Forum - Odrodzenie

Wszystko, co dotyczy spraw związanych z Forum Filmowo.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Forum - Odrodzenie

Postautor: Dusqmad » 2008-02-24, 20:16

Witajcie!

Od dłuższego czasu jakakolwiek aktywność na Forum Filmowo wygasa, nie dzieje się tu wiele, a większość użytkowników już zrezygnowała z działalności. Taki stan rzeczy to głównie moja wina. Dawniej codziennie tu pisałem, pedantycznie wręcz pilnowałem porządku, poświęcałem forum niejedną wolną chwilę i reklamowałem je przy każdej okazji. Teraz, raz na jakiś czas, zdarza mi się dopisać coś nowego do tematu "Nowości na stronie" i usunąć kilka głupich postów, tyle. Zamierzam to zmienić i bardziej się zaangażować. Na pewno nie tak jak kiedyś, gdyż zwyczajnie brakuje na to czasu, ale włożę w to wszystko więcej serca, niż obecnie.
Mam kilka pomysłów, które być może poprawią spadającą na forum aktywność, a w najgorszym razie rozsławią je w Internecie. Potrzebuję jednak waszych opinii na ten temat oraz wszelakich uwag i propozycji.

Oto kroki, które zamierzam podjąć:
1) Mail przypominający o forum – w przeszłości kilka takich maili poszło i efekty były.
2) Mail z prison-break.filmowo.net - blisko 20 000 użytkowników. Tu jednak chciałbym dowiedzieć się co Wy uważacie na temat takiego pomysłu. To forum znacznie odbiega poziomem od naszego. Wielu użytkowników rejestrowało się tylko po to, by ściągać odcinki PB. Jak myślicie - jest szansa, że taka forma reklamy wniesie nam coś pozytywnego?
Ja jestem za, niemniej taki krok wymagałby zaangażowania jeszcze kogoś do pracy nad forum ;)
3) Inne formy reklamy na prison-break.filmowo.net – banner/temat z reklamą jako ważne ogłoszenie.

To moje pomysły na początek. Mam jeszcze inne, ale one wymagają współpracy z innymi stronami/forami, więc są planem B. Nie wiem na ile okażą się skuteczne, ale zawsze lepiej podjąć jakieś kroki, niż patrzeć jak projekt, któremu poświęciliśmy tyle czasu upada. Zanim wezmę się za promocję chciałbym dopracować wygląd forum, także proszę o uwagi w temacie STYLE.

Oczywiście na popularność forum i zainteresowanie nim wśród Internautów Wy również możecie mieć wpływ. Wystarczy umieścić linka/userbara w podpisie na innym forum lub na swojej stronie/blogu, dać nasz adres w opisie na GG, chociażby na tydzień/kilka dni. Efekty zawsze jakieś będą. Oto temat, w którym znajdziecie materiały i instrukcje, które mogą się przydać w promocji: http://www.forum.filmowo.net/viewtopic.php?t=143 . Z góry dziękuję za podjęcie działań :)
Ostatnio zmieniony 2009-12-04, 20:03 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
fenek73
Vincent Vega

Re: Forum - Odrodzenie

Postautor: fenek73 » 2008-02-24, 21:10

Pomysl bardzo dobry, kazda reklama sadze ze przyniesie skutki pozytywne a nie negatywne ;]

A co do stylu, wg mnie jest bardzo dobry :)
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2008-02-27, 22:23

Pomysł z mailem, jest dobry i uważam, że może przynieść satysfakcjonujące nas skutki. Jestem zarejestrowana na jednym takim forum i dostaję chyba co tydzień wiadomość, w okolicy weekendu. Tak więc proponuję wysyłać w piątek po południu albo w sobotę z samego rana.
Wstawię linka do sygnatur na forach, na których się udzielam. Na gg też może się kiedyś pojawi.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2008-02-27, 23:44

Pomysł z mailami również wydaje mi się być dobry. Sygnaturki pozakładałem, choć niewiele już jest miejsc, w których chce mi się udzielać. Opis na GG również postaram się umieścić, choć wątpię by był zbyt wielki odzew. Mimo wszystko lepsze to, niż kolejny napuszony do granic możliwości opis. ;)
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2008-03-01, 18:49

Ja proponuje nająć jakiś modów i bardziej zdecydowanie walczyć z trollami, w których widzę główne utrapienie tego forum. Co wchodzę, to jakiś palant o coś pyta nie w tym dziale co trzeba (i zazwyczaj to koniec jego aktywności) albo jedyne co potrafią to napisać po jednym zdaniu w kilku tematach i zniknąć.
ble
Tyler Durden

Postautor: ble » 2008-03-02, 12:33

A może trzeba ich właśnie jakoś zachęcić, ew. pouczyć, a nie od razu wyzywać od trolli :P Azgaroth, jak ja bym przeczytała coś takiego na mój temat, to wierz mi lub nie, nie zachęciło by mnie to kompletnie, żeby na tym forum zostać. ;)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-03-24, 15:41

Mailing przypominający z tego forum wyślę w środku tygodnia. Kilkunastu użytkowników z pewnością odpowie na niego jakąś aktywnością. W piątek natomiast poleci natomiast z prison-break.filmowo.net

Skoro już jesteśmy przy sposobach na podniesienie popularności forum to jest jeden, który dobrze wpłynie na naszą pozycję w wyszukiwarkach - dodawanie do katalogów. Czy ktoś byłby w stanie dodać forum (ewentualnie również serwis) do 5-10 katalogów dziennie? Rzecz jest prosta i nie pochłonie więcej, niż 30 min: znalezienie odpowiedniej kategorii, uzupełnienie danych o stronie (na zasadzie kopiuj i wklej) i to tyle.
Info: http://www.forum.filmowo.net/viewtopic.php?t=221
Ryane
Forrest Gump

Postautor: Ryane » 2008-05-15, 02:26

Dostałem maila, zignorowałem. Pewnie większość tak zrobiła.

Niestety utrzymanie ruchu na forum nie jest takie proste. Widziałem już wiele miejsc podobnych do tego Waszego i wszystkie borykały się z tymi samymi problemami. Wiele z nich dziś juz nie istenieje.

Ludzi musi skupiać jakaś idea. Muszą mieć powód by wracać do tego miejsca. Żeby wiedzieć czym są te czynniki, pytalem samych użytkowników - w ankietach, postach, prywatnych rozmowach. Forum, które prowadzę zawsze starałem się na różne sposoby doskonalić - graficznie, organizacyjnie, funkcjonalnie i merytorycznie - i poskutkowało. Doszło nawet do tego, że dla niektórych to forum jest jak narkotyk - nie ma dnia, żeby na nie nie weszli.

Pierwszy bład jaki popełniony został na Filmowo.net to zbyt duże podobieństwo do pierwowzoru. I nie chodzi tylko o podział na stronie głównej (o tym już pisałem), ale również np. utrzymywanie porządku, wysokiego poziomu dyskusji. To wszystko wygląda zbyt znajomo, a jeśli ktoś ma wybrać miedzy oryginałem a kopią, zazwyczaj wybierze to pierwsze.

Drugi bład to zmiana designu. Poprzedni był o niebo lepszy, bardzo mi się podobał. Grafika jest czasami bardzo istotna. Jeśli bowiem treść serwisu/forum nie jest zbyt interesująca, to czasami design może zadecydować o tym, czy ktoś zostanie, czy wybierze inne miejsce.

To jest oczywiście temat-rzeka. Po prostu potrzebujecie pomysłów, mailing to pójście na maksymalną łatwiznę - nieskuteczny zresztą, albo skuteczny tylko przejściowo, na krótki okres.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-05-16, 17:44

Kilka miesięcy temu zgodziłeś się ze mną, że Twoje forum nie jest prekursorem gatunkowego podziału filmowych dyskusji. Teraz twierdzisz wręcz przeciwnie (ORYGINAŁ). Innych podobieństw nie wymieniłeś. Wymieniłem je ja, zaznaczając, że są one błahostkami i po tym zakończyłeś swoją działalność w tym miejscu. Nie będzie chyba nadinterpretacją stwierdzenie, że nie miałeś nic do dodania.
A co mamy teraz? Dostałeś mailing i przypomniałeś sobie co Cię gryzie. Efektem tego jest powyższy post z banalnymi sugestiami, który tak naprawdę jest tylko pretekstem do bezsensownych zarzutów. Skąd w ogóle pomysł na porównania w stylu - kopia i oryginał? Poprzyj je konkretnymi i sensownymi argumentami. Dotychczasowe nie przemawiają do inteligentnego dyskutanta. Zwłaszcza te, na które pozwoliłeś sobie w tym poście (np. poziom dyskusji). Jeśli będę tu tolerował durne, jednowyrazowe posty to znaczy, że moje forum będzie KOPIĄ forum filmowego Onetu?
Ryane
Forrest Gump

Postautor: Ryane » 2008-05-16, 23:40

Ale dlaczego zaraz się unosisz?? Mnie nic nie gryzie, bo i dlaczego miałoby? Źle odebrałeś moje intencje. Może faktycznie trudno to wyczytać z mojego posta, szczególnie biorąc pod uwagę wcześniejsze, sprzed kilku miesięcy, toteż napiszę wyraźnie: podobają mi się przedsięwzięcia takie jak filmowo.net - tworzone przez pasjonatów. I nie mam nic do twórców tego serwisu/forum.

Dusqmad pisze:Kilka miesięcy temu zgodziłeś się ze mną, że Twoje forum nie jest prekursorem gatunkowego podziału filmowych dyskusji. Teraz twierdzisz wręcz przeciwnie (ORYGINAŁ).

Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. "Oryginalem" nazwałem forum, na którym się bezpośrednio wzorowałeś. Z tym, ze nie użyłem słowa "kopia". No i tak się składa, że prekursor tego podziału też juz nie istenieje. I chciałbym zakończyć już dyskusję na ten temat.

Efektem tego jest powyższy post z banalnymi sugestiami, który tak naprawdę jest tylko pretekstem do bezsensownych zarzutów.

Jeśli tylko to byleś w stanie z posta wyczytać, można śmiało stwierdzić, iż jest on bezwartościowy. W takim razie możesz go usunąć i dyskusję będę uważał za zamkniętą, bo szkoda czasu na bezwartościowe posty.

Poza tym czasami człowiek nie dostrzegał nawet największych banałów. I niestety, jak chcesz rozkręcić na nowo to forum, musisz od tych banałów zacząć. Pytanie tylko czy chcesz w ogóle słuchać czyjiś sugestii i na ten temat podyskutować. Po Twojej odpowiedzi mam wrażenie, że nie.

Dusqmad pisze:Skąd w ogóle pomysł na porównania w stylu - kopia i oryginał? Poprzyj je konkretnymi i sensownymi argumentami.

Może ja już nie będę się na ten temat wypowiadał. Jednak nie dlatego, że nie mam nic do dodania, ale dlatego, ze nie chce dalej tego ciągnąć. Najlepiej będzie, jeśli spytasz osobę postronną jakie widzi podobieństwa między MovieForum a Forum.Filmowo.Net.

Dusqmad pisze:Dotychczasowe nie przemawiają do inteligentnego dyskutanta.

A dlaczego się wypowiadasz za wszystkich "inteligentnych dyskutantów"? Chyba że tylko siebie za takiego uważasz... ;)

P.S. Wlaśnie zobaczyłem możliwość zmiany stylu. Duży plus.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-05-17, 17:23

Unoszę się, gdyż nazwałeś moje forum 'kopią', co mnie dotknęło i musiałem zmienić swoją dyskusyjną postawę z dostosowania swoich emocji do emocji rozmówcy, na wprowadzenie w słowo własnych. A jak tym pozwolę się rozhulać to jestem trzymającą słuchawkę telefonu ręką Joe Pesci'ego ;).

Nie używałbym takiego tonu przy ustosunkowywaniu się do normalnie przedstawionych argumentów, ale Ty swoim porównaniem nadałeś wagę ciężką lekkiemu problemowi. W rzeczywistości możesz mi zarzucać podobny podział działów, ale by nazwać od razu całe forum 'kopią' potrzeba czegoś więcej. Bo jeśli będziemy tak drobnostkowi nazwiemy złodziejem kogoś kto zabierze nam zapałkę. Nie przyznaję się do naśladowania MovieForum - po prostu znam każde forum filmowe, które coś tam sobą prezentuje. Coś o tym wiesz, gdyż dostrzegłeś, że niejedno moderowałem. I nie tylko mi ekipa MF ma co zarzucić. Po prostu taki podział nie jest niczym niepowtarzalnym. Gdyby nie MF i prekursor to tak czy owak ktoś by taki podział zastosował. Można jak na KMF: 'Filmy zagraniczne' i większość tematów w jednym worku - tylko to jest dobre rozwiązanie na małe fora. Przy większych trzeba coś praktycznego, by nawigacja była jak najłatwiejsza i na myśl przychodzi właśnie taki podział jaki zastosowałeś Ty, po Tobie kilku innych, aż w końcu ja (a po mnie kolejnych kilku ;) ). Część z tych osób mogła nigdy w życiu nie odwiedzić MF. Oryginalny podział jest na forum Filmbox, ale podział gatunkowy to, jak mówiłem, pierwsza rzecz, która przychodzi do głowy po namnożeniu się tematów. Też miałem oryginalny pomysł z podziałem na lata, ale jest to również niepraktyczne. W '90 byłoby 100 tematów, w '20 już tylko jeden. Więc jeśli zastosuję inny podział niż ten, który sam wymyśliłem i którego nigdzie nie znalazłem to i tak powielę czyjś pomysł. Jeśli nie MF to KMF będzie mnie mogło nazywać powielaczem. Ale uświadamiam, iż jest - lub byłaby - to ortodoksja. Bo wszystko inne już było... Żyjemy w dobie fora.pl i innych wyniszczających Internet portali i przy forach trudno już wyjść z czymś nowym. Forum ma każdy dzieciak i któryś z nich już nawet mógł już zastosować podział wymyślony przeze mnie. Ile było forów w czasach młodości MF, a ile jest teraz...

A dlaczego się wypowiadasz za wszystkich "inteligentnych dyskutantów"? Chyba że tylko siebie za takiego uważasz... ;)

Bo inteligentnemu dyskutantowi – każdemu, bez wyjątku - trzeba argumentów, które trudno ośmieszyć lub obrócić w żart ;)

Najlepiej będzie, jeśli spytasz osobę postronną jakie widzi podobieństwa między MovieForum a Forum.Filmowo.Net.

I Ty znajdziesz kogoś kto przyzna Ci rację, i ja znajdę. Tak jak w religii - są wyznawcy judaizmu, są też wyznawcy judaizmu w ortodoksyjnej odmianie. Ci ortodoksyjni moim zdaniem przywiązują zbyt dużą wagę do zbyt mało istotnych rzeczy. Zauważ jednak, że jest ich jest mniej ;). Widzę to tak: to ja prezentuję pogląd przeciętnej osoby z zewnątrz na tą sprawę, Ty zaś nadajesz jej większy wymiar z racji tego, że jesteś administratorem MF. I wdając się w tą dyskusję nie chodzi Ci o to, że przyczynię się do spadku popularności MF ale o to, że odbieram Wam jeden punkt przewagi. Nie pozwalam MF być forum jedynym i niepowtarzalnym pod każdym względem. Tylko problemem nie jestem ja ze swoją działalnością tylko namnożenie się konkurencji. Jak Empik posortuje prasę według rodzajów, Kolporter zrobi to również i ten pierwszy nie będzie się procesował. Ale jak Kolporter wprowadzi podział według koloru okładki, a Empik ten pomysł przejmie to kto wie...
Miodzio
Indiana Jones

Postautor: Miodzio » 2008-08-19, 23:38

Często, gdy wchodzę na forum filmowo to widzę, że oprócz mnie siedzi na nim z 6 czy 7 gości. Czemu te osoby się nie rejestrują i nie wypowiadają w tematach? Odpowiem z mojego punktu widzenia - za mało tu się dzieje. Ciekawi ludzie, dyskusje na poziomie - to plusy, którymi można reklamować forum. Jednak, gdy ja wchodzę pierwszy raz na jakieś forum to nie przeglądam go od deski do deski, by zobaczyć czy są na nim interesujące osoby, piszące wartościowe posty. Pierwsze co przykuwa moją uwagę, to fakt czy były na nim ostatnio dodawane jakieś nowe posty. Jeśli tak, myślę sobie: "To forum, na którym będzie z kim wymienić się poglądami". Jeśli nie, stwierdzam, że nie ma sensu się rejestrować, skoro na forum nie będzie odzewu na to co piszę.

Tak tworzy nam się błędne koło, bo, żeby byli ludzie trzeba na forum sporo pisać, a żeby pisać, to chciałoby się mieć ludzi, którzy to przeczytają. ;-)

Uważam, że sporej rzeszy użytkowników brak trochę zapału. Oczywiście nikogo nie chcę urazić, sam też zaliczam się do tego grona. :-P Ale jeśli na forum jest chociaż kilka osób, które regularnie ogląda codziennie jakiś film, to nawet jeśli co trzeci wzbudzi w nich jakieś większe emocje (negatywne lub pozytywne) i zrobi o nim temat to filmowo ładnie mogłoby się rozwijać. Bo chyba nikt nie zaprzeczy, że jednak tematów powstaje tu ostatnio bardzo mało.
Kolejna sprawa, to fakt, iż nie ma tu zwyczaju zakładać tematów o filmach, które mają dopiero wyjść. A szkoda, bo w końcu miło też pogadać szerzej o bardzo wyczekiwanych produkcjach (i nie mówię tu o pojedynczym poście w zapowiedziach).
Ostatnia sprawa - nie zawsze trzeba widzieć film, żeby wypowiedzieć się w temacie o nim. Można, przykładowo z góry wiedzieć, że dana produkcja jest do bani i napisać choćby "W życiu tego nie obejrzę, ponieważ...bla bla bla". Wiem - to wydaje się głupie, ale takie posty też mogą wywołać ciekawą dyskusję i wbrew pozorom nie muszą być napisanym na siłę jednolinijkowcem.

Tak kończę moje rozważania, martwiąc się, że pewnie i tak nikt tego nawet nie skomentuje. ;-)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2008-08-22, 17:53

Właściwie nie ma co tu komentować, jest dokładnie tak jak napisałeś. Nikt się nie rejestruje bo forum jest martwe. Sama tak robie jeżeli znajde nowe forum, bo po co pisać posty bez odpowiedzi. Powinni pisać starzey użytkownicy, ale ostatnio jakoś nam to nie wychodzi. Można by zacząć zakładać tematy o starych popularnych filmach, bo "nowości" nie mają odzewu. Osobiście odpowiem tylko na takie tematy, bo ostatnio nie wiele oglądam filmów. Ale z drugiej strony czy pisanie "Scenariusz był dobry, obsada słaba, a muzyka nie wiem bo film oglądałam 3 lata temu..." ma sens? Mam nadzieje, że jednak forum jakoś stanie na nogi.
Miodzio
Indiana Jones

Postautor: Miodzio » 2008-08-22, 23:40

Aby było dobrze nie potrzeba wielu ludzi. Gdy się tu zarejestrowałem wcale sporo osób nie było, ale ci co wchodzili pisali sporo postów, więc było co czytać i na co odpowiadać.

A co do nowych filmów, to szkoda, że tematy o nowościach nie mają odzewu - czyżby nikt z forumowiczów nie chodził do kina, albo nie zasysał filmów z internetu? ;-)

Też mam nadzieję, że forum stanie na nogi.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2008-08-23, 23:53

Ja mógłbym zalać temat postami ale... związanych z anime. A tutaj zdecydowanie wielkiej odezwy nie będzie. ;)
Inna sprawa, że po prostu nie mam już specjalnej chęci na rozpoczynanie/prowadzenie jakiejkolwiek większej dyskusji na forach.
Miodzio
Indiana Jones

Postautor: Miodzio » 2008-08-24, 00:44

Rubenos pisze:Inna sprawa, że po prostu nie mam już specjalnej chęci na rozpoczynanie/prowadzenie jakiejkolwiek większej dyskusji na forach.

A to dlaczego? ;-)
Azgaroth
Tyler Durden

Postautor: Azgaroth » 2008-08-24, 11:46

Aquariia pisze:Powinni pisać starzey użytkownicy, ale ostatnio jakoś nam to nie wychodzi.

Waaakacje.
Awatar użytkownika
MarQ
Jack Sparrow

Postautor: MarQ » 2008-08-29, 21:48

Rubenos pisze:Ja mógłbym zalać temat postami ale... związanych z anime. A tutaj zdecydowanie wielkiej odezwy nie będzie.

czemu nie ?? ;) moze jednak kilku rozmowcow sie znajdzie.. kiedys ogladalem dbz moglbym co nieco o tym porozmawiac ;) trzeba poprobowac wszystkiego zeby sie rozwinac... znaczy forum :D
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-09-29, 17:54

Forum Filmowo od dobrych kilku miesięcy jest miejscem, które dyskusjom nie sprzyja. Nie wymarło, nie opustoszało, a jak podają statystyki miało, ostatnimi czasy, około 1000 wizyt dziennie. Nasz problem to brak motywacji. Jest co najmniej kilka osób, którym na tym miejscu zależy. Nigdy nie pisywało się tu setek postów dziennie, a jednak zaglądaliśmy tu codziennie i, przynajmniej mi, dyskutowało się z wielką przyjemnością. Było kameralnie, ale fajnie. Na forum wytworzyła się grupa aktywnych użytkowników, wartościowych i inteligentnych ludzi, z którymi można było nie tylko podyskutować o filmie, ale i "posprzeczać" się na życiowe tematy (Myślodsiewnia). Od jakiegoś czasu ta sama grupa (lub też jej pozostałości) wykazuje minimalną aktywność, której pewien procent stanowi narzekanie na to co się tu dzieje. Hej, Moi Drodzy! Jeśli chcemy tu popisać o filmie, sprawa jest prosta - działajmy! Nie mają sensu założenia, że nikt nie odpisze itp. Ja odpiszę gdy tylko przypasuje mi temat. Postarajmy się o ogólne filmowe tematy, zapuśćmy się może bardziej w wolne dyskusje w Zionie. Wystarczy 10 postów tygodniowo od jednej osoby, a już forum odzyska część dawnego klimatu. Tych osób jest kilka, może nawet więcej. Jestem też ja, administrator, który poddał się wraz z innymi, zamiast napędzać do działania i ode mnie będzie tych 10 postów. Wierzę, że ten prosty sposób może okazać się rozwiązaniem lepszym, niż pieniądze wydawane na reklamę, czy wymiana bannerów. Podjąłem kroki, by rozreklamować to miejsce, mam do tego zaplecze, ale nie promuje się Talk Show, którego główni rozmówcy milczą. Dlatego - jeśli chcemy by było tu jak kiedyś wyzwólmy się od uprzedzeń. Spróbujmy coś tutaj zmienić, by do przyszłych narzekań dodać zdanie: "Przynajmniej próbowałem/am".

[ Dodano: 2008-09-29, 18:57 ]
Powyższy post nie odnosi się do apelu Miodzia, ale do ostatnich wpisów w SB.

Wróć do „forum.Filmowo.net”