśpiewała, której nawet sama nie wymyśliła, a przegrywają ludzie, którzy tworzą coś sami stworzyli np. ostatnio nie przeszedł TAP DJ steper, który naprawdę ma talent.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2010-01-05, 21:06

Madox poraził wszystkich swoim wyglądem, ma też odmienny głos. Ale moim zdaniem zawalił swój występ w półfinale. Jego głos brzmiał dobrze gdy śpiewał zwrotkę... ale refren... dla mnie był to niemal koszmar... to tak, jakby kazać basom piszczeć niczym soprany... tonacja refrenu zupełnie nie pasowała do jego głosu, chciał zapewne pokazać, że poradzi sobie z piosenką, która dla niego jest trudna... przeliczył się - nie poradził z nią sobie, dlatego też nie mógł przejść dalej. Szczena mi opadła, jak zobaczyłem komentarz na plejadzie dotyczący tego występu. Chodziło w nim o to, że Madox "Nie przeszedł ze względu na swój wygląd" ... Gdyby przeszedł dalej to nie ze względu na to co ocenialiśmy - śpiew, ale na jego postać - wygląd, zachowanie itp. Obejrzałem sobie kolejny raz jego występ i krótko mówiąc, w refrenie fałszował. Teraz sobie wysłuchałem opinii jurorów... i mniej więcej pokrywa się z moją :D Tylko ja go nie mam za wyjątkowego... mógłbym mówić o psychologicznych aspektach ale... zacząłbym pewnie bzdury pisać xD
Występ Kruka i Blachy, o którym wspomniała Cate zrobił na mnie duże wrażenie, początkowo myślałem że tam naprawdę jest lustro- tak idealną synchronizację zachowali. Najlepsze w ich występie były dla mnie ostatnie sekundy jak zsuwał się jeden z nich ze sceny w taki... niesamowity sposób :D
Podobnie jak Piotrek, chciałbym w finale zobaczyć Tap DJ'a ale niestety sknocono mu występ - muzyka leciała zbyt głośno i nie można było określić co on gra, a co jest odgrywane z płyty... albo inaczej... grał zbyt dobrze... i zdawało się że to co gra jest odgrywane z płyty, a on nic nie robił^^
A Ania Teliczan... sam nie wiem co o niej myśleć... ma niezwykły głos. Wykonaniu można zarzucić właśnie tylko tą jedną rzecz - brak pewności, co do tego co śpiewa, co doprowadziło do braku takiej... wyrazistości. Muzyka powinna czarować, powinna wpływać na odczucia, a tu tego właśnie zabrakło.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2010-01-06, 13:10

Zgadzam się z Tobą, Morgoth w tej kwestii, że Madox wybrał w półfinale złą piosenkę i dlatego nie przeszedł ale występ Kruka i Blachy jak dla mnie był średni no ale gusta są różne :) a co do finału to cieszę się, że wygrał ten facet co gra na akordeonie bo, moim zdaniem, naprawdę na to zasłużył. W sumie to każdy z finalistów zasługiwał na wygraną ale on gra z taką pasją, jakby był w innym świecie :D podobał mi się jeszcze występ tego Filipińczyka i lalkarza. Wszyscy trzej byli super.
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2010-01-08, 20:06

Trzymałam kciuki za Madoxa. Głównie dlatego, że kiedy po raz pierwszy usłyszałam jego głos, momentalnie skojarzył mi się z Molko. Pierwszy występ był w porządku, liczył się moment zaskoczenia. W kolejnych, aby się wybić, trzeba było coś zmienić, a Madox tego nie zrobił i mnie zawiódł. Do końca wierzyłam, że się nawróci i zaśpiewa jakąś piosenkę Placebo...

Podejrzewam, że musi nie znać zespołu - jak inaczej to wytłumaczyć?
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2010-01-08, 20:21

To samo pomyślałam jak usłyszałam go 1szy raz, też od razu skojarzył mi się z Molko i jakby zaśpiewał jakąś piosnkę Placebo to myślę, że wypadłby o wiele korzystniej :)
Jakoś trudno mi to sobie wyobrazić, żeby nie znał tego zespołu, Madox jest dość specyficzny, jak wokalista tegoż zespołu :D poza tym tyle lat już grają... Może po prostu chciał pokazać, że potrafi zaśpiewać coś Innego, co niestety niezbyt mu wyszło, aczkolwiek i tak mu kibicowałam bo miałam nadzieję, że zrehabilituje się w finale piosenką, która będzie pasowała do jego głosu :D No ale nie ma co gdybać, myślę, że jak już się pokazał w tv to coś z nim dalej zrobią :D
Nadare
Nosferatu

Post autor: Nadare » 2010-01-08, 21:10

Madox pochodzi z mojego miasta :D miałam okazję słyszeć go na żywo i muszę przyznać, że wypada lepiej niż w tv :) szkoda, że nie przeszedł dalej ale i tak sobie radzi, nagrywa właśnie swoją płytę :)
ODPOWIEDZ