Forum Filmowe, Recenzje filmow, Lost: Zagubieni, Seriale | ZERO DOWNLOADU (w tym filmy online), TYLKO DYSKUSJE!

Nadchodzą!

Nasze teorie dotyczące wydarzeń mających miejsce na wyspie.
Awatar użytkownika
Bziuwka
Jack Sparrow

Re: Nadchodzą!

Post autor: Bziuwka » 2009-08-16, 21:34

Kluczem w tej pętli może byłą właśnie katastrofa 815? Ale wątpię. Widzimy przecież, że Jackob dotyka każdego z naszych bohaterów (z wyjątkiem Juliet. Ona w tym czasie jest już na wyspie) I może to Jackob w jakiś sposób zaplanował przerwanie pętli bo np mu się już znudziła, ale i tak wiedział, że zginie? Wiemy na pewno, że oprócz skoków w czasie wyspa ma inny licznik czasu (eksperyment Mailsa z rakietą, Lot Saida do statku) Za dużo jest niewiadomych. Ale ja jestem przekonana, że na pewno to Richard ma coś dużo wspólnego z Jackob, może jest tym czarnym lub kimś z tamtego statku.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-08-17, 13:32

Bziuwka pisze: może jest tym czarnym.
"Czarny" zabija Jacoba, a Richard w tym samym czasie stoi z swoimi ziomkami obok stopy i ogląda ciało Locka. Czyli Richard nie może być "czarnym". Chyba, że posiada zdolność bilokacji jak ojciec Pio. Ale wydaje mi się to mało prawdopodobne.
Awatar użytkownika
Bziuwka
Jack Sparrow

Post autor: Bziuwka » 2009-08-17, 14:12

To dlaczego kilka razy po porwaniu Wolt'a widzimy go w dżungli?
Było mówione, że Wolt ma jakieś zdolności i może chodziło o to, że może się pojawiać w różnych miejscach kiedy ciało ma zupełnie gdzie indziej. Nawet jak Ben postrzela Lock'a ten widzi Wolt'a, że niby we śnie, bo on wyglądał na starszego. Ale też później widzimy takiego samego Wolt'a w domu. Więc uważam, że moja teoria może mieć jakiś sens.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-08-17, 18:47

Więc uważasz, że Richard jest "czarnym", ale skoro on jest "Czarnym" i Locke jest "czarnym" to w scenach kiedy obie te postacie rozmawiają ze sobą np. wtedy gdy Fałszywy Lock'e przyszedł do Innych aby porozmawiać z Richardem Alpertem, gadał z samym sobą?
Awatar użytkownika
Bziuwka
Jack Sparrow

Post autor: Bziuwka » 2009-08-17, 21:29

Ja akurat uważam, że teoria fałszywego Lock'a jest nieco naciągana. Pisałam już o tym i sądzę, że Lock w trumnie to Lock, który rzeczywiście został zabity, a Lock który rozmawia to Lock żywy i ma mało wspólnego z jakimiś przekrętami czarnego.
Sądzę, że czarny jak chce się za kogoś podszyć jakby ,,wnika w ciało'' zmarłego.
Przykład. Mr. Eko zauważa, że znika ciało jego brata niedługo później go spotyka a ten mu mówi, że nie jest jego bratem, znika w krzakach i pojawia się czarny dym, który go zabija.
Kolejny przykład. Ojciec Jack'a umiera, kiedy samolot się rozbija to wraz z trumną, ale jak Jack ją odnajduje i otwiera ona jest pusta. (podkreślam, że otwiera ją, czyli była zamknięta więc ciało nie wyleciało, ani nie zjadły go zwierzęta) A później widzimy go żywego.
Więc jak by chciał by podszyć pod Locka musiało by zniknąć jego ciało, a widzimy, że jest.
Więc może to i jest jakiś inny Lock, ale na pewno to nie czarny.
Chociaż dzisiaj oglądając ostatnią scenę rozmowę Lock'a z Jackobem.
lock: Witaj Jackob.
Jackob: Znalazłeś sposób.
L: Owszem. Nie masz pojęcia przez ci przeszedłem, żeby teraz tu być.
Ben: Znacie się?
L: Można tak powiedzieć.

Łatwo to przeczy temu co wcześniej napisałam i można łatwo obalić moją teorię, ale dla mnie ciało Locka jest, jest, więc ogólnie traci to dla mnie cały sens.
Coś mi się wydaje, że to będzie bardziej skomplikowane niż myślimy.
marcinek6000
Tyler Durden

Post autor: marcinek6000 » 2009-08-17, 22:09

No widzisz jak nam twórcy Losta w głowach mieszają XD , ech nie mogę się doczekać jak oni chcą nam to wszystko wytłumaczyć XD ......i czekać teraz do stycznia :( chociaż 3 miesiące już jakoś minęły, jeszcze tylko kilka
Awatar użytkownika
Bziuwka
Jack Sparrow

Post autor: Bziuwka » 2009-08-17, 23:05

No niestety za dużo namieszali.
Wg mnie to kompletnie nic się nie wyjaśnia. A więcej miesza więc myślę, że streszczenie wszystkich rozwiązań w jednym sezonie będzie okropną plątaniną i klapą twórców.
Najbardziej z tego wszystkiego mnie ciekawi czemu ta wyspa jest taka dziwna. I te rozbieżności czasowe.
buciu52
Forrest Gump

Post autor: buciu52 » 2010-03-28, 08:20

Ja myślałem że nadchodzi Czarny dym albo ludzie ze świątyni :!: :>
Anonim
Vincent Vega

Post autor: Anonim » 2010-03-28, 10:44

Bziuwka pisze:Najbardziej z tego wszystkiego mnie ciekawi czemu ta wyspa jest taka dziwna. I te rozbieżności czasowe.
Jak już gdzieś wspomniałem może to wynikać z tego, że jest odrobinę przesunięta w wymiarach, bo jest przejściem do/z zaświatów/nadświatów. No chyba, że to wielki statek jakiegoś rodzaju. Do innych wytłumaczeń autorzy zamknęli sobie drogę... chyba.
buciu52 pisze:Ja myślałem że nadchodzi Czarny dym albo ludzie ze świątyni
Chodziło o Lostów, którzy byli w 1977 roku.
ODPOWIEDZ