5x16/17 The Incident

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków piątego sezonu.
MKcafe
Mad Max

Re: 5x16/17 The Incident

Post autor: MKcafe » 2009-05-18, 14:29

wiec jesli Lock zaprowadził Bena I Richarda do postrzelonego samego siebie w 2007 roku to wczesniej wtedy gdy był postrzelony przez Itana i był Skok i Richard mu kule wyją i dostał kompas też musiał byc 2007 rok i musiał też rozbić sie samolot Ajirra wiec w odcinku kiedy były skoki i miało to miejsce to Lock faktycznie też musiał zaprowadzic Richarda by miało to miejsce czyli Ben też tam był a zrobił wielkie oczy czyli nie wiedział o tym pozatym przeciez zniknal z wyspy za sprawa przesuniacie wiec to jest niedorzeczne.
Tak, wszystko się zgadza i jest to niedożeczny tylko jeśli nie zwracasz uwagi na fakt, że Locke nie przeniósł się wtedy w PRZESZŁOŚĆ, tylko w PRZYSZŁOŚĆ.
zguba
Jack Sparrow

Post autor: zguba » 2009-05-18, 14:57

tak MK cafe własnie o to mi chodzi ze skoro przeniosł sie w przyszłosc wiec do czasu kiedy powrocił na wyspę czyli powinien być wtedy dokładnie z Benem i Richardem a przecież oni powinni pamietac ze była taka sytuacja skoro inni pamietali ze widzieli pojawiajacych sie i znikajacych ludzi
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-18, 15:58

nie, to nie działa w ten sposób.. jeśli coś ma zdarzyć się w przyszłości, to znaczy, że tego jeszcze nie było, a nie można pamiętać czegoś czego jeszcze nie było.
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-05-18, 16:01

Zastanawia mnie jedno... Jacob nie wyglądał na przejętego tym, że ten drugi chce go zabić. Tak, jakby jego śmierć nic dla niego nie znaczyła, jakby była tylko jakimś chorym eksperymentem ich obu. Na koniec "fałszywy Locke", po tym, jak Ben zasztyletował Jacoba, zwraca się do niego wręcz z troską a nie jako zwycięzca po długiej walce. O co chodzi?
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-18, 16:21

hmm.. może Jacob wiedział, że umrze.. albo raczej, że musi umrzeć. Pozatym on chyba młody nie był, a ileż można żyć w rozwalonym posągu na jakiejś wyspie.. ;-)
zguba
Jack Sparrow

Post autor: zguba » 2009-05-18, 18:25

no dobra ale jesli przeniesli sie w ta przyszłosc i Lock zaprowadził ich do siebie samego i sie to wydarzyło a pozniej to zdarzenie wydarzyło sie ponownie czyli drugi raz tyle ze w rzeczywistosci to powinni pamietac bo maiło juz ono miejsce czyli nie wydarzyło sie po raz pierwszy tylko bylo to de javu czyli cos powinni pamietac sadze
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-05-18, 19:46

Dobra muszę powiedzieć, że akcja z ciałem Locke'a była niezła. Cały czas byliśmy pewni, że wyspa go ożywiła a tu nagle...suprise. Tylko kim jest ten "Locke" który kazał Benowi zabić Jacoba? Może to ten facet, który na początku rozmawiał z Jacobem? może on zginął i właśnie on jest czarnym dymem, który potrafi przybierać wszystkie postaci? Ben tez nie do poznania był...taki odmieniony...grzeczny i posłuszny, nic nie kombinował, aż wierzyć się nie chce :-D
A co do Jacoba...tez inaczej sobie to wyobrażałam, myślałam, ze będzie trochę starszy i dostojny :-D a tu mi wyskoczyli z takim trochę menelowskim gościem - bez obrazy dla aktora ;-) ale nieźle sobie poradził wg mnie z ta rolą :-) oczywiście mogło być lepiej ale dramatu nie było ;-) fajne były retrospekcje, to jak się pojawiał w życiu rozbitków w rożnych momentach ich życia, no i wiemy już dlaczego Hurley zdecydował się wrócić.
Finał był dobry pod względem akcji i napięcia, tylko dlaczego akurat Juliet musiała tam wpaść? :-( nie mogla to być Kate albo chociaż Jack? ;-) zresztą pewnie i tak nie zginą - bo w końcu jest jeszcze jeden sezon :-D - wydaje mi się, że to światło w chwili detonacji bomby przeniesie ich znowu w czasie, może do teraźniejszości do rozbitków z Ajiry i Innych? a może zupełnie gdzie indziej. W każdym razie przeklęci scenarzyści wiedzieli w którym momencie zakończyć 5sezon żebyśmy męczyli się do kolejnego pytaniami co będzie dalej :-D oby był równie dobry. Myślę, a właściwie to mam taką nadzieję, że Daniel jeszcze wróci do serialu w kolejnym :-D
Ogólnie oceniam finał na...9/10, normalnie byłoby 9,5 albo nawet 10/10 ale za to co zrobili z Juliet będzie tylko 9 :-D
kuliesencial
Forrest Gump

Post autor: kuliesencial » 2009-05-18, 21:15

Mnie Jacob zaskoczył. Spoko koleś i wogóle :-D. Co do odcinka to dobry był :-) teraz przed nami najgorsze... 9 miesięcy :-/
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-05-18, 21:59

Cate13 pisze:wydaje mi się, że to światło w chwili detonacji bomby przeniesie ich znowu w czasie, może do teraźniejszości do rozbitków z Ajiry i Innych? a może zupełnie gdzie indziej
Też myślę ze to wszystko przeniosło ich w czasie, chociaż wątpię że to czas zmieniło, może błysk nastąpił chwilę przed tym jak Juliet zdetonowała by bombę. Możliwe że przenoszą się do "normalnych" czasów, to by tłumaczyło słowa nadchodzą Jacoba (wiem że te wydarzenia tylko dla nas działy si ę "w tym samym czasie", ale mogli się po prostu przenieść do "normalnych" czasów właśnie w trym momencie)
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-18, 22:14

Możliwe że przenoszą się do "normalnych" czasów, to by tłumaczyło słowa nadchodzą Jacoba (wiem że te wydarzenia tylko dla nas działy si ę "w tym samym czasie", ale mogli się po prostu przenieść do "normalnych" czasów właśnie w trym momencie)
Coś czuję, że tak będzie.. Chyba, że twórcy zaskoczą nas czymś zupełnie niespodziewanym, na co napewno nikt by nie wpadł, bo taki już urok tego serialu, że lubi zaskakiwać. Ale jestem pewna, że 1 odcinek 6 sezonu napewno zacznie się niespodziewanie :-D
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-05-18, 22:29

zguba pisze:no dobra ale jesli przeniesli sie w ta przyszłosc i Lock zaprowadził ich do siebie samego i sie to wydarzyło a pozniej to zdarzenie wydarzyło sie ponownie czyli drugi raz tyle ze w rzeczywistosci to powinni pamietac bo maiło juz ono miejsce czyli nie wydarzyło sie po raz pierwszy tylko bylo to de javu czyli cos powinni pamietac sadze
Nie, nikt nie powinien tego pamiętać bo to dopiero wtedy dowiedzieli się o tym, wcześniej (patrząc odcinkami) w tym wydarzeniu uczestniczyli inni oni (z przyszłości), tak więc w tym odcinku dla Bena i Richarda wydarzyło się to po raz pierwszy.
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-05-18, 23:45

A jak myślicie, do czego kandydatem miał być Lapidus? Może na jakieś kolejne wcielenie Jacoba?
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-05-19, 00:09

W ogóle zapomniałem o tym, możliwe że chodziło o wcieleni Jacoba, ewentualnie jego następcę, nowego przywódcę innych lub kogoś kto wszystko naprawi. Albo miał być złożony w ofierze :D
Ja najbardziej skłaniam się do nowego wcielenia Jacoba, albo jego następcy.
iceeq
Forrest Gump

Post autor: iceeq » 2009-05-19, 14:20

Moim zdaniem ta cała sytuacja z tym, że Jacob odwiedził bohaterów z 815 miała związek z tym, że w pewien sposób ich wybrał. Podobnie jak poprosił Iliane o pomoc. Wydaję mi się, że ciało Locka miało uświadomić tylko zebranym, ze to tak na prawdę nie jest on, tylko ten gość z początku odcinka, który jak wiemy znalazł furtkę. Jacob o tym wiedział, że to nastąpi. Dlatego m.in. prosił Hugo, żeby powrócił na wyspę, a razem z nim reszta. A to, że przenieśli się 30 lat wcześniej może nie być przypadkowe, bo jeśli bomba zadziała tak jak miała to zrobić, to nikt z Lostów nie trafi na wyspę, a jak nie trafi na wyspę, to Locke nie stanie się wybranym, Richard mu nie zaufa, a ten gość z początku odcinka nie będzie mógł przejąć jego tożsamości. Być może to trochę zagmatwane, ale wydaje mi się, że ten wybuch bomby będzie miał jakieś znaczenie dla tych wydarzeń związanych ze śmiercią Jacoba. Dlatego może się nie przejął bo wiedział, że odmieni się bieg przyszłości. Co o tym myślicie?
kuliesencial
Forrest Gump

Post autor: kuliesencial » 2009-05-19, 15:33

Może to jeszcze nie koniec jacoba i on też znajdzie jakąś 'furtkę'
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-05-19, 17:08

Obejrzałem właśnie ten odcinek drugi raz i wydaje mi się że to że Jacob dotknął niektórych rozbitków jest nie istotne, on po prostu zrobił coś aby ich sprowadzić na wyspę.

Hugo - tu sprawa jest najbardziej oczywista, po prostu powiedział mu że ma wrócić, pytaniem jest za to po co miał zabrać gitarę, a może w futerale znajdowało się coś innego?

Locke - jak dla mnie tu też było dość oczywiście, uzdrowił (a może nawet wskrzesił) Johna, nie przywrócił mu władzy w nogach, a dzięki temu Locke znalazł się na wyspie

Sayid - tutaj, według mnie mogło chodzić o dwie rzeczy, albo o to żeby Nadia zginęła (gdyby nie zatrzymał Sayida Nadia prawdopodobnie by się nie zatrzymała), bo inaczej Sayid nie trafił by na wyspę, albo zatrzymał go dlatego aby ten również nie został potrącony przez samochód

Sawyer - dał mu długopis, aby mógł dokończyć list i zaczął poszukiwać "prawdziwego" Sawyera, co miało go doprowadzić do Australii, a następnie na pokład 815

Sun i Jin - chciał im chyba powiedzieć aby nigdy nie przestali się kochać, gdyż to dzięki miłości do Jina Sun wraca na wyspę

Kate - możliwe że gdyby jej nie pomógł to ta miała by problemy z policją, dalej by kradła, przez co została by szybciej złapana i zamknięta w więzieniu (pomoc Kate według mnie świadczy o tym że Jacob wie co się wydarzy i jakie skutki będzie miał dany czyn)

Jack - mam wrażenie że to zaczepienie Jacka miało po prostu sprawić aby Jack zapomniał o przeprowadzonej z ojcem rozmowie, aby nie działał pod wpływem emocji (może wtedy Jack zrobił by coś innego np. zmienił pracę), lub sowa Jacoba miały jakiś metaforyczny sens nad którym teraz nie chce mi się zastanawiać

Pozostaje jednak pytanie, po co Jacob chciał ich sprowadzić na wyspę?
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-05-19, 19:52

fourth pisze:Kate
W przypadku Kate chodzi o słowa "be good, Katie" ["bądź dobra, Kate"]. Jak pamiętamy z "What Kate did" - zabiła swojego ojca, bo "przez niego nigdy nie będzie dobra". A to to morderstwo sprawiło, że znalazła się w Sydney i że została deportowana.
fourth pisze:Jack - mam wrażenie że to zaczepienie Jacka miało po prostu sprawić aby Jack zapomniał o przeprowadzonej z ojcem rozmowie, aby nie działał pod wpływem emocji (może wtedy Jack zrobił by coś innego np. zmienił pracę), lub sowa Jacoba miały jakiś metaforyczny sens nad którym teraz nie chce mi się zastanawiać
Tu też bym raczej liczył na słowa "sometimes you need just a little push". Pamiętajmy, że Jack był bardzo uparty co właściwie te słowa sugerują [żeby się nie poddawać, nie ulegać]. Pamiętacie sytuacje, kiedy jego ojciec nie pił od 50 dni? Jack wtedy ubzdurał sobie, że Sara ma romans z Christianem, ostatecznie go popchnął, trafił do więzienia a jego ojciec znów zaczął pić. To pijąc w pracy doprowadził do śmierci ciężarnej kobiety co Jack wyjawił na komisji, jego ojciec uciekł do Australii gdzie Jack pojechał go szukać... Uff, zagmatwane.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-05-19, 20:04

Tylko skąd to wszystko Jackob miał wiedzieć, że to wszystko się wydarzy, jeśli im tak powie?
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-19, 22:16

No właśnie, skąd.. Może zna przyszłość, jak taka Eloise wie co się wydarzy [za wyjątkiem tego czy Desmond przeżyje postrzelony przez Bena], nawet Desmond widział przyszłość po tym jak przekręcił kluczyk w bunkrze, to dlaczego Jacob miałby nie wiedzieć? Jest jeszcze możliwość, że to wszystko już się wydarzyło [to może wyjaśniać też widzenie przyszłości przez Eloise i Desmonda].
jaggen
Forrest Gump

Post autor: jaggen » 2009-05-22, 00:00

a zauwazyliscie jak wyglada posag? Jest to reptilian, czlowiek o twarzy jaszczurki. Troche na google jest o tym, wiaze sie to z wierzeniami starozytnymi. W/g mnie to moze miec duze znaczenie
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-05-22, 08:20

oOo już wiele teorii się na temat posągu przewinęło, ale tej jeszcze nie spotkałem, ale jakbyco to jest osobny temat na teorie dotyczące posągu http://forum.lost.org.pl/posag-vt1278.htm
atikin
Forrest Gump

Post autor: atikin » 2009-05-22, 13:57

CZytałem wypowiedź twórców że nie zamierzają wyjaśnić wszystkich tajemnic bo nie chcą sprawic zawodu takiego jakiego sprawił im George Lucas wyjaśniając w gwiezdnych wojnach żę Jedi bedzię ten kto ma w krwi dużo czegośtam
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-22, 15:05

Taa, pewnie nie chcą wyjaśniać, bo 3 sezony by na to nie wystarczyły.. :/ I ciężko było by to wszystko uporządkować, tak żeby to jakoś 'ubrać' w sensowne odcinki. Mam nadzieję, że wyjaśnią przynajmniej większość tych najbardziej nurtujących rzeczy..
biedronka
Forrest Gump

Post autor: biedronka » 2009-05-30, 00:15

Myślę, że ostatnia seria będzie opisywać ciąg wydarzeń rozbitków lotu, który się nigdy nie rozbił dzięki zdetonowaniu bomby. Ich losy w przeszłości mieszały się ze sobą, więc może ich przeznaczeniem jest spotkanie mimo, że w naprawionej przyszłości (teraźniejszości) nie rozbili się. Czyli, że wszyscy się ze sobą spotkają mimo że losy każdego z osobna potoczą się w inny sposób. Wszystko skończy się dobrze, wszyscy będą żyli :) :P
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-05-30, 11:37

I przez 17 odcinków będziemy mieć jedenasty sezon Friends :P
ODPOWIEDZ