Desmond David Hume (Henry Ian Cusick)

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
powerr
Tyler Durden

Desmond David Hume (Henry Ian Cusick)

Postautor: powerr » 2008-01-29, 22:17

Dane osobowe

Imię i nazwisko: Desmond David Hume
Miejsce pochodzenia: Szkocja
Zawód: Żołnierz
Aktor: Henry Ian Cusick

Desmond był samotnym rezydentem stacji Łabędź w czasie katastrofy lotu 815. Został odkryty przez Johna Locke'a miesiąc po katastrofie, kiedy Locke, Kate, Jack i Hurley wysadzili właz. Wkrótce po tym, Desmond zdecydował się opuścić wyspę, jednak bezskutecznie.

Przed katastrofą
Desmond mieszkał w Szkocji. Był m.in. scenografem w Teatrze Królewskim im. Szekspira. Przez 6 lat spotykał się z Ruth. Tydzień przed ślubem postanowił wstąpić do klasztoru w Eddington. Po krótkim czasie odchodzi z klasztoru i poznaje Penelope Widmore, w której się zakochuje. Po dwóch latach znajomości Desmond prosi ojca Penny o jej rękę. Bez skutku jednak. Charles_Widmore uważał Desmonda za niegodnego ręki jego córki. Desmond zaciąga się do wojska a za niesubordynację trafia do wojskowego więzienia. Po opuszczeniu więzienia spotkał się z czekającym na niego ojcem Pen, Charles'em Widmorem. Okazało się, że zatrzymywał on wszystkie listy pisane do niej przez Desmonda. Nakazał mu trzymać się z daleka od córki. Desmond postanowił udowodnić swoją wartość biorąc udział w wyścigu dookoła świata sponsorowanym przez Charles'a. Podróżując łodzią przez Pacyfik, trafił na sztorm, stracił przytomność i ocknął się na wyspie.
Desmond obudził się na plaży. Zobaczył biegnącego w jego kierunku człowieka ubranego w żółty kombinezon. Wtedy stracił przytomność po raz kolejny. Odzyskał ją wewnątrz stacji Łabędź. Człowiekiem który go odnalazł był Kelvin. Powiedział mu że cały obszar na zewnątrz jest skażony i Desmond mógł zarazić się chorobą. Podał mu szczepionkę CR_4-81516-23_42 i kazał wstrzykiwać ją co 9 dni. Następnie objaśnił mu procedury panujące w bunkrze.
Przez następne 2 lata Desmond żył w bunkrze, nigdy z niego nie wychodząc. Kelvin nigdy nie zabierał go na swoje wyprawy podczas których badał wyspę. Jednak 22 września 2004 roku zauważył rozcięcie w kombinezonie swego partnera i postanowił pójść za nim. Kiedy zobaczył Kelvina zdejmującego kombinezon, zrozumiał, że przez cały czas był oszukiwany. Podążając za nim, trafił do swej łodzi, która została całkowicie odbudowana przez Kelvina. Pomiędzy mężczyznami wywiązała się bójka, w trakcie której Desmond w gniewie przez przypadek zabił partnera roztrzaskując mu głowę o skały. Zabrał kluczyk Kelvina i pobiegł do bunkra, w którym zegar właśnie skończył odliczać czas. Na liczniku pojawiły się hieroglify. Po kilku próbach jednak udało mu się wprowadzić kod. Jak później się okazało, nie wpisanie liczb na czas spowodowało katastrofę lotu 815.

[center]Obrazek [/center]

Źródło: lostpedia.com
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 15:27 przez powerr, łącznie zmieniany 1 raz.
Morgoth
Nosferatu

Re: Desmond David Hume (Henry Ian Cusick)

Postautor: Morgoth » 2008-01-30, 16:10

bardzo fajna postac :D szczególnie te jego "flashes" :D bardzo podobała mi się retrospekcja w której słyszymy zdanie: Wszechświat zawsze wszystko koryguje :D ta gościówa była jak jego matka^^ miała tą samą "moc" :P
Był osobą która bardzo dużo wniosła do serialu
Warto jeszcze wspomniec o retrospekcji w ktorej rozwala samolot z odcinka 2x24 :D
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2008-03-15, 10:48

Świetna postać :) Uwielbiam Desmonda :) Mam nadzieję, że w końcu się spotka ze swoją Penny :D
Awatar użytkownika
Dusqmad
Administrator

Postautor: Dusqmad » 2008-03-15, 19:41

Ja za Desmondem nie przepadam. Zapowiadał się ciekawie, ale bez wódki to nie ten sam człowiek. Irytuje mnie to jego wiecznie cierpiące, zatroskane spojrzenie. Gdyby nie ten akcent z powodzeniem mógłby robić za ponownie zmartwychwstałego Jezusa z tym swoim wyglądem i zdolnościami...
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-05-06, 18:29

a jak myślicie czemu trafił do więzienia WOJSKOWEGO?
w "the constant" widzieliśmy jak Desmond był w wojsku i zaczęły się te jego "problemy" "z podróżami" w przyszłość. może to miało jakiś wpływ...
Albert
Jack Sparrow

Postautor: Albert » 2008-05-08, 21:10

Desmond nie był w więzieniu ale w jednostce wojskowej. Wstąpił do niej chyba aby zapomnieć o Penny. A jego "problemy" zaczeły się jak opuścili wyspę a dokładniej gdy przelatywali przez burze
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-05-08, 21:26

Desmond zaciąga się do wojska a za niesubordynację trafia do wojskowego więzienia

Kod: Zaznacz cały

http://pl.lostpedia.com/wiki/Desmond

[ Dodano: 2008-05-08, 22:29 ]
a pisząc o "problemach" miałem na myśli te które miał podczas służby, tzn. jak sie "cofał w czasie". miało to wpływ na to co robił w jednostce.

ktos mnie rozumie??? ;-)
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2008-05-09, 15:01

no jasne ;) wszystko czytelne :D
Ciekawe jest właśnie to, jaki wpływ na Dessa miały te "wędrówki"... w ogóle pokręcony serial... :D gość cofa się w czasie i poisada świadomość z dwóch miejsc w czasie... To by w taaaki sposób musiało na niego wpłynąć... a że też wcześniej ... oj szkoda gadać... zaraz bym taki wywód zrobił że... ;))
Nosek ;o)
Tyler Durden

Postautor: Nosek ;o) » 2008-05-09, 15:09

A on już sobie przypomniał o Wyspie i naszych Rozbitkach, czy nie?? Bo potem już się zachowywał normalnie i nie wiem :P
Albert
Jack Sparrow

Postautor: Albert » 2008-05-10, 11:48

Przpomniał sobie. Powiedział zaraz po rozmowie: "Dziękuję... Sayid"
Rafaqio
Indiana Jones

Postautor: Rafaqio » 2008-06-01, 10:28

Des to spoko koleś, polubiłem go odkąd pojawił się w odcinkach. Podoba mi się jego styl bytu jak i charakter, no może wykluczając jego porywczość do niektórych spraw. Mam nadzieje, że Ben nie zabije Penny i Des będzie mógł ją odnaleźć, ewentualnie ona jego.
Menvalor
Tyler Durden

Postautor: Menvalor » 2008-06-01, 11:46

Bardzo lubie ta postac.Zawsze pomocny i dobry...chwala scenarzysta ze go nie usmiercili...i mam nadzieje ze nie zrobia tego w dalszych sezonach :-P
Adamox11
Agent Smith

Postautor: Adamox11 » 2008-06-07, 10:08

Teraz juz pewnie po tym jak odnalaz Penny nie bedzie go w filmie ...
Jezeli by tak bylo to chyba jedyna postac ktora odsuneli od filmu nie zabijajac jej...XD
Serek
Indiana Jones

Postautor: Serek » 2008-06-07, 22:13

http://pl.lostpedia.com/wiki/Sezon_5/prespoilers

Mamy się także dowiedzieć jak z Libby z flashbacków Desmonda trafiła do szpitala dla obłąkanych.

Chcemy pokazać co się stało z Desmondem w więzieniu i jak tam trafił - producenci.
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2008-12-01, 21:55

Jedna z moich ulubionych postaci :) i chyba bym się zapłakała gdyby go nie było. Hm, pokaże co się z nim działo w więzieniu? Kolejny prison break? :D hehe nie no ale chciałabym zeby pokazali nie tylko co się z nim kiedyś działo ale i aktualne wydarzenia, co robi, czy żyje z Penny itp
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2008-12-01, 22:03

Jestem pewny że on jeszcze nie zniknął z tego serialu... jakby nie patrzeć, (SPOILER z odcinka 4x09) Ben poluje na jego ukochaną. On może stać się... zły dla odbiorców, taką nieprzyjazną postacią, ponieważ może krzyżować plany Bena
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2008-12-01, 22:09

poza tym Ci ze statku poza zdjęciem Bena mieli także zdjęcie Penelope i Desmonda :P więc musi być dla nich ważny :P
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Postautor: B... » 2009-01-30, 22:31

Desmond, Desmond...
cos dziwnego w nim jest^^ jakoś od początku nie mogę go do końca 'strawić'...
ale ogladajac odcinki 5 sezonu stwierdziłam, ze skrobnę coś w tym temacie, ponieważ nie wiem skąd i dlaczego, ale jego uroda zaczęła robić na mnie wrażenie :lol: W 3 odcinku wyglądał w tych okularkach, szaliku i rozwianych włosach niczym jakiś francuski lovelas :-P hehe, wczesniej jego zewnętrznych atrybutów jakoś nie dostrzegałam...szczegolnie jak biegal po wyspie zarosniety i w tym okropnym kombinezonie xD
no ale...wnosi sporo kolorytu do odcinków, co prawda jest dla mnie takim troche symbolem 'pokreconej strony' serialu, bo własciwie od kiedy się w nim pojawił, serial zaczął sie kręcić 'wokól wlasnej osi', stajac się stopniowo coraz bardziej zamotany...Mimo wszystko mam nadzieje, ze jeszcze bede mogla go ogladac w kolejnych epizodach, bo jego wątek jest dość intrygujący :-P
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-01-30, 22:55

No, trzeba przyznać że porządnie wygląda (ha i nie ma pretekstu xD)
Charlie... jakoś mnie ten dobór nie dziwi ^^
Perfekcyjnie wyszła im scena, gdzie opowiadał dziecku o Wyspie do której płyną xD chyba wszyscy myśleli o tym samym :D
[...] It's Great Britian... :D
Coraz bardziej zaczyna mnie zastanawiać ta obietnica Bena dotycząca Penny... tu będzie dopiero walka na śmierć i życie :D
Czy było mówione że on i Lapidus muszą wrócić na Wyspę?
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2009-01-30, 23:03

Morgoth pisze:Perfekcyjnie wyszła im scena, gdzie opowiadał dziecku o Wyspie do której płyną xD chyba wszyscy myśleli o tym samym

No ja aż się zdziwiłam tłumacząc napisy, myślę sobie - co jest do cholery to oni jakimś cudem trafili na Wyspę? xD

Jeśli chodzi o Penny... mam nadzieję, że Ben się opamięta :P

Morgoth pisze:Czy było mówione że on i Lapidus muszą wrócić na Wyspę?

Hm.. nie przypominam sobie..
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Postautor: B... » 2009-01-30, 23:07

Morgoth pisze:No, trzeba przyznać że porządnie wygląda (ha i nie ma pretekstu xD)

ekhm ekhm xD
Morgoth pisze:Perfekcyjnie wyszła im scena, gdzie opowiadał dziecku o Wyspie do której płyną xD chyba wszyscy myśleli o tym samym :D

noooooooo :lol:
a potem taki zaskok nagły^^
Morgoth pisze:Czy było mówione że on i Lapidus muszą wrócić na Wyspę?

a gdzie niby? nie kojarzę czegos takiego...
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-01-30, 23:12

No właśnie ja też... czyli skoro on nie musi wracać... to to nie ma sensu... całe O6 musi wracać, nawet Locke musi wracać... a on był z nimi na tratwie i nie musi... dziiiwne...
To tak jakby ci, którzy lecieli tym lotem byli jacyś "wybrani" ... ale patrząc na gadkę Pen do Desa: Obiecaj mi że nigdy tam nie wrócisz" to wygląda na to że on tam wróci :D
Awatar użytkownika
B...
Indiana Jones

Postautor: B... » 2009-01-30, 23:20

No wlasnie tak mi sie wydaje, ze nie musi, bo nie jest w jakims sensie 'wybrany' jak rozbitkowie z lotu...ale w tym serialu nic nie jest pewne i jednoznaczne... :roll:
a że wróci to raczej nie mam jednak wątpliwości :-P
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Postautor: Cate13 » 2009-02-01, 18:24

Morgoth pisze: ale patrząc na gadkę Pen do Desa: Obiecaj mi że nigdy tam nie wrócisz" to wygląda na to że on tam wróci :D

tak samo pomyślałam, tym bardziej że odpowiedział dlaczego na Boga miałby tam wracać :mrgreen: Ciekawe jak rozegra się walka o życie Penny z Benem, chciałabym żeby z korzyścią dla Desa i Penny ale z Benem nigdy nic nie wiadomo, nie sadzę żeby Ben się opamiętał, to nie ten typ :-D co do imienia też nie byłam specjalnie zszokowana tym wyborem :mrgreen: a wygląd...hmmm...od początku mi się podobał a w 5x03 wyglądał :-P

Wróć do „Postacie”