Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

24 godziny

Dyskusje o poszczególnych serialach. "Prison Break", "Twin Peaks", "24 godziny", "Przyjaciele", "X-Files" itd.
Miodzio
Indiana Jones

24 godziny

Post autor: Miodzio » 2007-06-16, 13:39

Zauważyłem, że nie ma tu jeszcze tematu o takim świetnym serialu, jakim jest "24 godziny".
Dla niewtajemniczonych serial opowiada o agencie jednostki antyterrorystycznej Jacku Bauerze. Bauer zajmuje się rozpracowywaniem terrorystów, którzy to mają wiele szalonych pomysłów.
Na pewno ogromnym plusem serialu jest to, że rozgrywa się w czasie rzeczywistym, czyli cały sezon opowiada o jednym dniu z życia głównego bohatera. Co prawda jeden odcinek nie trwa równą godzinę, bo jest trochę skrócony prawdopodobnie na reklamy, które są w telewizji, ale i tak co jakiś czas wyskakuje nam na ekranie tykający zegar, który podnosi emocje. Charakterystycznym elementem serialu jest też dzielenie ekranu na kilka cześci, dzięki czemu widzimy w jednym momencie co robi kilku bohaterów.
Kolejnym plusem serialu jest to, że główny wątek, który zaczyna się na początku jakiegoś sezonu zostaje rozwiązany pod jego koniec. Z tego wniosek, że można zacząć oglądanie nawet od 6 sezonu, a człowiek i tak będzie wiedział o co chodzi.
Następną zaletą są bez wątpienia zaskakujące zwroty akcji i ciekawe postaci, które nie zawsze są takie jakie wydają się na początku.
Świetne wrażenie robią też aktorzy. Kiefer Sutherland jest jakby stworzony do tej roli. Postać grana przez niego jest wiarygodna. Jednak nie tylko on tu robi dobre wrażenie. Trzeba wspomniec choćby o Elishy Cuthbert

Na razie oglądałem tylko dwa sezony emitowane przez Polsat, ale razem wyszło ich już sześć, a serial ma się zakończyć dopiero po 8 sezonie.
Podobnież oglądalność II sezonu w Polsacie była mała, ale możliwe, że taki los spotka też drugi sezon "Prison Break". Nie ma co ukrywać, powszechny dostęp do internetu sprawia, że mało kto czeka na kolejny sezon serialu, tylko sam się w niego zaopatrza.

Bardzo lubię 24 godziny za nagłe zwroty akcji, bardzo dobrych aktorów, ciekawe postaci i świetne zakończenia sezonów.
Jak skończę oglądać II sezon "Prison Break" zabiorę się za III sezon "24 godzin".
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Re: 24 godziny

Post autor: Aquariia » 2007-06-28, 22:08

Oglądałam, na Polsacie pierwszy sezon. Był ok, ale dlako mi do zachwytów nad nim. Drugi sezon zaczęłam oglądać ale jakoś mi sie odechciało i skończyła się moja przygoda z tym serialem.
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2007-12-01, 22:30

Żałujcie, że tego serialu nie oglądacie! :-P Jest lepszy od wszystkich tak rozreklamowanych ostatnio "Lostów" i "Prison Breaków". Oglądam właśnie 4 sezon i ciągle mi się podoba. Zapewne wszystko spowodowane jest faktem, że cała intryga rozpoczynająca się na początku danego sezonu na jego końcu się rozwiązuje, a tylko niektóre wątki (dotyczące bohaterów, ich rodzin, śmierci ich bliskich) kontynuowane są w następnych sezonach.
Oczywiście - sama możliwość, aby jeden bohater miał tyle ciężkich dni jest nierealna, ale wszystko tu jest o wiele bardziej wiarygodne niż chociażby "Prison Break" w sezonie III. Natomiast w przeciwieństwie do "Losta" nie mamy w 24 godzinach (nawet w IV sezonie!) nudy i ciągle (przynajmniej mi) świetnie się to ogląda. :-)
grzena
Forrest Gump

Post autor: grzena » 2008-01-15, 18:41

24 godziny jest jednym z najlepszych seriali jakie leciały w tv, nie jest to jakaś szmira jak PB.
Szybkie zwroty akcji, dreszcze do ostatniej minuty odcinka to jest tylko parę rzeczy którymi charakteryzuje się 24. Gdyby 24 dostał taką reklamę na jaką zasługuje w Polsce, byłby to najbardziej rozchwytywany serial w naszym kraju, lecz niestety panowie z POLSATU postanowili zrobić wielką reklamę PB i tak przeciętny serial stał się hitem. 24 godziny tak jak i słabo w Polsce oglądana Rodzina Soprano są najbardziej uhonorowanymi serialami w USA.
Więc zachęcam do oglądania 24!
Miodzio
Indiana Jones

Post autor: Miodzio » 2008-01-23, 23:28

grzena pisze: Szybkie zwroty akcji, dreszcze do ostatniej minuty odcinka to jest tylko parę rzeczy którymi charakteryzuje się 24. Gdyby 24 dostał taką reklamę na jaką zasługuje w Polsce, byłby to najbardziej rozchwytywany serial w naszym kraju, lecz niestety panowie z POLSATU postanowili zrobić wielką reklamę PB i tak przeciętny serial stał się hitem.
Mądrze prawisz. Podejrzewam, iż "Prison Break" został tak u nas rozreklamowany, bo to taki serial, który może się podobac każdemu - jest tak zrobiony, by nawet małe dziecko cały czas wiedziało o co chodzi. Moja 10-letnia siostra "Prison Break" może oglądać z przyjemnością, podczas, gdy "24" nudzi ją po kilku wypowiedzianych przez bohaterów zdaniach. "24" to serial dla ludzi, którzy lubią ciekawą fabułę, która nie tylko opiera się na akcji (której jest mnóstwo), ale także na ciekawych politycznych zagrywkach, dramatach pojedynczych postaci i podejmowaniu przez bohaterów bardzo trudnych, często zupełnie niespodziewanych decyzji.

Lubię "24", bo mimo tego, iż w kolejnych sezonach powtarza różne schematy, to jednak cały czas potrafi zaskakiwać. Nawet dobrzy bohaterowie są często zmuszani przez sytuację do robienia rzeczy, których nigdy w życiu nie zrobiłby dobry jak aniołek Michael Scofield. W dodatku "24" to jak na razie jedyny serial, który po tylu odcinkach jeszcze mi się w ogóle nie znudził. Niedawno skończyłem oglądać V sezon i już niedługo planuję zabierać się za VI. W przypadku "Losta" trzeci sezon zanudził mnie na tyle, by skutecznie zniechęcić mnie do oglądania czwartego, a w przypadku "Prison Break" głupoty, które sa pokazywane w III sezonie też odbierają jakąkolwiek przyjemność z oglądania.
Beezqp
Agent Smith

24 godziny

Post autor: Beezqp » 2010-03-21, 14:51

Głównym bohaterem serialu jest pracujący w CTU [Jednostka do Walki z Terroryzmem] agent federalny Jack Bauer. Cechą charakterystyczną jest to, że wydarzenia w serialu dzieją się w czasie rzeczywistym. Każdy odcinek to kolejna godzina jednej doby, na którą składa się pełny sezon.

Tak raczej z głupia sobie ściągnąłem pierwszy sezon tego serialu kilka tygodni temu. I muszę przyznać, że mnie raczej rozczarował. Wydarzenia niby dzieją się w czasie rzeczywistym, ale odnosi się wrażenie, że jest to takie naciągane i sztuczne, żeby zapełnić każdy odcinek akcją. Wątpię, żeby ktoś miał aż takie nieszczęście, żeby w ciągu jednej doby aż tyle niekorzystnych rzeczy mogło mu się przydarzyć. Poza tym - bohaterowie nie śpią, nie sikają, nie jedzą. Jak któryś zostanie postrzelony w nogę w odcinku np. 8 to w odcinku 14 już biega jak gdyby nic się mu nie stało, a przecież teoretycznie minęło dopiero 6 godzin.
Niemniej jednak, jeśli nauczymy się przymykać oko na te drobne niedociągnięcia i oczywiste "wałki" to serial naprawdę może się podobać. Bohaterowie są bardzo wyraźni, akcja napięta i nieraz nie pozwala się oderwać od serii odcinków pod rząd. Zaczynam właśnie sezon 3. Drugi był zdecydowanie lepszy od pierwszego, trzeci wydaje się być nieco słabszy... ale zobaczymy :)
jaxcromwell
Vincent Vega

Post autor: jaxcromwell » 2010-03-27, 19:39

Obejrzałem 1 sezon i byłem nieziemsko rozczarowany. Tyle się nasłuchałem o tym serialu, a to co zobaczyłem... Wszyscy zdradzają wszystkich, bohaterskie matki i działające wbrew jakimś resztkom sensu córki. I tatuś który lubi tortury - oczywiście tylko w imię american way of life;) No nie wiem dla mnie trochę słabo...
ODPOWIEDZ