Fuzja: Forum.filmowo.net + Forum.lost.org.pl

Wszystko, co dotyczy spraw związanych z Forum Filmowo.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Fuzja: Forum.filmowo.net + Forum.lost.org.pl

Post autor: Dusqmad » 2010-06-25, 18:35

Informacje dla użytkowników Forum.lost.org.pl

Forum.lost.org.pl zostało przyłączone do Forum.filmowo.net
Powodem tego jest zakończenie emisji "Zagubionych" i spadek aktywności do minimalnej. Czynniki te zmusiły mnie do podjęcia decyzji o przyszłości forum. Ta, którą podjąłem jest radykalna i kontrowersyjna - nie liczę na to, że wszyscy uznają ją za słuszną.
Forum to jednak nie tylko tematyka, ale przede wszystkim użytkownicy. Podczas działalności Forum.lost.org.pl zawartych zostało wiele cennych internetowych znajomości, liczni użytkownicy mieli możliwość rozwinięcia swoich zainteresowań i umiejętności. Matthew i BenLinus połączyli się w swoim uwielbieniu dla Michaela Emersona i stworzyli o nim wspaniałą stronę, jedyną taką w Polsce; utworzona została nasza grupa tłumaczy (dd), którzy tworzyli polskie napisy do "Lost"; a przede wszystkim powstała internetowa społeczność, w której każdemu dobrze się dyskutowało.
Fuzja daje możliwość przetrwania tej społeczności poprzez rozszerzenie tematyki i zmianę profilu. I to jest najważniejsze. Dzięki temu połączeniu nie będziemy funkcjonować wyłącznie jako archiwum dyskusji o "Lost" (wszyscy wiemy, że do tego to niestety zmierzało), ale jako forum filmowo-serialowe.

Nie obyło się oczywiście bez zmian. Oto ich lista:
- usunięcie kategorii DOWNLOAD - związane jest to z zasadami uskutecznianymi od początku istnienia forum.filmowo.net
- usunięcie działu "O forum" z powodu jego nieaktualności
- usunięcie for dla grup. Forum grupy Tłumacze zostało zapisane i prześlę jego archiwum Morgothowi.
- wyłączenie naliczania postów w dziale z Zagadkami
- likwidacja grup. W przyszłości może powstanie tu grupa taka jak Elita

W tym temacie możecie wypowiedzieć się na temat fuzji - ocenić to posunięcie. Jestem ciekaw Waszych opinii. Mam nadzieję, że za mocno mi się nie dostanie :P

Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 2011-02-24, 19:26 przez Dusqmad, łącznie zmieniany 4 razy.
.pasztecik.
Tyler Durden

Re: Fuzja: Forum.filmowo.net + Forum.lost.org.pl

Post autor: .pasztecik. » 2010-06-25, 20:04

Nie rozumiem za bardzo tej fuzji, ale jeśli
Fuzja daje możliwość przetrwania tej społeczności
to ten pomysł mi się podoba. Tylko trochę mi żal, że ta społeczność zmniejszyła się do minimum. Mam na myśli tych stale odwiedzających i piszących na forum. Starą ekipę.

Przyznam jednak, że wieść o tej fuzji na początku rozdarła mi serce. Niemniej powtórzę, jeśli to ma uratować dyskusje na forum, popieram. Będę trzymać kciuki, by nie ustały. I oczywiście postaram się brać czynny udział w podtrzymywaniu owych dyskusji :D
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2010-06-25, 21:26

Wow! Nagle się zrobiło dwa razy więcej tematów i użytkowników, a większość która doszła ma ikonki z LOST ;-)
Osobiście uważam, że to dobre posunięcie. Forum filmowo właściwie było prawie martwe. Lepsze takie rozwiązanie niż żadne. Mam nadzieję że teraz się jakoś rozkręci. :-)

Edit: Właśnie zauważyłam zmianę Rang -_-) Wolałam być Tyler'em Durden'em a nie Jack'iem :P Ile muszę postów napisać, żeby być kimkolwiek innym? :P
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-06-25, 21:48

To jeszcze pozostałości po łączeniu for. Dobrze, że zgłosiłaś ten błąd. :)
Mario
Forrest Gump

Post autor: Mario » 2010-06-26, 00:25

Pomysł niezły zważając na wymarcie forum wyłącznie o Lost z racji tego że serial się zakończył, lecz trochę mi smutno że już nie ma wyłącznie forum o Lost. Może dlatego że jestem w trakcie oglądania serialu ( sezon4) i dla mnie dawniejsze forum nie wymarło, był to taki kącik, gdzie można było czuć ten klimat Zagubionych. Wydaje mi się że tu tego klimatu już nie będzie, no ale cóż może to tylko moja sytuacja ;-) Ciesze się bardzo że forum w końcu powróciło i czekam na link do działu DOWNLOAD :-P
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2010-06-26, 13:45

Dużym plusem jest przeniesienie, dlaczego? Forum.lost.org.pl podupadało, więc przyłączenie w tym momencie jest czymś co przywróci go do życia, lecz minusem może okazać się również to, że dla większości pewnie Lost to był bazowy serial, nie interesowali się filmem i takie 'spotkanie dwóch światów' może być troszeczkę nieodpowiednie. Może ta odmiana przybliży niektórym osobą bardzo dobre produkcje, oraz seriale. Jednakże brawa dla Dusqmada, że wpadł na taki pomysł, a nie zamknięcie 'lostowego' na zawsze.
Mam nadzieję, że za mocno mi się nie dostanie :P
:wpale:

A tak jeszcze nawiasem to dziękuje za miłe słowa i myślę, że forum jeszcze bardziej się rozrośnie, a ja będę częściej tutaj zaglądał, w wolnej chwili rozbudzę trochę dział POPULARNE SERIALE. :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-06-26, 17:08

Matthew, dzięki za poparcie. ;-)

Link do działu DOWNLOAD dodany w pierwszym poście.
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2010-06-26, 18:28

Przepraszam, za mało profesjonalne wyrażenie, ale gdy kliknąłem w link do forum o LOST i zostałem przeniesiony tutaj, to opadła mi szczęka... Zdziwiłem się i to bardzo. W pierwszej chwili czułem się... nie wiem, jakby pominięty, czy oszukany. Zdziwiło mnie to, że podjąłeś taką decyzję nie wspominając nawet o istnieniu takiego planu, całkiem sam... i tutaj Ci się należy :wpale: :D Ale to Twoje fora, miałeś do tego prawo ;)
Z resztą, nie dziwię się, że nikogo o tym nie poinformowałeś, bo ciężko byłoby komukolwiek to zaakceptować. Teraz, gdy jest już po fakcie, to jest łatwiej, z resztą, nie mamy wyboru :D
...To była reakcja początkowa, taki kubeł zimnej wody. Teraz jak już trochę wyschnąłem, to muszę ci pogratulować odwagi i świetnego pomysłu, obserwowałem dzień w dzień tamto forum i widok był zatrważający... a ja nie miałem sił, żeby próbować je utrzymać w formie, bo wiedziałem, że poniósłbym klęskę, do tego potrzebowałbym stałego napływu nowych, chętnych do wypowiadania się użytkowników oraz co najmniej 10 aktywnych bywalców^^. Z resztą, dyskusje o LOST to były głównie teorie, co będzie dalej, teraz nawet jak przyjdzie ktoś nowy, będący w trakcie oglądania i zacznie wysnuwać swoje wymysły, to zaraz by przyszedł ktoś, kto by powiedział "Jasne, przecież to pokazali w odcinku (xx dalej)"
To, co postanowiłeś zrobić jest jak najbardziej słuszne, ocaliłeś tym samym naszą ideę LOST. Nie wiem, czy będę w stanie przekonać siebie do aktywności tutaj, nie jestem jakimś koneserem sztuki filmowej. Nie znam tutejszego klimatu, tutejszych ludzi, chociaż znając Ciebie, to o wszystko zadbałeś ;-)
A teraz czuję jakąś... pustkę... tamto forum było częścią mojego życia już od kilku dobrych lat i nagle przestało istnieć, zostały tylko po nim tematy i wspomnienia...
Najbardziej będzie mi brakowało kącika Tłumaczy... z tą grupą byłem szczególnie mocno związany... Czekam na archiwum ;)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-06-26, 19:22

Morgoth pisze: Nie wiem, czy będę w stanie przekonać siebie do aktywności tutaj, nie jestem jakimś koneserem sztuki filmowej. Nie znam tutejszego klimatu, tutejszych ludzi, chociaż znając Ciebie, to o wszystko zadbałeś
Pozostaje mi mieć nadzieję, że jednak się przekonasz. :) Wszakże tu nadal można pogadać o LOST (już widzę posty Matthew i mam nadzieję, że po nich systematycznie będą kolejne), serialach i oczywiście na każdy inny temat w ZIONIE.
Klimat obu for jest zbliżony: stała grupa bywalców, wysoki poziom dyskusji, dobrze utrzymany porządek - także jakiegoś przeskoku nie ma.
Morgoth pisze:A teraz czuję jakąś... pustkę... tamto forum było częścią mojego życia już od kilku dobrych lat i nagle przestało istnieć, zostały tylko po nim tematy i wspomnienia...
Doskonale rozumiem, byłeś jedną z osób najbardziej zaangażowanych w Lost.org.pl, a swego czasu tą najbardziej zaangażowaną.
I w tym momencie dobrze, że forum nie zniknęło, a przybrało inną formę. Zawsze jest do czego wrócić.
Sam dobrych kilka lat temu dużo się udzielałem na pewnym forum, teraz przepadło, a chętnie bym chociażby przeczytał co tam wtedy powypisywałem ;)
Morgoth pisze:Najbardziej będzie mi brakowało kącika Tłumaczy... z tą grupą byłem szczególnie mocno związany... Czekam na archiwum
Na jutro powinno być, może nawet na dziś.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-06-27, 00:34

Life tastes great.

Jest dobrze. Na pewno kątem przeszłości jest poczucie starty, ale względem przyszłości jest nadzieja, która daje przetrwanie :630:
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2010-06-27, 19:29

Morgoth pisze:Czekam na archiwum
Wysłane, napisz czy doszło.
Jeśli ktoś z grupy TŁUMACZE chce to archiwum to proszę o maila z tematem "Archiwum grupy Tłumacze", a prześlę.
jolarutowiczx
Forrest Gump

Post autor: jolarutowiczx » 2010-06-28, 17:36

szkoda działu download
ODPOWIEDZ