Forum Filmowe, Recenzje filmów, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Ulubieni filmowi bohaterowie

Plebiscyty użytkowników forum dotyczące wszystkiego co związane z filmem, ale jednocześnie objęte pewnymi zasadami. Po szczegóły odsylam do Regulaminu działu.
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Ulubieni filmowi bohaterowie

Postautor: Dusqmad » 2006-08-16, 13:24

Gdy oglądacie filmy, widzicie na pewno wielu ciekawych bohaterów. Potrafią Wam oni czymś zaimponować i zyskują przez to Waszą sympatię i podziw. Czy macie jakiegoś ulubionego filmowego herosa?

Ja wskazałbym na Snake Plisskena z "Ucieczki z Nowego Jorku". Czemu go lubię? Ponieważ ma własny styl i całkiem rozsądne spojrzenie na świat oraz szokuje swoimi tekstami ;).
Lubię również Setha, twardego gangstera, z "Od zmierzchu do świtu". Tacy, jak on nigdy się nie poddają i rozbiją nawet najsilniejszą osobowość... Świetna rola George'a Clooney'a (to spojrzenie na kierowcę ciężarówki, który się przed nim zatrzymał :D )

W tym temacie grzechem byłoby nie wspomnieć o pewnym bohaterze "Gwiezdnych Wojen" skrytym pod czarną maską, co Darth Vader się zowie. Przez jakiś okres życia był najczarniejszym charakterem. Szkoda, że sie nawrócił... Ach te dzieci - jak czasem coś powiedzą to nie da się odmówić (vide. młody Skywalker) :P.

Tyler Durden ("Fight Club") - bo z wszystkich wymienionych chyba najbardziej przypomina mnie pod niektórymi względami, szczególnie jeśli chodzi o filozofię.
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Re: Ulubieni filmowi bohaterowie

Postautor: Kirk » 2006-08-16, 14:09

Randall McMurphy - za jego cięty język i ogólny styl bycia.
Sephairoth - ten najczarniejszy z najczarniejszych charakterów, najlepszy z najlepszych walczących. Kat, a zarazem ofiara. (Tylko w filmie popsuto trochę jego wizerunek)
Jubei (Ninja Scroll) - za luzacki styl :)
HanksFan
Vincent Vega

Postautor: HanksFan » 2006-08-22, 17:18

El Mariachi czyli Antonio Banderas jako Desperado, strasznie mi się podobał styl w jakim pozbywał się kolejnych wrogów, po prostu poezja.
fobia
Jack Sparrow

Postautor: fobia » 2006-09-28, 14:29

Najbardziej lubie Otisa z Domu 1000 Trupów. Bardzo miły pan. Szeroko uzdolniony, był artystą i bardzo lubił zabijać. Miał świetne przemuwienia np. do półżywych chilliderek tuż przed ich zabiciem.

Na drugim miejscu stawiam Wolverina z Xmena. Mój ulubiony heros z dziecięcych lat i w sumie dalej go lubie. Pamiętam jak zaczytywałem się w komiksach o nim. Nawet niedawno byłem na Xmen III.
Awatar użytkownika
Issa
Tyler Durden

Postautor: Issa » 2006-09-29, 17:28

Draco Malfoy i Lucjusz Malfoy z filmów o Harrym Potterze. Uwielbiam ich 8-) Świetnie pasują do tych postaci, grają jak trzeba, a ich minika i głos sprawiają, że nie mogę im nic zarzucić. Przez pewien czas miałam nawet obsesję na ich punkcie, ale mi przeszło.
Caligula
Vincent Vega

Postautor: Caligula » 2006-10-09, 23:12

Dusqmad pisze:Tyler Durden ("Fight Club") - bo z wszystkich wymienionych chyba najbardziej przypomina mnie pod niektórymi względami, szczególnie jeśli chodzi o filozofię.

taa, to coś nas chyba łączy.
ja wskazałbym jeszcze Patricka Batemana :-D z "American Psycho". książka to jedna z moich ulubionych lektur. film też jest odjechany, choć nieco mniej. posiada za to potężny atut w postaci Christiana Bale'a- on jest wprost wymarzony do tej roli.
ah, no i zapomniałbym o Alexie z "Clockwork Orange"- uroczym wielbicielu Ludwika Van. film Kubricka i rola McDowella to normalnie horror show.
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2006-10-10, 15:01

:arrow: John Milton (Adwokacie diabła) - bardzo charyzmatyczna postać, widać z daleka, że wzbudza szacunek, no i jeszcze ten jego demoniczny uśmiech. :-x
:arrow: Dr Mark Powell (K-Pax)- uwieżył Prot'owi no i poświęcił się jego sprawie.
:arrow: Osiołek (Shrek) - super teksty, postać która nie daje za wygraną. Ogólnie można się pośmiac.
:arrow: Nathan Muir ( Zawód: Szpieg) - dużo ryzykował, żeby pomóc przyjacielowi, jakoś przypadł mi do gustu ten bohater.
:arrow: Aaron Stampler (Lęk Pierwotny). Tu chyba nie trzeba tłumaczyć. Świetny pomysł żeby się wymigać od więzienia. I jeszcze cała końcówka. No i genialny Norton
:arrow: Chan Wing Yan (Infernal Affairs) - nie wiem czy ktos widzial ale mnie ten bohater wręcz zaczarowa :-) , praktycznie rezygnuje ze swojego życia na rzecz walki z gangami.
Gossip_Girl
Mad Max

Postautor: Gossip_Girl » 2006-10-11, 15:14

może to głupio zabrzmi, ale ja uwielbiam Gollum'a. Zafascynował mnie sposób w jaki powstała ta postać. Andy Serkis odtwarzał wszystkie ruchy byłego niegdyś hobbita. A głos Smeagol'a był komputerowo przetwarzany. Chyba każdy, kto widział WP to nie zapomni słów "my....preciousssss". A ogólnie zagubiony, słaby i zapatrzony w pierścień.
do tego dodam: Jack'a Sparrow i Ichaboda Crane'a ("Jeździec bez głowy")... dlatego, że te dwie role odgrywa J. Depp xD
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-02-17, 20:47

Ja nie będę oryginalna i moim ulubionym bohaterem jest Jack Sparrow z "Piraci z Karaibów". On jest swietny pod każdym względem - ma gadane i odjazdowo wygląda :)
Awatar użytkownika
Aquariia
Agent Smith

Postautor: Aquariia » 2007-03-09, 19:44

Jak ja mogłam zapomnieć o rolach Johnnego Depp'a
Oczywiście Jack Sparrow, George Jung (Blow), Ichabod Crane(Jeździec bez głowy). I przypomniał mi się jeszcze Andy Dufresne(Skazani na Shawshank) i Monty Brogan(25. godzina).
iskierka
Terminator

Postautor: iskierka » 2007-03-09, 22:09

Moim jest Maximus z gladiatora i porucznik Waters ze Lzy w sloncu :-D
Solar
Indiana Jones

Postautor: Solar » 2007-03-10, 13:45

Ja uwielbiam Zacka z "Poza prawem" i (jak każdy tutaj) Jacka Sparrowa ;) Każda z tych postaci była dla mnie bardzo ciekawa, świetnie zbudowana i zwyczajnie przyciągała do ekranu. To lubię :)
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-13, 22:10

Kolejność czysto przypatkowa.

Andrzej Kenig z Prawa i Pięść.

Franek Dolas z Jak ropętałem.... wspaniały Kociniak i wspaniały film.

Batman - 2 pierwsze części plus animowana seria i komiksy :) Ulubiony komiksowy bohater lubie go za to że jest człowiekiem a nie mutantem czy innym ufolem i nie ratuje świata "bo tak trzeba" walczy z bandytami z zemsty.

Diabeł z Adwokata Diabła ;)

Juda Ben Hur z filmu Ben Hur.

Max Rockatansky i to we wszystkich 3 częściach jeden z najbardziej "nietypowych i prawdziwych" bohaterów filmowych. Normalny bahater kina akcji strzela w pierwszych dziesięciu minutach filmu ale Max Rokatansky broń ładuje w 30 minucie a strzela w 50 :) Pozatym ma polskie pochodzenie ;)

John McClane (z Die Hard) prawdziwy twardziej mający poczucie humoru i rzucający wspaniałe teksty jeden z bohaterów z dzieciństwa.

Nick Parker (Ruther Hauer) z filmu Ślepa Furia jedenz moich ulubionych filmów z dzieciństwa :) poza tym jest to naprawdę dobry film mimo że na kimś kto go widzi pierwszy raz teraz nie zrobi już takiego wrażenia.

Han Solo z GW kiedy w dzieciństwie GW oglądałem to ta postać właśnie najbardziej przypadła mi do gustu bo Luka nigdy nie lubiłem.

Japońska Godzilla!!! Dlaczego? A niby jak można nie lubić Godzilli???????

Transformersy - z dzieciństwa zostało.

Kevin Chan z serii Policyjna Opowieść :) uwilbiam te filmy :)

Roger i Riggs z serii Zabójcza Broń :) wspaniałe filmy i niezapomniany duet Gibsona i Glovera :)

James Bond większość części oprócz najnowszej ale i tak Sean Connery RuLeZ

I wielu wielu innych których zapomniałem wymienić albo mi sie nie chciało lecz może jeszcze kiedyś dopisze ;)
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Postautor: Kirk » 2007-03-13, 23:06

KeniG pisze:Transformersy

Transformery suuuuper. Aż mi się łezka w oku kręci gdy sobie przypomnę ekstycujące i pełne wzruszeń chwile przed ekranem:)
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-13, 23:07

Ale tylko te stare na VHS z wypożyczalni czyli orginalne i klimatyczne :!:

A i jeszcze Lone Starr ze Spaceballs :!: ten film to wspaniała parodia Wszelkich filmów SF i to szczególnie tle dzisiejszych "debilnych i obleśnych" parodi.
Rubenos
Darth Vader

Postautor: Rubenos » 2007-03-14, 00:42

A ja pamiętam jeszcze swoisty prequel Transformerów-"Beast war". Uwielbiam tą bajkę.
KeniG
Indiana Jones

Postautor: KeniG » 2007-03-14, 00:45

I jak mogłem zapomnieć o Kani z C.K Dezerterzy :) Jedna z najlepszych komedi nakręconych w naszym kraju.
Awatar użytkownika
Kirk
Indiana Jones

Postautor: Kirk » 2007-03-14, 15:49

KeniG pisze:Ale tylko te stare na VHS z wypożyczalni czyli orginalne i klimatyczne :!:

Wiem o które Ci chodzi, co tydzień z wypożyczalni je załatwiałem:P
Hot Rot to była moja ulubiona postać:D
A tak na marginesue to swojego głosu do tej produkcji użyczył sam Orson Welles:)
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2007-03-14, 17:17

Ja do tych ulubionych bohaterów też dodam Johna McClane. Gość ma świetne gadki i niesamowity charakter: nie czuje strachu, a walka o życie swoje i innych jest dla niego tylko przednią zabawą, w której można dobrze pożartować i zabić kilku gnojków. Świetnie wcielił się w niego Willis, właśnie za tą rolę tak go lubię.
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-03-14, 20:10

Moi ulubieni bohaterowie filmowi to:
:arrow: Osioł ze Shreka - co tu dużo mówić, teksty, całokształt... wszystko :D
:arrow: Creasy z Man on fire - uwielbiam go! kiedy się mści po prostu... cud miód i orzeszki, a do tego wzruszenie jakie potrafi we mnie wywołać. To kategorycznie mój najbardziej ulubiony bohater :)
:arrow: John Keating ze "Stowarzyszenia Umarłych Poetów" - doskonale orientował się w poezji, potrafił ufać ludziom i robił to co było zgodne z jego sumieniem i co było słuszne, a nie to co mu kazano.
:arrow: Forrest Gump - udowodnił, że wszystko jest możliwe, wystarczy mieć trochę wiary we własne siły i naprawdę mocno chcieć. :) Powiało optymizmem :D A poza tym swoją prostotą i uczciwością potrafił sobie zjednać cały świat. I wierzył w najpiękniejszą rzecz na świecie - miłość :)
:arrow: Andy Dufrene ze "Skazanych na Shawshank" - uparcie dążył do celu i nie pozwolił żeby coś mogło zniszczyć jego wolę do życia :)
dante_18
Forrest Gump

Postautor: dante_18 » 2007-03-27, 18:56

Riddick!! I wszystko powinno być jasne.
Jedna z najbardziej charaktetystycznych postaci w historii kina ! :)
Zimny morderca w chwilach zagrożenia zdolny poświęcic wszystko dla swych nielicznych przyjaciół. Nie łatwo jest określić jego prawdziwą naturę i to jest własnie w tym bohaterze najciekawsze. :)
Ktoś
Indiana Jones

Postautor: Ktoś » 2007-06-11, 08:33

Może to będzie banalne ale moj nr 1 to Jack Sparrow , nie bede tu wymeniać jego zalet (ani wad) ale on ma w sobie COŚ przez duże C.
Sid z Epoki Lodowcowej - jego teksty są rozwalwjące
komisarz Ryba z Killera no coment
Hartigan z Sin City zamknięty w sobie twradziel, niezykle krzepiąca postać w mieście pełnym zwyrodnialców, sadystów, szaleńcow i.t.p
Mela0607
Agent Smith

Postautor: Mela0607 » 2007-06-22, 22:28

Ja dorzucam również Sid'a :D Wiadomo dlaczego :D (sysunia)
i John'a Constantine - dopiero teraz, ale zawsze jak chciałam go tutaj dać to zapominałam :P a wiec tak dlaczego on? Dlatego, ze podoba mi się te jego antybohaterstwo, to że niby stara się nie przejmować innymi, a jednak im pomaga, jest zdolny do wszystkiego by tylko dojść do celu i postawić na swoim, lecz także ukazuje nam, ze jest wyrozumiały i wrażliwy...
blue berry
Tyler Durden

Postautor: blue berry » 2007-06-22, 22:33

A ja dorzucam Chrisa Gardnera z "W pogoni za szczęściem", który potrafił gonić za swoim szczęściem, pamiętając jednocześnie o tym, co ważne. Chciałabym tak walczyć o marzenia jak on :) W sumie każdemu życzę takiej wiary i siły.
Awatar użytkownika
MGaździcki
Agent Smith

Postautor: MGaździcki » 2007-06-28, 07:40

DOBRZY
James Bond- najlepiej gdy grał go Roger Moore;
Franz Maurer- zimny, cyniczny policjant-morderca w stylu Humpreya Bogarta
Harry Callahan- najbardziej opanowany i nieugięty z bohaterów filmowych
Czarna Mamba- najładniejsza płatna zabójczyni w branży
Olo Halski- najbardziej pyskaty z gliniarzy w polskim kinie
Indiana Jones- przykład, że "belfer" nie musi być nudny

ŹLI:
Ernst Blofeld- najbardziej stylowy wróg Bonda
Wielki Elektronik- mój kultowy zły od czasów dzieciństwa do dziś
Gross- najlepszy gangster w polskim kinie
Serpentor- najbardziej pomysłowo stworzony cesarz w historii kina
Starscream- fantastyczny głos Chrisa Latty
HAL 9000- aksamitny głos komputera-zabójcy

I można by jeszcze dłuuuuugo wymieniać...

Wróć do „Plebiscyty”