Danielle Rousseau (Mira Furlan)

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
powerr
Tyler Durden

Danielle Rousseau (Mira Furlan)

Post autor: powerr » 2008-11-09, 19:42

Dane osobowe

Imię i nazwisko: Danielle Rousseau
Miejsce zamieszkania: Francja.
Zawód: Naukowiec
Aktorka: Mira Furlan

Dokładnie szesnaście lat przed katastrofą brała udział w ekspedycji naukowej, w czasie której załoga statku odebrała dziwne sygnały - ciągle powtarzające się liczby. Zmiana kursu nie okazała się dobrym pomysłem. Statek zatonął podczas sztormu, a Danielle wraz z grupą ocalałych naukowców wylądowała na wyspie. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, iż to właśnie w tym samym miejscu kilkanaście lat później dojdzie do katastrofy „Lotu 815”. Z opowiadań Francuzki wynika, że po dwóch miesiącach pobytu na nieznanym terytorium, reszta załogi zachorowała na jakąś nieuleczalną chorobę. Dlatego też Rousseau musiała zabić swoich przyjaciół. Jakiś czas później urodziła dziecko, które zabrali jej Inni. Od tej chwili pogrążona w rozpaczy kobieta chorobliwie dąży do odzyskania Alex.

[center]Obrazek [/center]

źródło: lostpedia
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Re: Danielle Rousseau (Mira Furlan)

Post autor: B... » 2008-11-15, 17:10

kobieta, która ją gra dziwnym sposobem kojarzy mi sie z żoną zmarłego M. Perepeczko, bliżej znaną jako Simona z M jak miłość xD
Yashimo
Jack Sparrow

Post autor: Yashimo » 2008-11-15, 23:13

Hahahaha!

podobna rzeczywiscie xP tylko ma mniejsze wietaco. Słyszałem że w V sezonie ma ona wystąpić jako młoda Rouso bo wyspa niby przenosi się do czasów DHARMY.
Nadare
Nosferatu

Post autor: Nadare » 2008-12-01, 21:52

No to ładnie xD czego już oni nie wymyślą :D ale ogólnie wkurzała mnie trochę ta postać i jakoś niespecjalnie odczułam jej śmierc :P jakaś taka zakręcona buszmenka latała wiecznie po dżungli sama :P
Morgoth
Nosferatu

Post autor: Morgoth » 2008-12-01, 22:09

Jej śmierć była dla mnie jak kolejna fala nad morzem...
Ale jako postać w serialu była ciekawa. Jej najlepsza chwila była w pierwszym sezonie. Gdy przychodzi do obozu rozbitków tam zamieszanie że ktoś nowy przyszedł a ta do Sayida: "Inni nadchodzą". Ta sekwencja (xD) wpłynęła bardzo pozytywnie na moją opinię na temat postaci.

Warto zauważyć że ma ona nazwisko jednego z działaczów Oświeceniowych Jana Jakuba Rousseau. Ciekawi mnie to czy scenarzysta chciał nas zatrzymać przy tym człowieku. Jeżeli ktoś chce o nim poczytać to miłej lektury :D

Kod: Zaznacz cały

http://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_Jakub_Rousseau
Nadare
Nosferatu

Post autor: Nadare » 2008-12-01, 22:10

Ogólnie większość nazwisk bohaterów to nazwiska jakichś znanych ludzi, czy to naukowców czy pisarzy
Awatar użytkownika
lost003
Tyler Durden

Post autor: lost003 » 2009-01-27, 20:43

na poczatku tajemnicza postac potem zrobilo sie troche nudno szkoda ze umarla :-/
ODPOWIEDZ