Matthew Abaddon

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
Morgoth
Nosferatu

Matthew Abaddon

Postautor: Morgoth » 2008-11-09, 10:57

W rozmowie z Hurleyem podawał się za przedstawiciela linii Oceanic. Werbował też ekipę, która miała odbyć podróż Kahaną.
W przeszłości odwiedził on John'a Locke'a, który w tym czasie odbywał rehabilitację po tym jak jego ojciec wyrzucił go przez okno. Poradził on mu żeby wyruszył do Australii na wycieczkę typu Survival z nożem w ręku, aby poznać samego siebie.
W przyszłości odwiedza Hurleya chcąc nakłonić go aby przeniósł się do bardziej komfortowej placówki psychiatrycznej. Po tym jak Hugo poprosił go o ukazanie wizytówki powiedział że zostawił ją w domu i spytał: "Czy oni nadal żyją". Gdy Hugo zaczął wzywać pomoc, Abaddon natychmiast wyszedł.
Obrazek

Jak myślicie, dla kogo Matthew pracuje, czy może działa na własną rękę?
Co ma wspólnego z Widmorem, którego wyprawę organizował?
Czy wiedział o tym że Locke dostanie się na Wyspę podczas lotu powrotnego z Australii?

Osobiście uważam że Matthew jest członkiem jakiejś tajnej organizacji której "króluje" Widmore, organizacji działającej za zasłoną jakiejś firmy np. Widmore's Corporation, co umożliwia im zorganizowane i opłacone działanie mające na celu namierzenie i przejęcie Wyspy.
powerr
Tyler Durden

Re: Matthew Abaddon

Postautor: powerr » 2008-11-09, 12:36

Możliwe że Matthew jest członkiem jakiejś tajnej organizacji, ale mi się jednak wydaje że jest on po prostu prawą ręką Charlesa Widmorea, który ma pozostać w ukryciu (ma się nie rzucać w oczy)
A co do zadania jakie ma Matthew Abandon to niewątpliwie zgadzam się z Morgothem, ma on zlokalizować i przejąć kontrole nad wyspą :!:
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-11-09, 21:03

wg mnie przy tej postaci wystepuje maly paradoks...
1. organizowal wyprawe ktora miala znalesc Bena i zabic wszystkich na wyspie. czyli mozna rozumiec ze nie obchodzil go los rozbitkow
2. naklanial John'a do wyjazdu. czyli wiedzial ze samolot sie rozbije a Locke wyjaduje na Wyspie. pozniej sie okazalo ze stal sie on jedna z wazniejszyhc postaci i pomogl ludziom na Wyspie...
Yashimo
Jack Sparrow

Postautor: Yashimo » 2008-11-09, 21:20

Być może John Lock jest częścią wielkiego projektu DHARMA(tak jak mówiła jego matka), ten czarnuch pomagał w wyprawie na wyspę aby pozbyć się Bena i tym samym Lock miał zająć jego miejsce.
fourth
Tyler Durden

Postautor: fourth » 2009-02-14, 13:48

Mnie ogólnie interesuje postać M. Abaddon. Już po usłyszeniu pierwszy raz jego nazwiska zaczęło mnie zastanawiać kim on jest. Sprawdźcie kim był Abaddon w biblii.
Awatar użytkownika
Micros
Indiana Jones

Postautor: Micros » 2009-02-14, 16:50

Ja także nie raz się nad tym zastanawiałem, ale jakoś nie potrafię dojść do jakiegoś sensownego wniosku, czy odpowiedzi na pytanie "who the hell is he?". Domyślam się tylko, że nie jest typem osoby, która bezinteresownie pomaga biednym rozbitkom z lotu Oceanic 815 :P
Awatar użytkownika
pOld
Mad Max

Postautor: pOld » 2009-02-14, 17:47

Ja sądzę że moze jakoś pracuje dla Richarda czy Jacoba :D Jest dosyć tajemniczą osobą i również uważam że wiedział że będzie katastrofa, więc dlatego nakłonij locka żeby poleciał, a następnie pomógł Jacobowi. Jacob wkońcu powiedział mu w chatce "pomóż mi".
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-02-14, 18:45

Najbardziej ciekawi mnie to co będzie związane z nim i z Lockiem. Pamiętamy jego słowa "Gdy następnym razem się spotkamy, będziesz mi coś winien". Domyślam się że moją ciekawość zaspokoi odcinek Life and death of Jeremy Bentham ^^.
Awatar użytkownika
Micros
Indiana Jones

Postautor: Micros » 2009-02-14, 18:51

Faktycznie, dobrze, że o tym przypomniałeś :D Wogóle ten odcinek to coś czuję będzie niesamowity, na te odpowiedzi czekam już od dawna, a życie Jeremy'ego Bentham'a na pewno było baaardzo ciekawe.. Tylko ciekawe co ze śmiercią ^^
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-02-14, 18:58

Podobno popełnił samobójstwo... czuję akcję ... Locke siedzi sobie gdzieś w pomieszczeniu... ale nie sam, bo właśnie z Abaddonem, który okaże się... przewodnikiem Locke'a. Tylko należy się zastanowić, po czyjej on jest stronie. Czy po Widmore'a, czy po Bena. Bardziej bym się skłaniał do opcji że jest z Widmorem... w końcu organizował jego wyprawę badawczą (Faraday, Miles itp.). Ale jak wiemy ludzie się zmieniają... z resztą są tzw. agenci, czy szpiedzy, jak kto woli :D
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-04-07, 17:33

A zdałoby się, że Abbadon to taka ważna postać. A tu pyk jeden odcinek z nim i go nie ma.

Wróć do „Postacie”