Działy na forum

Wszystko, co dotyczy spraw związanych z Forum Filmowo.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Re: Działy na forum

Postautor: Dusqmad » 2007-06-13, 17:14

Zobaczymy, co z tego wyjdzie. Na razie widzę, że Rubenos ma zapał do tworzenia tematów ( ciekawe ilu się znajdzie rozmówców ;) ).
Ryane
Forrest Gump

Postautor: Ryane » 2007-10-10, 01:27

Jako, że pierwszego posta piszę, to się przywitam: witajcie ;)

A teraz do rzeczy. Pamiętam doskonale, jak kiedyś pewien Pan Dusqmad napisał do mnie PMa na MovieForum.pl w celu podjęcia współpracy. A że serwis Filmowo.net wydawał się ciekawym projektem, który najzwyczajniej chciałem wesprzeć, toteż się zgodziłem. Współpraca się zakończyła wraz z momentem uruchomienia tegoż tutaj forum.

Pamiętam jeszcze białą wersję tego forum: była wg mnie o niebo lepsza (ten lay, nie wiedzieć czemu spowalnia mi pracę komputera - tylko mi?).

Ale nie w tym rzecz - co zwróciło moja uwage, to podział for, który jest w rzeczywistości odwzorowaniem podziału na MovieForum.pl, z niewielkimi rozbieżnościami. Nie bardzo rozumiem dlaczego tak się stało, bo ten układ u Was wyglądał kiedyś zupełnie inaczej. Brakuje własnych, oryginalnych pomysłów, czy po prostu wyznajecie zasadę "wzorujemy się na najlepszych"? ;)

Wcześniej podobnego "zabiegu" dokonał właściciel innego forum filmowego Kinowo.com. A sądziłem, że już więcej czegoś takiego na oczy nie ujrzę.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-10-11, 20:51

Bardzo subtelnie dałeś do zrozumienia, że ugryzłem rękę, która kiedyś mnie karmiła ;)

Nie wiem jak było w 2004 roku, może MF taki podział zastosowało po raz pierwszy, choć - o ile dobrze pamiętam - podobny był na forum filmowym Wirtualnej Polski, które rozpoczęło swoją działalność wcześniej. Nie wiem, czy każdy gatunek miał tam swój dział. Kilka miało, a to jest już czymś więcej, niż inspiracją dla MovieForum ;) Od tego czasu upłynęły już jednak 3 lata i owo rozwiązanie się upowszechniło - widziałem je na wielu forach filmowych (głównie zakładanych "na sztukę") oraz na peb.pl. Szczerze mówiąc nie uważam by idea była na tyle innowacyjna by prekursor mógł mieć pretensje o jej powielanie. Ktoś równie dobrze mógłby ją wprowadzić w życie nigdy nie wpisując adresu Twojego forum w przeglądarce.
Ryane
Forrest Gump

Postautor: Ryane » 2007-10-12, 01:15

Ale Dusqmad, przecież ja nie twierdzę, że podział na gatunki jest innowacyjny i że MF jest jego prekursorem. Spójrz na podział obu for jako całość, a nie tylko na gatunki filmowe, bo podobieństw jest więcej.

A czy ugryzłeś w ręke to ja nie wiem, bo nic nie czułem :P

Pretensji nie mam, ale będe musiał się po prostu do tego przyzwyczaić. Mimo wszystko życzę oryginalnych pomysłów w przyszłości :)

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-10-12, 13:45

Ryane pisze:Spójrz na podział obu for jako całość, a nie tylko na gatunki filmowe, bo podobieństw jest więcej.

Podział kategorii o ludziach kina, powielone działy o serialach telewizyjnych, muzyce filmowej, wyraz 'społeczność' w nazwie działu ogólnotematycznego... Mogę tak wymieniać dalej niczego nie pomijając, ale tego typu zbieżności znajdziesz na każdym innym forum filmowym ;)

Ryane pisze:Mimo wszystko życzę oryginalnych pomysłów w przyszłości :)

Dziękuję i pozdrawiam
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2008-07-17, 21:55

Proponowałbym założenie osobnego działu typu "Kino amatorskie" z powodu ostatniego napływu postów z takimi pozycjami. Nie żebym miał coś przeciwko nim, ale w obecnym układzie, może to w końcu wywołać lekki chaos w działach.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Postautor: MGaździcki » 2008-07-18, 19:17

Popieram, prośbę Rubenosa, do tego przydałby się naprawdę jakiś typowy SŁUP OGŁOSZENIOWY (informacje o festiwalach itd). Zbyt wiele takich tematów wala się po ogólnym, a kasować tego jakoś tak nie wypada...
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-08-11, 17:06

MGaździcki, jest temat przeznaczony na zaproszenia i informacje o festiwalach: http://www.forum.filmowo.net/viewtopic.php?t=644
Proszę byś scalał do niego te pojedyncze.

Rubenos pisze:Proponowałbym założenie osobnego działu typu "Kino amatorskie" z powodu ostatniego napływu postów z takimi pozycjami.

Na razie takich tematów jest niewiele, a dodatkowo nie pojawiają się w nich odpowiedzi.

Wróć do „forum.Filmowo.net”