Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Teoria inna niż wszystkie

Nasze teorie dotyczące wydarzeń mających miejsce na wyspie.
wojgab
Mad Max
Posty: 58
Rejestracja: 2010-02-06, 00:27

Teoria inna niż wszystkie

Post autor: wojgab » 2010-02-14, 21:35

A co gdyby okazało się że Jacob i ten drugi przybłęda nie pochodzą z ziemi ale są kosmicznymi rozbitkami uwięzionymi na wyspie w ludzkich ciałach, a pod nią znajduje się statek kosmiczny źródło elektromagnetyzmu? Stąd długowieczność, oraz możliwość zmiany przez czarną koszulę swojej postaci w dym. Mieszanie do całej sprawy mitologii egipskiej wydaje się być zbyt patetyczne po prostu. Teoria jakoby cała historia miała nawiązywać do biblii też wydaje mi się być zbyt naciągana.
Koło czasu zostało natomiast wynalezione jako pomost czasoprzestrzenny do Tunezji, stworzone w celu ucieczki z wyspy przez czarną koszulę, a całe zamieszanie z przeskokami w czasie to błąd techniczny który finalnie uniemożliwił czarnej koszuli ową ucieczkę.

[ Dodano: 2010-02-14, 22:38 ]
Jescze jedno-samo koło czasu wygląda na prymitywne wizualnie oczywiście. Bogowie stworzyliby coś bardziej "ładnego". Dziwne jest też iż Jacob zginął od uderzenia zwykłym nożem. To dowodzi temu że jego ziemska powłoka jest śmiertelna. Natomist zdolności już nie.
Tylko dlaczego dym upatrzył sobie Locka na swojego avatara, a nie skorzystał z innych nieżyjących już postaci żeby sie w nie wcielić i zabić Jacoba? Jacob odwiedzając rozbitków powiedział do nieprzytomnego Locka-Przykro mi że padło na Ciebie. Tak jakby wiedział co się stanie, że Lock trafi na wyspę, będzie musiał umrzeć aby stać się avatarem czarnej koszuli. Chyba że wszystko już zostało zaplanowane.
Rozbitkowie się rozbiją, trafią na slad innych, ich przywódca Ben-egoista chcąc "uchronić wyspę" ( a raczej własny tyłek przed widmorem) przeniesie wyspę przez co Lock bedzie mógł ją opuścic i umrzeć. Niby wszyscy mają wrócić-nawet nieżyjący Lock. Po co? Skoro smierć to smierć. Po to zeby Czarna koszula mógł przywłaszczyć sobie jego ciało. Wszystko przez Bena tak uważam. Ben w ogóle nie był wyjątkowy. Jest tchórzliwym gosciem na tyle ignorantem że poprzez tą swoją całą inteligencję nie zauważył że jest wykorzystywany. Wszak sam Ben twierdzi że potrafi przyzywać dym - któey pomaga innym. "Pomaga" hehe. Zdziwicie się gdy okaże się że spotkany przez niego Alpert to był dym i steruje nim zaś nieświadomy Ben pograżył wszystko i wszystkich tak że plan czarnej koszuli się udał.
Ostatnio zmieniony 2010-02-15, 07:02 przez wojgab, łącznie zmieniany 1 raz.
GoHome
Mad Max
Posty: 52
Rejestracja: 2009-07-06, 14:04

Re: Teoria inna niż wszystkie

Post autor: GoHome » 2010-02-15, 18:54

Mongolska teoria i pewnie się nie sprawdzi. Zakładając, że jednak będzie jest to prawda, to naprawdę zawiodę się na ekipie LOST'a.
wojgab
Mad Max
Posty: 58
Rejestracja: 2010-02-06, 00:27

Re: Teoria inna niż wszystkie

Post autor: wojgab » 2010-02-16, 00:04

Pisałem że inna. Hehehehe. Trochę naciągana. A może jest on strażnikiem dymu? A Ty jak sądzisz?
ODPOWIEDZ