Strefa Offtopicu

Luźne rozmowy na tematy, które nie pasują do żadnego innego działu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Re: Strefa Offtopicu

Post autor: Dusqmad » 2007-08-01, 15:32

Się rozpisałaś... niepotrzebnie. Przecież skwitowałem to zdanie przymrużeniem oka, co znaczy o tym, że nie powinnaś brać go na poważnie. W każdym razie dostałem porządną recenzję. Kilka rzeczy poprawię i idea przerodzi sie w realizację ( ;) )
Ocky pisze:W takim rozumieniu oczywiscie ciezkie warunki bytowe nie beda zbrodni usprawiedliwiac, natomiast beda w pewnym sensie wyjasniac, dlaczego do nich doszly w twoim rozumieniu.
Zauważ tylko, że nie piszę niczego w stylu "Rosjanie są niewinni!". Usprawiedliwiam ich zachowanie na tle zachowania Niemców wysuwając niepodważalne twierdzenie, dlaczego było ono gorsze.
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-08-01, 17:30

cytuje z wikipedii,zeby ci udowodnic, ze Hitler wyrosl nie na tle Niemiec,jakie my Polacy chcemy widziec,czyli bogatych i nowoczesnych,tylko pograzonych w biedzie, bezrobociu i ogromnym kryzysie gospodarczym

"Decydujące znaczenie dla radykalizacji polityki miał światowy kryzys gospodarczy, który dotknął Niemcy w większym stopniu niż inne państwa europejskie. Po krachu na Wall Street wiele krótkoterminowych kredytów zostało wycofanych z Niemiec, a rząd amerykański zaczął realizować protekcjonistyczną politykę celną. W efekcie słaba gospodarka niemiecka uległa zupełnemu rozpadowi. Postępujące masowe bezrobocie pogarszało sytuację społeczną. Pod koniec republiki w roku 1933 bez pracy pozostawało 6 mln osób. Wiele ludzi żyło na krawędzi egzystencji. Parlament, rząd i prezydent działali przeciwko sobie, co prowadziło do permanentnego kryzysu rządowego. Wybory i kryzysy gabinetowe następowały coraz szybciej po sobie, na czym korzystały radykalne partie, przede wszystkim NSDAP, zdobywające coraz większe poparcie."

zreszta polecam pogooglac. Nie zgadzam sie z twierdzeniem, ze ubostwo tlumaczy zbrodnie, ale z pewnoscia jest podatnym gruntem, na jakim ona wyrasta. Oba totalitaryzmy, zarowno po naszej prawej jak i lewej stronie wyrosly z ciezkich warunkow bytowych. Wiec moze nie szukajmy rozroznien na sile, co?

Poza tym nie ustosunkowales sie do mojego pytania, jak traktowac radzieckie obozy koncentracyjne po 1945 roku, ergo po wojnie, ergo takie, ktorych nie mozna traktowac jako w miare naturalna, jakkolwiek okropnie to brzmi, konsekwencje porwadzenia wojny i okupacji
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-02, 18:14

cytuje z wikipedii,zeby ci udowodnic, ze Hitler wyrosl nie na tle Niemiec,jakie my Polacy chcemy widziec,czyli bogatych i nowoczesnych,tylko pograzonych w biedzie, bezrobociu i ogromnym kryzysie gospodarczym
Wszystko ładnie, pięknie, ale bieda w Niemczech to zamknięty odcinek czasu, który ma początek i koniec. W Rosji jest ona wartością stałą. Była, jest, będzie nadal... By taki stan zapisał się w mentalności pokoleń i wpłynął na ich kształtowanie trzeba więcej, niż kilkunastu lat...
Ocky pisze:Nie zgadzam sie z twierdzeniem, ze ubostwo tlumaczy zbrodnie, ale z pewnoscia jest podatnym gruntem, na jakim ona wyrasta.
A czy ja wysuwałem takie twierdzenie? Napisałem, że ubóstwo tłumaczy zachowanie Rosjan w relacjach z ludnością podbitego kraju. Teraz ja mam kierować do Wikipedii, pod hasło "zbrodnia"? Zapewniam, że w zastosowaniach tego słowa nie znajdziesz obżerania ludzi i kradzieży.
Ocky pisze:Poza tym nie ustosunkowales sie do mojego pytania, jak traktowac radzieckie obozy koncentracyjne po 1945 roku, ergo po wojnie, ergo takie, ktorych nie mozna traktowac jako w miare naturalna, jakkolwiek okropnie to brzmi, konsekwencje porwadzenia wojny i okupacji
Skoro po wojnie, to wykracza poza normalne działania wojenne. Trochę przeholowałem...
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-08-02, 18:44

Dusqmad pisze:Wszystko ładnie, pięknie, ale bieda w Niemczech to zamknięty odcinek czasu, który ma początek i koniec. W Rosji jest ona wartością stałą. Była, jest, będzie nadal... By taki stan zapisał się w mentalności pokoleń i wpłynął na ich kształtowanie trzeba więcej, niż kilkunastu lat...
no tak,ale dla tego konkretnego pokolenia,ktore w czasie wojny dzialalo, inne okres czasu nie mial znaczenia. Wysuwali swoje opinie na podstawie tego,co sami zastali i ewentualnie na opiniach rodzicow, ktorzy twierdzili,ze teraz jest zle,bo kiedys bylo lepiej i to wina traktatow z Campiegne. czy, tak czysto praltycznie, ma dla ciebie znaczenie to,w jakim polozeniu ekonomicznym byli twoi dziadkowie, czy pradziadkowie, kiedy sam masz sie wypowiedziec,czy czujesz doskwierajaca ci osobiscie biede czy nie?
Dusqmad pisze:A czy ja wysuwałem takie twierdzenie? Napisałem, że ubóstwo tłumaczy zachowanie Rosjan w relacjach z ludnością podbitego kraju. Teraz ja mam kierować do Wikipedii, pod hasło "zbrodnia"? Zapewniam, że w zastosowaniach tego słowa nie znajdziesz obżerania ludzi i kradzieży.
akurat co znaczy zbrodnia, o tym akurat decyduje stopien zagrozenia kara (minimalne zagrozenie 3 lata). Poza tym zwykla kradziez lub fakt,ze moj brat obzera mnie z moich drozdzowek a sytuacja,o ktorej mowimy, sa nieco rozne, ne c'est pa?
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-04, 14:50

Zaczynasz wywracać kota ogonem. Relacje Polaków z Rosjanami to nic tylko zbrodnie, nie? W takim razie po co w ogóle bawić się w wojny? Można tak:
- Puk, puk.
- Kto tam?
- Gawarisz pa rusku?
I w tym momencie się zaczyna dosłowna wojna domowa...
Ocky pisze:ma dla ciebie znaczenie to,w jakim polozeniu ekonomicznym byli twoi dziadkowie, czy pradziadkowie, kiedy sam masz sie wypowiedziec,czy czujesz doskwierajaca ci osobiscie biede czy nie?
Przypomnę, że nie mówiliśmy o odczuwaniu biedy tylko jej wpływie na psychikę. Do odczuwania wystarczy rok. Pominę to pytanie, bo nie widzę w nim żadnego związku ze swoimi wypowiedziami. Zagwarantuję Ci natomiast, że inaczej odczuwa się tą biedę od pokolenia, a inaczej od kilku. Jeśli kilka pokoleń żyje w ubóstwie to daje to inny wynik, bo i dziadkowie i ojcowie są już przez to ubóstwo psychicznie zgwałceni. Niani przecież nie zatrudnią, by wychowała prawych ludzi wedele określonych standardów... Bo za co?

Proponuję już skończyć, bo zaczynam mieć 'deja vu'. Czyżby to już było drugie okrążenie tego samego toru...
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-08-04, 23:27

zacy pomysl,bo i tak sie nie zgodizmy.
BTW, wyniki konkursu bys wreszcie wrzucil
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-05, 10:09

Są przecież :)
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2007-08-05, 14:31

Dusqmad pisze:ble napisał/a:
Dusqmad napisał/a:
Tak są równi i równiejsi. Jedni zasługują na mniejsze uznanie, inni na większe i nie jest to żadnego rodzaju deprecjonowanie.

Może i masz rację, a nawet wiele racji, ale ja się z tym nie zgadzam i zgadzać się nie będę.

Rozwiń, proszę
Po prostu jestem za równym traktowaniem ludzi. Trudno to tu napisać i ci wytłumaczyć. Patrz na przykład: Jedziesz samochodem, przekraczasz prędkość, zatrzymuje cię policja i dostajesz chorendalny mantad. Jedzie (nawet) jakiś drugorzędny aktor serialowy i sytuacja się powtarza, tylko zamiast mandatu policjant dostaje autografy dla całej rodziny :-/ Człowiek to człowiek. Czy sprzątaczka, czy Niemiec, czy nawet cholernie utalentowany aktor czy inny znany człowiek.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-05, 19:30

Tu nie będę polemizował - drugorzędnemu aktorzynie dowalić mandat! Bliźniak Jednojajowy, czy też inny serialowy (życiowy też :P) pierdoła nie ma immunitetu, by móc liczyć na odpuszczenie. Prawo z założenia powinno być równe dla wszystkich.
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-08-05, 19:52

I na założeniach niestety się to zawsze kończy. Zawsze znajdą się równiejsi od równych...
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-06, 20:45

Rzecz jest przede wszystkim w gadaniu. Jak masz podejście do mundurowego i umiesz błyskotliwie i dowcipnie zagadać to płacisz mandaty rzadziej, niż ten drugorzędny aktorzyna. Taka prawda...
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-08-06, 20:50

Nie tyle nie płacisz, co płacisz mniej. ;)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-06, 20:57

Mówię jak jest, mój ojciec jest w tym specjalistą :) Już nie z takich drogowych opałów się wywinął...
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-08-06, 20:59

I wywinie się nawet nie dając łapówki? Pogratulować :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-06, 21:09

Dokładnie. Takie jest życie - najważniejsze jest umieć gadać. Jak ktoś jest skupiony na Twojej gadce to nie patrzy na to czy jesteś piękny i bogaty tylko łapie słowo za słowem. Ja niestety takich umiejętności nie mam... Jak mi się przyjdzie potargować to zwykle tnę głupa i próbuję coś tam mimiką nadrobić. Kończy się na paru złotych, ale to nie jest to...
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-08-07, 16:54

Dusqmad pisze:Takie jest życie - najważniejsze jest umieć gadać.
A ja myślałem, że najważniejsze jest posiadanie odpowiednich znajomości. Wtedy nie trzeba nic gadać, wystarczy tylko powiedzieć: "A XXX jest moim kolegą!" ;p
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-07, 18:15

GP - ten co umie gadać z założenia ma znajomości, bo każdy chce go posłuchać. Jeśli zaś ich nie ma, to każdy chce mu pomóc.
Poza tym nikt nie jest tak towarzyski, by mieć znajomości w każdej dziedzinie. Nawet na zasadzie 'znajomy znajomego' nie splącze się porządnej sieci. Chociaż jeśli masz znajomego, który słynie z tego i owego, a jest to zła sława to można by coś wskórać ;). Ale to Polska, nie te realia... ;)

[ Dodano: 2007-08-07, 19:20 ]
Poza tym życie to nie tylko załatwienia, co powiesz kobiecie jeśli nie masz gadki: "Znam Żyletę"? :P Gadka umie zająć zmysły i przekręcić wszystkie - z wyjątkiem słuchu - na minimum..
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2007-08-14, 15:27

AAAAAA zdałem prawo jazdy :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: 8-)
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-08-14, 17:38

A kiedy bo ja zdałem w sobotę prawko :-P i teraz nie mogę się doczekać kiedy je odbiorę ;-) :-D
Azgaroth
Tyler Durden

Post autor: Azgaroth » 2007-08-14, 17:45

KhAn pisze:A kiedy bo ja zdałem w sobotę prawko
Dzisiaj :)
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-08-14, 17:51

gratki. moj brayt czekam na pierwszy egzamin 2 miesiace(!!) oblal i teraz nastepna ma 1 pazdziernika ;/;/
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-08-14, 23:14

Gratulacje! Ja myślałem o prawku przed 18, ale wyszło na to, że po wejściu w dorosłość musiałbym zdawać ponownie. Mija się to z celem i wolę cierpliwie poczekać ;) Jak na razie to już odkładam kasę i przede wszystkim myślę o dwóch kółkach :D
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-08-15, 09:08

Wiesz Ocky gdybym ja miał zdawać w Krakowie to pewnie bym do tej pory jeszcze nie zdał bo terminy są co miesiać :-/ ale na szczęście zdawałem w Tarnowie i tam są terminy co 2 tyg i zdałem za 3 razem :-P ufff ;-) :-D
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-08-21, 17:43

A ja szczerze mówiąc prawa jazdy zwyczajnie nie zamierzam robić. Podobno Bóg jak stwarzał ludzi to jednych zrobił kierowcami, drugich pasażerami. Mnie ulokował w tej drugiej kategorii...
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-08-21, 18:18

MGaździcki: Popieram! Nie zamierzam robić prawa jazdy, nienawidzę samochodów:) Dlatego też nie będę nawet pasażerem:)
ODPOWIEDZ