5x11 Whatever Happened Happened

Dyskusje na temat poszczególnych odcinków piątego sezonu.
powerr
Tyler Durden

Post autor: powerr » 2009-01-18, 21:39

Retrospekcje/Futurospekcje: Kate

Premiera: 1 kwietnia 2009
Morgoth
Nosferatu

Re: 5x11 Whatever Happened Happened

Post autor: Morgoth » 2009-04-02, 05:51

Oni potrafią to robić... przez pół godziny zanudzali (powiedzmy że coś się działo w retrospekcjach, ale jakby nie patrzeć, spodziewaliśmy się tego...) po czym ostatnie minuty jak zawsze miażdżą :D Co prawda, spodziewałem się że zabiorą go tam, gdzie go zabrali, czyli tak, na oko - do Świątyni, ale mimo wszystko... jak zawsze będę zawiedziony tym że nie pokażą nam jak uzdrowią Bena, chyba że zaczną łamać własne zasady^^ Jestem niesamowicie ciekawy co do tego, co się znajduje w środku tej Świątyni^^ Ale ciekawe dlaczego Inni, po przeniesieniu się do Baraków i po wybiciu Dharmy nikogo nie zostawili w Świątyni... chyba że zostawali na straży Potwora :D Co mi tutaj nawet pasuje^^
Uśmiałem się jak nigdy przy rozmowie Hurleya i Milesa, to w jaki sposób Hugo starał się obalić tą teorię (Pogromca Mitów xD) i Miles, który całkiem ciekawie starał się ją tłumaczyć xD... i to jak zagięło Milesa pytanie, dlaczego Ben nie pamiętał Sayida^^ teraz już to wiemy - po "ozdrowieniu" wszystko zapomni. Wygląda na to że teraz zacznie się jego współpraca z Innymi, bo raczej z nimi nie zamieszka :D A owocem tej pracy będzie - dół pełen Dharmianinów xD Chyba że rozbitkowie znów namieszają^^ A Jack, który chciał tak naprawdę pozbyć się jednostki Bena, żeby nie zrobił tych wszystkich złych rzeczy, tylko spowodował, że dojdzie do tego że on to wszystko zrobi xD Fajna kaszanka z mózgu się robi jak się zaczyna myśleć o tych powiązaniach czasowych w tym serialu :D W retrospekcji podobał mi się moment w którym Aaron zniknął w sklepie^^ Wydawało mi się że jego "niezwykłość" zacznie się ujawniać^^ Teraz, zastanawiam się czy ta pani Littleton wytrzyma z Aaronem - Bryan z Waltem długo nie wytrzymał gdy był z nim sam na sam :D Więc Aaron wyrośnie i będzie rządzić światem ^^
Lwiak
Forrest Gump

Post autor: Lwiak » 2009-04-02, 12:42

1 scena i pierwsze co mi przyszło na myśl "k**** przeżył, nie mogę :(" oczywiście chodzi o Bena.

Hi I'm Roger, Roger Linus. Mina Kate bezcenna :shock: :shock:

Już wiadomo co z Aaronem.

Hello Ben <bla, bla, bla> Mina Bena równie bezcenna :shock: :shock:

Co się stało to się nie odstanie, co za ironia. Sayid, a poźniej Jack (odmawiając operacji), Kate i Sawyer doprowadzili do tego, że Ben zostanie tym kim jest.
Morgoth pisze:Chyba że rozbitkowie znów namieszają

Mogą mieszać ile chcą, ale ten odcinek udowodnił że "Whatever Happened Happened" i czegokolwiek nie zrobią to i tak przyszłość będzie taka jaka jest. W ostatecznym rozrachunku albo wylądują w
Morgoth pisze:dół pełen Dharmianinów
albo przeniosą się w czasie do 2004/5 lub kiedy tam dzieje się akcja serialu (do czasów rozbitków, którzy nie przenieśli się do 1977, czyli do Locka, Sun i Bena ble :evil: :evil: )

BTW: ktoś może mi przypomnieć co z Danielem Faradayem, dlaczego nie ma go w odcinkach, bo za Chiny nie pamiętam co się z nim stało.
krzysieksm
Forrest Gump

Post autor: krzysieksm » 2009-04-02, 15:56

a mnie z kolei ciekawi gdzie sie podziewa Claeir przez ten zały czas i gdzie podział sie Said po ucieczce do dżungli skoro "inni" w kilka minut złapali Jamesa i Kate wiec jego tez powinni.... czekam na nastepny odcinek ;p 7/10 :572:
Lwiak
Forrest Gump

Post autor: Lwiak » 2009-04-02, 19:46

krzysieksm pisze:gdzie podział sie Said po ucieczce do dżungli skoro "inni" w kilka minut złapali Jamesa i Kate wiec jego tez powinni
tylko że Sawyer i Kate przeszli na drugą stronę ogrodzenia, a Sayid raczej nie, więc wciąż jest na terenie Dharmy
krzysieksm pisze:gdzie sie podziewa Claeir
w chatce Jacoba.. gdziekolwiek to jest;p
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-04-02, 21:40

Odcinek średni, trochę przynudzali i był trochę przewidywalny. W sklepie gdy kamera pokazywała tylko Kate wiedziałem że jak ją oddalą to nie będzie Aarona (przez chwilę myślałem że to wtedy Kate się z nim rozstanie). Tak jak przewidywałem oddała Aarona matce Claire (jak zobaczyłem Cassidy to nie byłem pewien czy nie jej).
Zgadzam się z teorią Morgotha co do tego kto pilnuje świątyni. I dlaczego nikt przewidział (a przynajmniej nie napisał tego na forum) że ben naprawdę został postrzelony, ale go wyleczą :-D
Akcja z Jackiem udowodniła teorię podaną w tytule odcinka. Sam się zastanawiałem (po tym jak Sayid postrzelił Bena) jak to było w scenach z torturowaniem, na początku pomyślałem że Ben właśnie pamiętał to postrzelenie i tylko udawał że nic nie wie, w końcu udawał wtedy też to kim jest (zastanawiałem się czemu Miles tego nie powiedział Hurleyowi).
Poza tym w odcinku pokazana była zabawna "głupota" Hugo'a :-) , oraz wkurzająca głupota Kate, gdy wioząc wykrwawiającego się chłopca, gdy zobaczyła inny samochód założyła ręce i czekała aż ktoś z niego wyjdzie.
Ogólnie to odcinek średni, a ostatnia scena w ogóle do niego nie pasowała 5-/10 (za teorię "what happend, happend")
PanChaosu
Forrest Gump

Post autor: PanChaosu » 2009-04-02, 22:18

Czy nikt z was nie zwrócił uwagi na to, że koleś który podszedł do Richarda wymienił takie imiona jak Ellie i Charles? Co o tym powiecie? Możliwe żeby Widmore i matka Faradaya byli w tym czasie na wyspie i rządzili Innymi?
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-04-02, 22:22

Zupełnie zapomniałem o tym jak on to wspomniał. Ale zgadzam się że mogło o nich chodzić, wyjaśniło by to dlaczego Wildmore powiedział, że Ben ukradł mu wyspę.
wanciak
Forrest Gump

Post autor: wanciak » 2009-04-03, 09:57

a nie uwazacie ze Kate moze sie zwachac z ojcem Bena ? Rogerem ?

cos dziwnie mili byli strasznie dla siebie:)

w tym odcinku w sumie nic mnie zaskoczylo..
Moze troche przezycie Bena- ale tez mozna bylo sie tego spodziewac.

i cały czas mnie frustruje to pytanie-
Jaka role odegra jeszcze Claire ? Gdzie ona jest ?
o czym przesadzi jej pojawienie sie ponowne ?
omeusz
Forrest Gump

Post autor: omeusz » 2009-04-03, 13:54

mi się jeszcze rzuciło w oczy że Jack wychodząc spod prysznica nie wyciera się tylko od razu zakłada koszulkę :-D
5rostek555
Indiana Jones

Post autor: 5rostek555 » 2009-04-03, 15:19

a jak ona zniknęła ? ja myślałem że ona zginęła ;)
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-04-03, 15:24

5rostek555 pisze:a jak ona zniknęła ? ja myślałem że ona zginęła ;)
Chodzi Ci o Claire?
Z nią to było chyba tak że w lesie spotkała Christiana i ten powiedział jej aby poszła z nim, więc poszła i zostawiła Aarona :mrgreen:
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-04-03, 16:26

Boże, to ja tu takie piękne teorie snuję, biblie, tacki. A tu Bena tak po prostu wyleczyli. Eh. Jakoś wzruszyła mnie ta scena pożegnania Kate z Aaronem. To pewnie ta muzyka... Plus odcinka, to potwierdzenie tezy z tytułu epizodu. Nareszcie mam konstruktywny argument, by złorzeczyć na Jacka :-> :evil:
Awatar użytkownika
Micros
Indiana Jones

Post autor: Micros » 2009-04-03, 21:38

No odcinek dosyć ciekawy :) Przyznam, że po tytule sądziłem, że pojawi się w nim Faraday, lecz się niestety zawiodłem :P
PanChaosu pisze:Czy nikt z was nie zwrócił uwagi na to, że koleś który podszedł do Richarda wymienił takie imiona jak Ellie i Charles? Co o tym powiecie?
Właśnie też od razu na to zwróciłem uwagę i teraz już wiemy, że akurat w tym czasie Widmore musiał być przywódcą Innych, tak jak relacjonował to Locke'owi. Nie zdziwiłbym się gdyby mamusia Daniela siedziała w całej tej świątyni i bawiła się w jakiegoś szalonego doktorka, albo inna teoria - to że ten koleś wspomniał jej imię nie znaczy, że ona jest na wyspie, bardziej prawdopodobne wydaje się to, że Inni mają kontakt ze światem zewnętrznym i właśnie ich łącznikiem na tamtym lądzie jest pani Hawkings. W sumie to tak inaczej teraz patrzę na "dużego" Bena od kiedy usłyszałem, że nigdy już nie będzie taki sam i straci swoją niewinność (choć tego niestety można się było domyślić).

Co do Claire, to jak narazie faktycznie jest to jedna z ciekawszych zagadek serialowych i jestem ciekaw jak oni mają zamiar to wyjaśnić. Wydaje mi się, że mogą się na nią natknąć Sun i Frank, w końcu spotkali już Christiana, a Claire kręci się gdzieś obok niego...
Elisha
Indiana Jones

Post autor: Elisha » 2009-04-05, 10:48

A mi się odcinek nawet podobał. Taki uzupełniający i z klimatem 1 sezonu, kiedy było tak spokojnie, a retrospekcje były uporządkowane i logiczne.

Też zastanawiałam się, czy Kate odda Aarona Cassidy czy matce Claire, która była na nią nieźle cięta. W sumie jeśli to, co powiedziała Kate było prawdą, to straszna z niej egoistka. Z drugiej strony poznaliśmy powód powrotu Kate na wyspę, o ile nie było to kolejne kłamstwo służące do podniesienia na duchu babci Aarona.
Już sobie wyobrażam, jak Kate tłumaczy Aaronowi, kto jest jego prawdziwą matką i dlaczego okłamywała go przez 3 lata. No chyba że sprawy w swoje ręce weźmie babcia. Biedna Claire, teraz to właściwie Aaron już nie jest jej synem...

Sawyer jak się wzruszył tą opowieścią o małej Clementine. Ostatnio widzieliśmy go takiego przy przeskokach w czasie, kiedy natknął się na rodzącą Claire.
a nie uwazacie ze Kate moze sie zwachac z ojcem Bena ? Rogerem ?
Też to zauważyłam, ale to by było takie... Jak tylko Roger powiedział, że Benowi przydałaby się matka, to już sobie wyobrażałam Kate niańczącą Bena. Ale akcja obróciła się w całkiem innym kierunku i Bena już chyba nikt nie będzie musiał niańczyć, skoro nie będzie już takie "niewinny".

Ciekawa jestem, jak Inni go wprowadzą z powrotem do Dharmianinów.

O, pogawędki Milesa i Hurleya o podróży w czasie - bezcenne.
Morgoth pisze:i to jak zagięło Milesa pytanie, dlaczego Ben nie pamiętał Sayida^^
artemis
Mad Max

Post autor: artemis » 2009-04-05, 23:00

.pasztecik. pisze:Boże, to ja tu takie piękne teorie snuję, biblie, tacki. A tu Bena tak po prostu wyleczyli.
Po co piszesz bzdury, nie wiadomo co się stanie przecież-.-

A co do świątyni... interesujące bardzo, Ben się pewnie w magiczny sposób w świątyni uleczy, tak jak uleczył się ten z ekipy Rousseou(czy jak to sie pisze)

Zostanie odmieniony też pewnie ;d
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-04-06, 14:04

artemis pisze:
.pasztecik. pisze:Boże, to ja tu takie piękne teorie snuję, biblie, tacki. A tu Bena tak po prostu wyleczyli.
Po co piszesz bzdury, nie wiadomo co się stanie przecież-.-
To się nazywa 'domysły'. Lost bez domysłów byłby nudny. Nadal jesteś cięty za moją opinię? :))
reget
Forrest Gump

Post autor: reget » 2009-04-06, 22:07

Czy naprawdę nikt z was nie zauważył, że w supermarkecie Aarona podprowadziła Claire we własnej osobie, tylko że o 30 lat starsza? :D
wanciak
Forrest Gump

Post autor: wanciak » 2009-04-07, 08:16

niee.. chyba to nie ona- aczkolwiek cos podobna jest, ale mysle ze wtedy poznała by Kate odrazu
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2009-04-07, 08:24

Kolor oczu się zgadza, kolor i sposób rozłożenia włosów także, więc w genach się obalenia nie doszuka^^ ale byłoby to taaak niesamowite :D to by oznaczało że Claire by musiała niedługo zakręcić kołem w Orchidei, teraz, gdy są w latach... 70. :D i by pasowało jak ulał... tylko teraz - udawała, czy zapomniała o tym że ma syna i że zna Claire... może takie działanie stancji u Jacoba :D A jakie to by było zrządzenie losu... Kate mówiła "To jest twoja mamusia, skarbie? Czy to jest twoja mamusia?" xD
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-04-07, 17:08

Kate z Rogerem? Nie sądzę. Też tak właśnie myślałem, że ta babka z hipermarketu to Claire. Co do Sayida, wydaje mi się, że jest z innymi. Co do Bena to, myślę, że on dobrze pamięta, że to Sayid go postrzelił. A dlaczego wymyśliłem taką teorię? Otóż w czasie gdy Sayid dopuścił się tego czynu, powiedział mu "Masz rację jestem mordercą" 30 lat później Ben chce, żeby Sayid znowu kogoś zabił:
Sayid:"Dlaczego myślisz, że to zrobię"
Ben: "Bo jesteś mordercą Sayid"
Ben zapamiętał, że w przeszłości Sayid mu to powiedział przed wystrzeleniem kuli w jego stronę, dlatego 30 lat później Ben także użyl tego zwrotu do Sayida. Z kolei Sayid myśli, że to Ben pierwszy mu tak powiedział.
PS: Ciekawi mnie czemu Christian skoro był na wyspie nie przemieścił się w czasie? Ciekawe czy jego zdolność do teleportacji wzięła sie z tąd, że zmartwychwstał, a w takim razie ciekawe czy Lock też tak umie.
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-04-07, 17:18

marcinek6000 pisze:Ciekawi mnie czemu Christian skoro był na wyspie nie przemieścił się w czasie?
Moim zdaniem on potrafi być w każdym czasie.

A co do Claire, to sądzę że twórcy celowo dali kobietę z fryzurą przypominającą Claire. Na początku widzimy tą kobietę tylko od tyłu, myślę, że twórcy chcieli abyśmy w tym momencie zastanowili się "wow, czy to Claire, co ona tam robi!".
Anucha
Vincent Vega

Post autor: Anucha » 2009-04-07, 20:50

moim zdaniem to nie jest Claire bo nie przypominała jej samej a wątpię w to, żeby przeniosła się do "świata poza wyspą"
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-04-08, 16:13

Obrazek
Obrazek Macie screen capsa. Moim zdaniem podobna. Wystarczy się przyjrzeć.
Anucha
Vincent Vega

Post autor: Anucha » 2009-04-08, 19:09

no... może trochę podobna. ale jeśli to ona, to jak dostała się do normalnego świata?
ODPOWIEDZ