6x03 What Kate Does

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków szóstego sezonu.
waldiko
Forrest Gump

Re: 6x03 What Kate Does

Post autor: waldiko » 2010-02-12, 09:11

Ja mam taką teorię na temat LA - wszystkim znanym nam postaciom coś się gubi (Johnowi noże, Jackowi trumna, Arztowi walizka.. Clair rodzice do adopcji Aarona, Kate gubi się eskortującemu ją agentowi, odnoszę wrażenie, że oni wszyscy spotkają się razem w jednym miejscu, w jakiejś "czarnej dziurze" w której są te wszystkie artefakty.. np w tej świątyni w której jest matka Daniela i nagle ich przebłyski "wspomnień" się rozjaśnią.
artemis
Mad Max

Post autor: artemis » 2010-02-12, 17:38

A mi sie zdaje, ze powstanie petla czasowa. Nie po to w 3-ciej serii tworcy juz nam pokazywali przeblyski przyszlosci, w 4 serii pokazywali przenoszenie umyslow w czasie, i nagle desa ktory zaczynal sobie przypominac co i jak, a pozniej w ogole wyspe ktora w nim podruzuje, zeby teraz okazalo sie, ze to wszystko bylo potrzebne tylko po to, zeby dymek sobie mogl pomanipulowac ludzmi.

Zauwazcie ze:
Incydent juz byl. Odcinek finalowy 5 serii nazywal sie INCYDENT. Wyspa jest magiczna, wiec wybuch mogl byc na rozne sposoby zneutralizowany. Rozbitkowie wrocili - bo tak, bo powstalo wyladowanie elektromagnetyczne.
Kolejna pierdola jak 'zagadkowe' znikniecie z samolotu Jacka, Kate, Hugo i saida.

Zauwazcie, ze dla Jacka i Sawyera ZYCIE toczylo sie tak samo tj. dla Sawyera do spotkania minelo 3 lata, i dla jacka 3 lata - wiec wydazenia z 77 i 2008 dzialy sie tak jakby w tym samym momencie, w roznych czasach (wiecie o co chodzi)
Rozbitkowie ktorzy lecieli samolotem adzira cofneli sie do 2007 roku! Wiec incydent dla nich, nie byl rownolegly (wiecie co mam na mysli?)
Dla tego tez rozbitkowie nie odczuli jeszcze incydentu! Odczuja go dopiero.
Incydent mial miejsce 3 lata po tym, jak wyspa zaczela wariowac. (chodzi mi o linie czasu rozbitkow) Moze to jest tak, ze Dharma zrobila przycisk, zeby na prawde zatrzymac w czasie wyspe, przez neutralizowanie energii magnetycznej. (wtf) I moze dopiero wtedy dla nich, powstanie prawdziwy reset.
Mysle tez, ze w linii czasowej LAX wydazy sie cos, co sprawi, ze samolot jednak sie rozbije w przeszlosci i tak bedzie w kolko.

Zauwazcie tez, ze linia LAX i LINIA ZWYKLA moga sie przenikac! a raczej powinny. Black rock na srodku wyspy? a teraz wyspa pod woda... statek plywa po wodzie - moze po prostu w linii LAX black rock zostal zatopiony nad wyspa, np. przez czarny dym? albo jakies wyladowanie elektromagnetyczne. To samo statula... mysle ze to tez ma cos wspolnego z tym :]

Nie mam pojecia co i jak, ciekawe ogolnie jest to wszystko :]

A moze to po prostu ten incydent itp. sciagnal jacka, kate, hugo itp. ? :P
Ricardus
Indiana Jones

Post autor: Ricardus » 2010-02-12, 18:28

Nic nie napisaliście co do słów Dogan'a:
Zostałem tu sprowadzony
Według mnie to jest raczej pewne, że Jacob wybiera sobie ludzi i poprzez dotknięcie sprowadza ludzi na wyspę. Chyba tylko Jacob i Czarny urodzili się na tej wyspie poza Ethan'em i Aron'em.
ploel
Forrest Gump

Post autor: ploel » 2010-02-13, 23:00

Historia marcinka jest najbardziej prawdopodobna i logiczna.
Więc tak jak marcinek wspomniał, prawdopodobnie pod koniec 6 sezonu stanie się "coś", co naprawdę wróci rozbitków w czasie i sprawi, że samolot się nie rozbije.
Jeśli nie, to skąd zatopiona wyspa?

Nie czytałem tematów z poprzednich odcinków, ale pewnie zauważyliście różnice między odcinkami z 1 sezonu, kiedy samolot się rozbił, a 6 - kiedy to tego nie doszło:
-Jack dostaje 1 buteleczkę z alkoholem, w 1 sezonie dostał 2
-Ma dłuższe włosy;
-Hugo mówi, że jest szczęściarzem;
-Charlie próbuje popełnić samobójstwo (tutaj nie jestem pewien czy nie zrobiłby tego samego, samolot rozbił się kiedy siedział w toalecie, ale woreczek z narkotykami wyrzucił wtedy to sedesu..);
-John był na wyprawie;
Zauważyliście coś jeszcze?

Co do tej "tajemniczej choroby" - dziwna sprawa.
Dogen wspomniał, że jeśli ciemność dojdzie do serca to Sayid nie będzie przypominał już dawnego Sayida i będzie się źle działo.
Skoro tak, to dlaczego "zakażona" Claire nie zabiła Jina? I na czym polega ta choroba, dana osoba staje się "dzika" i tyle? Co w tym złego wg. Dogena, bo nie rozumiem.
Chodzi mu o te pułapki porozstawiane po wyspie, czy coś jeszcze?
kaka
Forrest Gump

Post autor: kaka » 2010-02-14, 01:12

ploel pisze:-Charlie próbuje popełnić samobójstwo (tutaj nie jestem pewien czy nie zrobiłby tego samego, samolot rozbił się kiedy siedział w toalecie, ale woreczek z narkotykami wyrzucił wtedy to sedesu..)
Charlie nie chciał popełnić samobójstwa. Po prostu chciał schować narkotyki we własnym żołądku, aby nie było niespodzianek na lotnisku. Los chciał że woreczek zatrzymał się na gardle i zaczął się dusić.
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2010-02-14, 11:13

ploel pisze:Jeśli nie, to skąd zatopiona wyspa?
Z wybuchu bomby wodorowej?
ploel
Forrest Gump

Post autor: ploel » 2010-02-14, 12:10

Elisha pisze:
ploel pisze:Jeśli nie, to skąd zatopiona wyspa?
Z wybuchu bomby wodorowej?
Nie sądzę, dosyć dawno oglądałem 5 sezon, ale o ile pamiętam, to bomba Jughead miała zniszczyć to pole elektromagnetyczne, a raczej nie dopuścić do budowy bunkra, w którym Desmond spędził lata.
Myślicie, że zdołałaby zatopić całą wyspę?
Despi
Forrest Gump

Post autor: Despi » 2010-02-14, 12:44

Ciężko powiedzieć ;)

Gdy usłyszałem o "Ciemności" w ciele Sayida... moje pierwsze skojarzenie opierało się na Gwiezdnych Wojnach, Sayid przeszedł na ciemną stronę mocy.
To okrutne z mojej strony ale może istnieje nadzieja że cała akcja Zagubionych rozgrywa się w odległej galaktyce ... Może sam George Lucas maczał palce w fabule Lost'ów ;] Kto wie?
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2010-02-14, 15:00

ploel pisze:Myślicie, że zdołałaby zatopić całą wyspę?
Myślę, że tak. Sam Daniel wspominał o tym, że mogłaby wysadzić co najmniej całą wyspę w powietrze. Dodatkowo ktoś zrobił mały research na temat bomby wodorowej - jej siła i zasięg wybuchu rzeczywiście są... powalające.

http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81adun ... C4%85drowy

Jedyna mała nieścisłość to fakt, że ta cała wioska Othersów i statua spaliłyby się.
ploel pisze:bomba Jughead miała zniszczyć to pole elektromagnetyczne, a raczej nie dopuścić do budowy bunkra, w którym Desmond spędził lata.
I skoro również zatopiła wyspę i zniszczyła tamtejszy oddział Dharmy, to nie było jak już budować bunkra.
euphorie
Vincent Vega

Post autor: euphorie » 2010-02-16, 20:57

odcinek dużo gorszy id 1,2 i właściwie jak na mój gust nie wniósł nic szczególnego, poza niejasną sytuacją z saidem i pojawieniem sie clair.

mnie tam nadal nurtuje pewna kwestia, przepraszam za offtopa ale DLACZEGO DESMOND BYŁ W SAMOLOCIE? przecież on normalnie nie leciał z nimi był na wyspie dużo dużo wcześniej.

i jeszcze jedno z tego odcinka. Czy jak pokazali scene ze szpitala z Clair i Ethanem nie skojarzyło wam się to z czymś... 1 sezon bodajże jak clair miała "wspomnienia" z porwania w których widzieliśmy właśnie podobne sceny - Clair na łożku i Ethan który coś wstrzykuje...mnie to od razu jakoś się pokojarzyło.

zła jestem że wątek sawyera stał się tak bezbarwny i nudny, z resztą on sam bo była to jedna z moich ulubionych postaci...

co do incydentu i bomy. Myślę że są tu pewne nieścisłości. Pamiętacie te kasety z filmem instruktażowym? Była nagrywane PO incydencie, Dharma dalej istniała, zbudowano bunkier itd. Skoro wywołali wybuchem bobmy wodorowej incydent jako uwolnienie energi - co doprowadziło by do działań dharmy zbudowania bunkra - sprowadzenia zagubionych- wciaskania guzika przez desmonda potem lostow - to właściwie wszytsko zatacza koło i nic się nie zmieniło. Dopełnili niejako swojego przeznaczenia ale w gruncie rzeczy to wszytsko jes bez sensu bo zrobili coś co z góry było ustalone, bo już się stało w przyszłości, więc było zdeterminowane w przeszlości. Skoro jednak incydent był czymś co spowodowało że zagubieni nie trafili na wyspe nigdy, to znaczy, że nie mogli jej także uratowac, a więc także nie mogą obecnie na niej byc. dziwne to dla mnie i nieścisłe...
ploel
Forrest Gump

Post autor: ploel » 2010-02-16, 23:22

euphorie pisze: i jeszcze jedno z tego odcinka. Czy jak pokazali scene ze szpitala z Clair i Ethanem nie skojarzyło wam się to z czymś... 1 sezon bodajże jak clair miała "wspomnienia" z porwania w których widzieliśmy właśnie podobne sceny - Clair na łożku i Ethan który coś wstrzykuje...mnie to od razu jakoś się pokojarzyło.
W 1 sezonie Clair została porwana przez innych, wykonywali na niej jakieś testy w którejś ze stacji Dharmy.
ODPOWIEDZ