Richard Alpert (Nestora Carbonella)

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
Morgoth
Nosferatu

Richard Alpert (Nestora Carbonella)

Postautor: Morgoth » 2008-02-02, 17:16

Doktora Richarda Alperta widzimy po raz pierwszy w retrospekcjach Juliet Burke jako pracownika korporacji Mittelos Bioscience prowadzącej badania nad płodnością w Portland (w stanie Oregon). Proponuje on Juliet pracę w Mittelos, ona żartując odpowiada, że mogłaby ją zaakceptować tylko wtedy, gdyby jej były mąż Edmund "wpadł pod samochód". Wkrótce Edmund ginie potrącony przez autobus. Juliet rozpoznaje jego ciało. Nieoczekiwanie Alpert zjawia się w kostnicy z Ethanem Romem odrzucając odpowiedzialność za śmierć Edmunda namawia Juliet do podjęcia pracy w Mittelos. Okazuje się jednak, że miejscem, w którym ma pracować nie jest obiecywane Portland.

Juliet przyjmuje propozycje pracy. Po trzech latach pobytu na wyspie bez kontaktu z rodziną Juliet prosi Bena o możliwość rozmowy z siostrą lub chociażby jej zobaczenia. Za pośrednictwem łącza wideo w stacji "Płomień" może przez chwile obserwować swoją siostrę i jej małego synka przebywających w "Parku Arcadia". Okazuje się, że jest tam także Richard, który obsługuję łącze.

W odcinku "The Man From Tallahassee" Alpert okazuje się być jednym z Innych. Ben Linus nakazuje mu "sprowadzić człowieka z Tallahassee", z którym ma się zobaczyć John Locke. Jest obecny przy spotkaniu Locke'a z uwięzionym mężczyzną, który okazuje się być ojcem Locke'a - Anthonym Cooperem. Po tym jak Ben nakazuje Locke'owi zabić własnego ojca, Richard tłumaczy mu, iż Ben wie, że John tego nie wykona, chce go jedynie upokorzyć na oczach Innych

Alpert twierdzi, że Ben zazdrości Locke'owi uzdrowienia i denerwują go jego pytania dotyczące przywództwa Bena nad Innymi. Mówi, że Ben traci czas zajmując sie badaniem płodności u kobiet przebywających na wyspie, podczas gdy Locke jest przykładem innego, ważniejszego oddziaływania wyspy na ludzi.

Richard sugeruje Johnowi, że Sawyer może zabić jego ojca. Twierdzi, że James ma ku temu powody. Na dowód tego podsuwa Locke'owi akta dotyczące życia Sawyera, z których wynika, że Cooper przyczynił się do śmierci rodziców Jamesa Forda.

W odcinku "The Man Behind the Curtain" wychodzi na jaw, iż Richard jest jednym z pierwotnych mieszkańców wyspy, żyjących tam jeszcze przed przybyciem pracowników Inicjatywy DHARMA. Grupa ta przez członków Inicjatywy nazywana jest Tubylcami lub Agresorami.

Z jednej z retrospekcji Bena dowiadujemy się, że był on pierwszą osobą napotkana przez niego w młodości na peryferiach obozu Inicjatywy DHARMA. Młody Benjamin zwierzył mu się, że nienawidzi życia w społeczności Inicjatywy i chciałby się z niej wyrwać. Kilka lat później, dorosły już Ben sabotuje Inicjatywę ułatwiając Tubylcom atak na baraki. Po zabiciu własnego ojca - Rogera - Ben wraca do obozowiska. Okazuje się, iż wszyscy prawdziwi pracownicy Inicjatywy DHARMA zostali zagazowani przez Alperta i jego ludzi.

Interesujący jest fakt, iż po Alpercie nie widać upływającego czasu. Zarówno w czasie rzeczywistym jak i w retrospekcjach wygląda tak samo młodo, choć jest dużo starszy od Bena.

Źródło: Wikipedia.pl
powerr
Tyler Durden

Re: Richard Alpert (Nestora Carbonella)

Postautor: powerr » 2008-02-02, 18:10

Dane osobowe

Imię i nazwisko: Dr. Richard Alpert
Miejsce zamieszkania: Miami, Baraki
Status: Żyje
Aktor: Nestor Carbonell

Dr. Richard Alpert jest jednym z Innych. Wydaje się być jednym z rdzennych mieszkańców Wyspy. W normalnym świecie przedstawia się jako doktor i członek Mittelos Bioscience. Prawdopodobnie ma dość duży szacunek wsród Innych, zdarza mu się kwestionować nawet poczynania Bena.

[center]Obrazek [/center]

Źródło: lostpedia.com
artemis
Mad Max

Postautor: artemis » 2008-06-06, 02:48

W retrospekcjach Locke'a z dzieciństwa także widać richarda który nie wygląda w ogóle młodziej, jak myślicie... o co w tym chodzi? Może to jakiś eksperyment, a moze richard przenosi sie w czasie?! Może on już nie żyje, albo jest zmaterializowaną formą czarnego dymu? Może to Jacob, albo jakiś android?
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-06-06, 13:59

artemis pisze:W retrospekcjach Locke'a z dzieciństwa także widać richarda który nie wygląda w ogóle młodziej, jak myślicie... o co w tym chodzi? Może to jakiś eksperyment, a moze richard przenosi sie w czasie?! Może on już nie żyje, albo jest zmaterializowaną formą czarnego dymu? Może to Jacob, albo jakiś android?

Koncowka mnie rozsmieszyla :lol: Androidem to on raczej nie jest xD
Mysle ,ze podrozwal pewnie w czasie przez ta maszyne ,ktora znajdowala sie w Orchidei.
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-06-06, 15:26

raczej nie mógł tego zrobić bo jak wiem kto przeniesie Wyspę nie będzie mógł na nią wrócić
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-06-06, 18:43

Serek pisze:raczej nie mógł tego zrobić bo jak wiem kto przeniesie Wyspę nie będzie mógł na nią wrócić

Mi nie chodzilo o kolo wrotek przez ktory przenosimy wyspe tylko o tzw."krypte" gdzie Ben wsadzal te metalowe przedmioty (na filmie instruktarzowym nawet byla mowa ,ze mozna sie przenosic w czasie).
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2008-06-06, 22:13

bardzo prawdopodobne, jakby nie patrzeć gościu na przestrzeni kilkudziesięciu lat nie zmienił się ani trochę... ale... przecież on był wraz z "Tubylcami" przed czystką
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-07, 10:12

Dokladnie ... mysle ze moze ma to cos wspolnego ze stacja Dharmy "THe Door"
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-06-07, 10:34

ta stacja nie istnieje
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-07, 21:38

Bardzo ciekawe tylko ze tam byla skala a nie wiadomo co jest jak sie skale Rozwali..
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-06-07, 22:18

1. the door to nazwa "wymyślona" przez fanów
2. gdy ją widzieliśmy miała służyć jako zmylenie rozbitków
3. chociaż... ten serial jest nieprzewidywalny i wszystko może się stać...
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-07, 22:20

1. Wiem
2. Skad to wiesz ? Nie wspomniano o tym w serialu ... chyba ?
3.Zgadzam sie w 100%
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2008-06-10, 07:19

1. też wiem
2 wspominal o tym Ben na początku 3 sezonu
3. Ale nie aż tak :D

Przecież ta stacja...Dharma wszystkie swoje stacje robiła w takim miejscu żeby trudno było je zobaczyć... a ta? widokówka
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-06-10, 14:11

3. po zastanowieniu uważam że ta stacja nie istnieje
Rafaqio
Indiana Jones

Postautor: Rafaqio » 2008-06-11, 15:36

Richard - jest ot postać bardzo tajemnicza i opanowana. Lubię jego nastawienie to życia wszystko odbiera ze spokojem i uśmiechem na twarzy. Aktor go grający nadaje się na tą rolę.
Nosek ;o)
Tyler Durden

Postautor: Nosek ;o) » 2008-06-11, 16:35

Rafaqio pisze:wszystko odbiera ze spokojem i uśmiechem na twarzy.
tu się nie zgadzam :D
Przykład - spatkanie z Johnem w młodości... młodości Johna oczywiście :P :D
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-13, 18:29

Nosek ;o) pisze:młodości Johna oczywiście

No a co Richard nigdy nie byl mlody ?? XD
Fakt ze sie nie starzeje zewnetrznie niewiadomo jak jest wewnetrznie...
nieno polew sobie robie ale ciekawi mnie ta jego "wieczna" mlodosc :P
.pasztecik.
Tyler Durden

Postautor: .pasztecik. » 2008-09-13, 12:01

Sama często się nad tym zastanawiam. Myślę, że najbardziej prawdopodobne jest, że Richard przenosi się w czasie (jeśli można to nazwać czymś możliwym, ale to w końcu Lost!). Chyba, że jest nieśmiertelny :arrow: sprawa z Mikhailem i bramą dźwiękową (a może opatrznie to zrozumiałam?).

Serek pisze:raczej nie mógł tego zrobić bo jak wiem kto przeniesie Wyspę nie będzie mógł na nią wrócić

Hm, coś ominąłeś. "Wehikuł czasu" to to, co rozwalił Ben w ostatnim odcinku. A rozwalił go po to, by dostać się do kołowrotka do przenoszenia wyspy. Za wehikułem, za ścianą było tak jakby zamurowane przejście, a na filmie doktorek gadał o tym że nie wolno wkładać do maszyny metalowych przedmiotów. Inaczej wiadomo, że byłoby bum. Zbieg okoliczności, czy wiedzieli o przejściu? Takie miałam odczucie, że chronią tego przejścia... Nie wiedzieliby, że tam było jak tam budowali wehikuł? A może to centrum wyspy i tam po prostu skupia się ta energia, dzięki czemu można przenosić się w czasie? Ale się zamotlałam. Ale swoje wiem, oglądałam czwarty sezon dwa razy.
Awatar użytkownika
lost003
Tyler Durden

Postautor: lost003 » 2009-02-04, 13:52

Lubie ta postac chociaz nie wszystko jeszcze o nim wiemy ale gdy zobaczylem odcinek 5x03 to pomyslalem ze on sie chyba nigdy nie starzeje
Anucha
Vincent Vega

Postautor: Anucha » 2009-04-07, 20:59

Rafaqio pisze:Richard - jest ot postać bardzo tajemnicza i opanowana. Lubię jego nastawienie to życia wszystko odbiera ze spokojem i uśmiechem na twarzy. Aktor go grający nadaje się na tą rolę.

jestem za. Coś mi się wydaje, że ma on jakieś powiązania z posągiem. a wy jak myślicie? ;-)
artemis
Mad Max

Postautor: artemis » 2009-04-10, 01:10

Mi sie raczej wydaje, że to ma powiązanie z kompasem... przecież nie bez powodu Richard dał go Johnowi, by tem mu go oddał...
karoca
Indiana Jones

Postautor: karoca » 2009-04-25, 22:43

I jeszcze potem w retrospekcji Johna, gdy jest on maly przychodzi do niego Richard i kaze wybrac "juz nie pamietam co" i on wybierze noz i Richard wyjdzie natychmiast. Nie wiem z czym to jest dokladnie powiazane.
marcinek6000
Tyler Durden

Postautor: marcinek6000 » 2009-04-25, 22:51

artemis pisze:Mi sie raczej wydaje, że to ma powiązanie z kompasem... przecież nie bez powodu Richard dał go Johnowi, by tem mu go oddał...

Rzeczywiście nie bez powodu, ale powód ten znamy. Richard dał mu kompas, aby w przeszłości Locke mógł mu go oddać. Dzięki temu Richard miał uwierzyć, że Locke naprawdę jest z przyszłości. Kompas miał go po prostu do tego przekonać.
A to co pisze Karoca jest właśnie powiązane z tym, że w przeszłości Locke powiedział Richardowi, że za 2 lata urodzi się John Locke. Richard po dwóch latach przyszedł to sprawdzić i to jest właśnie to z retrospekcji Locke'a.
zaryczka
Vincent Vega

Postautor: zaryczka » 2009-05-07, 19:06

Mistrzowska postać.. Bardzo podoba mi sie ten aktor.. Ta jego tajemniczość..

Wróć do „Postacie”