Doktor Who

Dyskusje o poszczególnych serialach. "Prison Break", "Twin Peaks", "24 godziny", "Przyjaciele", "X-Files" itd.
olaczek
Forrest Gump

Doktor Who

Post autor: olaczek » 2006-09-28, 09:16

[center]Obrazek[/center]

Rose Tyler, młoda ekspedientka w londyńskim domu towarowym, wiedzie monotonne i całkowicie przeciętne życie. Aż do nocy, której to sklepowe manekiny budzą się i próbują ją zabić. Jej życie ratuje dziwna osoba, nazywająca siebie Doktorem. Rose zostaje wciągnięta w gorączkową bitwę o zatrzymanie obcych przed inwazją na Ziemię i zniszczeniem ludzkości. Dowiaduje się, że jej nowy przyjaciel jest dziwniejszy nawet niż myślała – tak naprawdę Doktor jest obcym podróżnikiem nazywanym Panem Czasu, prawdopodobnie ostatnim ze swej rasy, który przemierza czas i przestrzeń w swoim Tardisie, walcząc ze złem gdziekolwiek je znajdzie. Jeśli będzie z nim podróżowała, będzie świadkiem śmierci Ziemi za 5 milionów lat, spotka Charlesa Dickensa w przeszłości i napotka formy życia i najeźdźców dziwniejszych niż kiedykolwiek myślała, że to możliwe. Tylko jedna rzecz jest pewna – to będzie wycieczka jej życia...

ObrazekThe 9th Doctor & Rose
Obrazek The 10th Doctor & Rose

The 9th Dr - Christopher Eccleston
The 10th Dr - David Tennant
Rose Tyler - Billie Piper

Strona oficjalna BBC
BBC - Dr Who Special
Kolejna ciekawa stronka Doctor-a
Polska strona Doctora (stronka troszke uboga,ale zawsze coś :) )
Doctor Who na Wikipedia

W jesiennej ramówce TVP1 ma wyemitować ten serial: http://www.filmweb.pl/News?id=30612

[ Dodano: 2006-10-01, 21:47 ]
Dziś TVP1 wyemitowała pierwszy odcinek (s.01) "Doctor-a.." :-D , ktoś może "przypadkiem" oglądał???
Ostatnio zmieniony 2007-06-09, 11:28 przez olaczek, łącznie zmieniany 1 raz.
Mela0607
Agent Smith

Re: Doktor Who

Post autor: Mela0607 » 2007-03-03, 19:42

Ja widziałam bodajże jeden odcinek, ale nie spodobał mi się jakiś taki nienormalny tzn. pewnie to jest gatunek s-f, ale i tak mi się nie podobał, fabuła do bani, a o obsadzie lepiej nie wspominać :-| mam nadzieję, że już nie będzie tego typu seriali...
iskierka
Terminator

Post autor: iskierka » 2007-03-08, 01:18

ja ogladalam duzo tych odcinkow, starych i nowych, ciagle to bodajze na bbc puszczaja. Bardziej podoba mi sie najnowsza seria z nowym doktorem, lubie tego aktora:)
Awatar użytkownika
skiszony
Indiana Jones

Post autor: skiszony » 2007-03-10, 09:50

Mela0607 pisze:Ja widziałam bodajże jeden odcinek, ale nie spodobał mi się jakiś taki nienormalny tzn. pewnie to jest gatunek s-f, ale i tak mi się nie podobał, fabuła do bani, a o obsadzie lepiej nie wspominać :-| mam nadzieję, że już nie będzie tego typu seriali...
właśnie fabuła jest największym atutem tego serialu...
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Doktor Who

Post autor: Cate13 » 2009-03-10, 15:29

Długo się zastanawiałam czy założyć ten temat ale w końcu się zdecydowałam :-D oglądam go od ponad roku i jest to jeden z moich ulubionych tv shows :-) tytułowy Doktor nie ma imienia, jest kosmitą, który podróżuje statkiem kosmicznym który wygląda jak angielska budka policyjna z bodajże lat 60 czy 70. Przeważnie podróżuje sam ale czasem trafia mu się jakaś asystentka :-D Zwykle przenosi się do czasów historycznych gdzie spotyka królową Wiktorię, Williama Szekspira i wiele innych bardziej lub mniej znanych postaci z różnych światów i oczywiście walczy z kosmitami i innymi stworami. Czasem przenosi się też w daleką przyszłość co jest naprawdę fajnie zrobione i pomyślane, w jednym z odcinków 1serii razem ze swoją asystentką Rose przenieśli się do roku w którym ziemia zniknęła tj spaliła się od słońca. Ten opis może brzmi nieco banalnie ale zapewniam, że sam serial taki nie jest :-D Jeśli któreś z was chciałoby spróbować obejrzeć kawałek i zobaczyć co to takiego to polecam oglądanie od 2sezonu bo chociaż 1 tez mi się podobał to wolę Doktora od 2serii - gra go już inny aktor bo bohater jest Władcą czasu i może się regenerować 12 razy - to taka sztuczka zamiast umierania regeneruje się w innym ciele :-D
Tak wiec tym co lubią science fiction pomieszane z fantastyką i angielski humor - bo chyba nie muszę dodawać, że serial jest british :-D - polecam :-)

A jakby ktoś się nudził to zachęcam do obejrzenia - to najlepsze fragmenty ze specjalnego świątecznego odcinka :-D have fun :-P

Kod: Zaznacz cały

http://www.youtube.com/watch?v=EkL7d_wcNc4&feature=related
Alvilda
Forrest Gump

Post autor: Alvilda » 2009-08-05, 12:56

Doktor Who :-) To jeden z moich ulubionych seriali! :-D Chociaż nie oglądałam wszystkich odcinków, bo puszczają go chyba o północy na BBC Entertainment :->
Cate13 pisze:przenieśli się do roku w którym ziemia zniknęła tj spaliła się od słońca. Ten opis może brzmi nieco banalnie ale zapewniam, że sam serial taki nie jest
Tat, tak oglądałam ten odcinek.Wrażenie niesamowite!
.pasztecik.
Tyler Durden

Post autor: .pasztecik. » 2009-10-10, 13:56

Jestem w trakcie oglądania tego serialu. Razem z bratem. Jesteśmy w środku - przy odcinku 2x05. Naprawdę zarąbisty serial. Wciągnęłam się. Można się pośmiać, są też chwile "refleksji". Poza tym, tytułowy Doktor jest naprawdę uroczy :D
Alvilda
Forrest Gump

Post autor: Alvilda » 2009-10-10, 15:44

nom ;-) Osobowosć Doktora jest bardzo intrygująca i ciekawa :-)
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2009-10-14, 15:07

Zgadzam się :-D pasztecik, miałam jakieś dziwne przeczucie, że Ci się to spodoba :-D
nie oglądałam co prawda starszych serii, aczkolwiek mam nadzieję, że kiedyś będę miała taką okazję :-) najbardziej polubiłam właśnie 10go Doktora czyli tego od 2 do 4 serii :-D poprzedni też był spoko ale do tego bardziej się przyzwyczaiłam, też uważam, że na swój sposób jest całkiem uroczy :-D nie zaczęłam jeszcze 4 sezonu co prawda ale jak dotąd chyba najbardziej spodobała mi się 3 seria, zwłaszcza finałowe 3odc ;-)
Rubenos
Darth Vader

Post autor: Rubenos » 2010-06-26, 19:15

Niedawno skończyłem pierwszy sezon i mam raczej mieszane uczucia. Niby da się oglądać bez specjalnych oporów, potrafi wciągnąć, rozśmieszyć, ale nie widzę w nim nic, co mogłoby mnie przyciągnąć na dłużej. Ot, taki pastisz science-fiction. Poza tym, nie lubię Rose. :P Raczej nie mam ochoty zaczynać drugiego sezonu.
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Post autor: Cate13 » 2010-09-26, 20:57

Ja za to jestem wielką fanką tego serialu, lubię takie klimaty sci-fi i fantasy :D Co do Rose to zawsze miałam mieszane uczucia, ani ją lubiłam ani nie lubiłam. Wolę raczej Martę, asystentkę Doktora w 3serii, miała więcej ikry wg mnie ;) poza tym 3sezon bardzo mi się podobał. Skończyłam oglądać 4 sezon aczkolwiek zostały mi jeszcze odcinki specjalne, ostatnie z 10-tym Doktorem, do którego najbardziej się przyzwyczaiłam ;) Fajny miał charakter i dużo uroku osobistego :D
Od któregoś października, zdaję się od 3go, BBC Entertainment będzie emitowało 5 serię przygód nowego już Doktora po regeneracji. Bardzo jestem ciekawa kreacji Matta Smitha w tej roli bo szczerze mówiąc jestem do niego nieco sceptycznie nastawiona, po prostu odnoszę wrażenie że jest za młody do tej roli ale obym się myliła, być może mile mnie zaskoczy ;)
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Post autor: MGaździcki » 2011-08-15, 20:30

Mój ulubiony Doktor to Eccleston, w sumie od niego zaczynałem, ale nawet gdyby było inaczej to i tak szybko bym go ustawił na piedestale. Tennant przejadł mi się za szybko, Smith... No cóż, gra całkiem nieźle, szkoda, że nie stworzył własnego stylu i dalej gra Doktora tak jak robił to Tennant. Drugie miejsce zajmuje u mnie zwariowany Tom Baker (Czwarty Doktor).

Generalnie to jakoś starsze odcinki bardziej mi przypadają do gustu niż nowe, ale i te lubię oglądać. Póki co zakupiłem sobie na DVD tylko 13 odc. z Dziewiątym Doktorem, ale planuję dokupić co nieco ze starszych serii.

Obecnie jestem trochę zniesmaczony tym co przyniósł nam nowy sezon, ale mam nadzieję, że jego startująca za miesiąc druga partia zrobi lepsze wrażenie.
ODPOWIEDZ