Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

6x12 Everybody Loves Hugo

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków szóstego sezonu.
Adek1
Forrest Gump

Re: 6x12 Everybody Loves Hugo

Post autor: Adek1 » 2010-04-16, 10:17

Odcinek świetny i dalej wyjaśniają dalsze niewyjaśnione zagadki to tez na duży +. Ale ja chciałbym się zapytać bo mam mała teorie i chciałbym zobaczysz jak wy macie zdanie. Mi się wydaje abo mam takie wyobrażenie ze Desmond przejął pałeczkę po Jacobie jak wrócą do świata żywych. A dokładniej to Jacob rozmawiał ze wszystkimi przed trafieniem na wyspę a Desmond rozmawia ze wszystkimi po powrocie z wyspy sprawdza jak układa im się życie czy coś zapamiętali albo możne im przypomnieć coś z wyspy jak u Huga. To tylko moje zdanie i chciałbym zapytać was jak wy sadzicie o tym wszystkim.......
zguba
Jack Sparrow

Post autor: zguba » 2010-04-16, 10:33

Tez mam podobne odczucia ale może się mylę że Desmond jest jak Jackob tylko mi bardziej na wyspie przypominał bo nie czuł strachu później ani przed Widmorem ani przed MiB wydawał się jakby wiedział co się może wydarzyć i mam nadzieję ze przeżył upadek do studni. A potrącenie Locka to sądze że dlatego by mu zaświatło własnie jakies wspomnienie z wyspy moze własnie z tego co się rozbili?. Podobał mi się tekst Jacka że już nie może nic naprawić dlatego słucha co inni mówią. Zastanawiam się dlaczego Libby była wcześniej w psychiatryku jeszcze przed katasrofa i c o i Hugo był gdzie poznał liczby, skoro zgłosiła się teraz bo niby ma urojenia że żyła wcześniej, chyba że nono stop powraca na ta wyspę i to jest zamknięte kolo :). Ale ujęła mnie scena z dynamitem taka szybka bum i już, szkoda że nie pociągli jednak wątku Iliany kto to i skąd naprawdę sie wzieła. a Wybuch Black Rock też super, mam nadzieję ze Hugo jednak schował trochę dynamitu w bezpieczne miejsce czasem się może przydać.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2010-04-16, 21:12

Jak miło gdy kolejny z rzędu odcinek jest świetny :) Nie będę się za bardzo rozpisywał, bo większość już napisaliście, ale zauważyłem pewną zależność:
Bohaterowie "drugiej" linii czasowej są nakłaniani do "podążania za sercem" przez osoby, które też to odczuły. Odczuły to nie będąc przez nikogo nakłanianym do tego. Po prostu zobaczyli swoją drugą połówkę i od razu czuli, że coś jest nie tak. Wszyscy to oczywiście wiemy, ale czy zauważyliście, że jak na razie wszystkie te osoby które to poczuły(Charlie, Libby, Daniel) zginęły wcześniej podczas pobytu na wyspie? Dziwne prawda?

Mam trzy teorie co do potrącenia Locke'a przez Desmonda:
- chciał, aby Locke trafił do szpitala, w którym to Jack go zoperuje i odzyska władze w nogach
- dotarło do niego wspomnienie, jak Locke go zrzuca do studni......po prostu zemsta
- biorąc pod uwagę fakt, że Locke nikogo na wyspie nie kochał(poza wyspą), Desmond musiał mieć inny plan, żeby John sobie przypomniał wyspę. Po ostatniej scenie tego odcinka(Hello Jack! I to głębokie spojrzenie sobie w oczy Johna i Jacka)przypomniało mi się, że John i Jack byli dla siebie przeciwieństwami, zawsze rywalizowali, byli liderami dwóch różnych grup. Czyżby Jack i John mieli sobie przypomnieć wydarzenia poprzez ponowienie konfliktu miedzy sobą, albo wręcz przeciwnie przyjaźni(były też między nimi miłe momenty....chyba). Desmond chce ich ze sobą spotkać. Mógł to zrobić w łatwiejszy sposób, ale pewnie nie miał na to czasu. .....Jednego jestem pewien i tego się będę trzymał, że Jack będzie operować Johna.

Acha i jeszcze jedno, jakoś nie wierzę że ten pałętający się po lesie dzieciak to Jacob. On nie żyje. Jego dusza objawia się co jakiś czas Hurleyowi. Jeśli byłby tym dzieciakiem to jego dusza powinna być właśnie w tym dzieciaku. A nie pojawiać się duchowo jako starszy mężczyzna. Wiem, że Jacob może dużo, ale w to jakoś nie wierzę. Albo jest dzieciakiem, albo duchem, nie jedno i drugie.
dosiach
Forrest Gump

Post autor: dosiach » 2010-04-18, 11:31

Jan012003 pisze: wszystko co zdażyło się przed lotem obowiązuje,
tylko sprawy po "szczęśliwym" wylądowaniu poszły zmienionym torem
po wydarzeniach na wyspie.

Pozdrowienia :wielkie_oczy:
a z tym się nie zgodzę. Ben, dr. Chang czy Alex znaleźli się w LA, a nie lecieli samolotem ani w linii alternatywnej, ani w rzeczywistej (katastrofa). Ich życie potoczyło się inaczej przez eksplozję z lat 70, tylko wtedy znowu teoria Whatever happened, happened się nie zgadza, poplątane to wszystko ;)

Myślę, że ta linia alternatywna to jakby linia ich życia w alternatywie, "inny wymiar". Do tego oba wymiary czasowo się chyba na siebie nakładają (dzieją się w tym samym czasie, tylko w innych wymiarach). Na razie niestety tylko Desmond potrafi łączyć jedną i drugą linię swojego umysłu, rozdzielić je i wyciągać wnioski z jednej by wykorzystać je w drugiej. W The Constans już działo się coś podobnego. Des jest wyjątkowy dlatego, że potrafi rozpograniczyć oba wymiary, żyć w obu, zachowując świadomość z jednego i drugiego życia. W tej alternatywnej lini ma misję - sprawić by ludzie, którzy byli z nim w samolocie i w jakby jednym życiu siedzą na wyspie, cierpią i są zniewoleni, mogli w tej drugiej być szczęśliwi, ucząc się czerpać świadomość i doświadczenie z wyspy i je wykorzystywać ;)
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2010-04-18, 13:24

teraz to nie tylko Desmond ale Hugo chyba też
Peta
Forrest Gump

Post autor: Peta » 2010-04-18, 14:23

Moim zdaniem Desmond potrącił Johna, żeby ten drugi wylądował w szpitali razem z Sun i wtedy siebie skojarzą.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2010-04-18, 18:44

ale Desmond jeszcze nie wie, że Sun jest ranna i jest transportowana do szpitala, raczej po to, żeby się spotkać z Jackiem, ale na 100%nie z Sun
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2010-04-18, 19:04

To byłoby trochę bezsensu jakby Des znał przyszłość w alternatywnej linii... Potrącił Johna bo wiedział, że po katastrofie lotniczej odzyskał on czucie w nogach więc wywnioskował że po potrąceniu będzie podobnie...
ODPOWIEDZ