Claire Littleton

John Locke, Jack Shephard, James "Sawyer" Ford, Hugo "Hurley" Reyes, Kate Austin, Sayid Jarrah, Charlie Pace i inni, czyli dyskusje o bohaterach serialu.
Morgoth
Nosferatu

Claire Littleton

Postautor: Morgoth » 2007-12-27, 23:43

Młoda Australijka. Mieszka wraz ze swym chłopakiem (początkującym malarzem), zachodzi z nim w ciążę. Chłopak początkowo wydaje się szczęśliwy, lecz z czasem dochodzi do wniosku, że ojcostwo w tak młodym wieku jest nie dla niego. Zostawia Claire samą sobie. Zdesperowana dziewczyna, za namową swej przyjaciółki, udaje się do wróża, ten jednak po doczytaniu jej przyszłości wydaje się poruszony i odmawia ujawnienia dziewczynie czego się dowiedział. Dopiero w czasie drugiej wizyty wyjawia to. Sprawa dotyczy jej dziecka. Według wizji dziewczyna musi sama je wychować, gdyż w przeciwnym razie, dziecko sprawi wiele problemów. To jednak koliduje z planami Claire, która planuje oddać dziecko do adopcji. Wróż przez długie tygodnie namawia dziewczynę by zmieniła zdanie, aż wreszcie sam je zmienia, twierdząc, że znalazł odpowiednie rozwiązanie. Ma to być adopcja przez wybranych przez niego, jakoby odpowiednich ludzi. Mieszkają oni w Los Angeles i tam też ma się udać ciężarna dziewczyna. Otrzymuje obietnicę otrzymania sporej sumy pieniędzy za dziecko, jedynym warunkiem jest, aby do LA odleciała już na drugi dzień, pechowym, jak się okazało, samolotem. Już na wyspie, po katastrofie Claire dochodzi do wniosku, że do podróży została nakłoniona tylko po to, aby wraz ze swym nienarodzonym dzieckiem stać się ofiarą katastrofy.

Na wyspie sympatyczna dziewczyna otoczona jest opieką. W szczególności przez zakochanego w niej Charliego. Zanim urodziła zdrowe dziecko została porwana przez "Innych", lecz udało się jej zbiec z niewoli. Synkowi nadała imię Aaron. Przyjaźniła się z Shannon.

Po urodzeniu dziecka nadal znajduje się pod troskliwą opieką Charlie'go. Gdy Aaron został porwany, rockowiec bez namysłu pobiegł go odebrać. Gdy przyniósł dziecko, Claire była pewna, że mu ufa. Mr. Eko przyniósł jej figurki Matki Boskiej wypełnione heroiną należące do Charliego. Claire bardzo się na nim zawiodła, wyrzuciła z namiotu, oraz zabroniła opiekować się dzieckiem. Jego obowiązki przejął Locke, który traktował ją jak córkę. Później, gdy Charlie przyniósł szczepionkę dla dziecka, Claire znowu mu zaufała. Widziała, jak pozbył się figurek.

Źródło: Wikipedia.pl
Ostatnio zmieniony 2008-02-04, 17:52 przez Morgoth, łącznie zmieniany 1 raz.
patus1905
Indiana Jones

Re: Claire Littleton

Postautor: patus1905 » 2007-12-28, 10:34

Claire bardzo fajna postac... tylko mam pytanko - czy tylko mi się wydawało czy ten koleś co w którejś retrospekcji co mówił że jest jej ojcem to nie był ojciec Jacka ??- czyli chyba sa rodzeństwem tylko o tym nie wiedza :-D
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2007-12-28, 11:42

to prawda ooni są w jakims sensie rodzenstwem^^ zaskoczylo mnie to :D
patus1905
Indiana Jones

Postautor: patus1905 » 2007-12-28, 13:11

już myslałma ze mi się to tylko zdawało.... a jednak dobrez pamietałam że ten kolo to ojciec Jacka.. ciekawe czy oni się o tym dowiedza :-D
niunia
Indiana Jones

Postautor: niunia » 2007-12-28, 13:17

to chyba zaplanowane było przez scenarzystów żeby później się Jack z Claire dowiedzieli na wyspie o tym..

Morgoth1993 pisze:Na wyspie sympatyczna dziewczyna otoczona jest opieką. W szczególności przez zakochanego w niej Charliego

ciekawa jestem jak ona zaraeguje na śmierć Charliego.. :(
patus1905
Indiana Jones

Postautor: patus1905 » 2007-12-28, 13:45

weź ja sobie tego nie wyobrażam... tylko żeby ten sygnet znalazła , bo to jedyne co po nim zostało
niunia
Indiana Jones

Postautor: niunia » 2007-12-28, 14:31

serce mi sie krajało jak zabaczyłam, że ona tego nie zauwazyła..
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2008-12-20, 16:20

Na podstawie sezonu czwartego i obejrzanego po tym odcinka 10 pierwszej serii... zatkało mnie... Te wszystkie widzenia i przepowiednie mówiące o tym kto ma a kto nie ma wychowywać dziecko...
Dialog z koszmaru Claire z początku 1x10 mówi sam za siebie...
Claire- Co się dzieje?
Locke- Dobrze wiesz, co się dzieje.
Claire- Nic nie rozumiem. Dlaczego...?
Locke- Byłaś za niego odpowiedzialna, ale go oddałaś, Claire... Teraz wszyscy za to płacą.

...Czyżby zapowiedź wydarzeń do sezonu piątego?
Nadare
Nosferatu

Postautor: Nadare » 2008-12-20, 16:41

Kto wie, zobaczymy co wymyślą :)
Awatar użytkownika
lost003
Tyler Durden

Postautor: lost003 » 2009-01-27, 20:35

Claire na poczatku nie robila na mnie wielkiego wrazenia dopiero po sprawie z ethanem na przełomie 3 sezonu dopiero ja polubilem
Morgoth
Nosferatu

Postautor: Morgoth » 2009-01-27, 22:18

Sprawa z Ethanem na przełomie trzeciego sezonu?... możesz mnie oświecić bo jakoś nie kojarzę co masz na myśli? ;)

Niewinna, zawsze ktoś ją miał na oku. Starała się być samodzielna... ale wiadomo, kobieta w tak zaawansowanej ciąży nie może być samodzielna. Sama też dziecka nie wychowa... każdy musi chwilę pospać (chwała Charliemu :D) Wbrew pozorom miała mocny temperament. Ale zastanawia mnie... nie wiem może coś mi się zapomniało^^ ale... dlaczego ona nic nie pamiętała gdy wróciła z niewoli Innych? I dlaczego tak... ufała Ethanowi gdy była w tej stacji medycznej?... Czy ona niczego nie pamiętała (porwanie, próba zabójstwa Charliego)?
Awatar użytkownika
Cate13
Nosferatu

Postautor: Cate13 » 2009-01-27, 23:42

pewnie nafaszerowali ja jakimiś prochami :-D ale rzeczywiście to trochę dziwne, że nic nie mogła sobie przypomnieć co się działo jak tam była. Poza tym to lubię jej postać, właśnie za to, że - mimo iż nie sprawia takiego wrażenia - jest silna psychicznie. Pewnie jeszcze ja ujrzymy w serialu - z tego co zapowiadali producenci w 6sezonie ma się częściej pojawiać.
Ciekawi mnie co się z nią stało jak poszła za swoim ojcem w dżunglę. Ojciec by jej przecież nie zabił ;-) nie widzieliśmy jej śmierci ale była w chatce Jacoba. Może w przyszłym sezonie otrzymamy odpowiedz na to pytanie :-)

Wróć do „Postacie”