Klubokawiarnia - licencja na filmy

Szukasz filmów o konkretnej tematyce? Masz jakieś pytania odnośnie filmu i zagadnień z nim związanych?
parsi
Forrest Gump

Klubokawiarnia - licencja na filmy

Postautor: parsi » 2012-10-23, 16:19

Zwracam się z prośbą o doradzenie mi rozwiązania. Staram się o dotację na otwarcie klubokawiarni. Jedną z atrakcji ma być klub filmowy, gdzie chciałbym propagować naszą pasję i wyświetlać filmy z projektora na ekranie 3x2m. Zwróciłem się do kilku najwięszych dystrybutorów filmów z prośbą o wycenę licencji za wyświetlanie. I tutaj muszę przyznać, że zmartwiłem się. Za jeden film dystrybutorzy życzą sobie od 400zł netto w górę. Klubokawiarnia nie będzie duża (40 miejsc siedzących), filmy raczej niszowe = wstęp w większości darmowy. Takie koszty stwarzają pewien problem, dlatego zastanawiam się co zrobić, gdyż nie chciałbym rezygnować z promowania niszowych filmów. Będę zobowiązany za wszelkie porady w tej sprawie.

[ Dodano: 2013-01-24, 17:46 ]
Dla tych których temat zainteresuje, na filmy niszowe nie trzeba pozwolenia. Natomiast na komercyjne już tak. Kawiarnie gdzie można obejrzeć: www.hobbycafe.pl i www.wstarymkadrze.com Jeśli znacie inne to podawajcie.

Wróć do „Centrum Filmowej pomocy”