Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Czarny Vs Jacob

Nasze teorie dotyczące wydarzeń mających miejsce na wyspie.
adi_power
Forrest Gump

Czarny Vs Jacob

Post autor: adi_power » 2009-05-17, 20:00

Fundamentalne pytanie skupmy by rozwikłać rozmowę między tymi dwoma bohaterami może dojdziemy do czegoś

wezmę ją z posta Beezqp:
- I take it you're here because of the ship. / Zgaduję, że jesteś tu ze względu na statek.
J: I am. / Tak.
- How did they find the island? / Jak znaleźli wyspę?
J: You'll have to ask them when they get here. / Musisz ich spytać jak tu dotrą.
- I don't have to ask. You brought them here. Still trying to prove me wrong, aren't you? / Nie muszę pytać. Ty ich sprowadziłeś. Ciągle chcesz udowodnić, że się mylę, prawda?
J: You are wrong. / Mylisz się.
- Am i? They come, they fight, they destroy, they corrupt. It always ends the same. / Tak? Przybywają tu, walczą, niszczą, przegrywają. Zawsze się kończy tak samo.
J: It only ends once. Anything that happens before that is just progress. / Kończy się tylko raz. Wszystko co dzieje się wcześniej jest postępem.
- Do you have any idea how badly i wanna kill you? / Czy zdajesz sobie sprawę, jak bardzo chcę cię zabić?
J: Yes. / Tak.
- One of these days, sooner or later... I'm going to find a loophole, my friend. / Jednego z tych dni, prędzej czy później, znajdę lukę, przyjacielu.
J: Well, when you do, i'll be right here. / Gdy znajdziesz, będę tu czekał.

JA zacznę Czarny :
-utożsamiany z czarnym dymem potem z Lockiem , w końcu zabija poprzez Bena Jacoba
-czemu jacob udowadnia mu sprowadzając ludzi że się myli
JAcob:
-pośrednio ma udział w sprowadzaniu oceanic na wyspę
- przywódca innych??
-związany jest z Tawret w końcu mieszka w jej posągu
Beezqp
Agent Smith

Re: Czarny Vs Jacob

Post autor: Beezqp » 2009-05-17, 20:15

Na pewno już same koszulki w jakich występują mają znaczenie symboliczne. Pamiętny cytat Locke'a z pierwszego sezonu: "Two players, two sides. One is white, one is black."

Że "czarny" utożsamiany jest z czarnym dymem... Hm, oboje przybierają różne formy. Ale przeanalizujmy postać dymu - zabija np. ekipę Russeau [a sam na początku wypomina Jacobowi, że wszyscy przybyli na wyspę giną], atakuje wynajętych przez Widmore'a najemników, ale oszczędza np. Mr. Eko, oszczędza Bena... Jak to uzasadnić, żeby było logicznie?
Dlaczego jego widzieli wszyscy a Jacoba nikt?

No i istnienie białego dymu, dla wielu oczywiste, dla mnie... nie jest. Nie wiem, dlaczego, ale nie pasuje mi ta koncepcja...

A na temat samej rozmowy nie chcę nawet próbować teoretyzować, jak dla mnie to jedna, wielka zagadka.
kuliesencial
Forrest Gump

Post autor: kuliesencial » 2009-05-18, 21:25

Może czarny i jacob odgrywają taką rolę na wyspie, obaj w jakimś stopniu rządzą, ale black jest bardziej 'zły', dlatego to jacob dla richarda i innych jest przywódcą :?: skoro czarny jako dym zabija, wybiera w ten sposób ludzi, którzy według niego są godni być na wyspie.
Możliwe też (według mnie), że jeśli czarny zabił jacoba przejmie on całą władzę nad wyspą.
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-19, 17:15

Ciekawi mnie to, czy Inni wogóle wiedzą o Czarnym i czy Richard kiedy Ilana pokazała mu zwłoki Locka zorientował się o co chodzi. Tu już poruszę trochę inny wątek, mianowicie po co Inni znaleźli się na wyspie, wiemy, że część była sprowadzona [sam Ben w którymś momencie powiedział, że to on ich tam sprowadził], ale musieli być jacyś pierwsi Inni, może znaleźli się tam po to, żeby chronić Jacoba, wyspy, czy coś w tym stylu? Czarny uważa, że to on ich prowadza na wyspę..
Ricardus
Indiana Jones

Post autor: Ricardus » 2009-05-20, 08:42

Myślę, że teraz będzie walka pomiędzy czarnym (w postaci fałszywego Locka), a całą resztą wyspy. Kandydatem (którym miał być Lapidus) tak myślę że ma być jakieś kolejne wcielenie Jacoba. Czarny miał różne wcielenia i może tak samo będzie w przypadku Jacoba. :?:
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-20, 18:56

Zauważcie, że kiedy rozbiła się pierwszy samolot [Oceanic], to Inni przysłali swoich wysłanników aby sprawdzili rozbitków. Może Ilana wiedziała/podejrzewała, że w ich wypadku może być tak samo i zadając Lapidusowi pytanie o posąg, chciała go sprawdzić, czy to aby nie któryś z Innych, bo wtedy miała by zaoszczędzony kawał drogi z ciałem Locka. Myślę, że to bardzo prawdopodobna teoria, a co do jakiejkolwiek innej roli pilota nie możemy być pewni niczego ;)
Ale gdybym osobiście miała wskazać jakiegoś następcę Jacoba, to byłby to Locke [z tym że już nie żyje], może Walt albo Richard, bo to chyba trzy najbardziej tajemnicze postacie na wyspie, ewentualnie Aaron, bo niewiele o nim wiemy z racji tego że jest dzieckiem, może ma w sobie coś niezwykłego, pozatym urodził się na wyspie.
kuliesencial
Forrest Gump

Post autor: kuliesencial » 2009-05-20, 19:58

a może Jacob "ożyje" :?: :mrgreen: w sumie mało o nim wiemy więc nie wiadomo :-P
MKcafe
Mad Max

Post autor: MKcafe » 2009-05-21, 08:45

Wyobraźcie sobie jakie były by jaja, gdyby Jacob zmarł tylko w sensie fizycznym, a jego dusza wstąpiła by w martwe ciało Locka. Przy tym Czarny miałby dalej postać Locka i wyszło by na to, że dwóch Johnów by się żarło między sobą :-D W sumie to aż takie głupie by nie było, np. miało by swoje odzwierciedlenie w tej odwiecznej grze Locka w Backgammon, albo wyjaśniło by dlaczego w śnie Claire miał zamiast oczu czarny i biały kamień :-D
adi_power
Forrest Gump

Post autor: adi_power » 2009-05-30, 10:46

MKcafe pisze:Ciekawi mnie to, czy Inni wogóle wiedzą o Czarnym i czy Richard kiedy Ilana pokazała mu zwłoki Locka zorientował się o co chodzi. Tu już poruszę trochę inny wątek, mianowicie po co Inni znaleźli się na wyspie, wiemy, że część była sprowadzona [sam Ben w którymś momencie powiedział, że to on ich tam sprowadził], ale musieli być jacyś pierwsi Inni, może znaleźli się tam po to, żeby chronić Jacoba, wyspy, czy coś w tym stylu? Czarny uważa, że to on ich prowadza na wyspę..
Wydaje mi się że nie do końca W tej pierwszej rozmowie Czarny mówi do jacoba że "ty ich sprowadziłeś" o black rock "dalej starasz sie mi pokazać że się mylę" to fakt ze jacob sprowadza ludzi na wyspę może tylko tych najeźdzców w sensie nie innych
zguba
Jack Sparrow

Post autor: zguba » 2009-08-22, 11:36

tak sadzac po wygladzie to czarny jest satszy od Jackoba tak samo jak Walt do Arona czy nie nasuwa wam sie jakas mysl kto moze byc nastepca tych dwóch
Awatar użytkownika
Bziuwka
Jack Sparrow

Post autor: Bziuwka » 2009-08-23, 22:32

Zdecydowanie nic się nie nasuwa. Naciągana teoria moim zdaniem.
Beezqp
Agent Smith

Post autor: Beezqp » 2009-08-23, 22:53

Ja tam uważam, że Walt i Aaron na pewno odegrają jakąś ważną rolę, może Ji Yeon także.
Awatar użytkownika
Bziuwka
Jack Sparrow

Post autor: Bziuwka » 2009-08-24, 21:41

A ja uważam, że dzieci były tylko ,,elementem pikanterii'' w całym tym zamieszaniu. Aron został na lądzie więc jak ma się niby ponownie znaleźć na wyspie, tak samo Wolt, Ji Yeon? Wolt był ważny bo moim zdaniem ma jakieś moce, ale najwyraźniej nie aż tak bardzo, skoro go wypuścili i jakoś nie starali się go zatrzymać. Jak by nie było tamci wrócili po Michaela aby był szpiegiem na statku a Wolta zostawili w spokoju. I na pewno wiedzą, że San też ma dziecko i nikt jej go nie chciał wykraść, chociaż wiemy, że tamci spokojnie mogą przemieszczać się miedzy lądem a wyspą.
Ta teoria mi kompletnie i racjonalnie nie pasuje. Już bardziej jestem w stanie uwierzyć, że to Lock i Jack mają być nowym ,,czarnym i Jackobem'' niżeli te dzieci. Ale mogę się mylić oczywiści.
raczej1980
Forrest Gump

Post autor: raczej1980 » 2009-12-16, 11:56

tak sobie oglądam od początku ( po raz kolejny:) ) wszystkie sezony i w drugiej cześci pilota serialu jak Lock tłumaczy zasady gry Waltowi na plaży mowi cos takiego" są dwie strony - jedna jasna - jedna ciemna - toczą nieustanny pojedynek " .. tak sie zastanawaim czy Locke od początku nie był Flockiem
Peta
Forrest Gump

Post autor: Peta » 2010-01-13, 18:29

siemka,
ostatnia po raz kolejny oglądałem sobie 3 serię lostów i natchnalem sie na kilka rzeczy ktrych wczesniej nie zauwazylem. mianowicie:
w odcinku The Cost of Living ( Cena życia ) Lock pyta sie jeszcze zywego mr. Eco co widzial w dzungli ten nie chce mu odpowiedziec . Lock mowi mo:
-ja tez to widzialem, to bylo piekne. Takie jaskrawe swiatło. To widziales prawda? ( Lock zobaczyl je w 1 sezonie podczas polowania na dzika )
- Nie, ja widzialem co innego - odparł mr. Eco ( mowiac o czarnym dymie )
Jest to 1 dowod na istninie bialego dymu
mam jeszcze jeden :
w odcinku Left Behind (W tyle ) Juliet i Kate natraiaja na czarny dym ktory je atakuje. Chowaja sie w pien drzewa ale czarny dym jest nieustepliwy. Wtedy pojawa sie kilka rozblyskow bialego swiatla i czarny dym wycofuje sie.
Jak chcecie to przyjrzyjcie sie tym odcinkom sami a moze zobaczycie jeszcze cos czego ja nie zauwazylem.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2010-03-01, 19:52

Nie wiem gdzie to napisać, ale przypomniała mi się taka ciekawostka jak Locke wraz z Benem odwiedzili Jacoba chyba to było w 4 sezonie, huśtał się wtedy na krześle i na wszystkich lostowych forach użytkownicy próbowali zidentyfikować zaciemnioną postać Jacoba, próbowali ją z kimś skojarzyć. I jak się okazało bardzo ta postać przypominała Locke'a. Czyżby czarny już wtedy podszył się pod Locke'a? Ale Locke żył. Czyli żeby się w kogoś mógł przemienić, ta osoba wcale nie musi być martwa. Chyba, że czarny pod postacią Locke'a przenosił się w czasie.
Awatar użytkownika
weird0ther
Darth Vader

Post autor: weird0ther » 2010-03-01, 21:56

marcinek6000 pisze:Czyżby czarny już wtedy podszył się pod Locke'a? Ale Locke żył.
Myślę, że wtedy to był jednak ktoś inny - 'HELP ME', było skierowane do Locke'a, chciał jego avatara, by móc wrócić do domu rzekomo, jednak dzięki niemu zmanipulował Bena, który zabił jacoba Jednak jest masa teorii, że słowa : 'help me', powiedział sam Locke, ale to dla mnie nie jest zbyt wiarygodne.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2010-03-02, 17:31

Obrazek
hmmm...znalazłem przed chwilą to zdjęcie z tamtej sceny....gdyby nie włosy to przypominał by nawet tego Locke'a
Awatar użytkownika
Matthew
Tyler Durden

Post autor: Matthew » 2010-03-02, 21:01

Jeśli ktoś jest zainteresowany:
Obrazek
wojgab
Mad Max

Post autor: wojgab » 2010-03-03, 06:51

hello
po pierwsze- dym oszczędził Bena robiąc sobie z niego marionetkę ( podszył się pod jego córke każąc bezwzględnie wypełniać polecenia Locka - już wtedy wiadome było iż zostawił go przy życiu tylko ze względu na własne plany użył go aby nie łamać zasady nr.1 nie może bezpośrednio zabić Jacoba)

po drugie Eco zobaczył w dymie coś innego-jasne zobaczył osąd własnych czynów i spojrzał z boku na to jakim był człowiekiem i jakie życie prowadził. no taki do rany przyłóż to on nie był w tej afryce

po trzecien Ilana spytała o posąg Lapidusa mając nadzieję że jest on kandydatem i ze będzie znał odpowiedź na pytanie :kto rymsnął prosto na paszczę w cieniu posągu? prawdziwa odpowiedź - ten co wychlał najwięcej a na koniec zapalił skręta -ten to na pewno nas ocali

JAK WY TO OGLĄDACIE

chcesz mega zagadek??? wejdź na mój post (wojgab) o temacie
zatytułowanym ::::::::::::
KOJARZENIE FAKTÓW
zajrzyjcie tam i odpowiedzcie proszę na zawarte tam kwestie

po czwarte- Jacob stara się udowodnić MiB iż ludzie będą mogli żyć w pokoju nawet tu na tej cudownej wyspie upstrzonej magicznymi tworami - studnia prowadząca do komnaty serca wyspy, latarnia ujawniająca losy ludzi których nazwiska wypisane były na tarczy latarni. wszechobecny magnetyzm leczący poważne a nawet śmiertelne choroby

to naprawdę przypomina jakieś show, jakąś skomplikowaną łrozgrywkę, łamigłówkę w której rozdającymi karty są osadzeni tu od wieków Jacob i MiB
Grają wszakże według zasad o cszym przypomina to Flockowi chłopak w DZunglii
po piąte- Jacob jest związany w jakiś sposób z kulturą i wierzeniami staregipskimi. Tka te swoje plecionki. Mógłby wyrazić na nich zachód słońca, piękną kobietę. ale nie , on woli tkać motywy r e l i g i j n e. sam ich również używa. np. ankh, cytuje homera z eposu Odyseja

sprowadzanie ludzi na wyspę to po prostu rekrutacja.

biały i czarny kamyk w oczach claire-to spojrzenie w przyszłość na koflikt jaki nieustannie toczą mroczny z jasnym, kamyki w grocie adama i ewy (bernard i rose? jack i kate ???? )
kamienie stanowiace hermetyczny żart - na szalce w grocie MiB

trzeba pamietać że według scenarzystów ten sezon jest o skutkach podróży w czasie, więc sam mechanizm serca na pewno powróci

porównywanie głów locka i tego z szopy to absurd
PISZCIE PISZCIE
GoHome
Mad Max

Post autor: GoHome » 2010-03-03, 15:41

Peta pisze:Jest to 1 dowod na istninie bialego dymu
Z jednej strony to byłoby coś, naprawdę fajny aspekt w serialu ale jakby tak dłużej pomyśleć to ani razu go tak naprawdę nie widzieliśmy a po drugie ten biały dym (Jacob) czemu nie ratował innych osób tylko Kate i Juliet?
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2010-03-04, 17:06

Mam pomysł na konkurs pt. "Kto zrozumie post wojgaba?" Wojgab może pisać posty, a reszta forumowiczów będzie próbowała rozszyfrować te posty. Później Wojgab poda prawidłową odpowiedź jeśli sam ją będzie znał.

W sumie to jestem trochę zmęczony, może jak się wyśpie przeczytam ten post jeszcze pare razy, może wtedy zczaję. Więc jeśli jestem po prostu taki głupi, że tylko ja tego nie kminię, to szczerze przepraszam pana Wojgaba. I proszę mi się tutaj nie obrażać na mnie ;) nawet jeśli nie mam racji.

Jest taki nieoficjalny 14 punkt forumowego regulaminu: Nie obrażaj się na posty marcinka6000, gdyż pisze to co mu ślina na język przyniesie i nie może nad tym zapanować.
marrcin07
Forrest Gump

backgammon

Post autor: marrcin07 » 2010-03-04, 22:07

zastanawiał się ktoś z was jakie powiązanie z walką Jacoba z Dymem moze miec wypowiedz Locka z 2 odcinka 1 sezonu podczas rozmowy z małym Waltem? Lock mowi wtedy o grze backgammon jako o najstarszej grze swiata w ktorej wystepuje tylko "czarny" i "bialy" oraz o tym ze kiedys uzywano do gry kostek z prawdziwych kosci, mysle ze ma to nawiazanie do ludzi, ktorymi oni jakby "graja". co o tym sadzicie?
GoHome
Mad Max

Post autor: GoHome » 2010-03-04, 22:13

marrcin07, możliwe, ale pewnie o tym scenarzyści dawno zapomnieli :D
marrcin07
Forrest Gump

Post autor: marrcin07 » 2010-03-04, 22:32

albo tak naprawde od poczatku mieli pomysl na cala historie :) zaskoczylo mnie to bo dla kogos kto oglada film po raz pierwszy wypowiedz Locka nic nie znaczy, a teraz gdy patrzalem na odcinek z kumplem (ale mu zazdroszcze ze dopiero zaczyna :D) ma to wiele podtekstow ;)
ODPOWIEDZ