Strona 1 z 1

Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2007-12-27, 23:30
autor: Morgoth
Charlie jest członkiem rockowej grupy DriveSHAFT. Jest w niej najzdolniejszym muzykiem i autorem jej repertuaru. Mimo tego to jego brat, wokalista i gitarzysta postrzegany jest za lidera zespołu. Jest to dla Charliego źródłem frustracji. Drugim powodem jest dystans do życia gwiazdora. Obyczajowe ekscesy jakich jest uczestnikiem i świadkiem odpychają ciągle religijnego młodego człowieka. W czasie spowiedzi ksiądz uświadamia mu, że w gruncie rzeczy to jest to jego wybór. To uświadamia Charliemu, że jedynym sposobem wyrwania się z zaklętego kręgu jest rozwiązanie grupy i powrót do normalnego życia. Tu napotyka na opozycję brata – Liama, ostatecznie daje się przekonać i grupa kontynuuje działalność. Charlie z przerażeniem obserwuje jak brat pogłębia się w uzależnieniu od narkotyków i ostatecznie w poczuciu własnej bezsilności sam po nie sięga. Prowadzi to do stopniowej degrengolady. Grupa przestaje funkcjonować i traci kontrakt z wytwórnią płytową. Brat Charliego ostatecznie wyswabadza się z nałogu i prowadzi przykładne życie ojca młodej rodziny zamieszkując Australii. Charlie także podejmuje próby tak wyzwolenia się z nałogu, jak i powrotu do normalnego życia. Wszystkie próby jednak kończą się klęską. Także usiłowania reaktywowania grupy, ze względu na odmowę Liama, prowadzą do niczego. Charlie postanawia zostać więc muzykiem solowym. Po spotkaniu z bratem w Australii ma zamiar udać się do LA i rozpocząć pracę nad nowym albumem. Wchodzi na pokład pechowego samolotu i rozbija się na tajemniczej wyspie.

Na wyspie Charlie wchodzi do wiodącej grupy, choć nikt poważnie go nie traktuje. Zbliża się do Claire Littleton pragnąc zostać jej partnerem, staje się jej sympatią, lecz nikim więcej. Na wyspie ciągle zażywa heroinę, którą przemycił na pokład samolotu. Z nałogu pomaga mu się wyzwolić John Locke. Jakiś czas potem, gdy wydaje się już w pełni wyleczony z nałogu, znajduje na wyspie olbrzymie zapasy narkotyku we wraku rozbitej awionetki. Narkotyki znalezione przez Charliego ukryte są w gipsowych figurkach Matki Boskiej. Od tego momentu Charlie nie rozstaje się z taką figurką, budząc powszechne zdumienie tym nagłym przypływem uczuć religijnych. Zbiega się to z okresem gdy Claire zaczyna odwzajemniać jego uczucie. Charlie zostaje zdemaskowany przez Mr. Eko, gdy ten odkrywa co kryje figurka. Choć Mr. Eko niszczy wrak samolotu z ładunkiem na pokładzie, okazuje się, że Charlie już wcześniej ukrył spory zapas narkotyku w puszczy. W jednym z ostatnich odcinków II serii serialu Charlie wyrzuca w złości wszystkie figurki do oceanu.

W trzecim sezonie jesteśmy świadkami dramatycznych wydarzeń, na pierwszy rzut oka niezwiązanych z Charliem. Jeden z grupy rozbitków – Desmond Hume, wyznaje tajemnicę Charliemu, że miewa wizje o jego śmierci. Mimo jego determinacji, nadmienia, że zatrzymanie tego procesu jest niemożliwe. Mówi, że Charlie musi zginąć. Charlie wkrótce po następnych incydentach zaczyna wierzyć Desmondowi, a ten mimo poprzednich słów, nie ma odwagi, by skazać Charliego na śmierć, lecz i tak jest skazany na porażkę.

Charlie dopływa do podwodnej stacji i wchodzi do środka, gdzie zatrzymują go dwie kobiety z grupy Innych, Greta i Bonnie. Związują go i chcą dowiedzieć się od niego jak sie tu znalazł. Z wody potajemnie wynurza się Desmond, który się kryje. Później z wody wynurza się Mikhail Bakunin i mówi Bonnie i Grecie że Ben kazał mu je zabić. Zabija Gretę i rani Bonnie a wtedy Desmond strzela do Mikhaila. Charlie chce się dowiedzieć od Bonnie jaki jest kod, a ta mu mówi i wtedy umiera. Charlie zapisuje go, lecz nie pozwala Desmondowi wejść do środka. Nawiązuje kontakt z jego dziewczyną Penelopą. Dowiaduje się że Penny nic nie wie o Naomi. Wtedy z okienku pojawia się Mikhail z granatem i wyciąga zawleczkę. Charlie żeby ratować Desmonda zamyka drzwi i zalewa go woda.

Źródło: Wikipedia.pl

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2007-12-28, 10:30
autor: patus1905
... *ryczy* tak lubiłam tą postac, myslałm że uda mu sięuniknąć tego przeznaczenia i przezyje , tworzył taką szcześliwą rodzinke z Claire i "kabaczkiem" , szkoda :-(

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2007-12-28, 15:05
autor: niunia
ah te wszystkie jego wątki z Claire i Aaronem ;( Tak jak to ujeła Patuś tworzyli piękną rodzinę. Niewiem czemu scenarzysci to nam zrobili..
Morgoth1993 pisze:Wtedy z okienku pojawia się Mikhail z granatem i wyciąga zawleczkę. Charlie żeby ratować Desmonda zamyka drzwi i zalewa go woda.
Zachowal się jak bohater.. i przed śmiercią ostrzegł, że to nie była łódź Penny.
Pamietam jak ryczałam w tym momencie.. A Mikhail'a nienwidze przez to.

cytaty z jego udziałem :

Jack: Co o nim myslisz ?
Charlie : O kim ?
Jack: O Locku ?
Charlie : To odmieniec. Ma nie równe pod sufitem.Pewnie zabił swoich kolegów, kiedy mama zapomniała zapakować mu ciasteczka.


Charlie:
"Droga mamo, wszystko w porządku. Jestem na wyspie i idą do nas Ci od czarnego dymu. Moc całusków."

Charlie: (do Jacka i Kate) Skończcie te podchody i ruszajmy w końcu.


Charlie: Zeszłej nocy miałem kontakt fizyczny z dziewczyną, której w ogóle nie znam.
Ksiądz: Rozumiem. Coś jeszcze?
Charlie: Tak. Zaraz potem miałem... kontakt z jeszcze inną dziewczyną. A zaraz potem patrzyłem, jak one miały... kontakt ze sobą.

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2008-01-01, 19:01
autor: Piotrek1230
dobrze się zachowuje wobec clair, fajne było jak popłynął do tej podwodnej stacji

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2008-01-03, 18:01
autor: patus1905
no swietny aktor i postac... nbie mogę przeboleć tegoże zginął.... tak sie poswięcił

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2008-01-03, 21:25
autor: Morgoth
choc z drugiej strony oni by wedlug mnie nie utoneli przeciez. Wydaje mi sie ze stacja napelnila by sie woda do wysokosci okna ale chyba błędnie... w kazdym razie mysle ze zdazyli by zarzucic kombinezony na siebie i by odplyneli ... ciezko powiedziec czy on dobrze zrobil

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2008-02-05, 19:41
autor: jackblack1
Poza Władcą Pierścieni nigdy wcześniej go nie widziałem. W Lost pokazał klasę, a jego poczucie humoru w trudnych sytuacjach było mistrzowskie. Ta postać była moją ulubioną i zawiodłem się kiedy utonął i nie oszukał przeznaczenia. Ciekawe jak zareaguje Claire jak się dowie o jego śmierci :(

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2008-06-01, 11:00
autor: Rafaqio
Zapewne będę jedyny który nie lubi tego bohatera no ale cóż. Trudno mi by było nawet uzasadnić mojej niechęci lubienia tej postaci... po prostu nie lubię jego stylu życia jak i jego dialogów z innymi rozbitkami. Pobił Sayida w pierwszym sezonie dlatego, że ten nie dał mu broni do obrony Claire za co mnie zniechęcił do siebie. Ogólnie rzecz biorąc NIE LUBIE GO.

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2008-06-03, 18:21
autor: Menvalor
Adamox11 pisze:
jackblack1 pisze:Poza Władcą Pierścieni nigdy

kogo gral we wladcy pierscieni bo jakos go nie kojarze ??
Gral ktoregos z Hobbitow chyba Merrego (czy jak sie to tam pisze :-P )

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2008-12-01, 21:50
autor: Nadare
no faktycznie grał Merry'ego aczkolwiek nie przykuł tą rolą mojej uwagi :P szkoda, że już nie zagra w Lostach, podobała mi się grana przez niego postać.

Re: Charlie Pace (Dominic Monaghan)

: 2010-01-30, 22:03
autor: Franio
pewne jest w 100% ze nia zagra ? najbardziej go lubiałem właśnie ...

Odpowiedź na to pytanie, na pewno znajdziesz w dziale spoilery ;)
~BenLinus