Wielki Post, Wielkanoc

Luźne rozmowy na tematy, które nie pasują do żadnego innego działu.
Morgoth
Nosferatu

Wielki Post, Wielkanoc

Post autor: Morgoth » 2009-04-11, 16:06

A święta tuż, tuż ^^
Czy nadchodzące święta mają na ciebie jakiś wpływ? Czy zachowujesz się w inny niż zwykle sposób?

Okres Wielkiego Postu do tego roku nie miał na mnie większego wpływu, w tym roku ma o wiele większy. Można powiedzieć... że znacząco się "uduchowiłem" ^^ Byłem na wszystkich Gorzkich Żalach (które mi się bardzo podobają :D), odbyłem w kościele 2 drogi krzyżowe, byłem na obu Godzinkach (W. Piątek, Sobota) Mszy w Wielki Czwartek, liturgii w Wielki Piątek i wszystkie te godziny spędzone w kościele starałem się spędzić na głębokich przemyśleniach (w W.Czwartek i Piątek było ciężko ze względu na pękający kręgosłup xD)... nie wiem czy coś z tego wyszło, ale sądzę że tak. W okresie postu narzucam jakieś ograniczenie, aby coś w sobie poprawić...
A jak wy spędzacie ten okres?
.pasztecik.
Tyler Durden

Re: Wielki Post, Wielkanoc

Post autor: .pasztecik. » 2009-04-11, 19:15

Uh, zazdroszczę chęci. Mimo zachęty moich rodziców^^' nie dałam się skusić. Jakoś sprawy duchowe mnie nie kręcą. W tym roku wyjątkowo oddałam się pasji robienia pisanek, poczułam chyba ducha tradycji. Nawet mi ładna jedna wyszła, tylko się trochę poparzyłam, jak trzymałam jajko w barwniku (zanurzone na koniuszku, dla efektu pasków).
Co do świąt - myślę, że będzie miło.
pastaa
Vincent Vega

Re: Wielki Post, Wielkanoc

Post autor: pastaa » 2009-04-14, 22:41

a ja nic a nic nie czuję świąt. kiedyś to tylko na nie czekałam a teraz moze ich nie być w ogóle.
ODPOWIEDZ