Pierwsze wrażenie

Luźne rozmowy na tematy, które nie pasują do żadnego innego działu.
Morgoth
Nosferatu

Pierwsze wrażenie

Post autor: Morgoth » 2009-02-10, 11:22

Podobno mężczyźni oceniają kobietę w 0,9 sekundy po tym jak ją zobaczą, z kolei one oceniają mężczyzn dopiero po 90 sekundach rozmowy z nim. Ale nie z każdym mężczyzną i nie z każdą kobietą chcemy od razu się zaznajamiać. Dlaczego? Co w kobietach/mężczyznach przyciąga nasz wzrok, zaciekawia nas, powoduję że chcemy mieć z danym osobnikiem coś, a może i coś więcej wspólnego?

Jak dla mnie najważniejsze jest to, żeby w wyglądzie danej dziewczyny nie było jakichś... kontrastów. Wszystkie "składniki" tworzące jej ciało muszą do siebie w pewnym stopniu pasować (Na szczęście większość się taka rodzi :D). Odrzucają mnie wszelkie... "ozdoby" typu kolczyk w nosie czy gdzieś indziej, tatuaże itp. Dalej... nie raz mieliśmy do czynienia z "wiedźmami", czyli osoby ubrane na czarno, pomalowane na czarno i jakieś jeszcze "mroczne" dodatki (sataniści xD). Jak widzę kogoś takiego to myślę, "dobra, za bardzo się różnimy, nic z tego nie wyjdzie". I to są pierwsze rzeczy które mnie odrzucają. Jeżeli ktoś spełnia któryś z powyższych kryteriów... to się ze mną raczej bliżej nie zapozna...
Dalej: odpychający jest jakiś niedbały ubiór... ostatnio jest "moda" na wszelkiego rodzaju podarte mniej lub bardziej dżinsy... bez komentarza... Oddaje to w pewien sposób charakter danej osoby. Jeżeli jest tak ubrana, to albo jest podporządkowana trendom (jest konformistką) albo jej się to podoba... i ... to jej wybór :D
I to są te rzeczy które już z daleka na mnie działają. Teraz gdy już jesteśmy na tyle blisko że możemy się sobie poprzyglądać... nadchodzi czas na decydujące detale. Po pierwsze oczy... same oczy mnie mogą zahipnotyzować :D Najładniejsze, zdecydowanie są dla mnie w kolorze niebieskim. To nie znaczy że jak są inne, to spadaj xD. Włosy... byle nie były jakieś szalone (jakiś irokez, czy fioletowe :D) . Najlepiej żeby były naturalne, jakaś w miarę dbała fryzura (wiadomo, że nie taki "śmietnik" który się tworzy podobno po nocy, nie żebym już coś takiego widział xD). Dalej sposób poruszania się... tego już nie potrafię opisać ^^. I to tyle z walorów zewnętrznych. Dalej gdy już dochodzi do rozmowy... ważna jest tonacja głosu. A rozmowa... o czymkolwiek, byle znaleźć wspólny język :D
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Re: Pierwsze wrażenie

Post autor: B... » 2009-02-10, 16:05

tak czytam co piszesz i widzę małą sprzeczność:
Morgoth pisze:Dalej... nie raz mieliśmy do czynienia z "wiedźmami", czyli osoby ubrane na czarno, pomalowane na czarno i jakieś jeszcze "mroczne" dodatki (sataniści xD).
Morgoth pisze:Jeżeli jest tak ubrana, to albo jest podporządkowana trendom (jest konformistką)
^^
odrzucasz odmienność, która Ci sie nie podoba, a jednoczesnie negujesz konformizm (?)

Jesli o mnie chodzi to w pierwszej kolejnosci zwracam uwage przede wszystkim na szczegóły, są ważniejsze niż ogolny wygląd. Nie mam jakiegoś scisle okreslonego typu, który przyciaga moja uwagę. Czasami wystarczy fryzura, usmiech, sposob poruszania się, zeby ktos mnie zainteresował. Jestem dokładnym obserwatorem innych, zwracam uwage na to, w jaki sposob wykonują pewne rzeczy. Nie skreslam kogos tylko z powodu tego jak sie nosi, jaki ma styl ubierania się, choc on w duzej mierze przesadza o charakterze danej osoby, wiec na podstawie tego moge od razu wysnuć jakies wnioski, choc nie zawsze sę potem sprawdzają.
Jesli chodzi o kolejny etap...czyli nie tylko wyglad, ale juz powiedzmy rozmowę to także ważne są szczegóły^^ Od razu zauważam pewne drobnostki, które będą mi działać na nerwy. Ważny jest głos...ostatnio coraz bardziej zwracam uwagę na ten element.^^Nie lubię, gdy ktoś stwarza jakies pozory, chce na siłę przedstawić siebie jako osobę, która tak naprawde nie jest. Najważniejsza jest naturalność :-) Co wiecej? Hmmm poczucie humoru jest bardzo istotne. Nie lubię zbyt gadatliwych ludzi, zbyt głosnych i takich, którzy cały czas skupiają na sobie uwagę otoczenia. Ja do takich nie należę i chyba też nie czuję się dobrze w ich towarzystwie.
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-02-10, 16:14

Hmmm czyli ogólnie o gustach rozmowa...? :D

Kto mnie nie zna osobiście, może mnie wziąć za tępą idiotkę, ale mam tak od małego, otóż zawsze "kochałam się" w celebrities :D Na szczęście dorastam i już potrafię spojrzeć na innego, bardziej realnego chłopaka.

Pierwsze wrażenie?
Uśmiech... to jest coś, co mnie musi onieśmielić, żeby mnie zainteresowało. Po drugie - oczy: wszystkie, ale nie brązowe/ciemne!! :P (nie no, oczywiście takie chyba większość ludzi posiada i nie skreślam takiej osoby, ale nie podoba mi się ten kolor oczu --> wybaczcie, jeśli ktoś taki posiada :) ). Po trzecie - dłonie. Chłopak musi mieć zadbane dłonie, oczywiście nie ma co tydzień chodzić do kosmetyczki na manicuire, ale estetyka bez brudu pod paznokciami musi być!
Te trzy cechy są dla mnie takie powiedzmy, że najważniejsze (już nie chcę tego pisać, że to oczywiście nie tylko o to chodzi, tzn. w jeśli ktoś tego nie posiada to nie znaczy, że jest skreślony), nieważne czy chłopak jest gruby czy chudy, brzydki, czy przystojny...
Jeśli idziemy dalej to już budowa ciała. Chuderlak to nie mój typ, tak samo jak przesadnie gruby chłop. Lubie facetów szczupłych z jak to nazywam - boczusiami (po bokach oczywiście :P) :D Kilkudniowy zarost... mmmm :D W sumie to pod względem usmiechu, boczusiów i zarostu to Matthew Fox jest moim ideałem :D
Fryzura - nie lubie długich włosów typu Bon Jovie z lat 80 :D albo krótkie, albo tochę dłuższe.
Ubiór - bardzo mi się podoba punck'owy styl typu wyciągnieta koszula ze spodni, niedbale zawiązany krawat i trampki xD Nie lubię, kiedy oczywiście chłopak jest brudny, obdarty, lub gdy ubiera obcisłe rzeczy :/ :P

Gdy dochodzi do rozmowy to, tak jak Morgoth wspominał, trzeba znaleźć wspólny język :) No i chyba najważniejsze jest poczucie humoru :)

To chyba tyle z mojego babskiego i trochę... głupiego punktu widzenia :D
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Post autor: B... » 2009-02-10, 16:37

Nosek ;o) pisze:to mnie nie zna osobiście, może mnie wziąć za tępą idiotkę, ale mam tak od małego, otóż zawsze "kochałam się" w celebrities :D Na szczęście dorastam i już potrafię spojrzeć na innego, bardziej realnego chłopaka.
ja mam prawie 20 lat a ciezko mi z tym skonczyć xD

Wspomniałas o budowie ciała..to tez istotne.
Nie wiem dlaczego ale cześć chłopaków uważa mięśnie za dowód przeświadczający o ich męskości :lol: dla mnie to śmieszne szczerze mówiąc xD Oczywiscie wszystko to kwestia gustu, ale nie można popadać w skrajnosci. Jeśli ktoś jest za bardzo 'przypakowany' nie jest dla mnie atrakcyjny. Fajnie jesli ma wysportowaną sylwetkę, ale gdy ją za bardzo eksponuje to też nie za dobrze...^^
Sposób ubioru to sprawa drugorzędna. Kiedyś podobały mi się tylko osobniki :mrgreen: noszące sportowe odzienie ( nie znaczy, że dressmani xD), ale ostatnio wieksze wrażenie robią osoby, które mają luźny sposób ubierania sie, ale nie bronia się przed załozeniem czegoś dopasowanego itp...Oczywiscie ktoś wystylizowany od stóp do głów nie wzbudza pozytywnych wrażeń^^
Jeśli chodzi o fryzurę to baaaaardzo podoba mi sie taki 'artystyczny nielad' na głowie, cos w stylu...Roberta Pattinson'a hehe.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-02-10, 17:09

B... pisze:odrzucasz odmienność, która Ci sie nie podoba, a jednoczesnie negujesz konformizm
Mam na myśli że ta forma nonkonformizmu... "czarny satanista" w żaden sposób do mnie nie trafia :D ... osoby tak wyglądające... nie wywołują u mnie ... jakichś pozytywnych emocji... ^^
Nadare
Nosferatu

Post autor: Nadare » 2009-02-11, 11:16

Na pierwsze wrażenie wpłwa wygląd i zachowanie człowieka. Jedna osoba może zwrócić uwagę na włosy a inna przyciąga uwagę swoim uśmiechem i sposobem poruszania się.
Jeśli chodzi o wygląd to nie cierpię 'chłopców w za dużych spodenkach' ;) czyli bluza z kapturem i krok po kolana. Jeszcze jak jest się 16latkiem to dobra, mogę to zrozumieć.. Ale jak ma się 25 i tak się ubiera to jakoś mnie to nie zachwyca ^^
Kiedyś miałam bzika na punkcie rasta itp i tylko na takich kolesi zwracałam uwagę :D Czyli długie włosy, dready, luźny ubiór, trampy :D Teraz też podobają mi się tacy faceci ale.. zwracam też uwagę na innych i to jest ta różnica :D Tak samo jak B lubię gdy facet ma taki artystyczny nieład w stylu Pattinsona i tak jak Nosek lubię gdy facet ma kilkudniowy zarost :D jeśli nie to chociaż bródka ;) i tak samo uważam, że 'chuderlak' to nie mój typ. Nie kręcą mnie napakowani tacy w stylu szersi niż wyżsi ale podobają mi się sylwetki pływaków :D Na co jeszcze zwracam uwagę hm... jak koleś ma ciemne włosy i niebieskie oczy...nie ma bata, od razu bym skierowała na niego swój wzrok :D No i oczywiście zwracam uwagę na schludność czyli np jak ktoś wygląda niechlujnie i chodzi w brudnych butach a do tego śmierdzi to na pewno nie zwróci mojej uwagi ^^
To chyba na tyle jeśli chodzi o pierwsze wrażenie ;)
Nosek ;o)
Tyler Durden

Post autor: Nosek ;o) » 2009-02-11, 21:30

Nadare pisze:podobają mi się sylwetki pływaków :D
O to, to, to! Pływałam przez 9lat, do teraz chodzę na zawody pływackie, żeby chociaż pokibicować znajomym no to się w życiu napatrzyłam :D
Faceci pływacy tak, ale dziewczyny pływaczki to już zdecydowanie nie. Moje koleżanki mają takie bary, że szok, ja była żabkarką przez co mam bardziej "rozbudowane" uda i biodra i też nie wygląda to za dobrze. Ale jak wspominałam, pływacy i ich kaloryferki - miodzio ^^
ODPOWIEDZ