Daniel Faraday (Jeremy Davies)

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
powerr
Tyler Durden

Daniel Faraday (Jeremy Davies)

Postautor: powerr » 2008-02-17, 22:43

Dane osobowe

Imię i nazwisko: Daniel Faraday
Miejsce zamieszkania: nieznane
Aktor: Jeremy Davies

Daniel Faraday - naukowiec o niepotwierdzonym statusie zawodowym. Nie lubi być szufladkowany, lecz najbliższa jest mu fizyka. Prawdopodobnie zajmuje się paranauką.
Faraday pojawił się na początku czwartego sezonu. Wyskoczył na spadochronie z helikoptera, który prawdopodobnie wystartował ze statku. Jest członkiem ekipy poszukiwawczej, której głównym celem jest odnalezienie Bena

Na Wyspie
Wyskoczył z helikoptera i natychmiast spotkał się z Jackiem i Kate w dżungli. Rozpoznał imię Jacka z konwersacji wcześniej przeprowadzonej z Minkowskim.
W odcinku The Economist robi doświadczenie na temat różnicy czasu między wyspą a światem zewnętrznym. Ładunek z frachtowca przychodzi z opóźnieniem 31 minut i 20 sekund.

[center]Obrazek [/center]
źródło:lostpedia.com
Ostatnio zmieniony 2009-04-17, 21:55 przez powerr, łącznie zmieniany 1 raz.
shanar
Forrest Gump

Re: Daniel Faraday (Jeremy Davies)

Postautor: shanar » 2008-03-06, 16:47

Ciekawi mnie bardzo Daniel Faraday.. :) interesująca postac...
Ale bardziej zastanawia mnie... po co im Ben? jakas zemsta Dharmy albo Trzecich? ;> Albo ma byc ich szefem od zabijania a jego pracownikiem Sayid :D?
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2008-03-14, 21:39

shanar pisze:Ale bardziej zastanawia mnie... po co im Ben?

Ich celem jest Wyspa..a że Ben jest tak jakby jej szefem zatem muszą się dobrać do niego.
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-03, 18:12

powerr pisze: Ładunek z frachtowca przychodzi z opóźnieniem 31 minut i 20 sekund.

Macie tu namysli te ciala lekarza ??? XD

"ladunek z frachtowca xD "
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-06-03, 18:24

Adamox11 pisze:
powerr pisze: Ładunek z frachtowca przychodzi z opóźnieniem 31 minut i 20 sekund.

Macie tu namysli te ciala lekarza ??? XD

"ladunek z frachtowca xD "

Nie raczej o ta rakiete co wtedy leciala taka :mrgreen: Ciala lekarza?To ile cial mial ten lekarz hehe :-P
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-03, 20:48

tak wiem o co chodzi ale mi sie skojaryzlo i smiesznie to brzmi xD

Ladunek z frachtowca (cialo lekarza xD )
Youssef
Forrest Gump

Postautor: Youssef » 2008-07-12, 14:51

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale wydaje mi się że w czasie między wybuchem statku,,ratowniczego" a zniknięciem wyspy Faraday wraz z grupką rozbitków w łodzi znajdował się na otwartym oceanie mniej więcej w połowie drogi między tymi dwoma punktami. Jeżeli tak było, a nie pamiętam by udało mu się dopłynąć do a następnie ,,zginąć" na statku, to wychodzi na to ,że utknął ze swoją łodzią na otwartych wodach, nie mając gdzie ewentualnie zawrócić z rozbitkami. Poprawcie mnie proszę, jeżeli źle to zapamiętałem.
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-07-12, 16:25

Dobrze zapamietales.Mam nadzieje ,ze dobrze rozwina ten watek z Danielem teraz 8-)
Astira
Forrest Gump

Postautor: Astira » 2008-07-16, 13:32

Daniel stał się jedną z moich ulubionych postaci. Ma ciekawy charakter. Mam nadzieję, że w piątej serii bedzie go więcej, o ile oczywiście przeżyje...
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-04-17, 22:00

Naszła mnie pewna bardzo dziwna myśl związana z piątym sezonem. Mianowicie wydaje mi się że Daniel, którego ciągle oglądamy, jest z przyszłej przeszłości (czyli to czego jeszcze nie widzieliśmy, ale z czasów przeszłych - czyli to co się wydarzyło, a my tego nie widzielismy). Wydaje mi się że Daniel, gdy opuścił Wyspę coś zrobił z sobą tym przyszłym przeszłym, który miał płynąć na Wyspę i zajął jego miejsce i to ten przyszły Daniel (ten którego oglądamy) przeżył po raz drugi wszystko co wcześniej... taka beznadziejnie pomieszana sprawa... xD
artemis
Mad Max

Postautor: artemis » 2009-04-18, 00:58

Morgoth, my wiemy mniej więcej o co Ci chodzi(mówie o sobie, mając nadzieje, że nie jestem sam), ale TEN daniel - został wymyślony tzn. ja wierze w to, że twórcy od początku nie wiedzieli jak to ma wyglądać- mieli tylko zarys i pomysły, i z początkiem 3-ciego sezonu wymyślili sobie fabułe, opierając się o stare notatki. Daniel wie bardzo dużo, twórcy tego chcieli - chcieli dodać sezonów w stylu LOST, ale nie spodziewali się, że gdy 5x01-5 stanie się tak jakby spin-offem historii i kosmiczną zmianą od odcinka 5x08 to serial na tym straci. Twórcy wiedzą co kogo fani kochają, dlatego sezon jest nieco komiczny. Nie zdziwie się jak daniel okaże się mieś super pr0 info - bo tak już jest od kilkunastu odcinków, że każda nowa postać nas zaskakuje. A że twórcy od początku miksowali S-F to mają ogromne pole do popisu.

I co by nie było, uwielbiam losta xD i jest to dla mnie praktycznie idealny serial, ale powinni skupic sie naprawde - na sawyerze, kate, jacku, i innym, a nie pokazują ich przez tyle czasu, rozciągając ich wątki podobne do retrospekcyjnych na kilka odcinków.Rzeczy które retro wyjaśniła by w 5min przerabiają na pełne odcinki.

Dobra, a teraz do tematu - daniel jest spoko, lubie tą postać, aczkolwiek jest zbyt dziwn jak na losta, nie było żadnych przesłań w poprzednich seriach nt. niego. Nie było nic o tym, że Ellie ma syna, itp. Role postaci ciekawych ewolułują jak zwykle. Pamiętam s1i2 - Desa każdy lubił, Henrego, Juliet też, Libby, i Horacego - dla każdej z lubianych postaci zmieniał się scenariusz, i myśle, że tak samo będzie z danem

Ps. mam dzisiaj problemy z klawą, mam nadzieje, że zrozumiecie co miałem na myśli, pomimo moich błędów stylistycznych i ort. Oraz, ze zrozumiecie moje marne przesłanie.... ;d nie patrząc na logikę tych zdań.
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-06-23, 14:14

Dopatrzyłem się przy tej postaci małej nieścisłości naukowej, mianowicie genetycznej^^
Skoro jego rzekomi rodzice: Hawking i Widmore są jego rodzicami, a oboje mają jasne oczy to Daniel ze względów genetycznych także MUSI mieć oczy koloru jasnego, jego rodzice nie mieli genu odpowiedzialnego za ciemny kolor oczu, bo gdyby go mieli, to gen ten, będący genem dominującym doprowadzałby do powstania u jego "nosiciela" do zabarwienia tęczówki na kolor ciemny... Chyba wśród Innych byli listonosze... xD
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-06-24, 07:44

Chopie! Ty już lepiej nie szukaj dziury w całym hehe :D Może Hawking paliła w czasie ciąży i zamiast go zmutować to dostały mu się ciemniejsze oczy :D
.pasztecik.
Tyler Durden

Postautor: .pasztecik. » 2009-06-24, 10:32

Daniel nie mówi z brytyjskim akcentem, a jego rodzice tak. To też dziwne. Ale to takie małe niedociągnięcia. Chyba że jeszcze wyjdzie coś na jaw^^
SloteR
Forrest Gump

Postautor: SloteR » 2009-07-01, 16:12

Ja coś czuje, że ben jest powiązany bardziej z tą wyspą niż nam sie zdaje...
Nie wiem czy kojarzycie 5 bądz 6 odcinek 5 sezonu gdzie umierająca charllote powiedziała, że poznaje go jak mówił iż gdy jak wróci na wyspe to umrze... moim zdaniem Daniel Faraday jest kluczową postacią tak samo jak ben...
rok 1977 wyjaśni wszystko...
Beezqp
Agent Smith

Postautor: Beezqp » 2009-07-02, 00:12

SloteR pisze:Nie wiem czy kojarzycie 5 bądz 6 odcinek 5 sezonu gdzie umierająca charllote powiedziała, że poznaje go jak mówił iż gdy jak wróci na wyspe to umrze... moim zdaniem Daniel Faraday jest kluczową postacią tak samo jak ben...

Nie wiem, czy oglądałeś wszystkie odcinki 5 sezonu, ale ta scena została wyjaśniona w którymś z późniejszych... :)
SloteR
Forrest Gump

Postautor: SloteR » 2009-07-02, 12:23

właśnie skończyłem 10 odcinek 5 sezonu... może jeszcze nie doszedłem do tego odcinka :-)

Licze, że Faraday okaże sie ważną postacią...
Nie zdradzajcie ;D bo dzisiaj oglądam 11 ;p
Ostatnio zmieniony 2009-07-03, 18:16 przez SloteR, łącznie zmieniany 1 raz.
brzóska
Vincent Vega

Postautor: brzóska » 2009-07-07, 14:39

biorąc pod uwagę wszystkie 'nowe' postacie, Daniel zrobił na mnie największe wrażenie. kocham jego spojrzenie ^^
Other
Forrest Gump

Postautor: Other » 2009-07-08, 15:04

Nie lubię gościa, taki mały arogancki typek ...

Wróć do „Postacie”