Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Jakie seriale aktualnie oglądacie?

Film niczym półprosta - ma początek ale daleka droga do końca.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Jakie seriale aktualnie oglądacie?

Postautor: Dusqmad » 2010-04-05, 19:26

Poza "Lost" oczywiście.

Podawajcie nazwy i kilka słów o wybranych serialach.

Może jakiś tytuł mnie zainteresuje, gdyż aktualnie niczego nie oglądam z seriali ;)
Elisha
Indiana Jones

Re: Jakie seriale aktualnie oglądacie?

Postautor: Elisha » 2010-04-05, 20:30

Supernatural
Skins

Te dwa ogromnie polecam. Supernautral liczy sobie już 5 sezonów, co może stanowić malutki minusik. Myślę, że nie powinno być problemów z nadgonieniem. Znam takich, co wciągu jednego dnia potrafili obejrzeć pół sezonu. Zaliczam go do gatunku sci-fi, głównie przez tematykę. Możliwe że na początku pojawi się też trochę elementów horroru. Człowiek w miarę upływu czasu się przyzwyczaja. Na pewno jest sporo humoru, odniesień do historycznych pogromców zła, do tych nowszych także nie brakuje. Ironia, humor i osobowość Dean nie do przebicia. Sammy jest trochę ciapowaty, ale nie da się go nie polubić. Gorąco, gorąco polecam.

Co się tyczy Skinsów - zabierałam się do nich ponad rok. Strasznie ciężko było ustrzelić odcinki z napisami (chociażby angielskimi). W końcu nadmiar akcentów jest tam niesamowity. Strasznie żałuję, że nie oglądałam wcześniej. Świetny serial, bardzo, ale to bardzo wciąga. Jedna seria liczy sobie średnio 9 odcinków. Do tej pory wyemitowane zostały 4 sezony. Przewinęły się dwie generacje (czyt. odmienne postaci). Czasami bywa przekoloryzowane, ale to sprawia, że nadal chce się Skinsów oglądać. We wrześniu Amerykańce postanowili wypuścić swoją wersję, z czego chce mi się śmiać. Na brytyjski 5 sezon niestety trzeba będzie czekać do lutego (niedługo zaczną się dopiero castingi na nowych bohaterów). Jednak warto - bez zastanowienia. Jest dużo seksu, wulgaryzmów, imprez, narkotyków - wszystko jednak potraktowane z taką lekkością, że ciężko odczuć jakiś... dyskomfort (?), zażenowanie. Nie wahać się, oglądać.

Oglądam też Gossip Girl, raczej z przyzwyczajenia i sentymentu. Wątpię, że Ci się spodoba.
Do tych, co lubię, jednak nie odczuwam potrzeby bycia na bieżąco: Czas Honoru. Właśnie po raz drugi zabieram się do 2 sezony. Wtedy utkwiłam na... 3, 4 odcinku. Mam nadzieję, że teraz wytrwam do końca. Nienawidzę oglądania seriali w telewizji, nienawidzę pór emitowania.

Do pośmiania się się na pewno That's 70 Show i Moja Rodzinka. Ale to seriale... tasiemce. Lepiej oglądać je epizodycznie.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Postautor: weird0ther » 2010-04-12, 17:44

Elisha pisze:That's 70 Show

Elisha pisze:Lepiej oglądać je epizodycznie.

Wszystko na ten temat.

FlashForward, Pacyfik, V, Heroes.

Herosów zaczęłam oglądać stosunkowo niedawno, więc nie jestem w stanie powiedzieć, na ile ten serial jest dobry. Mogę powiedzieć jedynie tyle, że z odcinka na odcinek jest coraz lepiej, a serial ma coś w sobie i wciąga, jest bardzo ze świata fantasy i nie ma tak tyle związków rzeczywistości realnego świata, jak w przypadku Lost. W Herosach jest co najmniej jedna wielkowymiarowa postać, która jest wyrazista i jak zaczniesz oglądać od razu będziesz wiedział o kogo chodzi, pojawia się ona troszkę później. V - współczesna wersja kosmitów, która przybyła na naszą planetę, jak się okazuje była już tam wcześniej. Zbędnej analizy nie będę odwalać, serial jest nowy, wyszło dopiero zaledwie 6 odcinków, ale nie mogę powiedzieć, że jest koszmarny, ma fatalnego grafika, to fakt, ale serial przyjemnie się ogląda i równie wciąga. Jedyny minus, który zdążyłam zauważyć przez te odcinki, to postacie, które są zimne, neutralne, bez emocji, jedynie Erica aka Juliet z Lost, gra tam niezłą rolę. Pacyfik, jeśli ktoś lubi tematykę wojenną, ponoć wyczekiwana premiera tego roku, jeśli oglądałeś Kampanię Braci, to Ci się spodoba, tyle na ten temat. FF - zostawiłam go na koniec, bo tą pozycję mogę bez wahania Ci polecić. Genialny motyw zamroczenia, które kieruje serialem, postacie równie genialne na skalę Lost (Lost nic nie pobije), można je porównać. Odcinki miażdżą końcówkami, wszystkie obracają się wokół zaskoczenia i efektowności. Jeśli byłby drugi sezon, to z przyjemnością bym go obejrzała. Nie pisałabym, że jest następcą Lost, bo to profanacja, ale ma dużo wspólnych założeń i motywów.
palmiarnia
Forrest Gump

Postautor: palmiarnia » 2010-05-30, 10:43

Supernatural -> w skrocie o lowcach nazwijmy to potworow, diable, apokalipsie, zjawiskach nadprzyrodozonych etc.

Dexter -> seryjny morderca pracujacy jako spec od krwi w policji, ktory zabija zlych ludzi (jak to dziwnie brzmi) ;)

True Blood -> serial o wampirach i innych dziwactwach

Ogladam jeszcze Spartacus: Blood & sand. Niedawno skonczyl sie pierwszy sezon. Serial o gladiatorach, pelen przemocy i duzej ilosci seksu, wiec nie polecam go mlodym widzom ;)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2010-12-08, 19:45

Aktualnie oglądam Gotowe na Wszystko. Serial mimo aż tylu sezonów nadal mi się podoba. Oprócz tego cała masa japońskich i koreańskich seriali.
margo
Forrest Gump

Postautor: margo » 2010-12-13, 11:47

Ja śledzę Fring :) Ale trochę akcja ostatnio się popsuła...
Awatar użytkownika
setin
Jack Sparrow

Postautor: setin » 2011-02-20, 20:27

A ja ostatnio przerzuciłem się na seriale na FOX Hd - wkręciłem się w White Collar (zabawny z odrobiną Indiany Jonsa ale wciąga). Zaczynam "Anatomia Prawdy" na Foxlife Hd. Poza tym po zachłyśnięciu się The Walking Dead, ciężko mi znaleźć coś podobnie mocnego.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2011-02-20, 20:38

Oglądałem na razie pierwsze dwa odc "The Walking Dead". Pierwszy fajny, klimatyczny i zapowiadał coś ciekawego, ale drugi to już powtórka z rozrywki filmów zombie, wynudziłem się. Nie miałbym też nic przeciwko lepszym postaciom. Ale oglądam dalej, dwa odcinki to za mało na ocenę.
Awatar użytkownika
Salvia
Vincent Vega

Postautor: Salvia » 2011-03-08, 16:15

setin pisze:A ja ostatnio przerzuciłem się na seriale na FOX Hd - wkręciłem się w White Collar
Ja też to oglądam :),a oprócz tego jeszcze Spartakus- bogowie areny na HBO i Dexter- 5. sezon leci właśnie na nfilm. Więcej seriali nie szukam, te akurat zaspokajają mój serialowy głód.
jaxcromwell
Vincent Vega

Postautor: jaxcromwell » 2011-08-24, 10:40

white collar - miażdży, ostatni odcinek najlepszy do tej pory.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2011-08-24, 17:25

"Zwariowany świat Malcolma" na Comedy Central. Nigdy wcześniej tego nie oglądałem, ale jest przezabawny. :) Najlepszy sitcom po "Różowych latach 70'" i Bundych :)
Bates
Indiana Jones

Postautor: Bates » 2011-08-24, 19:17

Swego czasu oglądałem Malcolma okazyjnie, kiedy leciał na Polsacie. Całkiem w porządku, chociaż na dłuższą metę zaczynał trochę irytować.
baranina
Vincent Vega

Postautor: baranina » 2011-09-26, 18:27

Ostatnio? Pamiętniki wampirów ;)
Manorzal
Forrest Gump

Postautor: Manorzal » 2012-02-24, 21:08

Obecnie:
-Cały czas House
-Niedoceniany Polski serial kryminalny - "Oficer"
ZabójczyZabójca
Jack Sparrow

Postautor: ZabójczyZabójca » 2012-04-19, 10:26

Gra o tron
House
Dexter
drn
Jack Sparrow

Postautor: drn » 2012-07-26, 17:03

House, Gra o tron :lol:
zunka
Forrest Gump

Postautor: zunka » 2013-06-25, 21:55

Od dłuższego czasu jestem wielką fanką Criminal Minds (Zabójcze umysły). Wciągnęłam się tak, że mój mąż mi nawet znalazł taką specjalną aplikację na smartfona upc tv, żebym mogła sobie nagrywanie zdalnie włączyć przez komórkę, jak w domu nie jestem i wiem, że nie zdążę na kolejny odcinek ;) I chyba nie przegapiłam ani jednego jeszcze. Próbowałam też te CSI różne, ale jakoś mi nie podeszły, a i jeszcze fajny jest Cold Case.
malabeatka
Jack Sparrow

Postautor: malabeatka » 2014-10-27, 10:07

Nie mam niestety zbyt wiele czasu teraz, więc pozwalam sobie jedynie na "Na dobre i na złe" i na powtórki "Przyjaciół". Ale z reszty seriali musiałam póki co zrezygnować, potem sobie wszystko nadgonię oglądając w internecie.
zerrikanka
Forrest Gump

Postautor: zerrikanka » 2015-04-07, 17:38

Ostatnio zachwycił mnie "Outlander", lubię takie filmy z klimatem i pięknymi widokami, z tego samego powodu podobał mi się Top of the Lake".
PannaMoxxi
Forrest Gump

Postautor: PannaMoxxi » 2015-12-19, 09:32

The 100
milkasa
Forrest Gump

Postautor: milkasa » 2016-09-02, 08:38

Nie wiem czy można to określić jako serial ale regularnie oglądam top gear w tvpuls :) czekam na nowy sezon bo już jutro się zaczynam, kiedyś oglądałam Chirurgów ale po tym jak prawie wszyscy umarli to dałam sobie spokój, za dużo tam dramatu.

Wróć do „Ogólnie o serialach”