Diane Lane

Te, które zapadają w pamięć dzięki niezwykłemu talentowi oraz te, które większość zawdzięczają urodzie.
johny bescik
Forrest Gump

Diane Lane

Post autor: johny bescik » 2008-03-31, 22:22

Diane Lane (ur. 22 stycznia 1965 roku w Nowym Jorku, w stanie Nowy Jork) - amerykańska aktorka filmowa i modelka, nominowana do nagrody Oscara za rolę w filmie Niewierna.

Popularna aktorka o dużym dorobku filmowym, telewizyjnym i teatralnym. Uznanie zyskała rolą w filmie „Spacer po księżycu” (1999), za którą nominowana została do Independent Spirit Award. Swoją pozycję umocniła rolami w „Niewiernej” (2002), za którą dostała nominacje do Oscara i Złotego Globu oraz „Pod słońcem Toskanii” (2003), za którą nominowana była do Złotego Globu. Ponadto zagrała min. w: „Hollywoodland”, „Dzikie plemię”, „Gniew oceanu”, „Morderstwo w Białym Domu”, „Sędzia Dredd”, „Powrót do Tamakwa”, „Cotton Club”, „Rumble Fish”.
Pojawiła się też w wielu produkcjach telewizyjnych, min.: serial „Upadłe anioły”, „Tramwaj zwany pożądaniem”, „Grace i Glorie”, „Wdowa po konfederacie mówi wszystko”.

Diane Lane

co sądzicie o tej cudownej aktorce? niedługo wchodzi do kin jeden z filmów w którym gra główną rolę - Nieuchwytny - jestem niesamowicie ciekawa jej kreacji.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Re: Diane Lane

Post autor: Dusqmad » 2010-01-28, 18:53

Wielu filmów z nią nie widziałem. Najbardziej zapadła mi w pamięć występując w "Rumble Fish", podobnie jak reszta obsady. W tamtym czasie była pięknością, obecnie bez tej dziecinnej niewinności w oczach nie ma tego 'czegoś' ;)
ODPOWIEDZ