Oceń ten sezon (V)

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków piątego sezonu.

Na ile oceniasz ten sezon?

10
12
60%
9
5
25%
8
1
5%
7
1
5%
6
0
Brak głosów
5
1
5%
4
0
Brak głosów
3
0
Brak głosów
2
0
Brak głosów
1
0
Brak głosów

Liczba głosów: 20
Morgoth
Nosferatu

Oceń ten sezon (V)

Post autor: Morgoth » 2009-03-21, 09:52

Ankietę wrzucę, gdy sezon się zakończy ;)

Początek sezonu był rewelacyjny. Pierwsze pięć odcinków wymyślono genialnie, nic bym im nie dodawał, nic nie ujmował. Element podróży w czasie został genialnie dopracowany i co najważniejsze - niesamowicie namieszał nam w głowach. Tak jak się spodziewałem, zobaczyliśmy historię panny Rousseau^^. Do odcinka siódmego z życiem Jeremiego było jeszcze naprawdę dobrze. Mieliśmy dwa odcinki przysypiania... no jeden, ósmy nie był najgorszy ^^ Ale teraz się zastanawiam co oni wymyślą dalej, bo jakoś nie widzę wielu ciekawych perspektyw...
Ostatnio zmieniony 2009-05-29, 17:49 przez Morgoth, łącznie zmieniany 2 razy.
karoca
Indiana Jones

Re: Oceń ten sezon (V)

Post autor: karoca » 2009-04-20, 20:28

E tam, ten sezon jest najlepszy. Pierwszy tez byl bardzo fajny, jednak ten jest lepszy. Wyjasnia sie teraz historia Dharmy na co wieki czekalem, jak to sie stalo. I przeciez potem wszyscy z Dharmy zgineli, A Sawyer, Jack, Hurley, Kate itp. nalezeli do niej. Jestem ciekaw co sie z nimi stanie. I jak to bedzie z Sawyerem potym ze Phil dowiedzial sie ze to on porwal Bena... I chce jeszcze wiedziec jak to jest z Krystianem i do kocna z czarnym dymem, mam nadzieje ze to jeszcze w tym sezonie sie wyjasni...
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-04-20, 20:40

Ja tam czuję, że z tym Sędzią nas przytrzymają do końcowych odcinków ostatniego sezonu... to jest największa tajemnica serialu i nie zaryzykują odkrycia jej przed ludźmi, którzy być może oglądają ten serial już tylko ze względu na niego.

Trzeba przyznać że wymyślili całkiem ciekawą kontynuację... twórcy serialu wiedzą, że mamy w głowach obraz tego, jak to powinno się skończyć i chyba szykują nam jakąś niespodziankę :D np w stylu zmiany przeszłości... (teraźniejszej teraźniejszości xD)
karoca
Indiana Jones

Post autor: karoca » 2009-04-20, 20:53

Piszac Sedza kogo miales na mysli xD?
Awatar użytkownika
Micros
Indiana Jones

Post autor: Micros » 2009-04-21, 14:56

No raczej chodzi o Czarny Dym - przecież to on sądził Bena
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-04-21, 15:54

karoca pisze:Piszac Sedza kogo miales na mysli xD?
No to chyba oczywiste, że Sędzię Annę Marię Wesołowksą, a kogoś ty myślała?

Gdyby tu była ankieta to dałbym dziesiątkę. Mój ulubiony sezon, taki najdziwniejszy, najfajniejszy, najlepszy i wszystkie pozytywne słowa zaczynające się na naj, naj. Myślałem, ze czym dalej tym będą gorsze sezony, ale naszczęście się myliłem. Z tymi zmianami czasu tak to wykombinowali, że nie raz nachodzą mnie myśli, w stylu co by się stało w przyszłości, gdyby w przeszłości stało się to i to. Mam w nocy co robić hehe. To jest dla mnie IDEALNY serial.
artemis
Mad Max

Post autor: artemis » 2009-05-14, 22:46

Tę sondę otwórzcie za jakiś tydzień-2... niech emocje opadną ;P
olelole
Vincent Vega

Post autor: olelole » 2009-06-29, 08:45

Sezon oceniłem na 8. Dlaczego? Cały sezon zaczął się bardzo dobrze. Pierwszy odcinek był bardzo dobry, niestety pierwszy zawód przeżyłem, gdy scenarzyści doszli do wniosku, że reszta zagubionych jest kompletnie nieprzydatna i zabili ich wszystkich za pomocą płonących strzał, jak się potem okazało przeżyła tylko para najmłodszych i najbardziej sprawnych fizycznie Bernard i Rose. W odcinku trzecim widzimy "innych" przed pojawieniem się DHARMy i dowiedzieliśmy się jak DHARMA przygotowywała sobie teren do rozpoczęcia projektu. W czwartym odcinku cudowne ocaleni Jina natomiast w piątym w końcu dowiedzieliśmy się jak z tymi francuzami naprawdę było. Od odcinka szóstego zaczyna się "telenowela", która trwała do odcinka 12. Jedynym przerywnikiem był odcinek poświęcony Sawyerowi. W końcu nadszedł odcinek dwunasty, w którym zobaczyliśmy w reszcie potwora i historię Bena. Potem przerywnik w postaci historii Milesa. Moim zdaniem ten odcinek powstał po to aby wyjaśnić jak trafił na statek i ogólnie jego historię, gdyż nie odegra dużej roli w szóstym sezonie. W odcinku czternastym wyczekiwane retrospekcje Daniela, i o wiele mniej wyczekiwana jego śmierć. Odcinek 15 miał na celu przygotować grunt pod finał i uważam, że udało się.
No i w reszcie finał, ale o nim chyba nie muszę pisać bo wszystko jest w temacie na temat odcinka szesnastego.

Sezon oceniłbym na 9 gdyby nie: eksterminacja reszty rozbitków oraz serii, którą nazwałem "telenowelą".
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-06-29, 11:57

A jak dla mnie to był to najlepszy sezon Lost jak dotąd. Ilość linii czasu, których pojęcie rozgrzewa szare komórki do czerwoności zrobiła na mnie mega wrażenie. Poznaliśmy historię wyspy, a twórcy w świetny sposób przygotowywali nas na to co ma nadejść. Wyjaśniono sporo tajemnic a na ich miejsce wprowadzono masę innych... Do tego ciągle akcja, ciągle prowokowanie do myślenia. Nie było praktycznie odcinka, który by mi się nudził na dłuższą metę, dla mnie nie było jakiejś dziury telenowelowej [co dla mnie jest bolączką trzech pierwszych sezonów]. A finałowa scena to najlepsza jaką kiedykolwiek widziałem w serialu.

Fakt, pojawiło się sporo nieścisłości i niezrozumiałych zdarzeń. Liczę na twórców, że to jakoś naprostują. Jak dotąd się sprawdzali ;)
ODPOWIEDZ