Seriale komediowe

Film niczym półprosta - ma początek ale daleka droga do końca.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Seriale komediowe

Post autor: BlackDog » 2006-08-04, 11:28

Jakie są Wasze ulubione seriale komediowe? Które oglądacie zawsze, nie dopuszczając do utraty ani jednego odcinka. Ja bardzo miło wspominam serial "Alf" szkoda, że już nie jest puszczany przez ogólnodostępną telewizję, a ostatnio oglądałem "Świat według Bundych", ale już ich chyba nie ma na antenie. Z polskich seriali nie oglądam nic, kiedyś tylko "Świat według Kiepskich", dzięki któremu znalazłem nawet argument do rozprawki z testu gimnazjalnego :)
Ostatnio zmieniony 2007-06-09, 11:33 przez BlackDog, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Re: Seriale komediowe

Post autor: Gabriel » 2006-08-04, 12:43

Mojego serialu już nie ma :( Zdecydowanie przodował i zawsze bedzie przodował serial "Różowe lata 70'" Oglądał ktoś? Jestem zła, bo u nas tylko 2 sezony były..a w Ameryce już zdaje się 6 emitują. mam tylko nadzieję, że wydadzą na dvd to sobie sprowadzę :D
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2006-08-05, 15:18

Jeśli chodzi o te rodzime, komediowe seriale (innych raczej nie oglądam, lub oglądam sporadycznie) to z sentymentu "Świat według Kiepskich" i "13 Posterunek". Ten pierwszy strasznie mi się już przejadł. Polsat serwuje nieustanne powtórki do bólu, choć ostatnio chyba przystopowali. Z początku było jednak całkiem, całkiem. Wykonanie niemalże amatorskie, że nie wspomnę już o scenografii ( ;) ) niemniej z niewiadomych powodów miło się ogladało. A "13 Posterunek". Kretyństwo, debilstwo, ale wygłupy Pazury, który za wszelką cenę stara się być polskim Jimem Carrey'em często wbrew wszystkiemu potrafią bawić. Tu akurat czas trwania jest w sam raz, gdyż trudno byłoby to wszystko znosić przez parę godzin ;). Niezłe jest też "Dalego od noszy", ale to już nie to samo co dwa tytuły wspomniane wcześniej.
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Post autor: Kirk » 2006-08-06, 15:47

Z polskich to Zmiennicy i Alterntywy 4 :)
Z zagranicznych Przyjaciele i Latający Cyrk Monthy Pytona (zdecydowanie ulubiony serial)
kacperski
Mad Max

Post autor: kacperski » 2006-08-09, 22:50

O tak, Friends, Monty Python's Flying Circus, That '70 Show (ciekawostka: w usa było już nie 6 a 8 sezonów i już nie będzie więcej), Monk, SGA ( Rodney rulezz :D ) oraz wszystkie horrory ;D
Awatar użytkownika
Hukaa
Mad Max

Post autor: Hukaa » 2006-08-10, 17:07

"Przyjaciele", "13 posterunek", "Rodzina Zastępcza" i "Zwariowany świat Malcolma" :D Ten ostatni jest naprawdę klimatyczny :) Natomiast "Świat według Kiepskich" już mi trochę zbrzydł. Niektóre odcinki były ciekawe, ale zwykle żarty w tym serialu to "nie fikaj, bo jak fikniesz to pierdne i znikniesz" :lol: Noi ile można patrzeć jak Ferdek pije piwo :mrgreen:
Elanor
Jack Sparrow

Post autor: Elanor » 2006-08-10, 18:33

Z polskich to "Niania" i "Rodzina Zastępcza", a z zagranicznych "Alf", "Detektyw Monk" i ... i to chyba wszytko :) czasem zdarzało mi się tez obejrzeć "Świat według Bundych", "Zwariowany Świat Malcolma" czy "Daleko od Noszy", ale np. "Świata według Kiepskich" czy "13 Posterunku" nie trawię :P
cara
Jack Sparrow

Post autor: cara » 2006-08-10, 20:27

BlackDog pisze:Jakie są Wasze ulubione seriale komediowe? Które oglądacie zawsze, nie dopuszczając do utraty ani jednego odcinka.
South Park :) Ale nie w tv, a moim komputerze ;) To jest humor wciąż powalający ;)
Awatar użytkownika
Hukaa
Mad Max

Post autor: Hukaa » 2006-08-11, 11:12

Zapomniałam o "Niani" - spora dawka humoru :D. Noi oczywiście powalający "Detektyw Monk". I to chyba tyle...
Awatar użytkownika
Gabriel
Indiana Jones

Post autor: Gabriel » 2006-08-15, 15:11

kacperski pisze:O tak, Friends, Monty Python's Flying Circus, That '70 Show (ciekawostka: w usa było już nie 6 a 8 sezonów i już nie będzie więcej), Monk, SGA ( Rodney rulezz :D ) oraz wszystkie horrory ;D
TRUNKS ;) No to jeszcze lepiej..sie załamać mozna..chyba czas na emigrację z kraju :/
Theoricus
Jack Sparrow

Post autor: Theoricus » 2006-09-17, 13:54

"Przyjaciele" na pierwszym miejscu, momentami umierałem ze śmiechu :) Ogólnie każda amerykańska produkcja tego typu jest fajna, mają spoko dialogi i w ogóle. Nie oglądam jednak jakoś maniakalnie [;
Gossip_Girl
Mad Max

Post autor: Gossip_Girl » 2006-09-18, 17:20

Wiele tego:
"Lokatorzy" - naprawdę pośmiać się można xD, ciekawe przygody bohaterów i oczywiście zamieszania :D
"Niania" - ze względu na Kondzia, Franie i Karoline
"13postarunek" - chyba pierwszy serial komediowy, który mnie "wziął", wszystko dzięki Pazurze i jego wygłupach xD, ale chyba w komediach się tego od niego oczekuje
"Świat według Kiepskich" - teraz są nowe odcinki...mam nadzieję, ze będą tak samo zakręcone jak poprzednie
"Świat według Bundych" - heh flegmatyczny pan Bundy wymiata............i inne xD
Ogólnie PRAWIE wszystkie komedie mają coś w sobie, że chce się śmiać xD
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2006-09-18, 17:42

Jeden serial: "Świat według Bundych" :D Nie ma to jak parodia amerykańskiego życia :D Niektóre odcinki wprost rozwalają :D
R.I.P
Jack Sparrow

Post autor: R.I.P » 2006-09-18, 19:22

niektore sa zato zalosne ... ale fakt bundy rozwalaja bud (chyba tak mial na imie ten mlody :P) i jego perzygody milosne sa jednym z lepszych aspektow tego serialu ;p
Awatar użytkownika
haughton
Vincent Vega

Post autor: haughton » 2006-09-20, 15:08

Ja jestem zacieklym fanem "South Park", "Family Guy", "Friends" oraz "Will & Grace". Nie ogladam polskich sitcomow, moim zdaniem sa kiepskie i fatalnie zrobione.
Salva
Forrest Gump

Post autor: Salva » 2006-09-22, 16:30

Najzabawniejszy serial wszechczasów dla mnie to "Alternatywy 4", oglądam je przy okazji każdej emisji. Lubiłem też "Lokatorów" ale tylko do czasu pojawienia się tam Milowicza, wtedy serial zszedł już na psy. Z zagranicznych seriali uwielbiam "Przyjaciół", mam wszystkie sezony na DVD i dość często do tego wracam. Dobre były też "Skrzydła". Klasą samą dla siebie jest "Hotel Zacisze" ale było tak mało odcinków, że nie do końca kwalifikuje się to jako serial komediowy.
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-02-24, 08:08

ech... pamiętam te czasy :P gdy mieliśmy okazję oglądać na Polsacie wcześniej wymieniony serial "13 posterunek" i podobał mi się, ze względu na obsadę i tą zabawną akcję jaka się tam działa :P no i jeszcze Agnieszka Dygant w roli "Niani" co raz bardziej ją zaczynam lubieć jak i sam serial :D
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Post autor: skiszony » 2007-02-24, 12:34

Mela0607 pisze:ech... pamiętam te czasy :P gdy mieliśmy okazję oglądać na Polsacie wcześniej wymieniony serial "13 posterunek" i podobał mi się, ze względu na obsadę i tą zabawną akcję jaka się tam działa :P no i jeszcze Agnieszka Dygant w roli "Niani" co raz bardziej ją zaczynam lubieć jak i sam serial :D
13 posterunek to największy debilizm jaki istnieje... no, może obok Kiepskich ;)
Pazura przestał się szanować i zaczął robić z siebie debila ;) dobrze, że w Oficerach odzyskał twarz. ale teraz znowu gra w jakimś głupim serialu z Wilczakiem :/
blue berry
Tyler Durden

Post autor: blue berry » 2007-02-24, 14:06

"Detektyw Monk", jakże mi go brakuje :) A poza tym to tak klasycznie "Rodzina zastępcza" i "Niania" od czasu do czasu!
Mela0607
Agent Smith

Post autor: Mela0607 » 2007-02-24, 19:26

skiszony pisze:13 posterunek to największy debilizm jaki istnieje... no, może obok Kiepskich ;) Pazura przestał się szanować i zaczął robić z siebie debila ;) dobrze, że w Oficerach odzyskał twarz. ale teraz znowu gra w jakimś głupim serialu z Wilczakiem :/
E tam chłopie :P z jednej strony "debilizm" nie jest taki zły...:D hehe a właśnie w tym serialu nieźle się udał szczególnie wykonaniu Pazury :) o Kiepskich nic nie wspomniałam, ale jakoś nie lubię tego serialu, więc nie oglądam i nie zamierzam (mam taką nadzieję) i przesadzasz z tym... ale zgadzam się z Oficerami :) a ten głupi serial z wilczakiem to chyba raz widziałam na TVP1 czy TVP2 hehe i nawet spodobał mi się :P ale by mógł znów zagrać na dużym ekranie :) a co "powiesz" o "Kilerze" ?! :D
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-02-24, 21:15

Hmm...
- Niania - najbardziej to denerwuje mnie ta mała, imienia nie pamiętam, wyleciało mi z głowy. Ma taki piskliwy głosik i odnoszę wrażenie, że krzyczy, a nie mówi. Reszta bohaterów spisuje się bez zarzutu. Rozśmieszają mnie kwestwie Konrada, postać Karoliny i oczywiście świetna kreacja Agnieszki Dygant.
- Świat według Kiepskich - w inym temacie już pisałam na ten temat, więc teraz w skrócie. Serial podoba mi się głównie ze względu na ukazanie życia przeciętnej polskiej rodziny. Ich życie jest ukazane bardzo realnie. Świetne postacie, humor.
- Daleko od noszy - przy tym też się można pośmiać. Niekompetentny personel szpitala ma takie przygody... :lol:
- Detektyw Monk - ten serial jest świetny. Aktor świetnie oddaje nietypowe zachowania swojego bohatera, jego wszystkie fobie... Po prostu super.
Ocky
Indiana Jones

Post autor: Ocky » 2007-02-24, 23:15

Swiat wg Kiepskich pokazuje zycie bardzo realnie?? Ide sie zastrzelic. Zastanawiam sie kto tu czego i jak bardzo nie zrozumial. Ja ciebie czy ty filmu.

the best of: Allo Allo :)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2007-03-02, 18:21

Issa pisze:świetna kreacja Agnieszki Dygant.
Sztuczna, naciągana i żałosna, moim zdaniem. Aktorka robi co może by być zabawna (wydaje jej się pewnie, że wspina się na Olimp komizmu), a całą ta jej wątpliwa klaunada jest w moich oczach żałosna, minęła się z powołaniem.
blue berry pisze:"Rodzina zastępcza"
Przy tym każdy polski serial komediowy, nawet "Niania" sprawia wrażenie majstersztyku. Oglądałem dobrych kilkanaście odcinków i nigdy mnie to nie rozbawiło, nie wywołało nawet półuśmiechu. Całość bardziej sprawia wrażenie podbarwionej smugą humoru telenoweli, niż serialu komediowego. Zresztą nie jest najlepiej zagrany, ma arcykiepskich bohaterów - już to go deprecjonuje.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-07-02, 10:59

Seriali komediowych raczej nie oglądam. Jak już coś to z polskich tylko "Lokatorów", ale głównie ze względu na śliczną Olgę Borys w roli Zuzi (pamiętam jak raz mało nie uciekłem z lekcji, bo leciał jakiś odcinek poświęcony jej niemal w całości...), "Alternatywy 4", bo to klasyka i "Złotopolskich"-teraz to już spokojnie można nazywać sitcomem. Śmieszne były niektóre odcinki "Świata wg Kiepskich", ale tylko te niektóre.

Natomiast zagraniczne to prawdziwe ElDorado. Chętnie bym sobie obejrzał "Różowe lata 70", bo w roli Midge wystepuje tam piękna Tanya Roberts, ale jakoś nigdy nie mam do tej produkcji szczęścia. Za to uwielbiam "MASH" (ze względu na Hawkeye, Radara, Clingera, Hotlips, Franka i Pastora), "Statek miłości" (znowu przed ekran przyciąga mnie pewna panna-Lauren Tewes) oraz "Latający Cyrk Monty Pythona" (klsyka).

Seriale typu "Niania" czy "Hela w opałach" uważam za szczyt plastiku, chyba, żeby posunąć się dalej w sztuczności trzeba byłoby zamiast Agnieszki Dygant postawić manekina. "13 posterunek" zrobił z dobrych aktorów typu Pazura, Linda czy Walczewski idiotów, a Perepeczce bezpowrotnie zniszczył jego wielką karierę. O gniotach w stylu "Sąsiadów" już się nie będę rozpisywał... A pomyśleć, że kiedyś podkochiwałem się w Małgorzacie Lewińskiej...
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-08-14, 09:12

Piszesz o naszych plastikowych gniotach: niania, sąsiedzi, hela w opałach, a lokatorzy to niby co :-D
Zgadzam sie z opinia że "13 posterunek" osiągnął szczyt głupoty i żenady, a gdyby nie moda na hałture wśrod naszych "gwiazd" nie uwieżyłabym że Pazura i Prepeczko dobrowolnie wystapili w tym serialu.
Osobiście nie lubie oglądać polskich seriali pseudokomediowych, czasem tylko "Kiepskich". A zagraniczne to zupełnie co innego, my fawourite: "Przyjaciele", "Gotowe na wszystko", "Scrubs", "Joey". wiecej nie moge sobie narazie przypomnieć
ODPOWIEDZ