Powiązania

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
Serek
Indiana Jones

Powiązania

Post autor: Serek » 2008-03-29, 21:05

Nie znalazłem podobnego tematu więc piszę tu ;-)

jakie zauważyliście powiązania między postaciami???

mnie chyba najbardziej zaskoczyło , to że Jack i Desmond się spotkali...
Morgoth
Nosferatu

Re: Powiązania

Post autor: Morgoth » 2008-03-29, 22:12

najlepsze powiązanie jak na mój guyst to Jack i Claire ^^ są rodzeństwem i nawet o tym nie wiedzą :D I jeszcze Kate i Sayid (poprzez Sama Austena xD, tam teZ byl Kelvin wiec slabo xD)
Lady S.
Jack Sparrow

Post autor: Lady S. » 2008-03-30, 15:34

co do powiązań, to kiedyś ...chyba p 2 sezonie była taka cała mapka z powiązaniami...ale teraz chyba znacznie się powiększyła. Dla mnie też największym szokiem było Claire & Jack xD
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Post autor: Dusqmad » 2008-03-30, 18:38

- Sawyer dostał drzwiami od ojca Jacka, gdy ten siedział w samochodzie z Aną Lucią.
- Sawyer był na komisariacie gdy Boone składał oskarżenie.

Więcej opisałem w komentarzach do odcinków, jakiś wykaz powinien być też w sieci, ale trzeba umieć go odnaleźć...
Serek
Indiana Jones

Post autor: Serek » 2008-04-01, 19:17

albo Hugo i Libby w szpitalu...

to nie wiem czy pisać tu... ?
niunia
Indiana Jones

Post autor: niunia » 2008-04-07, 08:42

Powiązania bohaterów.

Jack Shepherd:

Jin
Przed wejściem na pokład samolotu, Jin czeka cierpliwie w kolejce za Jackiem, który sprzecza się z obsługa lotniska i chce zabrać trumnę swojego ojca na pokład.
(White Rabbit)
Obrazek

Ana Lucia:
Często tu zaglądasz? Przed wejściem na pokład Jack i Ana Lucia spotykają się w barze na lotnisku. Jak się później dowiadujemy Jack nie jest jedynym Shephard'em z którym Lucia dzieli drinka…
(Exodus, Part 1)

Shannon:
Adam Rutherford i Sarah trafiają do szpitala po strasznym wypadku. Jack ratuje Sarah, kobietę, która w późniejszym czasie zostaje jego żoną. Adam umiera, osierocając swoją córkę… Shannon Rutherford
(Man Of Science, Man of Faith), (Abandoned)

Desmond:
Do zobaczenia w innym życiu, rzeczywiście… Desmond podczas biegania po schodkach na stadionie (w ten sposób przygotowywał się do rejsu łodzią dookoła świata) spotkał młodego lekarza – Jacka Shepharda
(Man Of Science, Man of Faith)

Claire:

Mr. Eko:
Richard Malkin, jasnowidz, który przekonał Claire do wyjazdu do Kaliforni, jest ojcem młodej kobiety, którą odwiedza ksiądz o imieniu Eko.

Eko:

Libby-
Pan Eko i Charlotte Malkin kłócą się głośno na lotnisku. Zaniepokojony przechodzień(Libby) pyta, czy wszystko jest w porządku.
Obrazek

Libby:

Hurley:
Wiem, że gdzieś już Cię widziałem… Hugo i Libby byli pacjentami tej samej placówki psychiatrycznej Santa Rosa Mental Health Institute.
(Dave)
Obrazek

Desmond:
Łódź, którą Desmond używa do rejsu dookoła świata ( przez którą zostaje uwięziony na wyspie) dostaje w prezencie od Libby.
(Live Together, Die Alone)

Desmond:

Charlie:
Po nieudanej próbie proszenia ojca Peny o rękę córki, Desmond spotyka Charliego który grając na gitarze zarabia na życie.
(Flashes Before Your Eyes)

Jack:
Do zobaczenia w innym życiu, rzeczywiście… Desmond podczas biegania po schodkach na stadionie (w ten sposób przygotowywał się do rejsu łodzią dookoła świata) spotkał młodego lekarza – Jacka Shepharda
(Man Of Science, Man of Faith)

Sayid:

Kate
Jadąc w wojskowym samochodzie, oficer armii Sam Austen, pokazuje irackiemu żołnierzowi, który nazywał się Sayid, zdjęcie swojej pięknej młodej córki, Kate.
(One Of Them)

Shannon
To nie miłość od pierwszego wejrzenia. Shannon powiadamia ochronę lotniska że jakiś Arab (Sayid) zostawił swój bagaż… pomimo iż mówiła Sayid’owi że popilnuje jego torbę.
(Exodus, Part 1)

Jin
Jin, w drodze do toalety aby zmyć resztki rozlanego napoju mija Sayida, który wraca do odprawy po przesłuchaniu z powodu kawału Shannon.
(Exodus, Part 2)

Kate:

Sawyer:
Kate spotyka Cassidy, kobietę z którą Sawyer romansował i którą okradł. Kate mówi jej żeby powiadomiła o tym policje. Cassidy odmawia i mówi że ma dziecko z Sawyerem.
(Left Behind)

Sawyer:
Diane, mama Kate, kelnerka w barze, obsługuje gościa który mówi na siebie „Sawyer”
(The Long Con)

Sawyer

Boone:
...a stało to się na odludnym Australijskim posterunku policji... Sawyer musi karnie opuścić Australię, podczas gdy Boone składa skargę na chłopaka Shannon.
(Hearts and Minds)

Ana-Lucia

Jack:
Często tu zaglądasz? Przed wejściem na pokład Jack i Ana Lucia spotykają się w barze na lotnisku. Jak się później dowiadujemy Jack nie jest jedynym Shephard'em z którym Lucia dzieli drinka…
(Exodus, Part 1)

żródło: lost.gwrota.pl
Rafaqio
Indiana Jones

Post autor: Rafaqio » 2008-06-01, 10:33

Mnie najbardziej zaskoczyła wiadomość, że Jack jest bratem Claire :O
A reszta to tylko zbiegi okoliczności :P
Menvalor
Tyler Durden

Post autor: Menvalor » 2008-06-01, 11:50

Jak to mawial Locka to wszystko przeznaczenie...tak samo jak to ze tyle osob nieznajomych sobie nawzajem spotkalo sie wczesniej nawet a pozniej rozbijaja sie tym samym samolotem.
Adamox11
Agent Smith

Post autor: Adamox11 » 2008-06-02, 14:13

Nigdy bym sie nie spodziewal az tylu powiazan , najbardzie w oczy rzucilo mi sie
Jack & Desmond, Sawyer& Ojciec Jacka , Corka tego jasnowidza ktora odwiedza Mr Eko.
Youssef
Forrest Gump

Post autor: Youssef » 2008-07-12, 14:59

W jednym z odcinków bodajże 2 serii jest taka scenka, w której Locke zajmujący się wtedy chyba montowaniem czy też kontrolowaniem sprawności technicznej urządzeń elektrycznych, rozmawia po skończonej kontroli\,montażu z ukochaną Saida, w tym krótkim dialogu jest chyba mowa o miłości i związkach
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-02-02, 13:00

Mnie najbardziej rozwaliło to, że ojciec Locka to ten prawdziwy Sawyer, którego ten nieprawdziwy chciał zabić.
Shannon:
Adam Rutherford i Sarah trafiają do szpitala po strasznym wypadku. Jack ratuje Sarah, kobietę, która w późniejszym czasie zostaje jego żoną. Adam umiera, osierocając swoją córkę… Shannon Rutherford
(Man Of Science, Man of Faith), (Abandoned)
Nie sięgam już tak daleko pamięcią, czy Adam i Sahra byli parą czy rodzeństwem? Bo jeśli parą to znaczy, że macocha Shannon i matka Boona jest także żoną Jacka. Czyli Jack byłby ojczynem Shannon i Boona yy dziwne, to mi wiekowo nie pasuje czyli są rodzeństwem. W takim razie żona Jacka, Sarah to cioca Shannon, więc Jack jako jej mąż jest jakimś tam krewnym Shannon to już bardziej pasuje. Chyba, że Adam Rutherford jest ojcem Sarhy. Wtedy znaczyłoby to, że Shannon jest siostrą Sarhy, a Shannon dla Jacka to szwagierka.

EDIT: Oglądałem dziś ten odcinek i teraz już wiem, że wogóle nie są spokrewnieni, tylko poprostu byli dwiema osobami kierującymi osobne pojazdy, które się potem zderzyły. hehe
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-05-08, 23:16

marcinek6000 pisze:Mnie najbardziej rozwaliło to, że ojciec Locka to ten prawdziwy Sawyer, którego ten nieprawdziwy chciał zabić.
Mnie też. Ciekawe rzeczy też wyszły w 5 sezonie. Dr Chang ojcem Milesa, Eloise i Widmore rodzicami Faradaya...

Ogólnie, jeśli idzie o powiązania postaci to jest ich cała masa, niektóre naprawdę zaskakujące... Na bonus dvd w bodaj 2 albo 3 sezonie jest specjalny moduł powiązań. Badziewnie się go odczytuje, swoją drogą...

A ja to mam dla was taki temat do przemyśleń:

Matki Johna i Bena noszą to samo imię, jedynie nazwiska mają inne - ale matka Bena to już żona Rogera, mogła zmienić nazwisko... Co wy na to, że Ben i John są... braćmi?
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-05-09, 10:44

hehe , ale matka Bena zmarła przy porodzie , a matka Johna wydaje mi się, że jeszcze żyje
dobre też było ostatnie powiązanie, że Penny i Daniel to rodzeństwo
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-05-09, 11:57

marcinek6000 pisze:a matka Johna wydaje mi się, że jeszcze żyje
ajj, no tak, zapomniałem, że przyszła go odwiedzic w pierwszym sezonie. :-P Szkoda, bo to dopiero byłaby niespodzianka :mrgreen:
Penny i Daniel to rodzeństwo
Czyli lubiany przez Desmonda Daniel jest teraz jego szwagrem, a Eloise, przez którą zostawił Penny i trafił na wyspę... well, matką jego szwagra czyli też w zasadzie krewną :lol:
fourth
Tyler Durden

Post autor: fourth » 2009-05-09, 12:39

Powiązania pomiędzy niektórymi bohaterami można znaleźć na oficjalnej stronie LOST'a

Kod: Zaznacz cały

http://abc.go.com/primetime/lost/index?pn=connection
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-05-09, 14:22

fanie to zrobili, ale szkoda, że tak mało tego, daniela to tam wogóle nie ma, nie doszli tam chyba wogóle do piątego sezonu
ODPOWIEDZ