Co to za film?

Szukasz filmów o konkretnej tematyce? Masz jakieś pytania odnośnie filmu i zagadnień z nim związanych?
mszaya
Forrest Gump

Re: Co to za film?

Postautor: mszaya » 2014-05-31, 16:04

Dzięki
Qmil673
Forrest Gump

Postautor: Qmil673 » 2014-06-04, 15:57

Witam, chciałbym się spytać czy kojarzycie film o nastolatku który ''zakochał'' sie w nauczycielce, potem miał z nią romans, raz w sali a 2 na sali w której było przedstawienie i nagle zostali przyłapani, potem nauczycielka trafiła do więzienia. Dalej już nie pamiętam, jest to chyba amerykański film. Byłbym bardzo wdzięczny.
PersaK
Forrest Gump

Bajka

Postautor: PersaK » 2014-06-07, 16:00

Hej mam do was pytanie odnosnie pewnego filmu/ bajki animowanej.

kiedys jak bylem maly pamietam ze raz do roku bodajze na TV4 leciala taka bajka,
ktora przedstawiala bodajze czasy wikingow, pamietam ze byl pewien syn jednego wikinga ktory chyba klocil sie z ojcem, pamietam tez taki watek, ze byl pewnego rodzaju wilk/pies ktory odgryzl jakiemus gosciowi reke..
nie wiem czy cos wam to mowi, ale jezeli ktos cos kojazy to prosze o pomoc...
ovejanegra
Forrest Gump

Postautor: ovejanegra » 2014-06-15, 14:18

Proszę o pomoc w ustaleniu tytułu filmu. Bohaterem jest nastolatek pochodzenia indiańskiego, który odcina się od swoich korzeni. Przebywa w poprawczaku, gdzie dowiaduje się, że jest chory na raka czy białaczkę. Przypomina sobie, że w dzieciństwie dziadek opowiadał mu, że na terenach jego ludu jest jezioro, kąpiel w którym leczy wszelkie choroby. Chłopak ucieka z poprawczaka i szuka jeziora. (nie jestem pewna, ale chyba w ślad za nim wyrusza wychowawca z ośrodka, który mu pomaga). Ostatecznie nastolatek odnajduje jezioro, wchodzi do niego i umiera.
Awatar użytkownika
Krasnal Adamu
Jack Sparrow

Postautor: Krasnal Adamu » 2014-06-25, 20:43

cichociemna20 pisze:Poszukuję tytułu filmu ,który zaczyna się na literę " I" , opowiada o dziewczynie ,która trafia do więzienia i rodzi tam dziecko.
Jest to film polski . Usłyszałam o nim podczas audycji "Trochę kultury" w rock radio .
Z taką fabułą kojarzę tylko "Nadzór" z Ewą Błaszczyk.

Krasnal Adamu pisze:
kazik123 pisze:Podczas wyścigu samochodowego, przy którym mieli na końcu przed przepaścią wyskoczyć, kto później ten lepszy, jednemu się nie otworzyły drzwi i wpadł w przepaść, zginął. Powrócił jako duch po jakimś czasie, spotykając swojego syna( o którym nie wiedział) uczył go życia, i dziewczynę z przeszłości.
Tytułu nie znam, ale brzmi znajomo, chyba kiedyś widziałem. Jakby z przełomu lat 80. i 90., młodzi aktorzy. W wyścigu sygnał do startu dawała dziewczyna, w której kochał się ten, który zginął.
Coś sobie przypomniałem i...
Teledysk do "Rush Rush" Pauli Abdul z Keanu Reevesem z 1991 r. Jest scena z wyścigiem i przepaścią, ale to nie to - nie ma ducha.
Teledysk wzorowany jest na "Buntowniku bez powodu" z Jamesem Deanem. Jest scena z wyścigiem i przepaścią, ale to też nie to - nie ma ducha.
truelovewatis
Forrest Gump

Co to za film?

Postautor: truelovewatis » 2014-06-25, 21:15

Witam, poszukuję filmu którego oglądałam tylko początek, a więc nie mogę powiedzieć zbyt wiele; jest to film amerykański o (chyba) rodzeństwie które założyło się o to że chłopak przeleci jakąś tam dziewczynę która jest córką jakiegoś wysoko postawionego gościa chyba na jakiejś uczelni nie pamiętam dokładnie, nie będzie mu łatwo zdobyć dziewczynę gdyż jest ona poukładaną osobą a chłopak zalicza wszystkie laski, jeśli uda mu się ją zdobyć będzie mógł zaliczyć swoją ?siostrę? której nie może mieć co go bardzo denerwuje.. chłopaka gra aktor w bardzo krótkich włosach z tego co kojarzę rudy dziewczynę którą musi zaliczyć żeby wygrać zakład blondynka nic więcej niestety nie wiem.. proszę o tytuł, będę bardzo wdzięczna czasem lubię obejrzeć jakiś odmóżdżający, idiotyczny, amerykański film tego typu,
z góry dziękuję!
Awatar użytkownika
Krasnal Adamu
Jack Sparrow

Postautor: Krasnal Adamu » 2014-06-26, 16:08

To jakaś wariacja na temat "Niebezpiecznych związków". Obstawiam "Szkołę uwodzenia" ("Cruel Intentions").
truelovewatis
Forrest Gump

Postautor: truelovewatis » 2014-06-28, 22:36

Tak to dokładnie ten film dziękuję bardzo ! :)
Jseredyn
Forrest Gump

Postautor: Jseredyn » 2014-07-11, 21:23

Siemano, poszukuję filmu, który oglądałem już kilka lat temu więc szczegóły zatarły mi si w pamięci. Z tego co sobie przypominam był to thriller/kryminał na pewno amerykański i opowiadał o mordercy, porywającym dziewczynki (chyba tylko takie ubrane na czerwono, ale mogę się mylić). Wcześniej morderca spotykał się z nimi i dawał im figurki/cukierki w kształcie jeżyków lub jeżozwierzy. Protagonistą w filmie był jakiś starszy facet, chyba emerytowany policjant albo agent FBI, który chciał złapać tego psychopatę i wykorzystywał jako przynętę swoją siostrzenicę (nie jestem pewien). Pamiętam, że fabuła kręciła się wokół rysunku jednej z ofiar, na którym był przedstawiony wysoki, czarnowłosy koleś i wielkie, czarne auto. Policja złapała jako morderce bodajże indianina, który przyznał się do winy, ale kompletnie nie pasował do rysunku itd. Pamiętam też, że morderca na koniec ginie w wypadku samochodowym, a emerytowany policjant ostatecznie nie dowiaduje się kim on był/jest i czy dalej żyje.
Z góry dzięki za odpowiedzi :-D
Awatar użytkownika
Krasnal Adamu
Jack Sparrow

Postautor: Krasnal Adamu » 2014-07-14, 17:21

"Obietnica" ("The Pledge") Seana Penna. Jack Nicholson w roli głównej, Benicio del Toro jako Indianin. Mnie się ten film podobał.
Jseredyn
Forrest Gump

Postautor: Jseredyn » 2014-07-16, 20:20

Wielkie dzieki :-)
asussabi
Forrest Gump

Postautor: asussabi » 2014-07-20, 22:58

Może ktoś kojarzy
Chłopak jeździ maluchem, kradnie audi 80 potem przemalowuje numery rejestracyjne gdzieś w lesie (nie jestem pewien) podrywa na to auto dziewczynę. Pamiętam chłopak chce okraść jakąś firmę czy coś pomaga mu w tym dziewczyna. Sejf który ma otworzyć jest inny niż myślał ale udaje mu się go otworzyć. Na koniec pamiętam że jedzie chłopak maluchem który potem zamienia się w czerwony samochód chyba jakaś mazda.
Awatar użytkownika
Krasnal Adamu
Jack Sparrow

Postautor: Krasnal Adamu » 2014-07-21, 05:20

"Fuks" z Maciejem Stuhrem.
lipton_ajs_ti
Forrest Gump

Postautor: lipton_ajs_ti » 2014-08-12, 17:15

Witam, Poszukuje pewnego filmu. Kilka lat temu leciał on w TVP. Z tego co pamiętam opowiadał on o pewnej rodzinie, która mieszkała bojarze w Irlandii. Owa rodzina została rozdzielona ponieważ matka zmarła, a ojciec nie podołał obowiązkom. Z powodu alkoholizmu dzieci zostały rozdzielone i wydane na wychowanie do innych osób. Film rozgrywał się tak jakby w dwóch czasach, w czasie retrospekcyjnym była opisana cała sytuacji rodziny kiedy byli jeszcze dziećmi domniemam, że były to czasy przed II Wojną Światową i czasy aktualne, w których była pokazana kobieta i jej planem było odnaleźć wszystkich żyjących członków tej rodziny aby spotkali się po latach. Cały mój opis, może się trochę różnic od filmu ponieważ kilka lat temu widziałem jego urywki. Liczę na to, że jeśli ktoś po kojarzy ten opis to prosił bym bardzo o wysłanie mi tytułu tego filmu :)
jcenty
Forrest Gump

Co to za film/y?

Postautor: jcenty » 2014-08-14, 16:52

Witam forumowiczów.

Poszukuje tytułu dwóch filmów Sci-Fi

1. Akcja dzieje się na wyspie - wojsko prowadziło tam eksperymenty na schwytanych obcych. Ich statek został zamknięty w betonowym sarkofagu by odciąć pojazd od światła słonecznego - źródła jego energii. Po latach na wyspę przybywają naukowcy/żołnierze i celowo bądź przypadkiem powodują, że do sarkofagu dostaje się światło. Statek ''ożywa'' a jeden z obcych zaczyna się mścić za tortury jakim wojsko poddało niegdyś jego partnera.

2. Film drugi.

Amerykańskie miasteczko, spokojne i nudne. Któregoś dnia jeden z mieszkańców podnosi z ziemi czarny, owalny kamyk który kłuje go w dłoń. Inni mieszkańcy doświadczają tego samego. Ukłucie powoduje przemianę w obca formę życia....

Będę b. wdzięczny za jakiekolwiek podpowiedzi. Widziałem te filmy na przełomie lat 90 w polskiej TV i do tej pory mimo sporej kolekcji filmów Sci-Fi nie udało mi się trafić na nie.

Pozdrawiam
agciaa
Forrest Gump

Postautor: agciaa » 2014-08-24, 20:40

Witam.

Od pewnego czasu chodzi mi po głowie film, który widziałam w tv ponad 10 lat temu. Opowiadał o dziewczynie z czasów współczesnych, która w jakiś sposób przeniosła się w czasie do XIX wieku/początku XX wieku (nie pamiętam dokładnie). Trafiła do angielskiego dworku gdzie zaczęła pracować jako służąca. Był chyba motyw romansu z młodym paniczem. Pamiętam scenę, w której on się topił, ona wyciągnęła go nieprzytomnego z wody i przeprowadziła sztuczne oddychanie i po tym zdarzeniu on się chyba w niej zabujał. Pamiętam też, że ta dziewczyna miała ze sobą jakiś pierścień (chyba po matce) i gdy przełożona służby odkryła ten pierścień oskarżyła tą dziewczynę o kradzież. Więcej nie pamiętam. To był film dla młodzieży. Miałam wtedy naście lat i bardzo mi się podobał.
Zna ktoś tytuł?
damiani
Forrest Gump

Postautor: damiani » 2014-08-31, 13:53

Witam

Poszukuję filmu który oglądałem jakieś 10 lat temu w TV. Na początku filmu kobieta ma wypadek samochodowy. Budzi się u boku obcego mężczyzny jakby w "innym życiu". Mężczyzna twierdzi, że jest jej mężem i mają również dwójkę małych dzieci. Wiodą raczej skromne ale pełne ciepła i uczucia życie. Na końcu filmu kobieta ocknęła się w swoim rozbitym aucie a na ratunek przyszedł jej "mąż". Jeśli ktoś kojarzy ten film proszę o podanie tytułu. Będę bardzo wdzięczny. Pozdrawiam.

[ Dodano: 2014-09-03, 17:59 ]
Witam

Już wiem. Chodziło mi o film "Życie domowe" (Comfort and joy 2003). Pozdrawiam.
Sabriella
Forrest Gump

Postautor: Sabriella » 2014-10-26, 19:22

Hej, potrzebuję pomocy. Kiedyś oglądałam pewien film i kompletnie nie pamiętam tytułu. Wiem, że na samym końcu wysadzali budynki, które należały do przywódców gangów ( czy innych nielegalnych organizacji ). Jednym z nich był facet, który przemycał broń i środki wybuchowe. Przy wysadzaniu jego wieżowca odgłos wybuchu był najgłośniejszy ( żeby nie powiedzieć brzydko xD ), po czy on powiedział coś w stylu " uu, to chyba mój ". Film był super i chce go teraz pokazać koleżance jednak tytuł mi gdzieś uciekł. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ...
kiiniiaa
Forrest Gump

cześć !

Postautor: kiiniiaa » 2014-11-02, 12:42

Szukam filmu możliwe, ze z aktorem Joshem hartnettem, ale jego filmy juz przegladalam i tego którego szukam nie było..nie możliwe, żeby mi się tak ubzduralo, ze to on grał. To musiał być ten aktor. W tym filmie jest on chyba marynarzem...z grupka swoich kolegów. On i jego znajomy zalozyli się o to kto znajdzie najbrzydsza dziewczynę. Nie pamiętam tylko, czy to był zakład:-) w każdym bądź razie właśnie ten Josh w jakimś barze zauważa dziewczynę grająca na gitarze ...siedziała tyłem..gdy się odwróciła okazało się, ze była bardzo brzydka i on ja zagaduje.. No i oczywiście po jakimś czasie on się w niej faktycznie zakochuje ... Nie mylcie tego filmu z tym szkolnym zakładem dla nastolatek :-) ten byl zupełnie inny! Marynarze, czy wojskowi:-) dziękuje za pomoc :-)
poselziobro1
Forrest Gump

Postautor: poselziobro1 » 2014-11-19, 20:01

Witam!

Ładnych parę lat temu widziałem film na Cinemax ... tyle, że oglądałem go urywkami i nie od początku. Średnio go pamiętam, ale wiem że mnie wciągnął i chętnie bym go zobaczył w całości i z uwagą.

Pamiętam, że był drobny złodziejaszek, który wkradł się do mieszkania starszej kobiety. Kobieta wylądowała w szpitalu, a ten złodziejaszek był przy jej łóżku, gdy się przebudziła zaczęła mu opowiadać historię o zaginionym skarbie(nie pamiętam dokładnie tej historii ale była to esencja tego filmu).

Zna ktoś?

[ Dodano: 2014-11-19, 20:16 ]
jcenty pisze:Witam forumowiczów.
2. Film drugi.

Amerykańskie miasteczko, spokojne i nudne. Któregoś dnia jeden z mieszkańców podnosi z ziemi czarny, owalny kamyk który kłuje go w dłoń. Inni mieszkańcy doświadczają tego samego. Ukłucie powoduje przemianę w obca formę życia....

Inwazja 1997
http://www.filmweb.pl/film/Inwazja-1997-40368/descs
RadoslawR
Forrest Gump

Postautor: RadoslawR » 2014-12-15, 17:46

Witam poszukuje filmu "rosyjskiego" w taką scenerią lat 50-60 ale jeżeli sie nie mylę to nagrywany był współczesnie.

Był on jakis czas temu emitowany na TVP1.

Jedyna scena którą zapamiętałem to jak mężczyzna przyjechał z kobietą do jakiejs chaty i tam pił wódke z takim gospodarzem a ta dziewczyna poczatkowo siedziała w samochodzie, później od kogos sie ukrywała po stodołach itp.

Film takiego pokroju psychologicznego, może akurat kroś skojarzy :)
juzef95
Forrest Gump

Szukam filmu dla mojej dziewczyny ;)

Postautor: juzef95 » 2014-12-26, 11:26

Poszukuję filmu z którego pamiętam jakieś mniej lub więcej znaczące szczegóły, tak więc:

Akcja toczyła się w jakiejś wiosce, chyba w górach, w każdym wypadku był tam śnieżny klimat, do wioski nadciągała zamieć bądź lawina śnieżna.
Jeden mężczyzna miał się uratować i uciec z wioski, ale mógł wziąć ze sobą tylko jednego chłopca, (tam była dwójka dzieci jeden z nich był bodajże upośledzony) oni przeprowadzili jakieś "losowanie". Więc z wybranym chłopcem uciekł ten mężczyzna do Nowego Yorku, jeszcze jeden charakterystyczny szczegół, to był tam Mężczyzna, który posiadał laską, z wizerunkiem kobry.
Film jest starszy bodajże coś między 1980 a 2000. To nie jest film polskiej produkcji.
Jeszcze, z tego co kojarzę i pamiętam, to oglądałem go chyba w trzech częściach, ale nie wiem czy dlatego że akurat tak był puszczony w telewizji, czy rzeczywiście składa on się z trzech części, możliwe też że był to serial, oglądałem to naprawdę dawno, także wybaczcie, ze dość szeroki i mało szczegółowy opis i liczę na waszą pomoc ;)
Z góry dziękuję i pozdrawiam ;)

[ Dodano: 2014-12-26, 22:28 ]
Witam, znalazłem odpowiedź na innym forum, gdyby kiedyś ktoś potrzebował, to film nosi tytuł "Sztorm stulecia"
Awatar użytkownika
Pan Szyszek
Vincent Vega

Postautor: Pan Szyszek » 2015-01-12, 14:30

RadoslawR pisze:Witam poszukuje filmu "rosyjskiego" w taką scenerią lat 50-60 ale jeżeli sie nie mylę to nagrywany był współczesnie.

Był on jakis czas temu emitowany na TVP1.

Jedyna scena którą zapamiętałem to jak mężczyzna przyjechał z kobietą do jakiejs chaty i tam pił wódke z takim gospodarzem a ta dziewczyna poczatkowo siedziała w samochodzie, później od kogos sie ukrywała po stodołach itp.

Film takiego pokroju psychologicznego, może akurat kroś skojarzy :)

Zdaje mi się, że to będzie "Ładunek 200", aczkolwiek akcja tego filmu rozgrywa się w latach 80'.
olka00007
Forrest Gump

Poszukuję filmu

Postautor: olka00007 » 2015-01-12, 23:59

Witam, szukam filmu w którm matka machore dziecko. Musi podjąć decyzję, czy ma poddać go operacji czy nie. Zadna z możliwości jednak nie jest dobra, gdyż operacja może się nie udać, jednak kiedy dziecko nie zostanie jej poddane, to stan jego zdrowia może się bardzo pogorszyć. Decyzję musi podjąć matka.
Czy ktoś zna taki film?
filmidło
Vincent Vega

Re: Co to za filmy

Postautor: filmidło » 2015-02-04, 13:36

TetraPak pisze:Od dłuższego czasu zastanawiam sie nad tytułem dwóch filmów:

1.
Facet porywa kobiety i szyje z ich skóry ubrania.Wybiera tylko takie grubsze kobiety,potem trzymał je w czymś w rodzaju studni.Miał psa,chyba pudla-nazywał się Księżniczka.Pamietam jeszcze,że w filmie została porwana córka chyba pani gubernator

Z góry bardzo dziekuje

"milczenie owiec" :)

[ Dodano: 2015-02-04, 13:50 ]
Sabriella pisze:Hej, potrzebuję pomocy. Kiedyś oglądałam pewien film i kompletnie nie pamiętam tytułu. Wiem, że na samym końcu wysadzali budynki, które należały do przywódców gangów ( czy innych nielegalnych organizacji ). Jednym z nich był facet, który przemycał broń i środki wybuchowe. Przy wysadzaniu jego wieżowca odgłos wybuchu był najgłośniejszy ( żeby nie powiedzieć brzydko xD ), po czy on powiedział coś w stylu " uu, to chyba mój ". Film był super i chce go teraz pokazać koleżance jednak tytuł mi gdzieś uciekł. Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie ...

zaintrygowalas mnie, wiadomo co to za film?

Wróć do „Centrum Filmowej pomocy”