Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Ulubione bajki (seriale animowane)

Film niczym półprosta - ma początek ale daleka droga do końca.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Re: Ulubione bajki (seriale animowane)

Post autor: Aquariia » 2007-03-09, 20:07

Ja ostatnio widziałam odcinek Smerfów, nieźle się uśmiałam na widok zaprzęgniętych w sanie smerfów, a na saniach Papa Smerf.
Co do ulubionych bajek to lubię Scooby Doo, Flinstonów, Kaczora Donalda, Chip & Dale, Odlotowe wyścigi, Muminki. Zawsze lubiłam Smerfy ale teraz jak oglądam to jakieś takie nudne są.
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-03-09, 20:15

Muminki ostatnio sobie przypomniałem. Zaiste, genialna bajeczka - ciekawa, barwna i bardzo wzruszająca :D
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2007-03-10, 02:36

ja jeszcze pamietam plastusiowy pamietnik, bolek i lolek, reksio, rumcajs, mis koralgol.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-06-30, 19:30

Przede wszystkim "Transformery" oraz "GI Joe", takie dwa sztandarowe serie czasów moje młodości. Potem cykle Disneya: "Brygada RR", "Gumisie", "Kacze opowieści", "Kubuś Puchatek", "Kacza paczka".

Także "Smurfy" i "Muminki", choć dziś postrzegam je jako bardzo infantylne.

No i całe kultowe serie lat 80: "Jayce i świetlna liga", "Inspektor gadżet", "Bucky O'Hare", "Komandosi z podwórka", "Batman", "Superman", "Ulisses"... Wymieniać mogę godzinami :)
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-06-30, 22:03

MGaździcki pisze:Także "Smurfy" i "Muminki", choć dziś postrzegam je jako bardzo infantylne.

A dlaczego? :-> czyżby po tym co usłyszałeś pare tygodni temu w TV odnośnie bajek dla dzieci :-P
Awatar użytkownika
BlackDog
Tyler Durden

Post autor: BlackDog » 2007-06-30, 22:10

"Muminki" i "Smurfy" na pewno są infantylne, tego nie da się ukryć. Jednakże są również bardzo przyjemne, ładne i wesołe, dlatego z przyjemnością się je ogląda.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-07-01, 08:57

A co powiedzieli w TV? Bo ja tylko kojarzę to oskarżenie Tiny-Winky'ego o homoseksualizm ;)

A poważnie to "Smurfy" i "Muminki" miały jak dla mnie aż nazbyt oczywiste przesłanie dydaktyczne, poza tym Gargamela i Buki człowiek bał się tylko w dzieciństwie. Takiego Golobulusa z "GI Joe" czy Sawbossa z "Jayce'a..." boję się do dziś :)
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-07-01, 16:08

Wiesz w Smerfa jest tylko jedna kobieta Smerfetka więc nie wiadomo co oni tam z nią mogli przecież kombinować :-P A z włoczykijem też była jakaś sprawa tylko nie wiem czy jako pedała go nazwali czy jako pedofila :-)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Post autor: Aquariia » 2007-07-01, 16:26

A Muminki chodzą bez ubrania i mają dziwne imiona. :-D
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2007-07-01, 16:56

Pana Kleksa z kolei wyzywali od pedofilów (bo otacza się młodymi chłopcami), twierdzili, że nakłania do sodomii (wspólna kąpiel w fontannie), zażywania narkotyków ("sok z makówki... zsuszyć, skruszyć, zmielić, zważyć, podgrzać, zalać i zaprzyć"), a ogóle to na pewnie jest to bajka satanistyczna (bo Pan Kleks jest czarodziejem).

Na dobrą sprawę tak to można załatwić każdy film, w efekcie wyjdzie na to, że tylko ekran kontrolny jest aseksualny i przeciwny narkomanii :D.
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-02, 21:45

Co tam Muminki czy Smurfy, najlepszą bajką jest Spongebob!!
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2007-07-02, 22:39

Eee a co to? ;)
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2007-07-02, 23:25

Ktoś pisze:Spongebob!!
Rubenos pisze:Eee a co to?
Nie wiesz? żółta gąbka z problemami xD

A ja to jestem mniej więcej na bieżąco z tymi wszystkimi bajkami, bo mój brat, to telewizyjny maniak... Osobiście kocham Muminki :-D i Gumisie. Lubię Flinstonów i Jetsonów ;) I jescze Dextera, bo to zacny i inteligentny chłopiec. I nie lubi swojej siostry :P Bardzo, ale to bardzo nie lubię Scooby Doo i Tom&Jerry
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-07-03, 08:53

No co Ty gadasz Scooby Doo to lubię oglądać ale na Tom&Jerry to ja sie wychowałem i to są moje ulubione bajki ;-) uwielbiam ta mysz, która wiecznie daje łomot kotu :-P może to nie bajka dla dzieci bo w niej tyle brutalności ale ja się w niej lubuję :-D
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-03, 11:20

ble pisze:Bardzo, ale to bardzo nie lubię Scooby Doo i Tom&Jerry
Nie lubisz Toma&Jerry'ego?? no co ty to genialana bajka, to była życiowa bajka moja i mojego brata :-D ja bym sobie chętnie załatwiła ją na DVD.
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2007-07-03, 11:32

No widzicie. A ja ich nie lubię :P Chociaż kiedyś oglądałam. Ale wtedy to ja oglądałam wszystko :P
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Post autor: Issa » 2007-07-04, 20:30

Ja też lubię Toma&Jerrego. Pamiętam jak w dzieciństwie często go oglądałam na Carton Network. A potem był blok bajek dla dzieci na TVN, gdzie między innymi leciał Tom&Jerry, a także Denis rozrabiaka, Detektyw Gadget czy jak to się pisało. Po prostu siadałam przed telewizorem i tak siedziałam ze dwie godziny...
Spółczuję dzieciom, które wychowują się w naszych czasach - teraz nie ma już takich bloków bajkowych i w ogóle chyba gorsze są baje... :roll:
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-04, 22:07

Issa pisze:Spółczuję dzieciom, które wychowują się w naszych czasach - teraz nie ma już takich bloków bajkowych i w ogóle chyba gorsze są baje... :roll:
Nie ma co "Spółczuć" bo przynajmniej mogą zając sie czymś innym jak siedzenie przed telewizorem pare godzin i oglądać (durne powiedzmy sobie szczerze) bajki :-) h
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2007-07-04, 22:18

Ktoś pisze:Nie ma co "Spółczuć" bo przynajmniej mogą zając sie czymś innym jak siedzenie przed telewizorem pare godzin i oglądać (durne powiedzmy sobie szczerze) bajki h
Ooo, Ktoś... Żeby jescze tak było... Jak już wspomniałam mam brata, który prawie 24h na dobę ogląda tv (te wszystkie 'Króle szamanów' itepe). W przerwach pogra na komputerze (o tak... bardzo inteligentne), a jak jest ciepło to (Bogu dzięki) nsiedzi na dworze. Wszelkie zadania domowe, czytanie itede są dla niego magią. A jak mu podrzucę pomysł, by może zamiast oglądać kolejny odcinek 'Power Rangers' przeczytał CHOCIAŻ dwie strony jakiejś książki, to po prostu zostaje wyśmiana. No cóż. Dzieci naszej ery mają po prostu przewalone. :-D
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-04, 22:49

ble pisze:Ooo, Ktoś... Żeby jescze tak było... Jak już wspomniałam mam brata, który prawie 24h na dobę ogląda tv (te wszystkie 'Króle szamanów' itepe). W przerwach pogra na komputerze (o tak... bardzo inteligentne), a jak jest ciepło to (Bogu dzięki) nsiedzi na dworze. Wszelkie zadania domowe, czytanie itede są dla niego magią. A jak mu podrzucę pomysł, by może zamiast oglądać kolejny odcinek 'Power Rangers' przeczytał CHOCIAŻ dwie strony jakiejś książki, to po prostu zostaje wyśmiana. No cóż. Dzieci naszej ery mają po prostu przewalone. :-D
Luz to był żart, dobrze wiem jak jest, mam młodsze rodzeństwo, choć 24h przed telewizorem nie spędzają, nie mają za bardzo przed czym, sami uważaja że TV to jeden wielki syf. Za to chętnie marnują czas przed grami o tak, ale to lepsze niż tępe gapienie sie w ekran. Ja nigdy nie wpadłam na pomysł żeby zamiast gier proponować im ksiązki, zbyt oczywista jest ich reakcja zeby podejmować takie działanie ;-)
ble
Tyler Durden

Post autor: ble » 2007-07-04, 23:02

No a ja jednak myślałam, że na niego troszeczkę wpłynę... Wiem. Głupia jestem. ;)
Awatar użytkownika
KhAn
Tyler Durden

Post autor: KhAn » 2007-07-05, 07:30

Mam dwóch młodszych braci jeden ma 12lat a drugi 5 :-) jeśli chodzi o tego najmłodszego to oglądnie rano jakieś bajeczki i idzie na pole się bawić(na szczęście nie mamy cartoon network, fox itp) ;-) co do tego średniego to już inna śpiewka, ten to by całymi dniami jakby mógł to by przesiedział na komputerze wślepiony w jakieś durne gry związane ze strzelaniem, biciem a później wieczorem będzie truł do wszystkich, że on sie boi spać :-| ale ma ograniczane gry w co może grać a ja go dokładnie pilnuję, tak samo jak czas siedzenia przed kompem :evil:
Ktoś
Indiana Jones

Post autor: Ktoś » 2007-07-05, 11:09

Ale troche zboczyliśmy z tematu :-) wracając do bajek tych ulubinych chcialabym dorzucić Pokemony (anime też sie liczą?), śmiejcie sie ale naprawde uwielbiałam tą bajke.
lumpa
Forrest Gump

Post autor: lumpa » 2008-04-08, 22:40

Witam :-) Kiedy bylem mały ogladalem 3 bajki. Kisifur(czy jakos tak) byla to bajka o malym misiu i jego ojcu ktorzy uciekli z cyrkowego trasportu i zamieszkali w lesie z innymi zwierzętami. Druga bajka byli komandosi z podworka czyli dwie farmy swin i baranow ktore toczyly ze soba ciagla spory. 3 bajka to Monster. Historia o mlodym chlopcu, ktory posiada mala niebieska maskotke ktora bo zdjeciu kajdanek z jej rak ozywa i ma rozne zabawne i ciekawe przygody. Jesli ktos mialby dostep do jakiejs z tych bajek bardzo prosze o konttakt na adres lumpaa57@gmail.com z gory dzieki thx :):)
Miszka Kozlov
Terminator

Post autor: Miszka Kozlov » 2008-04-08, 22:49

Ja jak byłem mały to uwielbiałem oglądać, uwaga, uwaga - "Czarodziejkę z księżyca". Możecie się śmiać, ale co jak co, ładnie rozrysowana anime. Pamiętam że oglądałem jeszcze coś co nazywało się chyba "Rycerze kalendarza" czy jakoś tak, wiem że był tam jakiś koleś co nawijał na flecie
ODPOWIEDZ