Ulubiona postać

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
Morgoth
Nosferatu

Ulubiona postać

Postautor: Morgoth » 2009-02-05, 15:45

Nie robię ankiety, bo ... wiadomo, każdy lubi kogo innego i poczułby się źle, gdyby jego/j wybranka nie było na liście ;) Więc odpowiadamy słownie :D Kto i dlaczego jest twoją ulubioną postacią w tym serialu? Jakie jego cechy, bądź zachowania wpłynęły na twoją decyzję?

Moja ulubiona postać w tym serialu to John Locke. Znamy go od samego początku serialu i od samego początku mogliśmy obserwować jego poczynania. Na początku cały czas nas zaskakiwał co nóż nowymi rzeczami, zaczynając od swojej kolekcji noży, na Jacobie kończąc. W pierwszej serii robił największe wrażenie, z czasem zaczynał być wypychany przez inne wspaniałe postacie (Henry Gale, Mr. Eko). Najbardziej podobał mi się odcinek The Moth, w którym to Locke w wspaniały sposób wyleczył Charliego z jego głodu heroinowego. Dokonał tego w niezwykły sposób. Dalej John stał się postacią mistyczną, człowiekiem wiary, wciąż oczekiwał na znaki, które mogłyby mu pomóc w otworzeniu włazu. Niezwykłe okazywały się też jego zachowania względem budzącego przerażenie potwora. Podczas gdy inni uciekali, on stawał przed nadchodzącym przeciwnikiem. W odcinku finałowym, gdy potwór zaciągał go do dołu... zastanawiam się dlaczego chciał tam zlecieć... Aż tak uwierzył Wyspie?
W drugim sezonie jego celem było wciskanie przycisku i pilnowanie porządku w bunkrze... jakby nie patrzeć w tym sezonie podziw do tej postaci zaczął zanikać. A wrócił dopiero w drugiej części sezonu. Wspaniały udział miał w odcinkach Lockdown i "?", które to były najlepszymi, jak dla mnie, odcinkami tego sezonu.
W trzecim sezonie... zaczął się zachowywać jak Jack... biegał po dżungli z taką i inną bronią... Odcinek 3x03 - Further Instructions... jeszcze trzymał Locke'owy poziom... ale dalej... działo się już tylko gorzej. Ten spadek wartości zakończył się wraz z przyłączeniem się Locke'a do grupy innych. Tam... był kimś ważnym. W 3x20 poczuł się jak dla mnie zbyt pewnie lejąc Bakunina do nieprzytomności... Ale... historyjka z Jacobem... pobiła wszystkie inne. Później, po tym jak oberwał od Bena... zobaczył Walta... wiadomym jest że była to jakaś zjawa... może nawet zmiennokształtny (potwór). Wtedy można było być pewnym że Wyspa nadal ma na niego oko. W czwartym sezonie mieliśmy tego dowód: pocisk Bena przeleciał przez miejsce, gdzie kiedyś była jego nerka... A dalej... czwarty sezon był klęską tej postaci... bawił się w szeryfa baraków w dość głupi sposób... Świetność tej postaci wróciła wraz z odcinkiem 4x11 - Cabin Fever, w którym rozmawiał z Christianem. Jego dalsza wycieczka do Orchidei była w miarę ciekawa. Epizod z wnętrza Orchidei... raczej skupiał się na Benie, więc ciężko tu szukać jakiegoś fenomenu. Za to sezon piąty... to już arcydzieło, wszystkie te przeloty w czasie, skupiają się głównie na nim i na Faradayu (zastanawiałem się czy przypadkiem on nie jest moim ulubionym bohaterem... ale jednak... za krótko się znamy... To tak jak oświadczyć się dziewczynie poznanej na wycieczce :D) W piątym sezonie szaleje jako przyszły "Zbawca" rozbitków... i to jest wspaniałe
Adamox11
Agent Smith

Re: Ulubiona postać

Postautor: Adamox11 » 2009-02-05, 15:48

Moja ulubiona postacia jest Sawyer. Na poczatku byl troche taki odosobniony , niemily i wogole ale potem zaczal sie zmieniac i mimo ze dalej obrazal innych to juz tak naprawde w glebi serca byl dobry (dziwnie to zabrzmialo :-o ). Przykladem jest np. jak poszedl z Jackiem do Orchidei albo jak wyskoczyl z samolotu dla dobra innych ale to tylko nieliczne przyklady. No i oczywiscie dobijaja mnie jego teksty :) Szczegolnie wyzwiska do Miles i Hurley'a (Lawino :mrgreen: ). Ogolnie rzecz biorac tworzy to fajna postac.

edit: Morgoth , czegos tu nierozumiem , wiecznie masz avki itd. z Faradayem a tu okazuje sie ulubiona postacia John Locke ?
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-02-05, 16:13

Też się sobie dziwię :D Ale jednak... jak już wspominałem... Faraday, ogólnie jest świetnym człowiekiem, ale... jako bohater zagubionych... wyższe miejsce zajmował u mnie Locke
A avatary... to między innymi upodobanie graficzne i fakt że Daniel jest... bardziej... fotogeniczny? :D
Awatar użytkownika
lost003
Tyler Durden

Postautor: lost003 » 2009-02-05, 16:35

A moja ulubiona postacia jest Benjamin Linus (fajnie brzmi jego nazwisko :-P ) na poczatku to John Locke byl ta najlepsza postacia pozniej dopiero nadeszly czasy Bena lubie go chocby za to ze umie zrobic tak ze np ktos cos zrobi i mysli ze podjal decyzje a tak wcale nie jest bo ta decyzja zostala podjeta przez Bena albo czasem jak sie cos stanie to robi takie wylupiaste oczy jak te :shock: (no moze troche przesadzilem) wszystko prawie odbiera na spokojnie no moze z wyjatkiem smierci swojej corki w 2 sezonie podawal sie jako Henry Gale klamal az do konca dopiero pozniej okazalo sie ze klamie madry i bardzo dobry manipulator wedlug mnie to on wcale nie jest taki zły chociaz w trzecim sezonie jak sie wkurzyl i pobil Sawyera w tej klatce to pomyslalem:ale z niego idiota zas w czwartym sezonie to juz calkiem go polubialem ten jego akcent wtedy juz mu uwierzylem w kazde jego slowo jak mieli przeniesc wyspe to mnie sie zdaje ze on juz to zaplanowal ze to on sie wydostanie z wyspy i przewidzial to ze Oceanic Six beda musieli wrocic na wyspe KONIEC :-D

[ Komentarz dodany przez: Morgoth: 2009-02-05, 18:21 ]
Interpunkcja ;) ~ Morgoth
Nosek ;o)
Tyler Durden

Postautor: Nosek ;o) » 2009-02-05, 18:23

lost003, polecam i prosze o uzywanie znakow interpunkcyjnych :P

Tez najbardziej lubie Bena (jak widac :D ) i udowodnie to jednym zdaniem:
He always has a plan :D :D
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2009-02-05, 18:29

Nikogo nie zdziwi jak powiem - Sawyer :) Myślę, że ta osoba chyba najbardziej zmieniała się przez wszystkie sezony ze wszystkich postaci. Począwszy od wrogo nastawionego do wszystkich samotnika a skończywszy jak narazie na facecie, który ma w sobie wielki pokład uczuć :) Uwielbiam też jego uszczypliwe uwagi ^^ nie ma co, dodają smaczku do jego i tak już ciekawej postaci.
lost000
Forrest Gump

Postautor: lost000 » 2009-02-07, 16:53

Jack Shepherd :mrgreen:

[ Komentarz dodany przez: Morgoth: 2009-02-07, 17:07 ]
Może rozwiniesz nieco swoją wypowiedź? Uzasadnij, dlaczego właśnie on? ~ Morgoth
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Postautor: B... » 2009-02-07, 18:03

ciężkie pytanie do rozgryzienia... :roll:
Zasadniczo mam dwa typy: Sawyer oraz Ben.
Pierwszy był bliski memu sercu^^ od samego początku serialu...głównie ze powodu jego atrybutów zewnętrznych. Z czasem fascynował mnie nie tylko już wyglądem, ale swoją ogólną postawą, począwszy od niepokornego samotnika do, jak się okazało, bohatera o bardzo złożonej naturze uczuciowej. Każda scena, w jakiej występuje, zapada w pamięć. W każdej zostawia po sobie ten specyficzny slad, dzięki niewybrednym, naładowanymi ironią i czasem sarkazmem kwestii. Serial bez tego boahera znacznie straciłby na swej wartości.
Jesli chodzi z kolei o Bena to nie potrafię, jak wyżej opisać powodów, dla których ta postać została przeze mnie wyróżniona. Od kiedy tylko się pojawił przykuł moją uwagę ( i to nie wyglądem :lol: ) i mimo, ze towarzyszy nam od 2 sezonu to jednak nadal jest dla mnie zagadką, która intryguje i nie daje spokoju...
Hmmmm...nie potrafię wskazać jednej postaci, zabijcie mnie, ale nie potrafię wybrać spośród tych dwóch panów :-D
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Postautor: Cate13 » 2009-02-08, 16:24

u mnie też nie będzie niespodzianka jak powiem, że Sawyer :-D tak jak B najpierw zwróciłam uwagę na atrybuty zewnętrzne :-P ale już po kilku odcinkach się zakochałam :-D podoba mi się taki typ charakteru, jego styl i oczywiście sarkastyczny humor :-D i jest cholernie męski :-P
a z kobiecych postaci chyba najbardziej polubiłam Juliet - z racji tego, że zaczęłam oglądać od 3sezonu ;-) jest inteligentna, ma silną osobowość, wie czego chce, jest zdecydowana i atrakcyjna :-) no i ma podobne poczucie humoru jak James :-D
Awatar użytkownika
Micros
Indiana Jones

Postautor: Micros » 2009-02-14, 02:03

Ja nie mam mojej ulubionej postacie, bo praktycznie każda jest inna, wyjątkowa i u każdej podoba mi się coś innego.

Mam jednak kilka postaci które wydają mi się najciekawsze: Desmond, Sawyer, Faraday i Ben.

Desmond - chyba jedna z lepszych postaci z całego serialu, bardzo fajnie "wkręcił" się w serial, a wątki w których brał udział, typu przewidywanie śmierci Charlie'ego naprawdę były niesamowite. Nie mówiąc już o odcinku 4x05 "The Constant", który uważam za jeden z najlepszych z całego serialu.

Sawyer - po prostu nie można go nie lubieć, jego poczucie humoru, teksty jakimi rzuca na lewo i prawo są świetne i dlatego jest to też jedna z moich ulubionych postaci.

Faraday - kiedy tylko pojawił się w serialu od razu wydał mi się taki tajemniczy i dziwny. Pomyślałem sobie, że to może być kolejna sensacyjna postać w stylu Desmond'a i faktycznie po całym czwartym sezonie i początku piątego uważam, że Daniel jest jedną z ciekawszych osób z Zagubionych

Ben - nigdy za bardzo go nie lubiłem, bo jakoś od początku denerwowało mnie to, że jest taki sprytny i praktycznie każdą sytuację potrafi ułożyć po swojej myśli. I właśnie ostatnio zdałem sobie sprawę, że właśnie w ten sposób również Ben jest jedną z ciekawszych postaci. Ta jego mimika twarzy, spojrzenie - aktor jest po prostu genialny.

Nooo trochę się rozpisałem, ale chciałem jakoś fajnie wbić się w tą społeczność, jako, że jestem tu jak narazie nowy i mam zamiar być aktywnym członkiem tego forum ;)
Awatar użytkownika
pOld
Mad Max

Postautor: pOld » 2009-02-14, 10:39

No cóż moją ulubioną postacią jest czarny dym :D Nikt nie wie co to jest, po prostu od początku mi się spodobał :-P A tak poza tym lubie Sayida no i oczywiiście Sawyera :D
Awatar użytkownika
MrEko
Vincent Vega

Postautor: MrEko » 2009-03-09, 14:53

Moje ulubione postacie to:
- Mreko
-Sawyer
-Jin
-Look
-Czarek
-Desmond
Exlibris
Forrest Gump

Postautor: Exlibris » 2009-03-12, 18:03

Zdecydowanie Sawyer. Może choćby dlatego, że łatwo mi się z nim utożsamić. Też lubię wymyślać przezwiska ludziom. ;)

Lubię też Daniela Faradaya, Desmonda i Johna - to z kolei postacie z "haczykiem", wnoszą jakieś tajemnice, zagadki itp. ;p

A z pań niezmiennie Kate i Juliet, obie są fajne, ale tylko jedna do Sawyera pasuje. ;)
mikobro
Tyler Durden

Postautor: mikobro » 2009-03-13, 13:48

Ja nie mam w sumie swojego faworyta ale jakbym mial wybierac to z pewnościa bylby to np. sawyer - jego super poczucie humoru, Locke - nie musze chyba mówić i Faraday.
Choć do tego ostatniego nie jestem jeszce do konca przekonany. Troche za malo go znamy :)
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-08-02, 10:27

Nie żebym był rasistą ale zagłosowałem na naszych czarnoskórych Dawsonów. Lubiłem ich w miarę tylko do czasu aż Michael wpadł na pomysł zbudowania tratwy - to co się działo potem to tylko ich w moich oczach pogrążało.

11 głosów na Jacka?! Rozumiem, że można go nie lubić w porównaniu np. z Sawyerem czy Lockiem - ale na liście są jeszcze tacy jak Karl, Bernard, Goodwin... Na pewno lubicie ich bardziej niż Jacka? No z całym szacunkiem, ale :P
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-08-02, 11:05

z podanych osób najmniej lubię Karla i Goodwina, niestety przez pomyłkę oddałem tylko jeden głos który zawędrował do Karla, ale z tego co widzę i tak niczego to nie zmieni.
martynkie1989
Forrest Gump

Postautor: martynkie1989 » 2009-08-19, 12:54

moją ulubioną postacią jest Sawyer. chyba każdego śmieszą jego teksty. no i jest postacią dynamiczną, z sezonu na sezon obserwujemy zmiany jego zachowań i charakteru. z biegiem czasu staje się on wartościowym człowiekiem, potrafi walczyc dla dobra ogółu itp, itd. sami wiecie :-P :-)
julka
Forrest Gump

Postautor: julka » 2009-09-24, 19:15

a ja uwielbiam Sawyera jest wspaniałym aktorem :-D
euphorie
Vincent Vega

Postautor: euphorie » 2009-09-24, 21:02

Chyba nie bede szczegolnie orginalna jesli powiem ze:
Sawyer - za całokształt. Prawdziwy facet, męski, zdecydowany, baardzo przystojny, ironiczny ale w glebi czuly. Super postac jednym slowem.
Lock - za to ze wnosi ta "aure magii". Bez tego lost straciloby sens.
Faraday - za caly 5sezon, za jego fizyke kwantową, za to, ze mimo iz jest rozbitkiem na wyspie NOSI KRAWAT!;D

z kobiecych rol.. kiedys Kate, teraz zaczyna draznic. Wlasciwie wszystkie kobiety sa nijakie, moze poza Juliet, ktora irytowala mnie strasznie swoim brakiem mimiki i stoickim spokojem do 5sezonu. Potem siedo niej nieco przekonalam.

Reszta tez jest fajna, jak Hugo, Ben czy Said ale dla mnie wnosza juz duuuzo mniej;)
Payne
Vincent Vega

Postautor: Payne » 2009-11-01, 21:57

Moją ulubioną postacię jest Sawyer :P Najbardziej przypadł mi go gustu. nie bede sie rozpisywal dlaczego ale jest w nim duzo agresji i niewinności. :P
2 postacią jest Locke a 3 postacią Jim , Said
Adriann
Jack Sparrow

Postautor: Adriann » 2009-11-18, 21:09

Moją ulubioną postacią jest Locke,na początku niedoceniany potem stał się w końcu dowódcą "Innych" A w pierwszym sezonie wręcz zazdrościłem Boonowi takiego..w sumie to mistrza. :D
Awatar użytkownika
jazeera
Vincent Vega

Postautor: jazeera » 2010-04-08, 15:39

Postaram się nie rozpisać :roll: No więc, od drugiego sezonu kocham moją Anę-Lucię Cortez. Za co? Otóż :D Jest pewną siebie kobietą, fakt trochę brutalna, agresywna może wredna. Potrafi dbać o siebie i innych i dąży do celu. Zupełnie jak ja.. Poza tym, Ana jest śliczna, najpiękniejsza kobieta z zagubionych! Latynoska z czarnymi włosami i orzechowymi oczkami, gdybym była facetem - mój ideał. :P No ale cóż, niestety jak to w lost - przyszedł czas na zabicie kilku cudownych postaci i pan "Where is my son" zabawił się pistoletem.. :/
sonia90
Forrest Gump

Postautor: sonia90 » 2010-04-10, 18:01

Dla mnie numer 1 to Daniel Faraday- najciekawsza postać 5 sezonu
Właściwie to każdego lubię pod pewnymi względami, ale oprócz Daniela pozwolę sobie wyróżnić Desmonda, Sayid'a, Richarda i Charliego :)

Wróć do „Postacie”